רחלי6

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני עם מכשיר שמיעה נטען של חברת פונאק כ3 שנים ועדיין הקלינאי תקשורת לא מצליח לכוון לי את המכשיר ברמה טובה. אני עדיין מפספסת הרבה והרבה פעמים לא מבינה את הדובר למרות שהוא מולי בווליום גבוה. וישנו גם את הקושי בלהסביר מה לא בסדר כי השמיעה לא מספיק ברורה אך בתוכנה הממוחשבת נראה כי היא הכיוון מתאים לפי הבדיקת שמיעה. לאחר אינספור נסיונות כיוון התיאשתי. כעת לאחר 3 שנים כשיש לי אפשרות לחדש מכשירים עם השתתפות הקופה אשמח לקבל המלצות של מכשיר דיגיטלי שאתם מרוצים ממנו וגם קלינאי/ת שעזר לכם להתאמה מכסימלית.

משה10 משה10

משתמש פעיל
מכון אודיוטסט רמת החייל תל אביב
יש שם קלינאית מצוינת בשם דפי ( נראה לי דפנה)
אשמח לעזור בעוד שאלות

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם אם המכשיר מכוון 100% זה לא עוזר להבנת דיבור - צריך לזה הרבה תרגול בהכוונה של קלינאי/ת תקשורת. מרגיז שאת המידע הזה לא נותן לכם שום רופא או מכון המוֹכֵר ומתאים את המכשירים אם אתם מבוגרים ששמיעתם לקתה (כשמדובר בילדים - מסבירים זאת להורים ומצמידים להם לתקופת מה קלינאי/ת תקשורת לצורך זה).

יענקל'ה

משתמש פעיל
ממליץ על אפיק מכון שמיעה בירושלים
יש להם קלינאית מעולה בשם מיכל כהן (דוברת אנגלית)
בנוסף יש אפשרות להתקין את התוכנה של הקלינאי תקשורת ולכוונן את המכשיר שמיעה לבד בבית
בארה"ב זה מאוד פופולרי ואוכל להפנות אותך לפורום ייעודי בנושא
קרוב לוודאי שתצטרכי מתאם בין המחשב למכשיר שמיעה
אם המכשיר שלך תואם לבלוטוס יש מתאם אוניברסלי בין מכשירי שמיעה למחשב
(כדאי שתפרטי את הדגם המדוייק של המכשיר שלך)
אשמח לפרט בנושא אם תבקשי
מסכים עם מה שכתב @אפכא מסתברא
זה נקרא אימוני שמיעה ( צריך לאמן את המוח להבין שמשמעות הצלילים שאת שומעת זה דיבור )
הייתי קורא לזה פיזיותרפיה שמיעתית
יש אתר מעולה לאימוני שמיעה שהומלץ לי ע"י הקלינאית תקשורת שלי
https://www.hearo.co.il/
יש גם דף דיסקרימינציה עם מילים לאימון על ידי בן משפחה וכדו'
בנוסף כיום בעת אספקת מכשיר שמיעה יש זכאות למספר מפגשים עם קליאי/ת תקשורת לצורך אימון שמיעתי ( מומלץ לבדוק מול המכון/קופת חולים )
https://www.health.gov.il/hozer/mr08_2021.pdf
(סעיף 4)
יש גם שוני בהטבות של קופות החולים וכתלות במסלול הביטוח כדוג' מאוחדת עדיף/שיא
מניסיוני קופת מכבי/לאומית במסלול הגבוה מאפשרות חופש בחירה בבחירת מכון שמיעה בהסדר (לאומית עדיפים יותר אבל עם השתתפות עצמית גדולה יותר (בשיעור זניח))

רחלי6

משתמש רשום
עיצוב גרפי
גם אם המכשיר מכוון 100% זה לא עוזר להבנת דיבור - צריך לזה הרבה תרגול בהכוונה של קלינאי/ת תקשורת. מרגיז שאת המידע הזה לא נותן לכם שום רופא או מכון המוֹכֵר ומתאים את המכשירים אם אתם מבוגרים ששמיעתם לקתה (כשמדובר בילדים - מסבירים זאת להורים ומצמידים להם לתקופת מה קלינאי/ת תקשורת לצורך זה).
מענין

ממליץ על אפיק מכון שמיעה בירושלים
יש להם קלינאית מעולה בשם מיכל כהן (דוברת אנגלית)
בנוסף יש אפשרות להתקין את התוכנה של הקלינאי תקשורת ולכוונן את המכשיר שמיעה לבד בבית
בארה"ב זה מאוד פופולרי ואוכל להפנות אותך לפורום ייעודי בנושא
קרוב לוודאי שתצטרכי מתאם בין המחשב למכשיר שמיעה
אם המכשיר שלך תואם לבלוטוס יש מתאם אוניברסלי בין מכשירי שמיעה למחשב
(כדאי שתפרטי את הדגם המדוייק של המכשיר שלך)
אשמח לפרט בנושא אם תבקשי
מסכים עם מה שכתב @אפכא מסתברא
זה נקרא אימוני שמיעה ( צריך לאמן את המוח להבין שמשמעות הצלילים שאת שומעת זה דיבור )
הייתי קורא לזה פיזיותרפיה שמיעתית
יש אתר מעולה לאימוני שמיעה שהומלץ לי ע"י הקלינאית תקשורת שלי
https://www.hearo.co.il/
יש גם דף דיסקרימינציה עם מילים לאימון על ידי בן משפחה וכדו'
בנוסף כיום בעת אספקת מכשיר שמיעה יש זכאות למספר מפגשים עם קליאי/ת תקשורת לצורך אימון שמיעתי ( מומלץ לבדוק מול המכון/קופת חולים )
https://www.health.gov.il/hozer/mr08_2021.pdf
(סעיף 4)
יש גם שוני בהטבות של קופות החולים וכתלות במסלול הביטוח כדוג' מאוחדת עדיף/שיא
מניסיוני קופת מכבי/לאומית במסלול הגבוה מאפשרות חופש בחירה בבחירת מכון שמיעה בהסדר (לאומית עדיפים יותר אבל עם השתתפות עצמית גדולה יותר (בשיעור זניח))
וואו תודה על התשובה המפורטת. יש לי מכשיר דיגיטלי נטען של פונאק עם בלוטוס. וכרגע אני זכאית מטעם מאוחדת שיא (אחת ל3 שנים) לקנות מכשירים חדשים בסבסוד. אז כך שאני פתוחה לשמוע גם על חברות ודגמים אחרים. הבעיה אצלי שעם המכשיר אני שומעת את הצליל "שבור" "צרוד"... ובלי המכשיר הצליל הרבה יותר נעים לאוזן וברור רק שהוא שקט מידי... מעניין הנושא של אימוני שמיעה. פתוחה לנסות העיקר כדי לשמוע יותר טוב! מתפלאת שלא שמעתי על זה מאף אחד וקניתי בעבר גם בירושלים וגם בבית שמש ולא שמעתי על זה מאף קלינאי תקשורת.
וזה בהחלט יתרון שאפשר להתקין את התוכנה בבית. אשמח לקבל כל פירוט אפשרי בנושא.

נערך לאחרונה ב:

רחלי6

משתמש רשום
עיצוב גרפי
מענין

וואו תודה על התשובה המפורטת. יש לי מכשיר דיגיטלי נטען של פונאק עם בלוטוס. וכרגע אני זכאית מטעם מאוחדת שיא (אחת ל3 שנים) לקנות מכשירים חדשים בסבסוד. אז כך שאני פתוחה לשמוע גם על חברות ודגמים אחרים. הבעיה אצלי שעם המכשיר אני שומעת את הצליל "שבור" "צרוד"... ובלי המכשיר הצליל הרבה יותר נעים לאוזן וברור רק שהוא שקט מידי... מעניין הנושא של אימוני שמיעה. פתוחה לנסות העיקר כדי לשמוע יותר טוב! מתפלאת שלא שמעתי על זה מאף אחד וקניתי בעבר גם בירושלים וגם בבית שמש ולא שמעתי על זה מאף קלינאי תקשורת.
וזה בהחלט יתרון שאפשר להתקין את התוכנה בבית. אשמח לקבל כל פירוט אפשרי בנושא.
איזה דגם וחברה אתה ממליץ?

יענקל'ה

משתמש פעיל
איזה דגם וחברה אתה ממליץ?
זה כמו לשאול כמה עולה חליפה ליתום ;)

ספציפית לגבי פונאק היה לי מכשיר שלהם והיבואן והמכון שמיעה שהייתי בו אז התנהלו מתחת לכל ביקורת ונסכם שלא הייתי מרוצה

לעומת זאת היבואן של סיגניה נתן שירות מצוין והחליף למכשיר חדש לחלוטין שלושה חודשים לפני שהגיע תום ה3.5 שנות אחריות
(ולמכון שמיעה ולקלינאית תקשורת היה חלק גדול בעניין ולכן אני כ״כ ממליץ עליהם)
אפיק מכון שמיעה
‭02-5663664‬
מיכל כהן קלינאית תקשורת
(בקיצור, הדבר החשוב ביותר במכשירי שמיעה הוא השירות)
לי אישית יש pure c&g t 7ax
ולדעתי
אוטיקון/סיגניה/פונאק
מובילות את שוק המכשירי שמיעה
ויש גם נקודה מה חשוב לך במכשיר (התחברות לטלפון וכדו׳)
לדוג׳ פונאק נחשבים מובילים בחיבוריות לטלפון
וסיגניה פחות
אוטיקון טובים בזה ובזה
אבל לא היה להם מכשיר מסוג RIC בעוצמה שאני צריך
אז התשובה היא : תלוי.

חשוב.
לאימוני שמיעה יש משמעות גדולה , לקנות מכשיר ולא להתאמן זה זריקת כסף לפח כפשוטו
בקשי דף מילים לאימון דיסקרימינציה
מקלינאית התקשורת
האתר לאימוני שמיעה הוא
בנוסף תוכנות ללימוד שפה כגון
rosetta stone languages
שמאפשרת שמיעה של מילה ואח״כ דורשת חזרה על המילה בהיגוי הנכון
ניתן להתקין חבילת שפות של עברית ואנגלית וכדו׳

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יישר כח! האם מכשיר השמיעה שלך, @יענקל'ה נטען או על סוללות? האם יש הבדל בטיב בין הנטענים לבין אלו שפועלים על סוללות?

יענקל'ה

משתמש פעיל
נטען.
עברתי ממכשיר על סוללה 675 בתצורת BTE
למכשיר נטען בתצורת RIC
מכשירים נטענים הם ללא ספק הדבר הבא.
נדרשת טעינה בכל יום
(צריך לוודא שיש פתרון לטעינה בשבת )
המכשיר על האוזן קטן לכדי שליש (!) מהמכשיר הקודם
יש התקדמות טכנולוגית בכל הקישוריות לטלפונים בכלל (בלוטוס) ואנדרואיד ואייפון בפרט עם יכולת שליטה מאפליקציה על בחירת תוכנית/עוצמה/זוית שמיעה (רחבה או צרה ) וכו׳ וכו׳
נוספה גם עמידות למים בתקן IP68

כדאי לבדוק אם יהיה ניתן להחליף את סוללה הנטענת בהמשך ואת המחיר

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
1. לי יש מכשיר על סוללה בגלל שבתות וחגים - לא ניחנתי בייקיות הדרושה לעמוד הכן בשעה מסוימת כדי להטעין באמצעות שעון שבת.
2. יש לי טלפון כשר, כך שכל האפליקציות אינן רלוונטיות לי.
איזה מכשיר בכל אופן הכי מומלץ בתנאים הנ"ל? (גם לי מתקרב המועד שבו אוכל להחליף את הנוכחי.)
תודה!

מליון

משתמש מקצוען
אני לא מבינה בעניין מכשירי שמיעה, אבל שמעתי הרצאה של מנכ''ל חברת orcam
שהסביר שהם פיתחו מכשיר שמיעה עם טכנולוגיות מיוחדות ממש.
עכשיו הם מביאים מכשירים לנסיון, ובהמשך שהם יתחילו לשווק אז יהיה הנחה משמעותית לנסיינים.
שווה לברר!

יענקל'ה

משתמש פעיל
1. לי יש מכשיר על סוללה בגלל שבתות וחגים - לא ניחנתי בייקיות הדרושה לעמוד הכן בשעה מסוימת כדי להטעין באמצעות שעון שבת.
2. יש לי טלפון כשר, כך שכל האפליקציות אינן רלוונטיות לי.
איזה מכשיר בכל אופן הכי מומלץ בתנאים הנ"ל? (גם לי מתקרב המועד שבו אוכל להחליף את הנוכחי.)
תודה!
1. אפשר לשים במטען גם חצי שעה ויותר לפני שהשעון נדלק,ולהשאיר במטען גם אחרי שהשעון נכבה, אם הרעש עלול להפריע כדאי להציב את המטען במקום צדדי או בתוך ארון
2. טלפון כשר של ועדת הרבנים? קצת רקע:
(יש 2 תקנים לחיבור מכשירי שמיעה ישירות לטלפונים לצורך שיחה ומוזיקה (שנשמעת הרבה יותר טוב ממה ששמעת כנראה עד כה )
תקן 1) ASHA /MFI תקן שתומך בעיקר בסמארטפונים (מצו"ב רשימה ASHA )ומאפשר שליטה על מכשירי השמיעה ברמת בחירת התוכנית וכדו' כמעט כלל מכשירי השמיעה בכלל החברות תומכים רק בתקן זה, אם זה אפשרי - עדיף בכל פרמטר
תקן 2) המכשיר שמיעה מתחבר על תקן אוזניית בלוטוס "טיפשה" אין שום אפשרות לשליטה וכוונון, איכות השמע ירודה, היתרון כמובן חיבור לכמעט כל מכשיר ( אך לא בטוח שיתחבר כראוי למכשיר כשר אורגינל) נתמך במספר דגמים בודדים של פונאק (וכזכור אינני ממליץ על היבואן...))
אך גם ברוב החברות ניתן לקנות מתאם יעודי שנראה כדיבורית וניתן לחבר למכשירי השמיעה מחד ולטלפונים מאידך וכדו' כמו בתקן 2 ( באופן אישי לא עבד לי טוב בFirst phone g10 כשר אורגינל , ולכן משתמש בשיאומי מקשים תומך )

מה דגם המכשיר שאתה מרכיב כיום ?מה רמת הירידה בשמיעה ?

דפה

משתמש מקצוען
יש לי של OTICON, מרוצה מאוד!
כיוונו לי לכמה מצבים שאני יכולה להחליף בינהם,
לדוג' מצב מסעדה שהרמקולים האחוריים מכובים ורק מי שמולי אני שומעת,
מצב נוח כשיש מידי רעש ועוד.
הוא מכשיר ממש חכם ומכוון את עצמו נהדר, לא מפספסת כלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה