עזרה הרגע הזה...

מצב
הנושא נעול.

כובע שמש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

sl disign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
img-20130612-wa0001.jpg
ארטיק.jpg

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הרגע הכיף הזה בחתונה שאת פוגשת מישהי שאין לך כח לדבר איתה ואת צועקת בהנאה מה? לא שומעת? מה? מה?
אפילו שאת שומעת מעולה למרות המוזיקה הדציבלית

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הרגע הזה שאתה מעמיד את הילד ליד המתג בשבת כדי שידליק לך את האור
ובמקום זה הוא מכבה את המתג ליד.
לא זוכר עוד אשכול כזה, שעקבתי באדיקות ולא התחרטתי...

במחילה, לא ראוי לכתוב דבר כזה.

גם אם הוא לא חייב בחינוך - זה מה שאנחנו רוצים? לראות את הילד מדליק אור בשבת רח"ל?

ערוך ואערוך
זה אסור ונובע מטעות שהשתרשה אצל ההמון
אבל האמת היא שזה מחבר מפורש

שו"ע הלכות שבת סימן שמ"ג
"קטן אוכל נבילות אין בית דין מצווין להפרישו אבל אביו מצווה לגעור בו ולהפרישו (מאיסור דאורייתא) ולהאכילו בידים אסור אפילו דברים שאסורים מדברי סופרים וכן אסור להרגילו בחילול שבת ומועד ואפילו בדברים שהם משום שבות:"

משנה ברורה
(א) נבלות - וה"ה כל שאר אסורים וכן חלול שבת אם עושה לדעת עצמו אבל אם עושה בשביל גדול צריך למחות בידו וכדלעיל בסימן של"ד סכ"ה ע"ש במ"ב:

(ב) אבל אביו וכו' - דאפילו לחנך בניו ובנותיו במצות הוטל עליו כדכתיב חנוך לנער על פי דרכו וכ"ש להפרישם מאיסור דמוטל על האב ויש מאחרונים שסוברין דמצות חינוך מוטל גם על האם:

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
זה לא בזבוז על הודעה?
לא ולא, בכל מקרה אני הולך לישון עכשיו.... [אם היה אפשר להשים בפרוג הודעות על "שעון מעורר", הייתי מכין 3 הודעות לכל שעה עגולה במשך הלילה.... הלוואיי].

ועכשיו ברצינות: מישהו יודע לומר לי עד מתי ההגבלה המשגעת הזו של כתיבת 3 הודעות בשעה?!

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
לא ולא, בכל מקרה אני הולך לישון עכשיו.... [אם היה אפשר להשים בפרוג הודעות על "שעון מעורר", הייתי מכין 3 הודעות לכל שעה עגולה במשך הלילה.... הלוואיי].

ועכשיו ברצינות: מישהו יודע לומר לי עד מתי ההגבלה המשגעת הזו של כתיבת 3 הודעות בשעה?!
לאחר שבוע מעת הרישום לאתר, ועד שיעבור חודש, הנכם בתקופת הטירונות. שבה תוכלו להגיב עד שלוש הודעות בשעה, ולפתוח נושא אחד ביממה, בפורומים הפתוחים. לצורך הסתגלות לאופי וכללי האתר.

לאחר 30 יום באתר, תוכלו להגיב ולפתוח נושאים ללא הגבלה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה