התייעצות השוני בשידוכים בין פעם להיום

מצב
הנושא נעול.

חודרים למודע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
האגדה מספרת על יהודי שחיפש פרנסה ולבסוף החליט להיות שדכן ובדחן,אחר תקופה התלונן האיש-'עולם הפוך' כשאני מציע שידוכים כולם צוחקים ואילו כשאני אומר בדיחות כולם חושבים...
''ואלו כשאני מציע שידוך, אומרים לי, כבר שמענו...:)

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
יש לי חברה מדהימה בת 35, רווקה, עדות המזרח.
למי אפשר לפנות כדי לעזור לה?

בדוח

משתמש מקצוען
את יכולה לפרט?
אהיה הדיוט קופץ בראש.

בימים האחרונים אמרה לי מדריכת כלות נחשבת ומבוקשת באיזורי, שהתקופה האחרונה גרמה לבעיות קשות מאוד.
חשבתי שהיא מדברת על מידות רעות ובעיות 'אמיתיות'.
אבל היא אמרה שממש לא. ישנם המון כלות טריות (שנה ראשונה) שחיפשו רבי עקיבא בן ימינו. התחתנו עם בחור טוב שבימים כתיקונם לומד בכולל בחשק ובשמחה. אבל אינם ברמה הזו שתקופה ארוכה כל כך יצליחו ללמוד בהתמדה גדולה לבד.
ופתאום הם מוצאות את עצמם עם בחור סטנדרטי, שלולא התקופה הזו הם לא היו שמות לב לכך. לפחות לא בתקופה הראשונה הרגישה.

תתארו לכם איך נראים החיים של בני זוג, כשהאשה מאוכזבת ומתוסכלת מכך שבעלה קורא עיתון ומשחק בהגדרות של המחשב..., והם ביחד כל היום. ואין לאיפה לברוח.
היא מתקשרת למדריכת הכלות שאמורה לתקן את חינוכם של המורות בסמינר.

האם בחורים לא אמורים להיות מתמידים שעמידים לכל מצב? אולי כן. אבל המציאות היא לא כזו. ישנם כאלה, ולא הרבה.

היא כעסה נורא על המורות. וחסרת אונים מול כמות הזמן והסבלנות שנדרשת להביא כלה צעירה לקבלה של בן זוגה כמו שהוא.

אסתי אחת

משתמש מקצוען
אהיה הדיוט קופץ בראש.

בימים האחרונים אמרה לי מדריכת כלות נחשבת ומבוקשת באיזורי, שהתקופה האחרונה גרמה לבעיות קשות מאוד.
חשבתי שהיא מדברת על מידות רעות ובעיות 'אמיתיות'.
אבל היא אמרה שממש לא. ישנם המון כלות טריות (שנה ראשונה) שחיפשו רבי עקיבא בן ימינו. התחתנו עם בחור טוב שבימים כתיקונם לומד בכולל בחשק ובשמחה. אבל אינם ברמה הזו שתקופה ארוכה כל כך יצליחו ללמוד בהתמדה גדולה לבד.
ופתאום הם מוצאות את עצמם עם בחור סטנדרטי, שלולא התקופה הזו הם לא היו שמות לב לכך. לפחות לא בתקופה הראשונה הרגישה.

תתארו לכם איך נראים החיים של בני זוג, כשהאשה מאוכזבת ומתוסכלת מכך שבעלה קורא עיתון ומשחק בהגדרות של המחשב..., והם ביחד כל היום. ואין לאיפה לברוח.
היא מתקשרת למדריכת הכלות שאמורה לתקן את חינוכם של המורות בסמינר.

האם בחורים לא אמורים להיות מתמידים שעמידים לכל מצב? אולי כן. אבל המציאות היא לא כזו. ישנם כאלה, ולא הרבה.

היא כעסה נורא על המורות. וחסרת אונים מול כמות הזמן והסבלנות שנדרשת להביא כלה צעירה לקבלה של בן זוגה כמו שהוא.
אכן התקופה מאתגרת במיוחד לזוגות החדשים ובפרט לאלו שהאשה לא מסודרת עדיין בעבודה 'חיונית' ויושבת איתו כל היום ביחידונת....

ידידתי היועצת מטפלת (טלפונית) בכמה מקרים כאלה וזה לגמרי לא קל.

בדוח

משתמש מקצוען
בחורה לא רצתה לשמוע שידוך מבחור שלמד באיזה ישיבה כי החבר'ה שם נוסעים לים ביום שישי...
זה התמדה?!
זה מושגים של גדלות?!

הייתי מתוסכל מאוד כי לא הצלחתי להסביר לה את המבנה של עולם הישיבות ואת הקושי המובנה של בני ישיבות.

שאלתי אדם גדול, הוא צחק ואמר לי-
א. אל תעשה כלום, חצי שנה של המתנה נוספת יעשו שהיא תרצה להתחתן כמו הטבע האנושי הטבעי, שחסר עדיין לבחורה שבסוף ו' סמינר שהכל חברתי. היא תתיבש קצת ואז תרצה להתחתן, להיות יחד עם מישהו. וזה יעבור לה...היא כבר תדבר אחרת...

ב. יש בשבוע הבא כנס לראשי ישיבות ומשגיחים, תציע לה לבוא ולהרצות בפניהם. להסביר להם מה צריך לעשות עם עולם הישיבות..., תגיד לה את זה בשמי. אולי היא תבין את הטעות שלה...

כמו בסיפורים, שניהם קרו ועזרו. היא הבינה שהיא לא מבינה, ולאחר זמן של התייבשות, היא רצתה כבר להתחתן מאוד, והדיבורים היו שונים. היא רצתה בחור רציני. אבל לא מלאך שלא קיים כמעט. היא הבינה שאלו שכן מלאכים זה לא מה שהיא מחפשת!

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מידי פעם עולות פה תגובות והצעות שידוכים לבחורים/בחורות מבוגרים הזקוקים לישועה, אולי כדאי שוב, לשחזר את ההצלחה של הפורומים המקבילים (שנראה לי שנסגרו) ופשוט לפתוח חדשים, בצורה מסודרת, עם חלוקה למגזרים: עדות המזרח/ליטאי/חסידי

דבורה לאה1

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
התעסקתי עם כמה וכמה בחורים שרצו בחורה יפה יפיפיה מהממת וכו' לא מביאה את כל הביטוים כדי לא לגרום לכם לבחילה.
כולם כולם כולם התחתנו עם בחורות.... טוב כל בנות ישראל יפות הן אבל אהם... לא נעים להגיד יפות לא היו.
צריך פשוט לשנות את הטרמינולוגיה ל- בחורה שתמצא חן בעיני.
וזה לגיטימי לחלוטין.
זוכרת מקרה כ"כ לא נעים שביקשו תמונה ואז הורידו על התמונה. לא היה לי לב לחזור לבחורה.
התחננתי אליהם לפגישה! שפיכות דמים!!!!!!
כלום.
לא התעסקתי עם המשפחה הזאת יותר.
עניין התמונות הוא נוראי.
באמת לא נעים, אבל מה היית מציעה להם לעשות?
לא הגיוני להפגיש בחור ובחורה סתם....

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בחורה לא רצתה לשמוע שידוך מבחור שלמד באיזה ישיבה כי החבר'ה שם נוסעים לים ביום שישי...
זה התמדה?!
זה מושגים של גדלות?!

הייתי מתוסכל מאוד כי לא הצלחתי להסביר לה את המבנה של עולם הישיבות ואת הקושי המובנה של בני ישיבות.

שאלתי אדם גדול, הוא צחק ואמר לי-
א. אל תעשה כלום, חצי שנה של המתנה נוספת יעשו שהיא תרצה להתחתן כמו הטבע האנושי הטבעי, שחסר עדיין לבחורה שבסוף ו' סמינר שהכל חברתי. היא תתיבש קצת ואז תרצה להתחתן, להיות יחד עם מישהו. וזה יעבור לה...היא כבר תדבר אחרת...

ב. יש בשבוע הבא כנס לראשי ישיבות ומשגיחים, תציע לה לבוא ולהרצות בפניהם. להסביר להם מה צריך לעשות עם עולם הישיבות..., תגיד לה את זה בשמי. אולי היא תבין את הטעות שלה...

כמו בסיפורים, שניהם קרו ועזרו. היא הבינה שהיא לא מבינה, ולאחר זמן של התייבשות, היא רצתה כבר להתחתן מאוד, והדיבורים היו שונים. היא רצתה בחור רציני. אבל לא מלאך שלא קיים כמעט. היא הבינה שאלו שכן מלאכים זה לא מה שהיא מחפשת!
ואת הבכיות שלה לכרית אחרי החתונה אותו אדם לא ישמע.
ברור שהיא תתחתן, אבל לא זה מה שפותר את הבעיה.

נערך לאחרונה ב:

דבי ו

משתמש מקצוען
שחה לי חברתי שבנה בשידוכים. היא שמעה על בחורה שדרישותיה הן כך:
בחור שלומד 3 סדרים כמובן. בימי שישי ובמוצאי שבת - הוא יכול ללמוד משהו כמו הלכה, מוסר, לא חייב להיות גמ'. העיקר שילמד גם בזמנים אלה. הבחורה מכתיבה לבחור מה עליו ללמוד, באלו שעות עם פירוט מלא...

בקיצור, רוצה רק להגיד לכם ששמעתי בשם רב חשוב מאחת הישיבות הנחשבות שאמר קודם כל צריך לחפש בחור עם מידות טובות - זה הבסיס, ורק אח"כ מה המצב שלו בלימוד. לא חייבים לספור את מס' העמודים שהוא לומד כל יום.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בחור שלומד 3 סדרים כמובן. בימי שישי ובמוצאי שבת - הוא יכול ללמוד משהו כמו הלכה, מוסר, לא חייב להיות גמ'. העיקר שילמד גם בזמנים אלה. הבחורה מכתיבה לבחור מה עליו ללמוד, באלו שעות עם פירוט מלא...

בקיצור, רוצה רק להגיד לכם ששמעתי בשם רב חשוב מאחת הישיבות הנחשבות שאמר קודם כל צריך לחפש בחור עם מידות טובות - זה הבסיס, ורק אח"כ מה המצב שלו בלימוד. לא חייבים לספור את מס' העמודים שהוא לומד כל יום.
למה לא, תגידי.
אם עכשיו מפרסמים מכתבים שקוראים לסיורים ללמוד שלושה סדרים מלאים ביום מהבית (!!!!) ומכתב מיוחד לנשות ישראל שיפנו לכך חדר בבית, למהשהחורה לא תחשוב שזה נורמלי לגמרי לצפות מבחור ללמוד ככה?

שפריצרית

משתמש מקצוען
היא שמעה על בחורה שדרישותיה הן כך:
כנ"ל שמעתי על בחורה שרוצה בחור שילמד דווקא בכולל עיון....

שפריצרית

משתמש מקצוען
אם עכשיו מפרסמים מכתבים שקוראים לסיורים ללמוד שלושה סדרים מלאים ביום מהבית (!!!!) ומכתב מיוחד לנשות ישראל שיפנו לכך חדר בבית, למהשהחורה לא תחשוב שזה נורמלי לגמרי לצפות מבחור ללמוד ככה?
???
אני ראיתי רק מכתבים שקוראים לאברכים לחזור ללימודים איש כפי יכולותיו ובהתאם לצרכי ביתו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
???
אני ראיתי רק מכתבים שקוראים לאברכים לחזור ללימודים איש כפי יכולותיו ובהתאם לצרכי ביתו.
לאבברכים אכן כך.
לבחורים כתבו ללמוד שלושה סדרים מלאים ביום.
אני לא חושבת שזה אפשרי, לרוב רובם המכריע של הבחורים.
וזו דוגמא אחת לאווירה ציבורית שיוצרת אצל הבנות ציפיה בלתי ריאלית.

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
למה לא, תגידי.
כל כך חזק!!!!!!
אז איפה הטעות????

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לאבברכים אכן כך.
לבחורים כתבו ללמוד שלושה סדרים מלאים ביום.
אני לא חושבת שזה אפשרי, לרוב רובם המכריע של הבחורים.
וזו דוגמא אחת לאווירה ציבורית שיוצרת אצל הבנות ציפיה בלתי ריאלית.
היה שם עוד סעיף שדובר בו על שני סדרים לבחור שלא מסתדר לו 3.
ובכלל, המכתב הזה היה מכתב כ"כ יפה ומתוק (לא שמישהו צריך את האישור שלי)
מצד אחד הדאגה הגדולה שקול התורה ימשיך ויעלה, ומצד שני החשיבות לעזור בבית ולעשות אוירה נעימה.

(כמובן אם יש קושי ספציפי, שהבחור ייתייעץ באופן פרטני לגביו)

yael arc

משתמש פעיל

אוי נשמע רע ביותר!!!
ברור שהדבר הראשוני שצריך לבדוק זה עניין המידות...
עם כל הכבוד יש גבול למה בחורה יכולה לדרוש!!!!
אם היא זאתי הלומדת שתחליט מה היא תלמד... היא לא יכולה להחליט על הבעל העתידי מה ללמוד....
אבל נראה לי שזו דוגמא לא מצויה בכלל......

פרפר סגול

משתמש מקצוען
אשכול מחכים
ללא ספק.
אני מדברת על המצב בציבור הליטאי:
המוןןןןןן בחורות מצוינות.
הלו, איפה יש בחורים????

והשאלה היותר עמוקה, מתי בדיוק החבר'ה הליטאים הופכים להיות "פתוחים יותר מידי".
מי שמכיר מקרוב את העולם הזה,יודע היטב את התשובות.
אז בעיני הפתרון לרוקות הנוראית הזו , זה פתיחת ישיבה למבוגרים.

ישיבה עם דרישות, עם מלגה מסוימת,
עם אופציה לעשיה ועבודה.
מקום שבו יראו את האדם כמכלול ולא כעוד כסא מלא/ריק בביהמ"ד.

מה שבחורים מבוגרים חווים בעולם הישיבות זה קושי ותסכול שמי שלא שם- לעולם לא יוכל להבין.
הלוואי והיה לציבור שלנו אדם יקר כמו הרב שמרלר שהקים את "אוריתא".

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היה שם עוד סעיף שדובר בו על שני סדרים לבחור שלא מסתדר לו 3.
ובכלל, המכתב הזה היה מכתב כ"כ יפה ומתוק (לא שמישהו צריך את האישור שלי)
מצד אחד הדאגה הגדולה שקול התורה ימשיך ויעלה, ומצד שני החשיבות לעזור בבית ולעשות אוירה נעימה.

(כמובן אם יש קושי ספציפי, שהבחור ייתייעץ באופן פרטני לגביו)
המכתב היה יפהפה לחלוטין. כל בחורה ממוצעת תתרגש ממנו.
האם בחורים מיישמים אותו בפועל?
אם לא, הוא אכן משמש דוגמא לפער הקיים ולדרך שבה הוא נוצר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה