ה טשולנט המנצח אשמח לטיפים

saralulu

משתמש מקצוען
את מבקשת כ"כ יפה, אז הנה מתכון שקיבלתי ממעדניה, אשתו של בעל המעדניה כתבה לי את המתכון, לא ניסיתי עדיין...
ואין להם בעיה שאפרסם...
אז זה מה שהיא שלחה לי כשביקשתי את המתכון לטשולנט האגדי שלהם:

שלום וברכה,

נתחיל מזה שעל כתיבת המתכונים אני אחראית, ולא בעלי, שפחות יש לו זמן בשביל זה. ומצד שני על הטשונט הוא אחראי, ככה שזה לא מתכון מדויק, כי אינלי ממש כמויות מדויקות, וגם הוא פחות משתמש בכמויות מדויקות, אבל הוראות הכנה, בשמחה- (אני בבית מכינה בסיר קטן לפי ההוראות שלו);

* לקרמל סוכר עם שמן (כמו שמקרמלים לקוגל ירושלמי)
* כשהסוכר מקורמל, להוסיף בצל חתוך לרצועות ויותר מאוחר להוסיף פרוסות שיני שום לערבב מידי פעם עד שהבצל מטוגן.
*להוסיף את הבשר עדיף כגוש, לא חתיכות. למכירה אנחנו משתמשים ב 2 או ב 10, כמובן שאפשר גם יותר מובחרים, 8, אסאדו וכו....
צורבים את הבשר מכל הכיוונים.
*מוסיפים תפו"א, שעועית שהושרתה מראש במשך כלילה
*ממלאים במים בערך 5 ס"מ מעל הרכיבים, מביאים לרתיחה.
*מוסיפים גריסים ומערבבים קלות.
*מתבלים לפי הטעם (אנחנו משתמשים ב: פפריקה, מלח, פלפל שחור, סוכר, שום גבישי, וטיפטיפה כמון אבל ממש מעט, משו כמו ¼ כפית בסיר של 5 ל'). טועמים ומתקנים טעמים,
*להוסיף את הקישקע לסיר מבעבע בלי שקית / נייר כסף וכדו' אבל מוסיפים את זה רק כשהטשונט מבעבע!

לבשל עוד כחצי שעה - ¾ שעה על אש נמוכה ולהעביר לפלטה. זה אמור למנוע מהטשונט להחרך. בקיצור- לא לבשל יותר מידי זמן לפני הפלטה, יכול להיות שבסיר יותר גדול זה יותר זמן, (בסירים ענקיים עוד לא מצאנו את הנוסחה איך לא ידבק למטה...)

מתכון לקישקע:
1 בצל קצוץ לקוביות מטוגן
1 כוס קמח
¼ כוס שמן
¼ כוס מים
תבלינים לפי הטעם

בהצלחה רבה!

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
את מבקשת כ"כ יפה, אז הנה מתכון שקיבלתי ממעדניה, אשתו של בעל המעדניה כתבה לי את המתכון, לא ניסיתי עדיין...
ואין להם בעיה שאפרסם...

שלום וברכה,

נתחיל מזה שעל כתיבת המתכונים אני אחראית, ולא בעלי, שפחות יש לו זמן בשביל זה. ומצד שני על הטשונט הוא אחראי, ככה שזה לא מתכון מדויק, כי אינלי ממש כמויות מדויקות, וגם הוא פחות משתמש בכמויות מדויקות, אבל הוראות הכנה, בשמחה- (אני בבית מכינה בסיר קטן לפי ההוראות שלו);

* כשהסוכר מקורמל, להוסיף בצל חתוך לרצועות ויותר מאוחר להוסיף פרוסות שיני שום לערבב מידי פעם עד שהבצל מטוגן.
*להוסיף את הבשר עדיף כגוש, לא חתיכות. למכירה אנחנו משתמשים ב 2 או ב 10, כמובן שאפשר גם יותר מובחרים, 8, אסאדו וכו....
*מתבלים לפי הטעם (אנחנו משתמשים ב: פפריקה, מלח, פלפל שחור, סוכר, שום גבישי, וטיפטיפה כמון אבל ממש מעט, משו כמו ¼ כפית בסיר של 5 ל'). טועמים ומתקנים טעמים,
*להוסיף את הקישקע לסיר מבעבע בלי שקית / נייר כסף וכדו' אבל מוסיפים את זה רק כשהטשונט מבעבע!

לבשל עוד כחצי שעה - ¾ שעה על אש נמוכה ולהעביר לפלטה. זה אמור למנוע מהטשונט להחרך. בקיצור- לא לבשל יותר מידי זמן לפני הפלטה, יכול להיות שבסיר יותר גדול זה יותר זמן, (בסירים ענקיים עוד לא מצאנו את הנוסחה איך לא ידבק למטה...)

מתכון לקישקע:
1 בצל קצוץ לקוביות מטוגן
1 כוס קמח
¼ כוס שמן
¼ כוס מים
תבלינים לפי הטעם

בהצלחה רבה!
היא כבר אוכלת ומאכילה ....

אבל תודה על המתכון.....

סוכריה11

משתמש צעיר
לא הבנתי הצולנט היה בתבנית?

אנחנו עם פלטה ...(ואפי' שהיא דיי רותחת)

מספיק שיכבה אחת כבר חוסמת את האדים מלצאת....

אנחנו תמיד מכינים כמות גדולה מקסימום זורקים ...
אבל איך שאני מכין זה שיהיה לפני שבת שיכבה דקה דקה של מים שעודפים את האוכל..
כמובן אחרי שבישלתי וכבר הגריסים/חיטה ספגו את המים....
ואז על הפלטה יוצא לי בינגו!
הצולנט היה בתוך סיר, שאותו שמתי על תבנית ח"פ שמילאתי במים קרים. האש היה על 3 (מתוך 7)
אולי תעשי על אש נמוך לא על גבוה, וכמובן להשים שכבות
אחרי שיצא לי שרוף, בשבוע שאחרי הורדתי את האש וראיתי בערב שבת שהמים לא מתאדים..
אז הגבאתי קצת יותר ו..
לא מצליחה למצוא את האיזון הנכון..
ואני לא רוצה להכין הרבה על מנת לזרוק, אין לי לב לזרוק אותו לפח
אולי כדאי לי לנסות להשאיר על אש נמוך אפילו אם לא נראה שיתחמם?
הבעיה שיצאו שבועות שהטשולנט יצא ממש לא חם, ואולי לכן אני מפחדת להנמיך

סוכריה11

משתמש צעיר
אז מה אתם אומרים - השבוע אשים את הטשולנט על שכבה אחת בלבד (מה שמכסה את האש)
על אש נמוכה. 1.5 או 2 (מתוך 7) - מה כדאי?
והאם להכניס את הסיר לתבנית? עם/בלי מים?
ואולי כדאי שלא אבשל את התפו"א עד הסוף? יקח יותר זמן עד שיהיה מוכן?

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
הצולנט היה בתוך סיר, שאותו שמתי על תבנית ח"פ שמילאתי במים קרים. האש היה על 3 (מתוך 7)

אחרי שיצא לי שרוף, בשבוע שאחרי הורדתי את האש וראיתי בערב שבת שהמים לא מתאדים..
אז הגבאתי קצת יותר ו..
לא מצליחה למצוא את האיזון הנכון..
ואני לא רוצה להכין הרבה על מנת לזרוק, אין לי לב לזרוק אותו לפח
אולי כדאי לי לנסות להשאיר על אש נמוך אפילו אם לא נראה שיתחמם?
הבעיה שיצאו שבועות שהטשולנט יצא ממש לא חם, ואולי לכן אני מפחדת להנמיך
לדעתי עם אש קשה יותר לכוון .. אבל בלי כל הפטנטים מהצד ...
לכי טוב שתשימו על אש הכי נמוכה ...
רגע אתם על אינדוקציה?? או אש?

בלונדי

משתמש פעיל
לדעתי אל תבשלי יותר מדי לפני שאת שמה על האש, אלא כמו שעה שעתים ואח"כ את יכולה לנסות להשים על מספר 2

שרי ש.

משתמש פעיל
לאיזה גודל סיר?
כי לקינמון יש טעם חזק לא?
אני שמה לסיר למשפחה גדולה ב"ה כפית וחצי לפחות.
לסיר בינוני אפשר כפית, לסיר קטן - חצי כפית.
הקינמון מתמזג מדהים עם הבשר וכל התבלינים, רק מעדן את הצ'ולנט,
בכלל לא משתלט ומורגש חזק, נותן ריח ניחוח אמיתי....
הקינמון הוא אחד מהסודות של המומחים...!

נחמי3

משתמש מקצוען
ואין להם בעיה שאפרסם...

שלום וברכה,

מתכון לקישקע:
1 בצל קצוץ לקוביות מטוגן
1 כוס קמח
¼ כוס שמן
¼ כוס מים
תבלינים לפי הטעם

בהצלחה רבה!
מתכון מושלם ברמות - מדויק עד לפרטים הקטנים, נכון ומקצועי
תודה על השיתוף

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה