שיתוף הריאליסטי שלי...

אורי לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תודה לכל המגיבים!!
עדיין הייתי רוצה לשמוע מכמה אלופים\ות איזה שיטה שתהיה מהירה יותר מ 574,620 שעות....
הרי בכל זאת, ניסוי ותעיה גורמים לנו להבין איך אפשר לקצר דברים, כמו- איך להגיע להצללות וכהויות בסיסיות בצורה מהירה יותר מאשר לעבוד על כל חלק בפנים עד כדי להתפקע..לדוגמא.
מי שיש לו איזה טריק\טיפ\שטיק\תרופת סבתא לצינון, מוזמן להחכימנו.
עבודה יפה ומעודנת.
אני רואה שחשוב לך לקבל טיפים ועצות ולכן אכתוב משהו:
מבחינת טריקים או קיצורי דרך לצערי אני לא מכיר כאלה וכדי להפסיק להיות שבוי ברינדור אין סוף פרטים כמו זווית של כל ריס אין מנוס מלחזק את הידע של יסודות הציור (אלה שמאפשרים גם לצייר דברים מהראש ולא להיות עבד של התמונה) למשל:
פרופורציה- יחסי אורך רוחב נכונים של צורות
קומפוזיציה- איך הצורות הדו מימדיות שלי נראות על הדף/קנווס
הבנה של נפחים תלת מימדיים ואיך פרספקטיבה משפיעה עליהם
איך סוגי תאורה שונים עובדים באינטרקציה עם נפחים
אנטומיה- מבנה השלד והשרירים של גוף האדם ובעיקר הראש וטווח התנועה שלהם.
עבודה עם אור וצל
תיאוריית הצבע ועבודה עם צבע

כל אמן גדול בהסטוריה וגם היום שולט בכל אלה ברמה זו או אחרת ומה שמבדיל בין צייר מתחיל לצייר טוב למאסטר היא רמת השליטה עד הניואנסים הקטנים.
ככל שתקנה שליטה בכל אחד מהיסודות האלה תגלה שבזמן קצר יחסית (דקות עד שעות בודדות- כמובן גם תלוי בהיקף העבודה) אפשר להגיע לתוצאות מאד ריאליסטיות בלי בזבוז זמן מיותר על פרטים ורמת הגימור שאח"כ היא אופציונלית ותלויה בך.
מקווה שזה עוזר ולא מייאש. בהצלחה.

תפארת סילברברג

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עבודה יפה ומעודנת.
אני רואה שחשוב לך לקבל טיפים ועצות ולכן אכתוב משהו:
מבחינת טריקים או קיצורי דרך לצערי אני לא מכיר כאלה וכדי להפסיק להיות שבוי ברינדור אין סוף פרטים כמו זווית של כל ריס אין מנוס מלחזק את הידע של יסודות הציור (אלה שמאפשרים גם לצייר דברים מהראש ולא להיות עבד של התמונה) למשל:
פרופורציה- יחסי אורך רוחב נכונים של צורות
קומפוזיציה- איך הצורות הדו מימדיות שלי נראות על הדף/קנווס
הבנה של נפחים תלת מימדיים ואיך פרספקטיבה משפיעה עליהם
איך סוגי תאורה שונים עובדים באינטרקציה עם נפחים
אנטומיה- מבנה השלד והשרירים של גוף האדם ובעיקר הראש וטווח התנועה שלהם.
עבודה עם אור וצל
תיאוריית הצבע ועבודה עם צבע

כל אמן גדול בהסטוריה וגם היום שולט בכל אלה ברמה זו או אחרת ומה שמבדיל בין צייר מתחיל לצייר טוב למאסטר היא רמת השליטה עד הניואנסים הקטנים.
ככל שתקנה שליטה בכל אחד מהיסודות האלה תגלה שבזמן קצר יחסית (דקות עד שעות בודדות- כמובן גם תלוי בהיקף העבודה) אפשר להגיע לתוצאות מאד ריאליסטיות בלי בזבוז זמן מיותר על פרטים ורמת הגימור שאח"כ היא אופציונלית ותלויה בך.
מקווה שזה עוזר ולא מייאש. בהצלחה.
החלום של במילים ספורות

ר. יגלניק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עבודה ממש יפה ומדוייקת!
רק אם רציתם הערות וטיפים:
1. הכל כל כך מושלם וריאליסטי- היה חסר לי רק המרקם במכנס - כי לעומת החולצה שהיא ממש אוטנטית המכנס לעומתה צריך עוד טיפונת ליטוש- אפשר לתת עם מברשת טיפונת מחוספסת עוד גוון של צל/ אור ממש עדין וזה יתן מראה יותר אמיתי
2. בגלל שהוא ילד הייתי מוסיפה טיפונת סומק בלחיים - זה לדעתי יתן יותר חיות. (עניין של טעם)
3. טיפ: כבר בבסיס לעבוד עם גרדיאנטים לפי אזורי בחירה - ככה זה עוזר להגיע לגיוון יפה ונעים וגם מכוון לאזורי צל ואור וכו'
לדוגמא בפנים ליצור גרדיאנט של גווני הפנים, לבחור את האזור של הפנים / ידיים וכו... ולמשוך אותו על האזור של הפנים.
ככה שהוא יתיישב טוב ואז מעליו לעלות בשקיפות / בשכבות התאמה עם שאר הצביעה - חוסך המון זמן - מנסיון...!
המון הצלחה!

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מישהו פה מערבב את הקערה של הפורום, ונותן גם לחדשים להינות עוד קצת.. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה