מידע שימושי הרב ארז משה דורון מדבר על שקוף

מצב
הנושא נעול.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני הייתי דווקא מוותר על השלב שבו אני מגבש דעה על ענייני נפשות בפורום ציבורי
הביאו על עדות אישית של אחד ממקימי "השיטה", שההשתפות שלו נתנה לזה לגיטימציה בעיני רבים, בעקבות הכרות עם ספריו ושיעוריו.
אתה מצפה שיצליח להתריע על נושא קריטי כ"כ ע"י שיחות אחד על אחד?

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
זה לא שלב הכרחי.
אני הייתי דווקא מוותר על השלב שבו אני מגבש דעה על ענייני נפשות בפורום ציבורי
בדיסקרטיות שעניני הנפש מתנהלים במגזר אחד המקומות היחידים שאפשר לקבל מידע זה פורום ציבורי

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מתוך המאמר: "הראשונה שחשפה באומץ רב את "המעבדה לניסויים בבני אדם" הייתה העיתונאית יפעת ארליך, שבתאריך 22/11/13 פרסמה כתבת תחקיר מפורטת בעיתון "מקור ראשון" על פשעי גידי וכת שקוף. כתבה שכללה עשרות עדויות אישיות מחרידות". ע"כ

יש לציין שהעיתונאית הנ"ל נתבעה בתביעת דיבה, והפסידה בתביעה כשכל טענותיה התבררו בבית המשפט כשקריות ובלתי מבוססות.

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
יש לציין שהעיתונאית הנ"ל נתבעה בתביעת דיבה, והפסידה בתביעה כשכל טענותיה התבררו בבית המשפט כשקריות ובלתי מבוססות.
לא נכון, איימו לתבוע את מקור ראשון, והם הסירו את זה מהאתר שלהם.
את יפעת ארליך לא תבעו מעולם! מעניין למה?!

goli

משתמש פעיל
יש כמה אנשים שהסתכסכו איתו ונלחמים בשקוף יומם ולילה. כבר כמה שנים.
כל אחד והאינטרס שלו. לא צריך להאמין לכל מה שכותבים.
(ישנם אפילו ניקים שנראה שנפתחו רק לצורך זה).

יש לשקוף הסכמה מהרב אייכנשטיין. ומהרב טייכנר. זה נמצא באתר של שקוף.

נערך לאחרונה ב:

למעשייה

משתמש פעיל
למרות ששמעתי על מקרים ש'שקוף' גרמו להמון הרס בבתים, וטיפול (סדנא, נשמע יותר טוב?! אהה...) שאינו מתאים לכל אחד - לא בטוח שהמכתב המובא בהודעה הראשונה נכתב משיקולים עניינים, זאת בעקבות שהשניים היו שותפים בעבר, ואין לנו את כל המידע בעניין הזה...

יש לשקוף הסכמה מהרב אייכנשטיין.
ככל הידוע לי הסכמת הרב אייכנשטיין ניתנה לאחר מכתב חריף של כמה מגדולי הרבנים נגד 'שקוף'
אך גם הסכמתו הוסרה בתקופה האחרונה.

יענק'ל

משתמש פעיל
D I G I T A L
[/QUOTE]
מקור

נערך לאחרונה ב:

למעשייה

משתמש פעיל
בכל מקרה, ככל הידוע לי, באחרונה 'שקוף' סגרו את הסדנא.

כך שכנראה, הדיון כולו לא רלוונטי....

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
טעות חמורה!!!
הצדיקים הם מורי דרכנו ולא רק בגלל תורתם
ובפרט בתורת החסידות בה יש חשיבות עצומה לדמות הצדיק,
אהבה לצדיק התקשרות אליו וכו'.
הרי רק עכשיו בל"ג בעומר שרנו שירות ותשבחות -
על רבי שמעון!
הרי וודאי שבתורת שקוף יש עיוותים אינספור בעצמה,
ובלי קשר לגידי עצמו.
הטעות שלהם, לדעתי-
הנחלה של שיטה חדשה בעמ"י,
בלי שום מסורת, ע"י בעלי תשובה!
בכל הדורות היו כאלו שטעו והטעו, בדר"כ זה היה ללא
מסורת וסמיכה של גדו"י. ואכמ"ל!
בחסידות ברסלב מוזכר הרבה 'צדיק האמת' כי לא כל צדיק הוא כזה, ואני יכולים להחזיק מצדיק גמור ולא ממי שכרגע הוא צדיק.
גלוי נאות אינני מכירה את שקוף כלל.
ובדברי נתכוונתי גם לאנשים שהוזכרו בתחתית המכתב שנפלו בפחו של גידי... על אף שתחילתם היתה טובה והורו תורה לישראל.
והמשכיל המכיר בכל הסיפורים ההזויים הנשמעים חדשות לבקרים על אנשים שהשיבו מאות ואלפים בתשובה שלמה והורו תורה בישראל- יבין כמה חשובה ההבחנה בין תורה לאדם המורה אותה!

בוקר מואר

משתמש מקצוען
שבוע טוב:
כמה נקודות חשובות שכדאי להשים לב אליהם-

1. אף פעם אי אפשר להכריע משהו על סמך שמיעת צד אחד
לכן ברור שכל זמן שלא ראינו תגובה של הצד השני, אי אפשר להכריע...

2. הסכסוך בין הרב דורון להרב דבוש נמשך כבר כמה שנים,על רקע מורכב ומסובך.
חז"ל אומרים שאפילו כהן גדול ביום כיפור חשוד על נגיעה, אז אנחנו יכולים להאמין לכל מה שנכתב?

3. המכתב עצמו באמת מעורר זעזוע, ניכרים דברי אמת, שלפחות הרב דורון בוודאי חושב שכל מה שהוא כותב זה אמת,
אבל כמובן שאי אפשר באמת לדעת מזה את האמת בעצמה

4. מהיכרות אישית עם כמה וכמה שהיו בסדנא, ראיתי מקרים ממש של הצלת בתים בישראל, של הצלת נפשות ברוחניות וגשמיות, אברכים שהיו עם שלום בית מפורק לגמרי, או עם חיים ללא שום אחריות ועול,
והם קיבלו חיים חדשים לגמרי,
אני חושב שלפחות 70-80 אחוז מאלו שהשתתפו שם בסדנאות, מעידים על שינוי חיובי עצום בחיים שלהם בכל קנה מידה,
ומקצועית- זה הצלחה לא מבוטלת

5. האם היו גם מקרים של טיפול כושל, או נזקים בעקבות הטיפול?
בהחלט יכול להיות שהיו, אבל אולי בכל טיפול מקצועי לא תמיד יש 100 אחוזי הצלחה?

המשך יבוא בל"נ.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה