השכן המרתק שלי

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
השכן שלי הוא טיפוס מעניין ביותר.
ניכר שיש לו הרבה מה למכור, והייתי רוצה מאד לשבת איתו יום אחד לשיחה מעמיקה.
אלא מאי?
אילוצי לו"ז.
בכל בוקר אנו נפגשים בשעטה היומית במדרגות עם הילדים, כדי להספיק את ההסעה.
אפילו 'בוקר טוב' חפוז אני מתקשה לזרוק לעברו.
בתפילה אנחנו שוב מתראים, מגלגלים בו-זמנית את רצועות התפילין על היד, וכמובן - 'שתיקה יפה בשעת התפילה'.
לאחר 'עלינו לשבח' כל אחד כבר ממלמל את ה'שיר של יום' תוך כדי קיפול חפוז של הטלית, על מנת להספיק את ה'שמירת סדרים' בכולל.
בצהריים אני רואה את דמותו מתקרבת לבנין, כששתי ידי אוחזות בידי הטף, שומע בסבלנות את סיפוריהם.
בשלוש וחצי שוב אנו ממהרים לתפוס את ההסעה לכולל, תוך כדי שאני מטה את ראשי קלות לכיוונו בזוית של שלושים מעלות.
בשבע בערב כבר חייבים לרוץ לעזור בהשכבת הילדים.
שבת המלכה פרסה את כנפיה על פני היקום, תמה לה קבלת שבת, נשארו עשרים דקות.
אולי זה הזמן שלי לשוחח סופסוף עם השכן היקר?
בחלומות.
בבית כנסת האברכי והאיכותי שלנו, לא יתכן שלא תהיה דרשה תורנית משמימה בין קבלת שבת למעריב.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
משום מה, זה מיד הזכיר לי את העבודה.
שגם בהפסקות אני לא מספיקה לשבת לשיחה קצרה עם חברותיי לצוות...

המורה של כיתה א' בביה"ס בו אני עובדת היא טיפוס מעניין ביותר.
ניכר שיש לה הרבה מה למכור, והייתי רוצה מאד לשבת איתה יום אחד לשיחה מעמיקה.
אלא מאי?
אילוצי לו"ז.
בכל בוקר אנו נפגשות בשעטה היומית, במדרגות בית הספר, ממהרות כדי להיכנס בצלצול.
אפילו 'בוקר טוב' חפוז אני מתקשה לזרוק לעברה.
בהפסקת האוכל אנחנו שוב מתראות, נוטלות לתלמידותינו ידיים, מברכות איתן וכמובן - 'שתיקה יפה בשעת הארוחה'.
לאחר הצלצול כל אחת מארגנת את הדברים ומתקדמת במהירות למזכירות, על מנת להספיק קצת צילומים חשובים.
בהפסקה ב 12.00 אני רואה את דמותוה מתקרבת לחדר מורות, כששתי ידיה מלאות בספרים, מחברות, מבחנים ו... כוס קפה, אך פתאום היא שמה לב שהיא תורנית חצר.
באחת וחצי אני תורנית חצר ממהרת לחדר מורות, מניחה שם את חפציי, תוך כדי שאני מטה את ראשי קלות לכיוונה בזוית של שלושים מעלות.
בשתיים ורבע- סיום הלימודים כבר חייבות לרוץ להוציא את הילדים.
מסיבת בית ספר, כולפ באולם, תמה התוכנית הבית ספרית, נשארו עשרים דקות.
אולי זה הזמן שלי לשוחח סופסוף עם המורה היקרה?
בחלומות.
בבית ספר האיכותי שלנו, לא יתכן שלא תהיה שיחת פתיחה (וסיום וכמובן גם אמצע) מפי המנהלת הכבודה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בבית כנסת האברכי והאיכותי שלנו, לא יתכן שלא תהיה דרשה תורנית משמימה בין קבלת שבת למעריב.
גם אני סבלתי מזה פעם עד שזהו.
מהצועקים ולא נענים, מאן דביש ליה בהאי מתא ולא אזיל למתא אחריתא.

תרגום לשנעשו כרצונו: מי שרע לו במקום הזה ולא הולך למקום אחר.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מהצועקים ולא נענים, מאן דביש ליה בהאי מתא ולא אזיל למתא אחריתא.
זהו, שעברתי לעיר אחרת.
ומה אתה חושב, משהו השתנה?
סדנא דארעא חד הוא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה