דרוש מידע ויהי ביום אחרי פורים נפלו עלינו [לשמחתינו] שני תוכים

כל בו לרכב

משתמש פעיל
יום אחרי פורים אם כל הבלגן של המשלוחי מנות שכן מבוגר דופק בדלת ואומר קחו לכם את שני התוכים מתנה לילדים
מה מאכילים אותם ?
מה נותנים להם שיהנו בכלוב ?
כל כמה זמן צריך להחליף את הפסולת ?
אשמח לעזרה ועיצה טובה
תודה

yitzhak3151

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
אין לי עצה מעשית לתת לך חוץ מלשתף שמנסיון קודם שלי עם חיה אחרת, הלכתי לחנות של בעלי חיים ונתנו לי מידע מפורט שממש עזר לי, ולא הייתי צריך להתבלבל מעצות של כל מיני מבינים למיניהם.
בהצלחה

כל בו לרכב

משתמש פעיל
יום אחרי פורים אם כל הבלגן של המשלוחי מנות שכן מבוגר דופק בדלת ואומר קחו לכם את שני התוכים מתנה לילדים
מה מאכילים אותם ?
אשמח לעזרה ועיצה טובה
תודה
מקפיץ

tamar

משתמש מקצוען
איזה תוכים?
כנראה תוכונים אוסטרליים הקטנים ?
יש לתת להם תערובת זרעונים קטנים ניתן לרכוש בחנויות של חיות מחמד (אם משרים במים קודם או מנביטים זה בריא להם יותר)
ולהוסיף להם ירקות ופירות פעם פעמיים בשבוע (גרעיני תפוח רעילים להקפיד להוציא)
ניתן לגרד את הפרות או לתת שלמים תלויים בכלוב.
ניתן לתת ביצה קשה מרוסקת עם הקליפה
ולהחליף למים טריים כל יום
שוקולד ואבוקדו = רעל
לחם לא מומלץ
מאכלים מתובלים גם לא מומלץ
ניתן למשל לתת קצת אורז אבל בלי תיבול
אם מדובר בזכר ונקבה בוגרים כדאי לשים תא הטלה למען רווחתם הנפשית
יש לנקות את הכלוב בתדירות גבוהה
הכלוב צריך להיות בגודל שמאפשר תעופה, כלוב קטן מצער אותם מאד. וכן אסור כלוב עגול. חובה שיהיו בו מקלות עץ לעמידה ושיוף המקור, התוכים חכמים וזקוקים לתעסוקה, יש לתלות להם משחקים (לא מתכת) ותעסוקה.
הדרך המומלצת ביותר לגדל תוכי הוא עם כלוב פתוח. ממקמים את הכלוב במקום שרוצים משאירים סגור לכמה ימים שיקלטו שזה הבית לאחר מכן פותחים את הכלוב, הם חוזרים לכלוב כי הוא הבסיס שלהם וכן כי המזון והמים בו. ניתן להרגיל אותם לאכול מהידיים שלכם, בהצלחה

tamar

משתמש מקצוען
ברור שאפשר
האכלת יד- זה תוכון שמאכילים אותו מגיל שבוע בערך ואז הוא אכן רגיל לבנ"א.
אבל גם תוכון בוגר ניתן בהחלט להרגיל לבנ"א ברמה מסוימת ולהביא אותו לאכול מיד של בנ"א למשל.
אני מגדלת שנים תוכונים לא רשמתי סתם
בהצלחה

כל בו לרכב

משתמש פעיל
ברור שאפשר
האכלת יד- זה תוכון שמאכילים אותו מגיל שבוע בערך ואז הוא אכן רגיל לבנ"א.
אבל גם תוכון בוגר ניתן בהחלט להרגיל לבנ"א ברמה מסוימת ולהביא אותו לאכול מיד של בנ"א למשל.
אני מגדלת שנים תוכונים לא רשמתי סתם
בהצלחה
מעולם לא שמעתי שתוכונים יכולים לאכול בהאכלת יד הם נקראים לא תוכים כאלה חכמים יחסית לקוקטילים
אבל אנחנו קיבלנו אותם בוגרים וגם מבוגרים כמו המבוגר שנתן לנו ואין מצב ניראה לי לאלף אותם

לא מאוחר

משתמש מקצוען
מה מאכילים אותם ?
אשמח לעזרה ועיצה טובה
תודה
חבל שבאמת אי אפשר לתת להם את החמצוצים של המשלוחי מנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה