דרוש מידע זוג צעיר והבית של אבא ואמא :)

מצב
הנושא נעול.

דרומית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
לאיזה זוג מאושר על גג העולם חסר בטחון?
בטחון במה?
דבר ראשון לא כולם על גג העולם אחרי החתונה, לפעמים יש קשיים של שנה ראשונה, לפעמים רק ארוחת צהריים ושיחה עם הורה יכולה לתת בטחון וחוזק.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דבר ראשון לא כולם על גג העולם אחרי החתונה, לפעמים יש קשיים של שנה ראשונה, לפעמים רק ארוחת צהריים ושיחה עם הורה יכולה לתת בטחון וחוזק.
את יכולה להסביר איזה ביטחון וחוזק את מתכוונת שזה יכול לתת?

שרהלוי

משתמש פעיל
אני כן חושבת שלרוב ההתרחקות נכונה, וככה גם גדלתי וחונכתי
אבל בהחלט אין מתכון אחד לחיים
לפני שאת מחנכת את הילדים שלך לענין, קחי בחשבון שיש סיכוי טוב שיתחתנו בסוף עם מישהו שחונך להיפך וזה יכול לגרום להם לחילוקי דעות משמעותיים :)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני שאת מחנכת את הילדים שלך לענין, קחי בחשבון שיש סיכוי טוב שיתחתנו בסוף עם מישהו שחונך להיפך וזה יכול לגרום להם לחילוקי דעות משמעותיים :)
אני חושבת שהחינוך הוא לא ישיר אלא חינוך עמוק ומקיף לעצמאות בריאה.
אם להורים שלי זה הלך ולהורים שלהם זה הלך ולאנשים סביבי זה הלך, אני לא רואה סיבה לחשוש.
אגב, אני גם לא חוששת מחילוקי דעות משמעותיים כל עוד יודעים איך חיים באהבה, שלום וריעות גם עם חילוקי דיעת קוטביים. (זה כנראה גם חלק מהחינוך, וכנראה שזה פשוט צורת חיים אחרת לגמרי מהבסיס.)

אשת שקוף

משתמש צעיר
מה בזוג סטנדרטי כן מוכן לנישואים שלכן הם בכלל יכולים לעשות את הצעד הגדול הזה של נישואין?
האם כל שפירטו פה לעיל כסיבות למה חשוב לזו"צ לגור קרוב להורים לא אמור להיות מפותח בהם לפני השלב של הנישואין?
שאלות נוקבות וחשובות. באמת על גיל הנישואים הצעיר, וחוסר בשלות משלמים מחיר. (כמו גם על נישואים מאוחרים יותר)
חינוך עמוק ומקיף לעצמאות בריאה.
דומני, שהחינוך בחברה שלנו לא בהכרח מחנך לזה, ויותר מכך אני אגדיר זאת כפיתוח האינדוודואציה. בלי אינדוודואל בריא אין איטימיות. כלומר, נער/ה שמגיעים הישר מהישיבה או מהסמינר, מחינוך מאד- מאד קונפורמי, האישיות שלהם עדיין לא בנויה, ובהחלט יש כאן סימן שאלה של בשלות לנישואים, בעיניי. (אולם , כאמור, יש צדדים נוספים לנישואים מוקדמים, מלבד בשלות) הם פשוט קופצים למים ובמהלך חמש- שש השנים הבאות בונים את האינדבדואל שלהם, במקביל להתפתחות ההורית והזוגית. (או שהם לא בונים, ונהיים העתק של כולם )
ההתפתחות של האינדודואל היא גם עניין של גיל, אבל גם ענין של חינוך ותרבות, שלדעתי, לוקה בחסר.
(וקניתי מטריה בשביל הביצים שתזרקו עלי כאן.... )

דרומית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
ההתפתחות של האינדודואל היא גם עניין של גיל, אבל גם ענין של חינוך ותרבות, שלדעתי, לוקה בחסר.
גם בחברה החרדית יש מגוון תרבויות, ממאה שערים שמחתנים בגיל 17 עד למודרנים שמחתנים את עצמם.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
אפשר להביא צד נוסף?
כשאני התחתנתי, גרתי סמוך להורי. ממש סמוך. אממה, אני ב"א מאד עצמאי.
כ"כ עצמאי שהם אף פעם לא ראו אותי והיו צריכים להתחנן (!) אלי לעלות קצת כדי שיוכלו להנות מהנחת.

כך שאפשר לומר שיש שני צדדים - וכל השאלה היא המינון הנכון.
אפשר לגור רחוק, ולהיות מאד קשורים (להתקשר בלי סוף, לבוא לביקורים ארוכים בכל הזדמנות וכו')
ואפשר לגור קרוב ובכ"ז גם לא להתראות . . .
ענין של אופי, ושוב - מינון נכון.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
שאלות נוקבות וחשובות. באמת על גיל הנישואים הצעיר, וחוסר בשלות משלמים מחיר. (כמו גם על נישואים מאוחרים יותר)

דומני, שהחינוך בחברה שלנו לא בהכרח מחנך לזה, ויותר מכך אני אגדיר זאת כפיתוח האינדוודואציה. בלי אינדוודואל בריא אין איטימיות. כלומר, נער/ה שמגיעים הישר מהישיבה או מהסמינר, מחינוך מאד- מאד קונפורמי, האישיות שלהם עדיין לא בנויה, ובהחלט יש כאן סימן שאלה של בשלות לנישואים, בעיניי. (אולם , כאמור, יש צדדים נוספים לנישואים מוקדמים, מלבד בשלות) הם פשוט קופצים למים ובמהלך חמש- שש השנים הבאות בונים את האינדבדואל שלהם, במקביל להתפתחות ההורית והזוגית. (או שהם לא בונים, ונהיים העתק של כולם )
(וקניתי מטריה בשביל הביצים שתזרקו עלי כאן.... )
נא לא לשכוח
שהתורה היא נר לרגלינו והיא וחז"ל קבעו לנו איך לחיות
גיל נישואין מומלץ לפי הנ"ל הוא 18-20
כל ההיתר לאחר הוא רק למי שחשקה נפשו התורה ואוחז כהשיטות שכך עדיף ללמוד תורה ולא אחרי הנישואין
וזה לא קשור לחסידים או ליטאים (עיין ערך ר' חיים קנייבסקי זצ"ל)
תפיסות אחרות לא מגיעות מעולם התורה אלא מושפעות מבחוץ

דרומית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
נא לא לשכוח
שהתורה היא נר לרגלינו והיא וחז"ל קבעו לנו איך לחיות
גיל נישואין מומלץ לפי הנ"ל הוא 18-20
זה כמו שכולם טסים לחו"ל, מותר? לא, צריך. לצורך נפשי, פרנסה, משפחה וכו
אני חושבת בחורה שמתחתנת בת 18 בלי מקצוע מסודר זה קצת יותר קשה ומה גם שהסמינרים
נותנים הרבה השקפה.
דור דור ובעיותיו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם בחברה החרדית יש מגוון תרבויות, ממאה שערים שמחתנים בגיל 17 עד למודרנים שמחתנים את עצמם.
אני חושבת שבחינוך טוב, גם בגיל 17 יכולים להיות מוכנים לנישואין, במיוחד אם הם יכולים להתחתן.
את חושבת שבתרבויות שונות בתוך הציבור החרדי מתחתנים סתם כי הגיעו לכיתה שבה מתחתנים או שכן יש מוכנות לנישואין ואם כן, מה כולל המוכנות לנישואין ולמה כל המפורט לעייל כסיבות למה מתבקש שזו"צ יגור ליד ההורים בתחילת חייהם לא כלול במוכנות?

דרומית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
את חושבת שבתרבויות שונות בתוך הציבור החרדי מתחתנים סתם כי הגיעו לכיתה שבה מתחתנים או שכן יש מוכנות לנישואין ואם כן, מה כולל המוכנות לנישואין ולמה כל המפורט לעייל כסיבות למה מתבקש שזו"צ יגור ליד ההורים בתחילת חייהם לא כלול במוכנות?
זה כמו שתגידי אני מוכנה ללדת ולגדל תינוק, זה אף פעם לא הדבר האמיתי עד שאת חווה את זה, ככה גם בנישואים (אני אהיה רעיה מושלמת ותמיד אכין צהריים 3 מנות ואף פעם לא אכעס...) גם בנאדם שמתחתן בגיל 30 עדיין זקוק להורים, בתחילת נישואים, כמו לידה, תמיד נהיה הילדים הקטנים של אמא ואבא שרוצים הנחיה עזרה ופינוק.

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
זוג למשל שההורים גרים בירושלים ולא מתכננים לקנות שם בעקבות המחירים
לא קל לעבור אחרי שנה ראשונה למקום אחר..אולי עדיף שיגורו במקום אחר מהתחלה..קרוב יחסי
מאשר להתרגל לירושלים ואז להשאר ביח"ד פיצית כמה שנים טובות

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה כמו שתגידי אני מוכנה ללדת ולגדל תינוק, זה אף פעם לא הדבר האמיתי עד שאת חווה את זה, ככה גם בנישואים (אני אהיה רעיה מושלמת ותמיד אכין צהריים 3 מנות ואף פעם לא אכעס...) גם בנאדם שמתחתן בגיל 30 עדיין זקוק להורים, בתחילת נישואים, כמו לידה, תמיד נהיה הילדים הקטנים של אמא ואבא שרוצים הנחיה עזרה ופינוק.
קודם כל, אבא ואמא הם תמיד אבא ואמא בכל גיל ובכל מצב.
(מי שליווה הורה חולה יודע עד כמה זה קשה לילד לחוות את המציאות הזו שאבא/אמא לא החזקים)
אבל בעיני להתבטא שאני אהיה רעיה מושלמת ואכין צהוריים 3 מנות ואף פעם לא אכעס זה ביטוי לחוסר מוכנות לנישואין.
אז כנראה שהבסיס לחוסר ההבנה שלי למה מתבקש שיגורו ליד ההורים נובע עוד משלב קודם.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
לא חושבת שנכון להגיד שזה "מתבקש" שזוגות צעירים יגורו ליד ההורים. אפשר לומר שזה מקובל,
ולנסות לבדוק מאיפה זה מגיע.

(משנים אחורה. המשפחה היהודית תמיד הייתה מתגוררת בקרבת מקום, הנערה למדה מאמה הלכות והליכות והמשיכה
ללמוד זאת גם אחר חתונתה ולהיעזר בה. פעם נטו להשאר לגור באותה עירה קטנה \ גטו צפוף \רובע גם דורות על גבי דורות, כך שמסתבר שזה המקור. בדורנו שזה אחרת, אנו רואים שגם התגובות כאן משתנות בהתאם.)

D

Deleted 66182

אורח
מה רע שגרים שנה שנתיים קרוב?
לא זה מה ששובר כלכלית את הזוגות/ ההורים
קודם שהתחייבות על סכום הזוי לחתן תרד.
תתפלאו, אבל שמעתי ממחותנים לא אחד ולא שניים שהאירוחים אפילו רק שבתות גומרים אותם כלכלית וגם את הכוחות
בהרבה בתים יש מצב של נשואה טריה בת חודש ועוד אחת לקראת לידה ועוד אחת עם קטן בן שנה וכולן צריכות את אמא...זה לא פשוט בכלל ובהרבה פעמים מכניס לחובות רבים. זוג מחותנים קרוב החל לעודד את הנשואות להתחיל לזוז מכל הסיבות כנ"ל וגם כי זה לאאפשרי להם כולל שכירויות בעיר מרכזית..
ויש גם תופעות של מכולת במקרר ובארונות של אמא.
מסקנה: צריך איזון: לא רחוק מידי לא קרוב מידי לא מהר מידי לא להתפנק
להכין ככל האפשר את הילדים לעצמאות מכל הסוגים ולומר תודה על מה שמקבלים, בלי השוואות...
להיות רגישים לצרכי הזוג וגם לשאר ילדי המשפחה הלא נשואים ולהורים שיש להם מחויבויות מפה ועד
ומוצאים את עצמם בגיל 50 עם זוצים אירוחים שלא נגמרים וגם טיפול בהורים המזקינים...

SHILATI

משתמש מקצוען
אבל - החיבור בנינו היה מדהים מדהים מדהים, לא היה לנו אף אחד אחר חוץ מאחד לשני/ה,
לא כולם משכילים או יכולים להנות מהחיבור הזה והלבד....
לזכות להצליח להיבנות לבד בלי עזרה מסביב זה ברכה, לא כולם יכולים, לא כולם מצליחים לא כולם חייבים.
הזכירו כאן נכון שאנחנו כחרדים-החתונה היא מקפצה למים עמוקים בלי לעבור קודם ברדודים... חילונים רגילים בכך,
לכן מתבקש שתהייה קירבה להורים ביחד עם כל החדש חדש הזה.
אני כן בעד למנן (מלשון מינון) את העזרה שנותנים ההורים, לפעמים זה בסדר שהזוג ינסה לשחות קצת לבד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה