ב.ד.ה. והחי יתן אל ליבו - הילדה שנפטרה מדום לב בעקבות אזעקה

מצב
הנושא נעול.

חדזי

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שיש קשר בכלל לחרדה.
זה דבר נדיר מאד. קרה שבוע שעבר גם לאדם מבוגר שניצל בנס קיבלה 2 שוקים וחזר לה דופק. והדגישו אצלנו שזה מקרה נדיר. דם לב אצל ילדים קורה לעיתים רחוקות. לדעתי אחרי הקורונה ראו את זה יותר ואני אומרת את זה בזהירות כי זו דעתי האישית מניסיון וממה שראיתי בשטח . ואין לי שום הוכחה מחקרית לזה. מה שבטוח שמאד יכול להיות שהילד היה לפני כן עם בעיה לבבית.
הייתי מורידה לחץ מהסיפור הנ"ל. זה בסדר שילד נבהל קצת מאזעקה. רוב הילדים חיים נושמים ובריאים גם אם נכנסו אפילו להתקף פאניקה. רק אל תרוצו לומר לילדים לא להיות בחרדה כי הייתה ילדה שקיבלה דם לב... ממש לא. כי אז תצטרכו לטפל בחרדה מהחרדה והלופ לא ייגמר ... בקיצור הבנתם

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לדעתי האזעקה היוותה טריגר
כבר קרה שילדים התמוטטו מדום לב
יש כאן הודעות ממש מלחיצות כאילו שההורים אשמים בחרדה של הילדים
אז לא
אתם לא אשמים
וצריך להרגע כי זה נדירר מאוד

חושב123

משתמש צעיר
במענה לשאלה בקבוצה של אנשי מקצוע האם חרדה יכולה לגרום למוות, צורפה תשובה כדלהלן:
תשובות פרופסור גבי קאבאליון:
נדיר. לבטח היה מחלת רקע או ספין תקשורתי עקב צירוף מקרים מצער. במלחמת המפרץ הראשונה היה מקרה של התקף לב אחד אצל מבוגר. הרי אם כבר סביר יותר אצל מבוגרים עם מחלת רקע כמו לחץ דם או חסימה עורקית. לדעתי לא צריך לחשוש.

תשובות ד"ר אריאל עזרא:
זה מאוד נדיר אבל בהחלט יכול לקרות. ממה שאני יודע צריך שתהיה היתכנות להתקף לב (משהו שלא עובד טוב בשריר הלב) עוד קודם לכן כדי שהתקף החרדה יוביל למוות.

לאה הההה

משתמש פעיל
בדקה-דקה וחצי של אזעקה
קרה באשדוד יש 40 שניות בלבד,
רק מי שלא מתגורר בטווח קרוב ושומע את קולות המלחמה: מטוסי קרב, בומים מעזה ביום ובלילה, יירוטים וכו'
יכול להעיר להורים על כך שהם צריכים להיות רגועים.
לפעמים גם מבוגרים לא שולטים בפחדים של עצמם ולא תמיד אפשר בזמן אמת לטפל. טיפול בפחדים הוא בד"כ לא כדור שעוזר מיד כמו אקמול אנחנו עדיין באירוע.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא מתים מזה.
זו כנראה בעיה לבבית והפחד גרם לזה להתממש.
חשיפה היא וודאי לא נכונה, אבל לא גורמת למוות....
לא בדיוק,
כי לצערנו היו מקרים שהוכיחו שחרדה מודחקת בהחלט עושה נזק.
וכשיש טריגר מספיק חזק זה בחלט יכול להיות טרגי.
(בבקשה בלי אבנים יש כאן מספיק- אבל החלט שקורונה וחיסוניה זה משהו שיכול להוות טריגר לטווח רחוק)
היה אצלנו מקרה כזה בבית הספר, ב''ה שלא נגמר כך בל בהחלט היה לא פשוט וקרוב..

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
הילדה נפטרה כי המוח שלה התמלא בהמון בצקות ולא היה דרך להוריד אותם וזה חנק את המוח

Tuki

משתמש פעיל

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
לא בדיוק,
כי לצערנו היו מקרים שהוכיחו שחרדה מודחקת בהחלט עושה נזק.
וכשיש טריגר מספיק חזק זה בחלט יכול להיות טרגי.
(בבקשה בלי אבנים יש כאן מספיק- אבל החלט שקורונה וחיסוניה זה משהו שיכול להוות טריגר לטווח רחוק)
היה אצלנו מקרה כזה בבית הספר, ב''ה שלא נגמר כך בל בהחלט היה לא פשוט וקרוב..
אפשר להתעלף (על בשרי חוויתי) וגם נזקים בריאותיים יכולים להיות
אבל לטווח הרחוק כמעט כל דבר פה בעולם משפיע (גם אם תאכלי לדוג' הרבה גרעינים שחורים- כן. כן.)
אבל שוב- לא מתים מזה. זה לא הגיוני בשום צורה גם אם החרדה מודחקת המון שנים והיא חזקה במיוחד!

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
ואם היא נחשפה למוות, נ פעם יחה של רקטה מקרוב? לפעמים זה חוויה אמתית שהיא חוותה ולא רק תיווך שגוי

חושב123

משתמש צעיר
בהמשך להנ"ל מצ"ב תגובה מעוד מומחה בתחום הרב שמחה צישינסקי מומחה בCBT הוגה שיטת תרפיית הבחירה יו"ר מכון קיויתי:

גם בלימודים נאמר: "לא מתים/מתעלפים/משתגעים/ - חוץ מאלו שלא".

הכל על מקומו עומד.
הסטטיסטיקה הרי נמוכה ביותר.
הנה לנו בארץ מתוך מאות אלפים החווים תסמיני סטרס - ילדה אחת נפגעה בליבה (ולאף אחד אין מידע האם לא היה לה מום סמוי כלשהו וכד' שבא כעת לידי ביטוי).
בפועל בכל המלחמות ובכל הפיגועים, וכנ"ל אצל כל המיליונים הסובלים מתסמיני סטרס למיניהם - בכל העולם,
האחוז שנפגע בפועל בליבו הינו נמוך ביותר, וכל אחד מבין ויודע זאת בפשטות גם בלי מחקרים. זו המציאות,
ולא ההטעיה כאילו "מחרדה מקבלים התקפי לב".

כך שלפי הכתבה כעת כל ההורים והילדים אמורים להיות לחוצים מאירוע לבבי במידה והם נכנסים לסטרס כלשהו, כי הנה עובדה, הילדה הזו נפטרה. זו הטעיה.

בנוסף, וחשוב עוד יותר: קיים מחקר רציני המצביע באופן מובהק על כך שמאוד תלוי האם האדם נבהל מתסמיני הסטרס ומפרש אותם כשליליים,
או לחילופין מגדיר אותם נכון. אלו שהגדירו נכון - נפגעו פחות אף מאלו שלא נכנסו כלל לחרדה. לא יאומן - אבל מוכח.

כל הפרטים על המחקר בקורס הקצר החינמי של קיויתי לימים אלו שניתן להאזין לו בטלפון.

לארג'

משתמש מקצוען
זה הזמן לזכור שחרדה לא מועילה כלום לילד
אפשר לעשות הכל בנחת,גם אם כל הסביבה בהיסטריה
לפחות במקומות שיש 40 שניות +
פחד=חרדות=מרמור=כלום

ישנם הרבה הורים שלא נותנים לילד לצאת מהבית כי אולי יהיה אזעקה
עד מתי? חצי שנה? הילד כבר בפחדים מטורפים
אפשר להסביר שאם יש אזעקה להכנס לבניין,למה ילד צריך טראומות לכל הילדות שלו?

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אז היא נפטרה בעצם מחבלת ראש?????
מוזר.
בכל המקומות כתוב שזה מדום לב....
היא קיבלה דום לב או התקף לב נפלה ונחבלה בראש, ממה שאני שמעתי מאחת שקשורה למשפחה שבכל הזמן שהילדה היתה בבית חולים היה צריך כמה פעמים לעשות לה החייאה ולא היה ברור למה זה קורה כל פעם מחדש,
עשו MRI ראש וגילו שכל המוח שלה מלא בנוזלים ובצקות שחנקו את המוח וזה היה מצב שאין דרך להציל שמעתי את זה כבר ביום חמישי עוד לפני שפורסם, קראו לכל המשפחה לבוא כי אין כבר סיכויים וזה השעות האחרונות

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני חושבת שחלק לא קטן של החרדה זה עצם האזעקה
שהצופרים העולים והיורדים בפול ווליום מכניסים לפאניקה ולסטרס
אולי יותר מהדבר עצמו.
חשוב ליידע את הציבור שילכו למרחב מוגן, חשוב שכולם ישמעו ויפעלו לפי הכללים
אבל נראה לי שהרעיון לעשות כזה איתות מפחיד הוא דבר שצריך לתת עליו את הדעת.

כשנמצאים ליד אמבולנס עם סירנה
לפעמים לא נושמים ומרגישים כמעט חנק, ולא כי מרגישים חרדה, כי זה לא אמור להפחיד אותנו בכלל
אלא כי עצם הסירנות מכניסות לפאניקה.
נראה לי שמישהו צריך להידרש לחשוב גם על זה...

ולעצם הענין-
אנחנו מקבלים חצאי מקרים ושבבי מידע
אף אחד לא פרסם את התיק הרפואי המלא שלה
ממילא אין לנו איך לנתח ולדון בו.
יתכן אנחנו לא יודעים שהיא סבלה ממום לבבי, יתכן שכמו שכתבו כאן היא נחבלה, יתכן עוד אלף דברים שמעמידים תמונה שונה לגמרי.
חבל להוסיף לעצמנו עוד חרדה בתוך הערימות שכבר יש לנו

הדבר האחרון שיש לנו לעשות זה להלקות את עצמנו על חרדות של הילדים שלנו
במיוחד בכזאת תקופה רגועה ונינוחה...
:)

SHILATI

משתמש מקצוען
באמת ליבי איתך......
תודה!
אני באמת לא מתכוונת להתלונן
רק כואב לי לקרוא כאלה תגובות
כמו שציטטתי קודם
זה תגובות של אנשים שלא מבינים שיש יקום מקביל בתוך המדינה שלנו
ולזלזל במבקשי הפיצויים ולא המעונות זה קצת.... לא רוצה להתבטא בחריפות, סליחה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה