מחיר למשתכן התיישבות חרדית בקצרין?

סי 2

משתמש פעיל
זה נכון שכל החסידי גור עוזבים את חיפה בגלל המחלות שמביא הזיהום האוויר הנוראי שם?
הם עוזבים שם כי הם ממושמעים לאדמו"ר שלהם!!
זיהום האויר שם הוא משהו שכל הגורמים מבינים שצריך לשנות אותו בדחיפות!!

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בואו נאמר בעדינות שהיו עוד סיבות פנימיות לראשי החסידות לפרק את הקהילה שם (כך מדברים)...
סתם כך בגור לא אוהבים קהילות קטנות וסגורות שפחות ממושמעות (ע"ע ק"ג)...

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בואו נאמר בעדינות שהיו עוד סיבות פנימיות לראשי החסידות לפרק את הקהילה שם (כך מדברים)...
סתם כך בגור לא אוהבים קהילות קטנות וסגורות שפחות ממושמעות (ע"ע ק"ג)...
לא כ"כ הבנתי את כל הרמזים והר"ת אני מניח שאתה לא רוצה לכתוב וזה גם בסדר

זיהם אווירה וד"ל
אני לא מבין אבל גם בת"א יש פריצות ובכ"א הם לא עזבו שם?

חני וחיים

משתמש פעיל
ישיבת אור שמחה הייתה ישיבה גדולה של חסידות גור, בחיפה. הישיבה פעלה בין השנים תשמ"ב - תשס"ב.

היסטוריה​

הישיבה נוסדה בשנת תשמ"ב על ידי הרב אברהם אטלס, אב"ד בבית הדין הרבני בחיפה.

הישיבה השתכנה בבית שהיה משמש לאכסניה לאדמו"ר מגור רבי ישראל אלתר, ה"בית ישראל", בימי שהותו בעיר.

הישיבה בלטה בצוות הלמדני שלה, מה שהשפיע על רמת הלימוד העיוני בישיבה. הישיבה הייתה הנחשקת ביותר בחסידות. כשבוטל לימוד העיון בישיבות גור, פרשו חלק מצוות הישיבה. כשנה לאחר מכן הורה האדמו"ר מגור על סגירת הישיבה, חרף התנגדותו של הרב אטלס שפרש מהחסידות בעקבות כך [דרוש מקור: מנין שפרש בעקבות כך?]

צוות הישיבה​

הרב אברהם אטלס שניהל את הישיבה עד יומה האחרון העמיד בראשותה את הרב מנחם מנדל שפרן שמסר מדי שבוע את השיעור כללי. הרב ישראל דוד רוסט, רבם של חסידי גור בחיפה[1] שימש כמשפיע וכראש החברה'ס בישיבה. המשגיח היה רבי שמעון למברגר, לימים האדמו"ר ממאקווא. בין הר"מים בישיבה (בתקופות שונות) היו הרב שאול אלתר, הרב ישראל בונם שרייבר, הרב יצחק דוד אלתר, הרב מאיר דב רכניצר, הרב מנדל וייס מקריית אתא והרב ישראל חיים גינזבורג.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
קצרין כבר מתקרבת ל250 זוכים מבני המקום...
שזה אומר 250 משפחות ודאי לא חרדיות...
מענין מאד. שכונה חרדית ככל הנראה לא תקום שם.
מצד שני, בני המקום כנראה מתכננים לבוא לגור שם, כך שמי שבונה על זה להשקעה יהיו לו קצת פחות מתחרים...

%;

משתמש פעיל
מצד שני, בני המקום כנראה מתכננים לבוא לגור שם, כך שמי שבונה על זה להשקעה יהיו לו קצת פחות מתחרים...
אם מאות משפחות מבני המקום עוברים לשם זה יכניס לשוק מאות דירות בשכונות הותיקות יותר של קצרין

נערך לאחרונה ב:

הבט

משתמש פעיל
אם מאות משפחות מבני המקום עוברים לשם זה יכניס לשוק מאות דירות בשכונות הותיקות יותר של קצרין
בני מקום זה גם הדור הצעיר אפילו כאלו שהתחתנו לפני 7 שנים ומאז לא גרו שם...
משם שבן מקום הוא אחד שגר במקום 3 שנים מתוך ה10 שנים האחרונות

עולם כמנהגו נוהג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שלום רב,

ממש היה מרתק לראות את הדיון שהתפתח, והרבה בעקבות ההודעה ששמתי שבוע שעבר על היתכנות לקביעת התישבות חרדית בקצרין,

כעת אני רואה צורך לעדכן בהתפתחות הדברים, היה כמה וכמה סיבות להורדת העיר מהיתכנות לקהילה, וסיבה מאוד גדולה שבעטיה הורידו כמה קבוצות את ההצעה היה בעקבות קרית גת, כן גם אני חושב שקרית גת זה יותר מרכז ולא היה שום ספק, אך אולי קצת חבל שההודעה יצא באמצע ההרשמה להגרלות, אך תכלת לענינינו, ממידע שאני יודע כעת, כנראה לא יהיה הודעה רשמית על קהילה בקצרין.

אמנם לגבי השקעה ההצעה עומדת בעינה, שזה אחד מהשלוש ערים ששוה להירשם מכל הסיבות הכלכליות שכבר הבאתי למעלה בהודעות קודמות

יום מוצלח ופורה, מי שיזכה בקצרין יזכה בחצי מיליון שקל ובפרויקט עם היתרי בניה בקרוב, בשונה מפרויקטים אחרים, וכמובן בהשקעה קטנה = משכנתא קטנה, שזה אומר ריביות נמוכות= ורווח חמוד.

איך אמר לי היום מישהו, קצרין זה אחד על העץ (זה גם הגרלה עם סיכוים סבירים, לא מחלקים) ומקומות אחרים זה 2 על המטוס... כ2 אחוז בערי המרכז...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה