עזרה הקניין החרדי - תשתית לכלכלת המדינה

מצב
הנושא נעול.

עימוד ספרים

משתמש פעיל
חלק מהמשכורות הגבוהות ניתנות לעובדי מדינה, ללא כל הצדקה, כפי שפורט באשכול זה. אדרבא, שישלמו כמה שיותר מיסים ויחזירו למדינה לפחות חלק מהמשכורות הבלתי מוצדקות שלהם.
המשכורות הגבוהות אינם נמצאות אצל עובדי המדינה [כמה מרויח ראש הממשלה?].
עובדי המדינה נהנים מהטבות שונות + יציבות. למה לקרוא לזה 'משכורות בלתי מוצדקות'?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש מצב שעוד מעט יאשימו אותך בחילון הציבור... ראי הוזהרת:rolleyes:
זה למה אני אנונימית (יחסית) פה ;)

רוב האנשים מעדיפים להשאר בדפוסי החשיבה הישנים והנוחים, ומתעצבנים מאד כשמציבים אותם מול עובדות המוכיחות (מה לעשות?) את המציאות כמו שהיא.
רוב האנשים גם אוהבים להרגיש שמגיע להם , והכל , ומיד.
אין להם כח להתעמק בנתונים ולהבין איך עובדת כלכלה , ומי מממן את מי.
ומה זאת אומרת שהמדינה לא ממננת חיתולים למשפחות מרובות ילדים ? איזו שנאת חרדים.
כמו שכתוב : אל תבלבלו אותי עם עובדות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
1. מי שמרוויח סכומים כמו 24 אלף, זה הרבה פעמים מחברות גדולות, חלקם בינלאומיות עם סניפים בכל העולם. כשהם מחליטים על משכורת, לוקחים בחשבון את הנטו. הם רוצים עובדים, ועובדים טובים ומקצועיים, והם מוכנים ויכולים לשלם להם הרבה.
מי שחושב, שאם לא היו מיסים, הברוטו היה נשאר כך, והעובד היה מרוויח את כל הפער הזה - לדעתי ממש טועה. אם היו פחות מיסים, החברות היו מורידות את הברוטו.
כמו שאני מכירה חברות גדולות. ואני מכירה אחת כזו מקרוב, הן לוקחות בחשבון בעיקר את הכסף שהן מוציאות.
עובדות שהעסקה שלהן עולה הרבה כסף (בגלל שהן דרך חברה חיצונית, או בגלל סיבות אחרות) יקבלו פחות העלאות מעובדות שהעסקה שלהן עולה פחות.

ונכון שהם לא ארגון חסד, ואם הנטו היה אחר הן לא היו משלמות יותר מהמקובל בשוק, אבל אם הן היו משלמות הרבה פחות היה נשאר תקציב לפרויקט והוא היה מחולק לבונוסים / עובדים נוספים /כל דבר שקשור לרווחת העובדים.

חוץ מזה שלגמרי השמטת חברות קטנות ועצמאיים.
ובכלל , זו טענה מופרכת מהיסוד. אנחנו בכלל לא משלמים מיסים , רק החברה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כמו שאני מכירה חברות גדולות. ואני מכירה אחת כזו מקרוב, הן לוקחות בחשבון בעיקר את הכסף שהן מוציאות.
עובדות שהעסקה שלהן עולה הרבה כסף (בגלל שהן דרך חברה חיצונית, או בגלל סיבות אחרות) יקבלו פחות העלאות מעובדות שהעסקה שלהן עולה פחות.

ונכון שהם לא ארגון חסד, ואם הנטו היה אחר הן לא היו משלמות יותר מהמקובל בשוק, אבל אם הן היו משלמות הרבה פחות היה נשאר תקציב לפרויקט והוא היה מחולק לבונוסים / עובדים נוספים /כל דבר שקשור לרווחת העובדים.

חוץ מזה שלגמרי השמטת חברות קטנות ועצמאיים.
ובכלל , זו טענה מופרכת מהיסוד. אנחנו בכלל לא משלמים מיסים , רק החברה.
נכון.
ועצמאים או מעסיקים קטנים משלמים המון המון כסף למדינה!!
לא יודעת למה אין אף ח''כ או וועדה שקמה לטפל בעניין הזה לעומק.

כאילו עסק קטן זה מטפחת אדומה מול השור.
כולם רוצים לנגוס ממנו - אם זו חנות אז העירייה דורשת את הארנונה המופקעת שלה, הביטו"ל את שלו,
מע"מ את שלו, מס הכנסה.. ולמי לא נשאר...?

ואז מתחילים לעודד את היבוא האישי מחו"ל כי המחירים בארץ יקרים... ובמקום לטפל בבעיה מהשורש מטפלים בה בעקיפין תוך פגיעה במי שמכניס למדינה כל כך הרבה כסף.

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
נכון.
ועצמאים או מעסיקים קטנים משלמים המון המון כסף למדינה!!
לא יודעת למה אין אף ח''כ או וועדה שקמה לטפל בעניין הזה לעומק.

כאילו עסק קטן זה מטפחת אדומה מול השור.
כולם רוצים לנגוס ממנו - אם זו חנות אז העירייה דורשת את הארנונה המופקעת שלה, הביטו"ל את שלו,
מע"מ את שלו, מס הכנסה.. ולמי לא נשאר...?

ואז מתחילים לעודד את היבוא האישי מחו"ל כי המחירים בארץ יקרים... ובמקום לטפל בבעיה מהשורש מטפלים בה בעקיפין תוך פגיעה במי שמכניס למדינה כל כך הרבה כסף.
ממש הזכרת לי את זה
קישור

רגע

משתמש מקצוען
ואחרי זה את קוראת בפורום למה הקיטנה עולה (כי בירושלים לדאבונינו אין סבסוד מלא) 270 ש'! חוצפה!
כי חינם זה הכי טבעי שיש, אז חצי מימון זה כבר גזל כבשת הרש! ותחושות הקיפוח איומות.
אני לא נגד סבסוד, אולי בגלל שאני לא משלמת מספיק מיסים ואני נהנית מסובסידיות רחבות (לא מעל המקובל, רק שבעוד שמישהי משלמת קיטנה את המחיר הנל מרגישה מקופחת אני מרגישה ברת מזל)
אני חושבת ששרשור כזה חשוב מאד מאד. כן, מרבית האנשים לא קוראים נכון את המפה. והתחושות שלהם פשוט הפוכות מהמציאות.
אני משלמת מיסים - והרבה,
והקטע של הקיטנות לא קשור - למה אני כאישה שעובדת כל השנה ללא חופשים כלל צריכה פתאום בחודשים יולי - אוגוסט להוציא המון כסף לקיטנות לילדים
המדינה צריכה להתאים את לימודי הילדים(לפחות הקטנים שזקוקים להשגחת הורים) למצב במשק,
בא למדינה לתת לעובדי הוראה חופש - בכיף - אני בעד
אבל שתעשה קיטנת לימודים בחינם!!
המשכורת שלי נשארת אותו דבר בחופש וזה נשמע לי הזוי...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
עוד שתי הערות :
1. מי שמרוויח סכומים כמו 24 אלף, זה הרבה פעמים מחברות גדולות
מס משלמים הרבה קודם.
כשהם מחליטים על משכורת, לוקחים בחשבון את הנטו. הם רוצים עובדים, ועובדים טובים ומקצועיים, והם מוכנים ויכולים לשלם להם הרבה.
בהייטק , למשל , ככל שעלות העסקה של עובד מתחילה להשתוות לזו שבארה"ב (וזה קורה) חברות תרות אחרי פתרונות זולים יותר, ומעבירות מרכזים לסין, הודו , וכו'

כבר עכשיו יש הרבה מאד חברות שמעבירות חלקים נרחבים למדינות כאלו.
מה היה קורה אם ההעסקה פה היתה זולה יותר?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני משלמת מיסים - והרבה,
והקטע של הקיטנות לא קשור - למה אני כאישה שעובדת כל השנה ללא חופשים כלל צריכה פתאום בחודשים יולי - אוגוסט להוציא המון כסף לקיטנות לילדים
המדינה צריכה להתאים את לימודי הילדים(לפחות הקטנים שזקוקים להשגחת הורים) למצב במשק,
בא למדינה לתת לעובדי הוראה חופש - בכיף - אני בעד
אבל שתעשה קיטנת לימודים בחינם!!
המשכורת שלי נשארת אותו דבר בחופש וזה נשמע לי הזוי...
זה באמת לא קשור לנושא.
אבל בא נגיד שבכל מדינות העולם ילדים יוצאים לחופשת קיץ, וברב המדינות אין הלימה בין חופשות ההורים לבין חופשות הילדים.
זה משהו שההורים יודעים עליו לפני שיש להם ילדים ובכל זאת הם בוחרים להביא אותם.
כך שהוצאות החופש הגדול הן טבעיות כמו יתר העלויות שיש להורים לילדים. (למה כל כך ברור לך שאת משלמת להם על טיטולים, על אוכל, על שכירות, על מצות בפסח ותחפושות בפורים, ואילו קיטנות בחופש הגדול זה חובה מוחלטת של המדינה?)
תמיד יש מה לשפר ואיך לבא לקראת האזרח, בעינייך הכי חשוב זה לקצר להם את החופש, לגיטימי המון אזרחים במדינה חושבים כמוך ורוצים שהמדינה תשקיע בזה כספים. בעיני אחרים יש דברים יותר דחופים למדינה לנהוג להם. הדיון על זה לחלוטין לגיטמי.
ושלא תחשבי שאני לא בצד שלך. רק שאני רואה בחופש הגדול ברוך כלכלי אישי שלי, כמובן שאני מקוה ושמחה כשמקילים עלי איתו (ואכן מקילים, יש השתתפות בקיטנות, יש קיטנות חינם לילדות כתה א-ג יש פעילויות קיץ מסובסדות, אי אפשר להגיד שלא משתדלים בכלל בתחום) לא רואה בקושי הזה קשר מובהק למדינה ובטח לא שמישהו חיב לי משהו.

המחשבה שאם אני משלמת מיסים (וגם אם אני לא משלמת) המדינה חיבת להעסיק לי את הילדים 365 בשנה היא לא רצינית. כל אחד בכל מגזר בכל גיל יש משהו שהוא היה מאד רוצה שהמדינה תממן לו, אבל זו משאלת לב ולא חובה למדינה. איך יודעים מה המדינה חיבת לי ומה מותר לה לתת לי?
לדעתי בודקים לעומת מדינות דמוקרטיות שונות בעולם. יש איזה נורמה של בריאות, חינוך, תחבורה, חוקים סוציאלים וכד' שזה ממש בסיס. אני חושבת שהמדינה שלנו עומדת ברב הדברים האלו.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין מה להודות למדינה, המדינה רק מפריעה לרווחה הכלכלית של התושבים,
כל מה שקיבלת זה רק חלק קטן מהכסף שלך ששילמת במיסים ומע''מ על כל מה שאת קונה.

במקום שכל אחד יחליט מה לעשות עם הכסף שלו, המדינה גונבת מכולם ומחלקת ''שווה בשווה'' (אין אפשרות כזו ואף אחד אף פעם לא יהיה מרוצה) ולוקחת דמי תיווך (מה, אלה שמחלקים יעבדו בחינם?)

מה שצריך זה להפסיק עם השיטה הקומוניסטית הזאת, מה שקורה היום שנוצר מצב אבסורדי שבו המדינה מחייבת אותך לקנות דברים שאתה לא רוצה, ואם אתה לא משלם אתה עבריין.

מישהו יכול להסביר לי בשביל מה צריך: ''משרד תרבות'', ''משרד החלל'' (הרי כשאין משרד חלל, הירח לא יודע לאן הוא צריך לזוז...) ועוד משרדים מיותרים... אההה אני יודע, בשביל שיהיו פקידים שיקבלו משכורת על חשבון האזרח.

בעיני צריך לבטל את משרד התחבורה. בערים המרכזיות כבר יש כבישים. מי צריך עכשיו עוד כביש מיותר לכרמיאל? סתם סוללים כבישים הזויים כדי שתהיה עבודה לפקידים.

כמו כן, אני לא מבינה למה צריך צהרונים. הבנים שלי בחיידר עד 5 ואני לא מקבלת מזה כלום. עדיף שהכסף ילך לקעמפים של הישיבות. סתם רשעות שמחייבים את ההורים לשלם 500שקל על קעמפ. לאן הולכים כל המיסים שלנו? לשטויות כמו חוקרים בבתי חולים?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@nori באופן כללי אני מצדדת באחריות אישית וכו' וכד'.

רק בעניין חופשות במוסדות החינוך.
ישראל ביחס למדינות אחרות נמצאת באחד המקומות בהם הפער בין ימי העסקים לימי הלימודים הוא גבוה ביותר.
כך שזה כן עניין ציבורי ולא רק אישי.

ותאמיני לי שהחילונים משתגעים יותר מהחרדים בעניין הזה.
הקייטנות שלהם יותר יקרות.
פחות התארגנויות.
והרבה מאד כספים שנשפכים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@nori באופן כללי אני מצדדת באחריות אישית וכו' וכד'.

רק בעניין חופשות במוסדות החינוך.
ישראל ביחס למדינות אחרות נמצאת באחד המקומות בהם הפער בין ימי העסקים לימי הלימודים הוא גבוה ביותר.
כך שזה כן עניין ציבורי ולא רק אישי.

ותאמיני לי שהחילונים משתגעים יותר מהחרדים בעניין הזה.
הקייטנות שלהם יותר יקרות.
פחות התארגנויות.
והרבה מאד כספים שנשפכים.
לא התרשמתי כך מנתונים שקראתי בעבר, אבל יתכן ואני טועה.

בכל אופן מסכימה שזה נושא שחשוב לסקטור מאד רחב במדינה. וברור לי שההורים החילונים עמוק יותר מאיתנו בבוץ הזה. (אבל אם נשאל אותם אם הם מסכימים להעלות מיסים ושיפתרו את הבעיה הזו כנראה שהם לא יסכימו)
אבל זה שזה נושא ראוי וחשוב עדיין לא עושה את זה חובה.
יתכן שיש חשובים וראויים ממנו, והמשקל הכלכלי שלו דווקא בגלל שהסקטור כל כך רחב והחופש כל כך גדול הוא ענק. וצריך להבין את העבודה הפשוטה הזו כשמסננים "יאלה, שיבטלו כבר את החופש הגדול"
אני גם חושבת שמי שעוקב קצת אחרי פוליטקה ועסקנות ציבורית יכול להבחין שזה תמיד על הפרק ונעשים מאמצים להקל ולפתור את הסוגיה הזו. היא לא מטוטאה מתחת השטיח. אבל באמת עם "יציבות" הממשל פה אי אפשר להגיע רחוק.

עשיתי בדיקה קלה ברשת. מס' ימי הלימודים בישראל הוא בין הגבוהים בעולם. אבל מס' ימי החופשה של ההורים הוא מהנמוכים מאד.

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ואחרי זה את קוראת בפורום למה הקיטנה עולה (כי בירושלים לדאבונינו אין סבסוד מלא) 270 ש'! חוצפה!
כי חינם זה הכי טבעי שיש, אז חצי מימון זה כבר גזל כבשת הרש! ותחושות הקיפוח איומות.
אני לא נגד סבסוד, אולי בגלל שאני לא משלמת מספיק מיסים ואני נהנית מסובסידיות רחבות (לא מעל המקובל, רק שבעוד שמישהי משלמת קיטנה את המחיר הנל מרגישה מקופחת אני מרגישה ברת מזל)
אני חושבת ששרשור כזה חשוב מאד מאד. כן, מרבית האנשים לא קוראים נכון את המפה. והתחושות שלהם פשוט הפוכות מהמציאות.
הזעם לא היה על אי סבסוד הקיטנה
אלא על כך שלפני הסבסוד שלמנו כמעט אותו דבר
רק הכסף הלך נטו לגננת ולא לרשת המפעילה
והתמורה הייתה גבוהה יותר,
וזה שווה אשכול בפני עצמו
לאן בדיוק הכספים שהמדינה נותנת הולכים....

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אבל מס' ימי החופשה של ההורים הוא מהנמוכים מאד.
עשיתי עכשיו ממוצע של ישראל לעומת כל העולם(!) כולל מדינות נחשלות, מתפתחות ועולם שלישי.
זה קצת גס, כי בכל מדינה יש תנאים אחרים והגבלות שונות, בנוסף, רוב הנתונים קיימים אבל לא ממש כולם.
הממוצע הוא - 26.3 כולל חגים
בישראל - 21 (12 לעובד + חגים)
מקור

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מצאתי בדיקה יותר רלוונטית, של הפער בין ימי החופשה לימי החופש של ההורים במדינות נבחרות (איך בחרו ?) בOECD
נכון ל2012 , נמצא שהפער הממוצע בארצות שנבדקו הוא 50 ימים,
לעומת ישראל - 66 ימים
מאז נוספו עוד יומיים של חופשה לעובדים והפער הוא 64.
אם משקללים את הקיטנות של החופש הגדול, של ערב פסח וחנוכה שנוספו מאז, למרות שהן חלקיות ולא פועלות בכל הכיתות - מצבינו לא כל כך גרוע, אם כי לא מזהיר.

[ייתכן שהממוצע בעולם השתנה מאז, אבל קשה לי להאמין]
[מקור]

קבצים מצורפים

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    KB 87.9 · צפיות: 27

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
זה רעיון מעולה.

רק כדאי להכין בצד איזה סוס ועגלה, כדי שנוכל להתקדם בדרכי העפר, בין הבנינים הפזורים ובנויים בלי סדר , ולא לדרוך על הומלסים מתים ששוכבים בצידי הדרך בלי לשים לב.
נכון, יש דברים שאין אפשרות שיהיו פרטיים, כמו תשתיות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכון, יש דברים שאין אפשרות שיהיו פרטיים, כמו תשתיות.
ובשביל זה צריך פקידים , ומשרדים , וכסף , ומיסים.

ברור לכולנו שאנחנו לא רוצים מדינה 100% קפיטליסטית אנרכיסטית, וגם לא 100% קומונסיטית.
איפה האמצע? מה כן ומה לא? על זה אפשר ורצוי לדון.
אבל בלי להבין את הבסיס אין על מה לדבר..

נחום10

משתמש מקצוען
רציתי להגיב על הנושא המרכזי של האשכול- על הטענה של החילונים שאנחנו חיים על חשבונם התשובה מתחלקת לשניים ... כלפי האנשים העובדים בציבור החרדי הטענה לא מתחילה ,כיון שמה שמרויחים פחות ,הוא רק בגלל שתי דברים ,אחת שבכל השנים -למעט השנים האחרונות ,המדינה לא מצאה לנכון לתקצב השכלה גבוהה באופן שיתאים לחרדים, ולכן מרוויחים פחות ,ועוד סיבה שמרוויחים פחות ,כיוון שהרבה מהמשרות הטובות [במיוחד בשירות המדינה] חסומות לחרדים, כך שהחרדים משלמים לפי הכנסתם והיו שמחים להרוויח יותר ולשלם מסים. ומה שמשלמים פחות הוא ללא קשר בגלל אורח חיי החרדי ,וגם הנחות בכל מיני דברים, היא שוויונית לכל אוכלוסיה שתביא הרבה ילדים ,ולא רק לחרדים [ולא נקבעה ע"י החכים החרדים] ואדרבא אדם חרדי מופלה בהמון דברים , בתשלום מופרז לתת"ים ,לישיבות קטנות ,,ובשכר נמוך למורות וגננות ,ובאי הנאה מתקציבי תרבות ותקשורת,
כל הטענה היא , רק על האברכים למה אתם לא עובדים ומשלמים מיסים ו,לא רק ,אלא גם אתם לוקחים כסף על כך .? אז התשובה לכך מתחלקת לשניים...

התשובה לעצמנו :
אנחנו צריכים לדעת שלימוד התורה מגן על המדינה ,וזה כמו צבא ששווה לה לממן ,ולא רק זה ,כל הכלכלה של המדינה שמצליחה ,זה בזכות העוסקים בתורה והתלמידי חכמים ,כמו שהגמ' אומרת כל העולם ניזון בגלל חנינא בני וחנינא בני די לו בקב חרובין כ"ו [ בתקופה שלפיד עלה לשלטון וקיצץ לחרדים המון,באופן פלאי הכלכלה צנחה, ובתקופת לפיד האב שקיצצו לחרדים ,אח"כ נעשתה ההתנתקות שעלתה למדינה כעשרה מליארד והתוכנית רק סיבכה את מצבה של ישראל עד היום הזה]
וכלפי החילונים- התשובה , שהעלות של כל הפשע במדינה ,שזה כולל שוטרים ,חוקרים ,פרקליטות ,שופטים, כלא ,ביטו"ל למשפחת האסיר ועוד הכמויות של החד הוריות ומימונם מדובר במיליארדים רבים, והם לא קיימים כמעט בציבור החרדי ומותר לו להפנות את כספו [שהוא משלם גם והמון!- ע"י מסים עקיפים] לדברים שהוא מאמין בו ואני לא בטוח שאנחנו חיים על חשבונם אולי להיפך!

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה