ניהול הקו החם של התאחדות יועצי המשכנתאות - מלחמת חרבות ברזל

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
IMG-20231011-WA0152(1).jpg

אז כן.
גם אנכי הקטן - נמנה על מערך המתנדבים המדהים הזה, שללא מטרת וכוונת רווח עוזרים (במה שניתן..) לעם ישראל עם תחום המשכנתאות.
כך, שיש סיכוי שאם תתקשרו למספר הזה, אני במקרה אענה.. :giggle:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
בנוסף,
מצורף כאן מחשבון נפלא למי שרוצה ומעוניין - לערוך בדיקה מקדימה, מה יהיו העלויות של הקפאת ודחיית משכנתא.
באדיבות סמארט NPV.
שימו לב! שאין כאן חישוב מדד.

החשבון מיועד לכלל האוכלוסייה.
למעגל הראשון - תושבי העוטף עד 30 ק"מ, מגויסים צו 8, בני משפחה של חטופים/נעדרים/הרוגים, או מפונים מביתם ע"י גורם רשמי - הדחייה חינם ל3 חודשים, שאחריהם הסכום ייצבר להלוואה ל60 חודש, כאשר ב12 חודשים הראשונים יהיה גרייס מלא, ללא ריבית כלל.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אני מצרף כאן קישור - שבו רכזו בהתאחדות יועצי המשכנתאות- את כל הבנקים וההטבות הקיימות כיום (מתעדכן).

1Yakov669

משתמש רשום
תודה על המידע. אני ביישובים עד 30 קמ, וזכאי להקפאה ללא ריבית והצמדה. האם להקפאת משכנתא במתווה הנ''ל, יש משמעות על דירוג אשראי עתידי?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה על המידע. אני ביישובים עד 30 קמ, וזכאי להקפאה ללא ריבית והצמדה. האם להקפאת משכנתא במתווה הנ''ל, יש משמעות על דירוג אשראי עתידי?
לא.

מיכי82

משתמש פעיל
רק יש לציין שהעלות הזו מדחיית תשלומי המשכנתא היא לא בלתי הפיכה, וניתן בעתיד לבצע פרעון חלקי לפי תנאי המשכנתא ולגרום על ידי כך לאיין את ההכבדה בתשלומי המשכנתא.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
רק יש לציין שהעלות הזו מדחיית תשלומי המשכנתא היא לא בלתי הפיכה, וניתן בעתיד לבצע פרעון חלקי לפי תנאי המשכנתא ולגרום על ידי כך לאיין את ההכבדה בתשלומי המשכנתא.
העלות - בלתי הפיכה! פירעון מוקדם, הוא כסף מזומן שצריך לשים שם.
ההכבדה - הפיכה, כי בכל מקרה ניתן למחזר ולפרוס מחדש.

מיכי82

משתמש פעיל
העלות - בלתי הפיכה! פירעון מוקדם, הוא כסף מזומן שצריך לשים שם.
ההכבדה - הפיכה, כי בכל מקרה ניתן למחזר ולפרוס מחדש.
אני לא מסכים.
אם לדוגמא הקפאתי תשלומי משכנתא על סך 5000 ל3 חודשים ולאחר תקופה מסויימת (נניח שנה) פרעתי 15000 שח כפרעון מוקדם אז התוצאה היא שכמעט ולא הוספתי לעלות המשכנתא, ברור שאני צריך להביא בשביל זה 15000 שח אבל זה הסכום שלא שילמתי אותו כאשר המשכנתא הוקפאה. העלות היחידה היא הריבית עבור 15000 למשך כשנה.

אמא טרייה:)

משתמש חדש
תודה גדולה לכל העונים והמסיעיים בנושא חשוב זה
אשמח מאד לדעת האם באמת לקיחת משכנתא מבנק בעיר בו אני קונה את הדירה אכן כדאית מבחינת התכנית של המשכנתא
תודה רבה!!!!1

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה גדולה לכל העונים והמסיעיים בנושא חשוב זה
אשמח מאד לדעת האם באמת לקיחת משכנתא מבנק בעיר בו אני קונה את הדירה אכן כדאית מבחינת התכנית של המשכנתא
תודה רבה!!!!1
הקשר בין הבנק לעיר, לא הובן.
אין קשר כזה כעיקרון.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

אמא טרייה:)

משתמש חדש
מה הכוונה מרחב עיסקה?
ותודה שהדבת לי על השאלה של לקיחת משכנתא בעיר! פשוט כך אמר לי יועץ שמרוויחים מבחינת השמאות.......

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מה הכוונה מרחב עיסקה?
ותודה שהדבת לי על השאלה של לקיחת משכנתא בעיר! פשוט כך אמר לי יועץ שמרוויחים מבחינת השמאות.......
אין לי מושג למה הוא התכוון..
אין שום קשר בין העיר בה בנכס נמצא - לעיר ב"ה הסניף המבצע.
שמאות עושים בכל מקרה, ויש מחירון עלויות קבועות!

מרווח עסקה - זה איך שהבנק מתמחר את העסקה הספציפית. לפי הלווים ולפי הנכס.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הקשר בין הבנק לעיר, לא הובן.
אצלינו כשקנינו דירה בפריפריה באחת השכונות היותר מוזנחות= (כולם הספידו את כספינו לאחר הקניה)
המתווך המליץ לנו לקחת את המשכנתא מבנק שלא מכיר את השכונה הזאת שהיתה נחשבת שכונת פשע. כלומר לקחת משכנתא מבנק בעיר אחרת

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אצלינו כשקנינו דירה בפריפריה באחת השכונות היותר מוזנחות= (כולם הספידו את כספינו לאחר הקניה)
המתווך המליץ לנו לקחת את המשכנתא מבנק שלא מכיר את השכונה הזאת שהיתה נחשבת שכונת פשע. כלומר לקחת משכנתא מבנק בעיר אחרת
הגיוני בכזה מקרה.
אני מסכים.
זה מקרה אבל דיי נדיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה