דרוש מידע השוק האפור החרדי

מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אז מה עדיף?
לחיות בצמצום ולשלם משכנתא ועוד 20 שנה יש לך דירה משלך!
מי שמשלם את המשכנתא מהלוואות וחריגות לא רק שהדירה לא תהיה שלו, אלא בעוד 20 שנה הוא ימצא את עצמו עם חובות שהם פי 2 משווי הדירה.
כי הריביות יכפילו וישלשו את החובות

לו היה משלם את השכירות מהלוואות יתכן היה פחות בעל חוב, כי היו פחות ריביות, וגם היה מנסה לקבל "סיוע בשכר דירה" ויתכן שהיה עובר דירה בשלב כל שהוא

Yael Mor

משתמש מקצוען
אז מה עדיף?
לחיות בצמצום ולשלם משכנתא ועוד 20 שנה יש לך דירה משלך!
או להמשיך לחיות רגיל ולשלם כל חודש שכירות [שזה כסף לפח] ואחרי 20 שנה בחתונות ילדים אין לך נכס? מממשיך לשלם שכירות?
ומעניין אותי בני כמה כל אלו שרושמים את התגובות המנותקות ממציאות?
תנוט לי לנחש שבאזור ה-40+ וקיבלתם דירה גדולה במרכז בני ברק או ירושלים, בלי משכנתא....
לא הבנתי כ"כ מה הקשר בין מה שכתבתי לתגובה חזרה, אבל בכל אופן- אני בת 20+ עם ילד ב"ה, גרה בפריפריה בדירה שלי עם משכנתא בהחזר חודשי הגיוני ביותר. ואני לא הייטקיסטית למי שחשב. לא מנותקים מהמציאות ולא כלום. חיים פה ויודעים בדיוק מה המצב הכלכלי במגזר.

ה. ג.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא הבנתי כ"כ מה הקשר בין מה שכתבתי לתגובה חזרה, אבל בכל אופן- אני בת 20+ עם ילד ב"ה, גרה בפריפריה בדירה שלי עם משכנתא בהחזר חודשי הגיוני ביותר. ואני לא הייטקיסטית למי שחשב.
באמת לא קשור. [סליחה טעות, התכוונתי למישהו אחר!]

ANK

משתמש פעיל
צודק במאה אחוז, ממש מצווה לפרסם, חבל שאין ארגון או עמותה שלוקחת על עצמה להכניס את הנושא למודעות של הציבור.

היימישער

משתמש צעיר
הנוהג לקחת הלוואות כשמחתנים השתרש כבר מאות שנים, לא תאמינו אבל בדיוק אתמול קראתי את הספר "יון מצולה" שנכתב כמה שנים אחרי גזרות ת''ח ות''ט ע''י מחבר מהתקופה, בתחילת הספר כשהוא מתאר את הרקע הוא כותב כך
2552.JPG

כנראה שזה משהו פסיכולוגי, לא יעזור, דור אחר דור חוזרים על אותו שטות.

קלופ

משתמש פעיל
למה לא ממליץ
מכיוון שאין לי רישיון ייעוץ ע"פ חוק ניירות ערך.
ולכן אסור לי ע"פ חוק לייעץ או להמליץ - הדבר מהווה עבירה פלילית.
ולכן,תמיד כשאכתוב ע"מ להסביר משהו אצרף משהו בסגנון "לא מייעץ ולא ממליץ"!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואם זה סורגים לבית עם תינוקים, לחם או חלב גם תדבר כך?

במצב של היום, זוגות צעירים לווים בשביל לחם וחלב, ומוצרי בסיס, לא בשביל השקעות, רכבים וחיי פאר
מי שמגיע למצב (לא זמני ולא עם צפי לשינוי) של הלוואות בשביל לחם וחלב צריך לצאת לעבוד, בסידור מדפים, באבטחת מוסדות ובכל מקצוע זמין עד שיצליח להתייצב או למצוא הכשרה בשכר.
אני מכירה אברך מושבניק שנקלע לקשיים ושכרה של אשתו לא הספיק. עד שהתייצבו קם בארבע בבוקר לקטיף שקדים, חילק עיתונים בימי חמישי ובימי שישי עבד בגננות במספר מקומות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מי שמגיע למצב (לא זמני ולא עם צפי לשינוי) של הלוואות בשביל לחם וחלב צריך לצאת לעבוד, בסידור מדפים, באבטחת מוסדות ובכל מקצוע זמין עד שיצליח להתייצב או למצוא הכשרה בשכר.
אני מכירה אברך מושבניק שנקלע לקשיים ושכרה של אשתו לא הספיק. עד שהתייצבו קם בארבע בבוקר לקטיף שקדים, חילק עיתונים בימי חמישי ובימי שישי עבד בגננות במספר מקומות.
או לחילופין למצוא מיידת מקור הכנסה אחר החל מתמיכה קבועה מקופת צדקה ועד איסוף תרומות בשטיבלך.
גם אם יש השקפה כזו או אחרת ש''יהרג ואל יעבור'' לצאת לעבוד עדיין צריך לעשות הכל לא להיכנס לחובות שאין מהיכן לשלם.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא יפה לעשות צחוק!
ורוב אילו שמבקשים זה באמת מחוסר ברירה.
התכוונתי בשיא הרצינות.
יש כאלה שמדברים בשפה שמי שעובד הוא מתקלקל וכל השלום בית שלו הולך והילדים שלו לא יצאו בני תורה והוא יקנה אייפון ועוד פנינים כאלו, אז כתבתי שלא נכנס לויכוח על זה אבל זה עדיין לא מצדיק התנהגות כנ''ל.

אגב, יש לא מעט מקרים שלא שייך שהבעל יצא לעבוד, יש מקרים מורכבים מאוד החל מסגנון אישיות ועד כל מיני עקרונות עקשניים ובעיות ש''ב, לפעמים אין מנוס מלבקש תרומות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
המשוגעים הם לא המדד לכל האוכלוסיה כן?
והכל תלוי כמובן איזה עבודה.....
כן, אבל הכלל אומר שכל דבר שיש בו קיצוניים עדיין נכנס אלינו פרורים מהחור שמתחת לדלת... יש פנינים שנשמעים גם במיינסטרים על כל מיני השלכות של תדמית ומעמד וחיידרים וישיבות.
וכמו שלא תדרוש מבחור ישיבה שיצא לעבוד כדי לממן את חתונתו או את החליפה במקום זו שבלתה, יש אברכים מעטים שנשארו באותו סטטוס שביר, זה חינוך לא נכון לדעתי אבל אתה לא יכול להתעלם מהערכים של הבן אדם כשאתה בא לעזור ולא לחנך

הכי אחי

משתמש פעיל
ואם זה סורגים לבית עם תינוקים, לחם או חלב גם תדבר כך?

במצב של היום, זוגות צעירים לווים בשביל לחם וחלב, ומוצרי בסיס, לא בשביל השקעות, רכבים וחיי פאר
שאחד מבנמ הזוג ילך בערב לנקות בניינים. חודש חודשיים ויש כסף לסורגים.
הקצנתי בשביל שיובהר, הלוואה היא לא אופציה. נקודה.

צחית

משתמש מקצוען
אם הכנסה כיום היא 6000.(ואף אחד מבני הזוג לא עובד בהייטק - שאז אכן התמונה משתנה)

לכמה ההכנסה עולהל10-11K.

עכשיו תחשב מ11K נשאר אחרי מיסים , ב.לאומי ועוד...

בערך 9.5 K

תוריד את המשכנתא (3.5K - ויש משכנתאות בהחזרים גבוהים יותר..)
נשאר כרגע 6K

נגיד יש 2 ילדים בחיידר (ממוצע 400 שקל לחודש)

ילד אחד בישיבה קטנה כ800 שקל לחודש,

ילד אחד בגנון (לא נשאר כסף למעון .)

כ700 שקל,

עוד2 בנות איפה שהוא באמצע שעולה רק צהרון(ונלך על עיר עם הנחות אז זה רק 50 שקל בחודש...)

סה"כ רק על חינוך ירדמה6K שנותר,

עוד 2300K

נשאר כרגע, 6000-2300=3700

חשמל +מים +גז - מינימום עוד אלף שקל,

ארנונה משתנה - נניח עוד 700 שקל,
נשארנו עם 2000 שקל,

בלי ביגוד בלי מזון, בלי נסיעות , בלי שבתות , בלי הוצאות נוספות, תיקונים, ארועים ועוד ועוד...

נגיד אנחנו באפס (זה ממש מופרך בדרך כלל זה יצא יותר)

וזה משפחה עם 6 ילדים קטנים,

תוסיף ילד בישיבה גדולה/ילדה בסמינר - והנה אנחנו נכנסים למינוס....

שצובר ריבית פיגורים....
(הייתי ממש ממש עדינה בהוצאות...)

וכל זה על דירת שלושה חדרים פחות מ80 מטר...

לצערי הרב אין לי תרון לסיטואציה המורכבת,

אבל זה לא פותר את האנשים מלעשות חשבון...
ובלי לשלם משכנתה כן אפשר
לעמוד בכל החיובים ?
כשהמשכורת 6

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ובלי לשלם משכנתה כן אפשר
לעמוד בכל החיובים ?
כשהמשכורת 6
על פניו - לא,
אבל מצב דחוק - אנחנו לא בוחרים (ושוב , במצב כזה צריך ששני בני הזוג יעשו כל שביכולתם כדי להגדיל הכנסה, "פשוט נבלה בשוק ואל תצטרך לבריות"!! מסכימה שיש מקרי קיצון מועטים שאין מה לעשות במצב כזה....)

אבל במצב כזה להיכנס להרפתקאה של הלוואות בשל משכנתא מנופחת - זו התאבדות..

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הציבור החרדי ברובו תמים
יש עיתונים שנקראים עיתונים מפלגתיים חרדיים
אז סומכים על העיתון
היה כתוב בעיתון...
במציאות,הרבה רעות חולות הגיעו דרכם...
החל מהחברה הצדדית למימוש שטויות
וכלה בשוק כחול ושחור

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ח

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַגִּתִּית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ עַל הַשָּׁמָיִם:ג מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם:ד כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂי אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה:ה מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ:ו וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט מֵאֱלֹהִים וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ:ז תַּמְשִׁילֵהוּ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ כֹּל שַׁתָּה תַחַת רַגְלָיו:ח צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם וְגַם בַּהֲמוֹת שָׂדָי:ט צִפּוֹר שָׁמַיִם וּדְגֵי הַיָּם עֹבֵר אָרְחוֹת יַמִּים:י יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה