עזרה זהו זה מה שנגזר עלי? להיות עייף?

אם אתה סובל רק מעיפות בוקר, אז מסתמא זה לא בעיה רפואית כלשהיא,
יש לבדוק מספר דברים,
1. האם אתה ישן שינה רצופה בלילה או שאתה מתעורר באמצע, גם אם התעוררת פעם אחת בלילה לזמן קצר, זה אומר שהשינה לא טובה ולא מספקת, במקרה כזה צריך לא לאכול כלום מינימום שעתיים לפני השינה אם לא יותר וכמובן להקפיד על שינה של מינימום 7 שעות,
2.אם השינה טובה (כאמור בסעיף 1) עליך לבדוק מה קורה מהרגע שאתה קם, האם אתה שותה קפה? האם אתה אוכל ארוחה מפנקת? גם אם אכלת רק 5 פרוסות לחם עם שני ביצים וחפיסת קוטג' וקינחת במשהו מתוק, אין ספק שזה מעייף מאוד,
נסה לאכול רק מספר פירות בבוקר ואם אתה חייב פחמימה אז משהו קטן ובריא, כי סוכר לבן קמח לבן והרבה חלבון על הבוקר מאוד מעייף, (מניסיון מר), ולטוענים על פת שחרית יש לזכור כי בזמן בגמ' לא היה בחתיכת עוגה כה הרבה מזיקים כמו בימינו.
אני מבין שזה נשמע קיצוני אבל תנסה רק ליום אחד,
זה נכתב מניסיון מר כשזה היה הפיתרון היחיד, אני באופן אישי לא אוכל כלום מלבד פירות וירקות עד הצהריים. ולא משיקולים בריאותיים אלא משיקולי ערנות גרידא.
בהצלחה

סבא ישראל

משתמש מקצוען
אם אתה סובל רק מעיפות בוקר, אז מסתמא זה לא בעיה רפואית כלשהיא,
יש לבדוק מספר דברים,
1. האם אתה ישן שינה רצופה בלילה או שאתה מתעורר באמצע, גם אם התעוררת פעם אחת בלילה לזמן קצר, זה אומר שהשינה לא טובה ולא מספקת, במקרה כזה צריך לא לאכול כלום מינימום שעתיים לפני השינה אם לא יותר וכמובן להקפיד על שינה של מינימום 7 שעות,
2.אם השינה טובה (כאמור בסעיף 1) עליך לבדוק מה קורה מהרגע שאתה קם, האם אתה שותה קפה? האם אתה אוכל ארוחה מפנקת? גם אם אכלת רק 5 פרוסות לחם עם שני ביצים וחפיסת קוטג' וקינחת במשהו מתוק, אין ספק שזה מעייף מאוד,
נסה לאכול רק מספר פירות בבוקר ואם אתה חייב פחמימה אז משהו קטן ובריא, כי סוכר לבן קמח לבן והרבה חלבון על הבוקר מאוד מעייף, (מניסיון מר), ולטוענים על פת שחרית יש לזכור כי בזמן בגמ' לא היה בחתיכת עוגה כה הרבה מזיקים כמו בימינו.
אני מבין שזה נשמע קיצוני אבל תנסה רק ליום אחד,
זה נכתב מניסיון מר כשזה היה הפיתרון היחיד, אני באופן אישי לא אוכל כלום מלבד פירות וירקות עד הצהריים. ולא משיקולים בריאותיים אלא משיקולי ערנות גרידא.
בהצלחה
אתה בעד הקפה או נגד (זה נראה קצת נגד וזה מוזר)

סטיקר

משתמש פעיל
היי
יש לי עייפות מטורפת כל הזמן.....
מה עושים איך אפשר לתפקד נורמאלי עם ראש ערני ?
עשיתי בדיקות דם והכל תקין.. הוספתי ויטמינים וכלום נדה!
אני נראה סיני מרוב שהעניים שלי נהיו קטנות
עשית בדיקות דם?
אם הכל תקין כנראה שאת צריכה ניקוי רעלים

סבא ישראל

משתמש מקצוען
קפה מעורר לטווח הקצר ומעייף לטווח הארוך,
תבדקו את כל מה שכתבתי ותראו מה זה אנרגטיות,
יום אחד אפשר לשרוד כך...
אצלי זה לא ככה בלי קפה נעצמות לי העיינים תוך רבע שעה ועם קפה אני מחזיק עד 12 בלי אוכל ואח"כ אוכל (בזה אני איתך שאין מה לאכול כ"כ מוקדם וזה רק מעייף ) סיפר לי החברותא שהמשגיח ביש"ק שלו ראה שהוא נרדם כל יום בתפילת שחרית (קבוע) אמר לו שתה קפה ומאז ועד היום (כנראה) הוא לא נרדם יותר בתפילה

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
היי
יש לי עייפות מטורפת כל הזמן.....
מה עושים איך אפשר לתפקד נורמאלי עם ראש ערני ?
עשיתי בדיקות דם והכל תקין.. הוספתי ויטמינים וכלום נדה!
אני נראה סיני מרוב שהעניים שלי נהיו קטנות
יש מוצר שנקרא בשם כמדומני פטריות יפניות ממליץ מאוד מעורר ונותן כוח וחיות לבנ"א.

צבי2

משתמש פעיל
אני אוכל די בריא....
אולי לאחרונה קצת זילזלתי אבל זה לא נראה לי מצדיק....
יש כל מיני שיטות אכילה, ולכל אחד יכול להתאים משהו אחר, זה גם יכול להשתנות עם הגיל.
אם הבדיקות יוצאות תקינות (בעז"ה) כדאי לדעתי ללכת לכיוון הזה [בהנחה שלא היה שינוי נפשי לאחרונה כגון בעיות במשפחה/ פרנסה/ לחץ לימודים וכו', שיכולים לעייף גם אם מתמודדים עם זה בהצלחה]

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איך אמר כמעט כל התשובות נכונות
חובה לבדוק זה בטוח!
1.שינה - ללכת לבדוק במעבדת שינה , גם אם לא מתלוננים בסביבה
2.להחליף קמח לבן למלא
בכלל להוריד סוכר וכל מה שמחליף בדם לסוכר: ת"א, תירס, קמח לבן סוכרים
זה ממריץ , נחמד ואח"כ נופל ומשבש את האדם
3. מתח , סטרס
4. תפקודי כבד- לבדוק גם אם יש מונו( חודשים עד שגומרים את הסיפור)
5. לחץ דם - לעקוב
6. רגשי- לפעמים קרה או קורה משהו והגוף סחוט- מה לעשות גוף ונפש קשורים במקרה....

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
@אין על עם-ישראל
לא צריך להיבהל...
זה לא כ"כ מפחיד כמו שזה נשמע :)
דום נשימה זה סוג של הפסקת נשימה לכמה שניות במהלך השינה,
כשישנים חזק.
זה לא מסוכן, אפשר לחיות ככה עד זקנה ושיבה...
ניתן ללכת להיבדק במעבדת שינה (אני הייתי עם אחד הילדים בשערי צדק)
הם מצמידים אלקטרודות שבודקות את זה.
זה לא כואב ולא כלום,
אתה הולך לישון וזהו, זה כל הבדיקה...

יכול להיות שבגלל הפסקות נשימה אלו השינה שלך לא מספיק איכותית ולכן אתה עייף למחרת.

ה_מעצבת

משתמש צעיר
ישר שראיתי את הנושא חשבתי לכתוב את זה אבל פחדתי שיירו עלי
אחרי שראיתי שכתבתם חוסר ריכוז מרגיש טיפש וזה,
מרגישה חובה לכתוב בעיות קש"ר- יש כאלה עיייפפפווותתת כזאתי שאיןןן כוח אפילו שישנתי מספיק שעות בלילה, ואח" לוקחים ריטלין ודומיו וזה עוזר במיוחד עם חוסר ריכוז
לא יודעת עם פה זה הבעיה, גורם, תוצאה או תופעת לוואי אבל שווה בדיקה
אצלי זה לא ככה בלי קפה נעצמות לי העיינים תוך רבע שעה ועם קפה אני מחזיק עד 12 בלי אוכל ואח"כ אוכל (בזה אני איתך שאין מה לאכול כ"כ מוקדם וזה רק מעייף ) סיפר לי החברותא שהמשגיח ביש"ק שלו ראה שהוא נרדם כל יום בתפילת שחרית (קבוע) אמר לו שתה קפה ומאז ועד היום (כנראה) הוא לא נרדם יותר בתפילה
כנ"ל
קפה הוא פשוט מצווה בשבילי-אחרת התפילה והמשך הבוקר הם על הפנים (גם כשאני הולכת לישון בשעות נורמליות)

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
ישר שראיתי את הנושא חשבתי לכתוב את זה אבל פחדתי שיירו עלי
אחרי שראיתי שכתבתם חוסר ריכוז מרגיש טיפש וזה,
מרגישה חובה לכתוב בעיות קש"ר- יש כאלה עיייפפפווותתת כזאתי שאיןןן כוח אפילו שישנתי מספיק שעות בלילה, ואח" לוקחים ריטלין ודומיו וזה עוזר במיוחד עם חוסר ריכוז
לא יודעת עם פה זה הבעיה, גורם, תוצאה או תופעת לוואי אבל שווה בדיקה

כנ"ל
קפה הוא פשוט מצווה בשבילי-אחרת התפילה והמשך הבוקר הם על הפנים (גם כשאני הולכת לישון בשעות נורמליות)
בכיף אין בעיה לקחת כדורים.....
הקטע שזה מרגיש לי פלסתר כי אני רוצה לפתור את הבעיה של העייפות ...
שזה מביא לתוצאה של תחושת טיפשות / קשר וריכוז...אני יודע שאני לא ....
תודה בכל אופן....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה