זהירות מסלקום !!!!!!!!!!!!!!

שמוליק 1234

משתמש חדש
מכתב שכתבתי לרשות להגנת הצרכן:
שלום וברכה

קיבלתי מסלקום חשבונית ע"ס 1888 ש"ח (מצורף)

לאחר בירור מול נציגי החברה הובהר לי שהחיוב הוא למרות שאני מנוי בתוכנית של שיחות בארץ ללא הגבלה
כיוון ששוחחתי כ7900 דקות שאינם שימוש הוגן וסביר

אני קובל על כך מכמה סיבות

א. סלקום לא יידעה אותי בכך שיש הגבלה לשיחות למותר לציין שאת השיחות עשיתי באופן הוגן
אמנם סלקום קובעת שהוגן הם 5000 דקות שיחה בחודש אולם לא טורחת לידע את המנויים על כך

ב. לא נשלחה לי כל התרעה על כך שאני עומד בגבול הדקות .
כמובן שבסלקום אומרים שכן התריעו אבל ברור לכל בר דעת שאם ההתרעה היתה מועברת אלי לא הייתי משוחח יותר
(למיטב הבנתי ההתרעה נשלחת באמצעות שיחה קולית נכנסת (אין לי sms) אולם שיחות קוליות מתנתקות פעמים רבות ואינם מגיעות ליעד
הייתי ממליץ שיפעלו כמו חברות אחרות אשר מאמתות את קבלת ההודעה למקבלה)

ג. בחודש שקדם לחיוב הנ"ל שוחחתי כ7500 דקות ולא נאמרה לי כל אזהרה על כך שאינם שימוש הוגן ואף נגבה ממני הסכום הרגיל
כך שהטעו אותי לחשוב שגם סכום כזה של דקות שיחה הינם שימוש סביר והוגן

ד. ע"מ לבדוק את כמות דקות השיחה מעמידה סלקום קו שמספרו *444 שם ניתן בעיקרון לשמוע את כמות דקות השיחה
אבל במענה אוטומטי זה חלים שיבושים כך שמענה קולי הראשון שמפרט את סכום הדקות הוא נוקב בסך מסויים של דקות
אבל שם כשמבקשים לדעת פירוט של ניצול החבילה מקבלים במענה האוטומטי סך אחר של דקות כך שאני תוהה האם להאמין למענה הקולי הראשון או השני

למותר לציין שאת טענו אלו העלתי בפני נציגי החברה שלא נתנו לי מענה חוץ מכך שלא אקבל זיכוי

בברכה ובתודה

עפולה

משתמש מקצוען
היום כתוב בעיתון הפלס מה נחשב שימוש לא סביר
באורנג' ובסלקום עד פי 3 ממוצע השימוש של כלל מנויי החברה.
בפלאפון שימוש בלתי סביר הוא: או 2,000 שיחות בחודש, או שיחה בודדת של יותר מ- 120 דקות, או יותר מ- 7,500 דקות, [אחד משלושת חריגות אלה].

ישי 10

משתמש חדש
בתור אחד שמתעסק בתחום,
דברים כאילו קרו לא מעט פעמים...

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עם סלקום קשה לריב הרבה יותר מכל חברה אחרת...מנסיון...הכי טוב לברוח וכמה שיותר מהר..זה חברה גדולה וחזקה שלא מפחדת מאף אחד...פעם איימתי על משו אז אמרו לי משו כמו פה זה לא ארגון טרור את יכולה לעשות מה שאת רוצה...חח וזה בדיוק מה שהם רוצים עושים מה שהם רוצים...קשה מאד לעבוד איתם

דיני 2013

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ציבור יקר! סלקום מרגישה על הגובה בגלל כמות המנויים שלהם, ולכן הם מצפצפים על הציבור ולא מזיז להם כשמאיימים שיעזבו את החברה.
הסיפור הזה עם שימוש בלתי סביר והוגן, שמעתי מהרבה אנשים שזה קרה להם.
לפי החוזה הם צריכים להתריע לפני זה, וכששואלים אותם הם טוענים שהתקשרו, לך תוכיח שהם לא התקשרו.
ובסוף, לאחד הם מזכים ולאחד לא
כשתהיה זליגה מסלקום לחברות אחרות אולי אז הם יתחילו קצת להתייחס יותר יפה ללקוחות שלהם.

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למרות שפעם אמרתי להם שהיתה כתבה בעיתון שכך וכך לקוחות עזבו אותם הם ענו לי ואת יודעת כמה הצטרפו אלינו...ונקבו במס' יותר...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
הפתרון הפשוט ביותר:

לפנות לחברי כנסת/הרשות להגנת הצרכן/מבקר המדינה, ולהעביר חוק שאסור לחברה לכתוב בשום מקום תכנית ''ללא הגבלה''!

זה שקר גס. גם לי היה סיפור דומה ואמרתי להם: אם כך, תכתבו בפרסום ובהסכם שהתכנית היא ל3000 או 5000 דקות שיחה! או "פי 3 מהממוצע במשק/בחברה". פשוט לאסור על שקר בפרסום! מה יותר פשוט מזה?

זה הולך ומחמיר בכל התחומים. כותבים בפרסום "אין ספור דגמים של ספר תהילים"!
אולי פשוט ללמד את משרדי הפרסום הבנת הנקרא, או לאסור בחוק לכתוב שקרים גסים בפרסומות ובהסכמים.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני בגולן טלקום, לשמחתי ב"ה עד עתה ללא תקלות.
אבל לחבר שלי היה סיפור אצל גולן כשהוא הגזים בסמסים, ושם פשוט הודיעו לו שהם מפסיקים לו את הקו, ושאם רוצה יעבור לחברה אחרת... עד כמה שזכור לי , לא גבו ממנו שום תוספת.

ואקום

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
לוקח חמש דקות לעבור חברה

לנו זה גם קרה, צלצלנו לנציג של אורנג
באו עד אלינו עם שני סימים חדשים
עברנו חברה תוך שעתיים הכל עבר חלק כולל אנשי קשר וחשבונות (הנציג טיפל בכל ההעברה)
אחרי שבוע קבלנו טלפון ממחלקת שימור לקוחות בסלקום
שאלו למה עברנו והיו מוכנים לרדת לרצפה בשביל הכל
בעלי אמר שאם הם היו מוכנים לתת את השרות הזה, עם הנחמדות הזו לפני שעברנו
הם לא היו צריכים לרדוף אחרינו כל כך...
לא חבל על דאבדין מבחינתנו.
מרוצים עד הגג.
שמעתי שככה גם בגולן טלקום (שמרוצים) אבל אין לי מושג.

Yossi73

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ללא קשר ובדרך אגב

חבר ביקש ממני לברר האם יש כזה דבר השכרה של פלאפונים כשרים עם אינטרנט הוא לא צריך יותר מ gmail

מוצלח

משתמש רשום
יכול להיות, שלדבר על חברות באופן רשמי כאן בפורום, זה שאלה, ובכלל לא בטוח שזה לצורך לכולם

אין בכוונתי על אף אחד, רק לעורר את העניין

r_a

משתמש פעיל
נכתב ע"י מוצלח;1341719:
יכול להיות, שלדבר על חברות באופן רשמי כאן בפורום, זה שאלה, ובכלל לא בטוח שזה לצורך לכולם

אין בכוונתי על אף אחד, רק לעורר את העניין

כדאי לעיין ב"חפץ חיים" (הלכות לשוה"ר כלל ו' סעיף י')
וז"ל: ...מכל מקום אמרו חז"ל דלחוש מיהו בעי (שלחשוש אמנם צריך) ובאור הדבר, דצריך לקבל את הדבר בדרך חשש בעלמא, היינו רק כדי לשמור את עצמו ממנו, שלא יגיע לו היזק על ידו, וכו'......רק שהתורה התירה לחוש ללישנא בישא לענין לשמור את עצמו ואת אחרים ממנו.. וכו'.

וכדאי לעיין שם שוב קודם הסקת מסקנא הלכתית.

מוצלח

משתמש רשום
נכתב ע"י r_a;1341774:
כדאי לעיין ב"חפץ חיים" (הלכות לשוה"ר כלל ו' סעיף י')
וז"ל: ...מכל מקום אמרו חז"ל דלחוש מיהו בעי (שלחשוש אמנם צריך) ובאור הדבר, דצריך לקבל את הדבר בדרך חשש בעלמא, היינו רק כדי לשמור את עצמו ממנו, שלא יגיע לו היזק על ידו, וכו'......רק שהתורה התירה לחוש ללישנא בישא לענין לשמור את עצמו ואת אחרים ממנו.. וכו'.

וכדאי לעיין שם שוב קודם הסקת מסקנא הלכתית.

1. אמרתי בדרך של נושא שצריך בדיקה
2. יש בזה הרבה תנאים א. לא להאמין ב. לגבי המספר אסור הנ"ל זה רק לשומע ג. בכזה פורום, שלא כולם רוצים לדעת, לצורך, שמבררים לאיזה חברת סוללר ללכת זה שאלה של ממש

שוב ושוב אין כוונתי למשהו ספציפי

לובי

משתמש צעיר
סלקום

כמובן שגם אני קבלתי סכום לשלם לא כמו שאנשים כותבים פה סכומים בעלי 4 מספרים קבלתי סכום קצת יותר צנוע 450 אבל נראה לי שאם לא ילחמו בהם הם ימשיכו ככה

דבר ראשון כל מי שנדפק איתם אני מציעה לו לעבור חברה גם אני עשיתי ככה
ורק אח"כ לריב איתם כי יש להם נקמות אחרות בדמות חסימת הטלפון
דבר שני לא נראה לי שכדאי לוותר להם על שום סכום

שמועה הגיעה לאוזני: שבעקבות חובות רבים שיש לסלקום ובנינים מפוארים שהם מחזיקים ואין להם איך לשלם אז זה נופל על החרדים והם קבלו הוראה שלא לוותר

דבר נוסף שיש שם שכל נציג/ה אומרים מספר אחר של הדקות שמעבר לשימוש הוגן

ShBracha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תלמידים;1338177:
כששאלתי את סלקום את השאלה על השמועה הזאת שעל שימוש בלתי סביר חשבוני יחוייב בסכום עתק, הם מיהרו להגיב שודאי תבוא הודעה על כך קודם העלאת המחיר.
האמנם?!
אני ממש משתכנע להעביר את כל חשבונותי לאורנג'.

אכן כדאי שתעביר ומהר!
מנסיון

ShBracha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אשמח אם משהו יוכל לכתוב נקודות עניניות מה לעשות

והאם משהו מתכוון לתבוע אותם
ועד כמה יש לזה סיכוי
תודה!

אמיליה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שושיה;1338002:
אני נציגת סלקום, בד"כ אלה שהם שימוש לא הוגן.

בכל פעם אני נדהמת (בעיקר ב"מגזר") איך מספיקים בחודש אחד לשלוח 10,000 הודעות סמס ולדבר עוד 70000 דק'....

כן, וזה קורה!!!

איך זה הגיוני??
גם אם הם פתחו את הקו בשנייה הראשונה של החודש וסגרו אותו בשנייה האחרונה של החודש עדיין לא הגיעו לשבעים אלף דקות!!
חשבון פשוט:
24 שעות ביממה
*60 דקות בשעה=
1440 דקות ביממה
*30 יממות=
43200 דקות מירביות לחודש!!

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חוצפה !!!!!!!!!!!!!!!!!!
מדובר פה בלקוחות שדיברו ס"ה כמה אלפים בודדים וסלקום הגנבים גובים בלי להודיע אלפי שקלים
רבותי!!!!!!
לברוח מסלקום
לפני שאתם הקרבן הבא.

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תרמית ה’תכנית ללא הגבלה': היועמ”ש דורש פיצוי לכל לקוחות סלקום שנפגעו

לפי הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית נגד החברה, שהוגש לאישור בית המשפט, סלקום תשיב את הסכומים שגבתה ביתר ממנויים בתוכנית ‘ללא הגבלה’ רק למנויים שלא קיבלו התראה לפני שחויבו בסכומים גבוהים • וינשטיין מתנגד: “סלקום מפרה את הדין ומטעה באופן חמור צרכנים”
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש התנגדותו לבקשה להסדר הפשרה שהוגשה לאישורו של בית משפט המחוזי מרכז במסגרת תיק תובענה ייצוגית שהוגשה נגד חברת ‘סלקום’.

עניינה של התובענה הוא בטענת המבקש, כי סלקום גבתה ממנוייה בתכניות ‘ללא הגבלה’ סכומים ביתר, בגין מה שהוגדר בחוזי ההתקשרות שלה כ”שימוש שאינו הוגן וסביר”. המבקש ציין כי כאשר בדק את החשבוניות מצא לתדהמתו שנגבו ממנו ביתר 1,434.3 ₪ בגין “שיחות פנים ארציות בשימוש שאינו הוגן וסביר בתעריף התוכנית”.

המבקש הגדיר את חברי הקבוצה כלקוחותיה של סלקום, אשר נגבו מהם סכומים בעבור שיחות או מסרונים בגין “שימוש שאינו הוגן וסביר” במסגרת תונית החיוב.

לפי הסדר הפשרה שהוגש לאישור בית המשפט, סלקום תשיב את הסכומים שגבתה ביתר ממנויים בתוכנית ‘ללא הגבלה’ רק למנויים שלא קיבלו התראה לפני שחויבו ביתר. כלומר, מנויים שכן קיבלו התראה לא יקבלו כל פיצוי. למרות זאת, לפי ההסדר יתגבש נגדם מעשה בית-דין ייצוגי, כלומר הם לא יוכלו להגיש תובענה ייצוגית נגד סלקום בנושא זה.

בנוסף, נקבע בהסדר הפשרה שסלקום תציין בהסכמי ההתקשרות שלה מהו “שימוש שאינו הוגן וסביר”, שיוגדר בערך מספרי נקוב, כפי שיהא מעת לעת.

היועמ”ש: “על סלקום לחדול מידית מהטעיית הצרכנים ולשנות את שם התכנית”

עמדת היועץ המשפטי לממשלה הינה כי הסדר הפשרה אינו ראוי, הוגן וסביר בהתחשב בעניינם של חברי הקבוצה ועל כן אין לאשר את הסדר הפשרה במתכונתו הנוכחית.

עוד הוסיף היועץ המשפטי בהתנגדותו כי סלקום מפרסמת לציבור ומתקשרת עם מנוייה בתכניות המכונות על ידה תכניות ‘ללא הגבלה’. אף שסלקום מכנה תכניות אלה כתכניות ‘ללא הגבלה’, בפועל קיימות הגבלות שונות על השימוש במסגרתן, שאינן מובאות לידיעת הלקוח באופן גלוי וברור. בכך, סלקום מפרה את הדין ומטעה באופן חמור צרכנים בכל הנוגע לתכניות ‘ללא הגבלה’. כמו כן, פעולתה של סלקום אינה מתיישבת עם הוראות הרישיון שלה.

בקשר לשינוי הסכמי ההתקשרות שהוצע בהסדר הפשרה, טען היועץ המשפטי ששינוי זה אינו מתקן את הפרת הדין. לגישת היועץ המשפטי לממשלה, על סלקום לחדול באופן מידי מההטעיה החמורה של הצרכנים ולשנות את שם התכנית – הן בשיווק ובפרסום של התכנית והן בכלל הסכמי ההתקשרות והחשבוניות החודשיות– לשם תכנית אשר יבטא באופן ברור את העובדה כי קיימת הגבלה על היקף השימוש בתכנית. כמו כן, על סלקום להבהיר במפורש, באופן בולט וגלוי לצרכן, מהי ההגבלה, וככל שיתבצע שינוי בהגבלה זו, ליידע את לקוחותיה על כך מראש ובדרך אפקטיבית.

בנוסף, טען היועץ המשפטי כי לא ניתן לחסום תובענות ייצוגיות של מנויים של תכניות ‘ללא הגבלה’, שלא מקבלים פיצוי כלשהו לפי ההסדר המוצע.
JDN

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה