עזרה התחקיר המזעזע, פרק א' וב' על חיסוני הצהבת

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לפני שלושים שנה כשנתנו רבע מהחיסונים שנותנים היום גם היה כ"כ נפוץ כל הבעיות האלה?

לא, כי לא אבחנו ולא טיפלו, וילדים היו אומללים.

מקור: איתי בעצמי למדו בבי"ס בנות, שהלוואי ומישהו היה מאבחן ומטפל בהן, לפני שנהיו מופרעות/מגושמות/מסורבלות/מתקשות להביע את עצמן.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לפני שלושים שנה כשנתנו רבע מהחיסונים שנותנים היום גם היה כ"כ נפוץ כל הבעיות האלה?

קשה עד בלתי אפשרי לדעת.
לא קראו לתופעות בשם. ונתנו לילדים לגדול לאנשים שלא אובחנו ותפקודם לקוי.
אני כותבת זאת כאם שחוותה את המעבר בין התקופות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני מבינה שלך כן יש .. וזיהית את מרכיבי החיסון
ואת כן בדקת. ופילחת את איזורי החיסון.

לכן לך מותר להגיד שהיה פה ניסוי וילדים נפגעו.

אני בדקתי את העובדה שהחיסון עדיין מאושר. ושהוא לא נסיוני בניגוד לטענה שעולה בכל מקום.
את זה שלאף אחד פה וברשת לא חשוף לנתונים איפה ניתן החיסון - אבל יש כבר טענות על "קבוצות מחקר לפי איזורים"
את זה שאין שום הוכחה או טענה לעליה בשכיחות מקרי התפתחות הילד.
את זה שלכל הטענות אין הוכחות והן ספוקלטיביות לחלוטין - בדיוק כמו שנראות תמיד טענות מתנגדי החיסונים.

מה את בדקת????
כן. אני בדקתי פילוח לפי אזורים, לאחר שקראתי את תגובתה של עו"ד טיכו.
אני ביררתי האם החיסון קיבל את אישור הסוכנות האירופאית והאמריקאית. (רמז: לא). אני ביררתי היכן הוא שווק.
להמשיך? כי ביררתי עוד כמה דברים...
את בדקת את כל אלו?
לא זיהיתי את מרכיבי החיסון, ולא התיימרתי לומר זאת (בניגוד אלייך). אין לי אפשרות טכנית לעשות זאת, כל עוד משרד הבריאות לא משחרר נתונים.

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
החיסון הספיציפי לא מעלה תהיות -
מתנגדי החיסונים מנצלים פגם טכני שהיה בו כדי להעלות תהיות ומצרפים בעצמם ביחד עם זה את כל התאוריות המוכרות שלהם.
והורים נסחפים אחרי זה לחשוב שבאמת משהו בו מעורר תהיות.

לכן הדיון נסחף לשם כל הזמן--

נראה לי שאת לא טרחת לקרוא את הכתבה והאשכול.

אדרבה, אם את טוענת שהחיסון משווק היום
איך למען ד', לא מצאו אף אחת!! מקוראי פרוג את החיסון החל מ2015.?????

הרי היתה בעיה נקודתית?

(ארמוז בעדינות, כי נראה כי הגעת עם דעה מוקדמת על הכתבה)

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני מבינה שלך כן יש .. וזיהית את מרכיבי החיסון

את זה שלאף אחד פה וברשת לא חשוף לנתונים איפה ניתן החיסון - אבל יש כבר טענות על "קבוצות מחקר לפי איזורים"

מה את בדקת????

זהו נתון עובדתי!!

תראי, שבירושלים ומחוז צפון אין. חדרה ודרומה יש.

בדוק!

למה אתה צריכה שמשרד הבריאות ירשום את זה?

סטיסטיקה של קוראי פרוג לא מספקת?

פרפר

משתמש מקצוען
נראה לי שאת לא טרחת לקרוא את הכתבה והאשכול.

אדרבה, אם את טוענת שהחיסון משווק היום
איך למען ד', לא מצאו אף אחת!! מקוראי פרוג את החיסון החל מ2015.?????

הרי היתה בעיה נקודתית?

(ארמוז בעדינות, כי נראה כי הגעת עם דעה מוקדמת על הכתבה)
אוי, איזה אורך של אשכול... ואני שונאת להגיב בלי לקרוא הכל, אבל בקשר לתגובה הזו -
אני אישית קיבלתי את החיסון המדובר בדצמבר 2016. הייתי צריכה להתחסן במסגרת חיסונים לעובדי מערכת הבריאות, יכולתי לבחור סוג, והמליצו לי על ה-sci b vac שהוא משופר יותר. כך שעובדתית, הוא שווק גם אחרי 2015. כנראה לא לטיפות חלב, אולי במסגרת הסכמי שיווק או משהו כזה.
ואני הולכת לחפש את הבעיות השפתיות שלי...

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אוי, איזה אורך של אשכול... ואני שונאת להגיב בלי לקרוא הכל, אבל בקשר לתגובה הזו -
אני אישית קיבלתי את החיסון המדובר בדצמבר 2016. הייתי צריכה להתחסן במסגרת חיסונים לעובדי מערכת הבריאות, יכולתי לבחור סוג, והמליצו לי על ה-sci b vac שהוא משופר יותר. כך שעובדתית, הוא שווק גם אחרי 2015. כנראה לא לטיפות חלב, אולי במסגרת הסכמי שיווק או משהו כזה.
ואני הולכת לחפש את הבעיות השפתיות שלי...

אם אני לא טועה. החיסון בבסיסו היה מיועד עבור מבוגרים ולא עבור פעוטות. כך שנקודת המוצא שונה. כשם שאופטלגין במימון של מבוגר יכולה להיות טרגית עבור תינוק בן יומו.
יתכן וממשיכים להשתמש בו למבוגרים בלבד, כמו שחשבו תחילה.

סימפטי

משתמש פעיל
לא, כי לא אבחנו ולא טיפלו, וילדים היו אומללים.

מקור: איתי בעצמי למדו בבי"ס בנות, שהלוואי ומישהו היה מאבחן ומטפל בהן, לפני שנהיו מופרעות/מגושמות/מסורבלות/מתקשות להביע את עצמן.
גם אם היו מאבחנים לא היו מגיעים ליותר מחצי שיש היום.

סימפטי

משתמש פעיל
כן.
רק שלא קרו להם בשם.

יש ספק שיש היום אקסטרה אבחון?! יש ילדים על הקשת האוטיסטית שפעם היו סתם חסרי טקט--

(ובוא נניח את העובדה שגם לו היתה עליה יש לבדוק עוד הרבה גורמים שהשתנו בחיים שלנו חוץ מחיסונים במהלך ה-30 שנה - תזונה זיהום אוויר סלולרי ועוד ועוד)

ודרך אגב מלפני 30 שנה עד היום לא נוספו כל כך הרבה חיסונים.
אני אישית קיבלתי כמעט את כל החיסונים שקיבלו ילדי.
את קבלת לפני שלושים שנה צהבת בי, פארבנר, רוטה, צהבת À, אבעבועות רוח, שפעת, HIB ?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לא מדובר פה על גוף שנמנע ממתן חיסון. מדובר פה על אזורים. תקראי את הכתבה ואז תגיבי. כל ב"ב קיבלה את החיסון (מעייני הישועה, טיפות חלב). כל מודי"ע קבלה את החיסון (בכל קופות החולים)
לצפת החיסון כלל לא הגיע, לשום גוף
נשמע מלחיץ.
מה, חרדים הם שפני נסיון?

במזרח ירושלים זה שווק או לא? מעניין אותי לדעת.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

efrat1

משתמש סופר מקצוען
כן. אני בדקתי פילוח לפי אזורים, לאחר שקראתי את תגובתה של עו"ד טיכו.
אני ביררתי האם החיסון קיבל את אישור הסוכנות האירופאית והאמריקאית. (רמז: לא). אני ביררתי היכן הוא שווק.
להמשיך? כי ביררתי עוד כמה דברים...
את בדקת את כל אלו?
לא זיהיתי את מרכיבי החיסון, ולא התיימרתי לומר זאת (בניגוד אלייך). אין לי אפשרות טכנית לעשות זאת, כל עוד משרד הבריאות לא משחרר נתונים.
במילים אחרות: את כתבת את הכתבה?

סימפטי

משתמש פעיל
דווקא זה לא קרה. גיל יוסף שחר באתר שלו הזמין אותם לענות לו תשובות ולא היתה התיחסות בכלל, חוץ מהתיחסות כללית - שיבוא לשימוע או משהו כזה.
וזו גישה כללית של משרד הבריאות היקר שלנו, הסברה זה לא הצד החזק שלו.

מסכימה עם זה שהטענות מאד מאד קלושות .
נכון, אולי אלומיניום ועוד חומרים משפיעים ברמה חריגה,
נכון , אולי לא כל החיסונים נבדקו בצורה מספקת , על קבוצה מספקת של ילדים והכל.
נכון , אי אפשר לדעת הכל , ושום דבר הוא לא מאה אחוז
וייתכן שיש נזקים לחיסון בלתי ידועים שלא נחקרו.

השאלה היא מהי נקודת הפתיחה,

למתנגדי החיסונים - כמו גם בספר צבים כל הדרך למטה יש טענה ראשונית כזו :
החיסונים הם לא אלו שמיגרו את הזיהומים , הכל מיתוס גם חסינות העדר, וגם כל ההסטוריה.

הנקודה הזו , לדעתי , מוכחת מעל לכל ספק, וזה כבר ויכוח קטנוני, שמתעלם מעובדות

אחרי שמסכימים עם זה, ורואים את כל התועלות המוכחות של החיסון , אפשר לראות גם את החסרונות שלו בעין נכונה. נכון, הוא לא נבדק מאה אחוז. אבל הוא מציל חיים מאה אחוז.

זה , אגב מה שמפריע לי באתר של גיל יוסף שחר, הוא בן אדם רציני, בניגוד לשאר האלטרנטיביים יודע לקרוא מחקרים. אבל הוא ממש מתעלם מדברים מסוימים.

הוא הביא את כל החששות למחקרים על קרינה בלתי מייננת , אבל לעולם לא את התוצאה הסופית של המחקרים שהיתה צפירת הרגעה.
הוא מביא את כל הנקודות המיניאטוריות של כל חסרון אפשרי בחיסונים,
אבל מילה לא על התועלת המוכחת שלהם .

ובכלל , כיף שאת פה ואפשר לדבר על טענות רציניות ועניניות.
מתנגדי החיסונים לא אומרים שהחיסונים לא היה חלק במיגור המחלות ותומכי החיסונים לא אומרים שרק החיסונים הם שגרמו למיגור המחלות, וד"ר גיל יוסף שחר לא כותב שהוא מתנגד לחיסונים רק מתנגד להסתרת המידע על תופעות לווואי דל החיסונים.

קצרה

משתמש מקצוען
https://www.rambam-medicine.org.il/category/vaccines-informed-consent

כל תרופה עוברות מחקר בטיחות של עשרות אלפים כחמש שנים, חיסון צהבת בי למשל עבר מחקר בטיחות של קבוצה קטנה של כמה מאות לא מול פלציבו חמשה ימים, אם זה לא בדיחה אז מה זה כן בדיחה?

חיסונים עוברים את אותו ההליך של תרופות בדיוק. הם נחשבים כתרופה לכל דבר.
לתרופה גנרית ולחיסון גנרי (שהמרכיב הפעיל זהה למרכיב בתרופה/חיסון המקורית) יש הליך אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה