קורונה הקורונה בעוד 10 שנים - השלכות מעשיות להיום!

האם תתחסנ/י לקורונה (בהנחה שמשרד הבריאות ימליץ ורוב הרבנים יתמכו)

• סה"כ מצביעים
    446

aas

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה המייל ?

פ.ג.

משתמש מקצוען
דבר ראשון אני לא גבר -
ואמרתי לך זה ארוך... לא נפתח את זה -יש בזה המון שקרים בתקשורת הם לא אומרים שום דבר
אם הוא כתב לך בלש' זכר רב הסיכויים שהוא כן גבר לכן כדאי שתכתבי לו בלשון רבים

• תודה
Reactions: aas

חזקי חדד

משתמש פעיל
הטענה של מחבר הספר היא שיתכן שהתרכיב של החיסון - גם בלי החומר המחסן - גורם לתופעות לוואי. אלא שכמובן ה-FDA בודק גם את החומר המדויק שבו מערבים את האנטיגן, והוא לא היה מאשר את החיסון בלי בדיקה יסודית שאין בתרכיב שום דבר שעשוי להיות מסוכן. והמחבר גם מתעלם מהעובדה הפשוטה שיכולות להיות תופעות לוואי שאין להן שום קשר לחיסון
בחיסון הגרדסיל בדקו שלוש קבוצות, קבוצה אחת קבלה חיסון, שנייה קבלה אלומיניום, שלישי קבלה מי מלח, בקבוצה שקיבלה מי מלח לא היו שום תופעות לוואי חמורות, בשתי הקבוצות האחרות היו חצי אחוז תופעות לוואי חמורות, ובקבוצת החיסון היה שתי אחוז שפיתחו מחלה אוטואימונית תוך חצי שנה.

חזקי חדד

משתמש פעיל
אלא שכמובן ה-FDA בודק גם את החומר המדויק שבו מערבים את האנטיגן, והוא לא היה מאשר את החיסון בלי בדיקה יסודית שאין בתרכיב שום דבר שעשוי להיות מסוכן
אי אפשר לקבוע על חומר לא טבעי שהוא לא מסוכן בלי מחקר.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בחיסון הגרדסיל בדקו שלוש קבוצות, קבוצה אחת קבלה חיסון, שנייה קבלה אלומיניום, שלישי קבלה מי מלח, בקבוצה שקיבלה מי מלח לא היו שום תופעות לוואי חמורות, בשתי הקבוצות האחרות היו חצי אחוז תופעות לוואי חמורות, ובקבוצת החיסון היה שתי אחוז שפיתחו מחלה אוטואימונית תוך חצי שנה.
שטויות.

חזקי חדד

משתמש פעיל
וזה כי אתה הבאת מקור...
פה http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/g/gardasil/gardasil_pi.pdf
בטבלה 9, 2.3 אחוז פתחו מחלה אוטואימונית, גם בקבוצת אלומיניום

ופה https://clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT00092547?view=results
במספר 24 יש את התוצאות של חצי אחוז תופעות לוואי חמורות בקבוצת החיסון, ואפס בקבוצת הפלציבו.

נערך לאחרונה ב:

haiosi

משתמש פעיל
את האמון בארגון "מדעת" איבדתי בפוסט הזה.

התקציר של מה שקרה שם:

1. יוסף גיל שחר טען באתר שלו, שהחיסונים הניתנים לתינוקות בישראל לא עברו מחקרי בטיחות ראויים, כפי שהיו אמורים - עם קבוצת ביקורת של תינוקות שקיבלה פלצבו של סליין (חיסון דמה).

2. גולשים פנו על עמותת "מדעת", בדף הפייסבוק הרשמי של "מדעת" - "מדברים על חיסונים" -וביקשו תשובה לטענה שהעלה יוסף גיל שחר.

3. בין התשובות, "מדעת" הציגו קישורים ל-10 מחקרי בטיחות שנעשו עם פלצבו.

4. יוסף גיל שחר בדק את כל ה-10 קישורים, ובכולם נמצא שהם נעשו על מבוגרים ולא על תינוקות.

5. הגולשים פנו שוב ל"מדעת" לקבל הסברים. בשלב זה "מדעת" נטשו את הטיעון הקודם שלהם שיש מחקרי בטיחות, ועברו לטיעון חדש - שזה לא אתי ולא מוסרי למנוע מאנשים את ההגנה שמקנה החיסון, ולכן א"א לעשות מחקרי בטיחות עם פלצבו.

6. יוסף גיל שחר מוכיח שאפשר לעשות מחקרי בטיחות עם פלצבו, ועובדה שעושים זאת בכל התרופות וכו'

מה אני מסיק מכל זה: אני לא נכנס לויכוח אם הוכח שהחיסונים בטוחים או לא. דבר אחד ברור: יש כאן עמותה של רופאים שמצהירים מראש, באופן מגמתי, שהתפקיד שלהם זה להגן על החיסונים. רק להגן. והרופאים האלו מציגים מידע שגוי, או שהם יודעים שזה מידע שגוי, או שהם לא יודעים. אני לא יודע מה יותר חמור. להציג מידע שגוי בכוונה, או לטעות בנושא שאתה מצהיר שזהו תחום ההתמחות שלך.

הערת אגב: התרשמתי שיוסף גיל שחר מציג את כל נושא החיסונים בצורה טובה ואמינה ביותר - בלי התלהמות נגד או בעד חיסונים, רק מידע שהוא מסביר בשפה ממש קלה להבנה גם לאלו שלא מתמצאים בתחום, לא מצאתי מישהו שמתנסח יותר פשוט ועממי ממנו בנושא החיסונים. גם מגוגל אני למד שהוא פופלרי ביותר - בחיפוש של המילה "חיסונים" בגוגל, האתר של יוסף גיל שחר מופיע בעמוד הראשון של התוצאות.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
מקור? איפה זה כתוב בפרק?
טעיתי, זה לא מהפרק, זה מהמאמרים של גיל יוסף שחר. בעיקר במאמר הזה.
עריכה-עכשיו מצאתי עוד המון מידע על זה כאן. זה אמנם ארוך אבל שווה קריאה.
זו טענה שלא הוכחה. יש רשימה מאד ברורה של חומרים מסוכנים ושעשויים להיות מסוכנים, וכל השאר בחזקת כשרות.
יש חומרים מסוכנים, כמו למשל פורמלין (החומר משמר שנמצא בחיסונים). "פורמלין הוא חומר מסוכן הגורם לכוויות, לסרטן ולפגמים גנטיים." (המכלול)
אם הם לא מוכנים לעשות ניסויים בתינוקות, איך יוכלו לבדוק את בטיחות החיסונים?
הם מתנגדים לנתינה של "תרכיב חסר ערך לחלוטין עבורם, שבטיחותו אינה ידועה ושתופעות הלוואי שלו עשויות להיות (והיו בפועל) קשות ובלתי חולפות." (עמ' 39)

נערך לאחרונה ב:

haiosi

משתמש פעיל
את בסיס התשובה הזו כתבתי בהשפעת תשובה של הרב יעקב ישראל קניבייסקי (הסטייפלר), בספר
"ארחות רבינו" - שם שואלים אותו לגבי איזה חיסון חדש (או משהו כזה, הספר כרגע אינו לנגד עיני), והוא עונה לחכות לראות שאין בו בעיות. כנראה שהוא לא סמך לגמרי על הצהרות הרופאים בבטיחות החיסונים.
עכשיו, ש"אוצר החכמה" נפתח לצפיה בחינם אני מביא כאן את התשובה המלאה (ארחות רבינו חלק א עמוד שנ):
ארחות רבינו חלק א עמוד שנ.jpg

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
טעיתי, זה לא מהפרק, זה מהמאמרים של גיל יוסף שחר. בעיקר במאמר הזה.
עריכה-עכשיו מצאתי עוד המון מידע על זה כאן. זה אמנם ארוך אבל שווה קריאה.
מדברי @ראש לשועלים :
שוב אותו שרלטן. מדהים שחלק ניכר מהאנשים שמבקשים לצטט כאן מידע רפואי מהרשת, בוחרים מכל אתרי הרפואה הממוסדים והמהימנים דווקא את זה של גיל יוסף שחר, שאחת לתקופה נאלץ משרד הבריאות לצאת אודותיו באזהרה חריפה לציבור, ושם ה'מרכז' שלו כבר מעיד הכל.
מידע רפואי בכלל והמלצות לציבור בפרט הם נושא רגיש מאד, שאפשר למצוא אותו בפרסומים רשמיים, לא צריך לבחור מקורות מפוקפקים כל כך.
זה גם מסוכן.
יש חומרים מסוכנים, כמו למשל פורמלין (החומר משמר שנמצא בחיסונים). "פורמלין הוא חומר מסוכן הגורם לכוויות, לסרטן ולפגמים גנטיים." (המכלול)
מתוך מדעת:

נכון שבחיסונים יש כספית, תאי עובר, כליות קופים, אנטיביוטיקה, ופורמלין?
אין כספית בחיסונים. פעם היה בהם חומר משמר בשם תימרוסל (תרכובת אורגנית המכילה כספית), אבל הוא הוצא מהם כבר לפני שנים.
אין תאי עובר או כליות קופים בחיסונים. אמנם מגדלים חיסונים על מצע של תאים, אבל לא נשאר ממנו דבר בחיסון עצמו.
גם אנטיביוטיקה אין בחיסונים. בזמן ייצור החיסון משתמשים באנטיביוטיקה כדי להיפטר ממזהמים שאולי חדרו אליו באקראי, אבל בסוף תהליך הייצור לא נותרת בו אנטיביוטיקה.
לפעמים יש בחיסונים פורמלין, שנועד לשמר אותם לצורך הסעה למרחקים גדולים. אבל המינון שלו אפסי – פחות מכמותו באגס או בתפוח – וברוב החיסונים בישראל אין כלל פורמלין.
הם מתנגדים לנתינה של "תרכיב חסר ערך לחלוטין עבורם, שבטיחותו אינה ידועה ושתופעות הלוואי שלו עשויות להיות (והיו בפועל) קשות ובלתי חולפות." (עמ' 39)
לא הבנתי מה המשפט הזה אמור להביע, אבל המציאות היא שהם מתנגדים לעשות ניסויים בתינוקות, ואחר כך באים וטוענים 'לא ניסיתם את החיסונים'.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
מדברי @ראש לשועלים :

מתוך מדעת:

נכון שבחיסונים יש כספית, תאי עובר, כליות קופים, אנטיביוטיקה, ופורמלין?
אין כספית בחיסונים. פעם היה בהם חומר משמר בשם תימרוסל (תרכובת אורגנית המכילה כספית), אבל הוא הוצא מהם כבר לפני שנים.
אין תאי עובר או כליות קופים בחיסונים. אמנם מגדלים חיסונים על מצע של תאים, אבל לא נשאר ממנו דבר בחיסון עצמו.
גם אנטיביוטיקה אין בחיסונים. בזמן ייצור החיסון משתמשים באנטיביוטיקה כדי להיפטר ממזהמים שאולי חדרו אליו באקראי, אבל בסוף תהליך הייצור לא נותרת בו אנטיביוטיקה.
לפעמים יש בחיסונים פורמלין, שנועד לשמר אותם לצורך הסעה למרחקים גדולים. אבל המינון שלו אפסי – פחות מכמותו באגס או בתפוח – וברוב החיסונים בישראל אין כלל פורמלין.

לא הבנתי מה המשפט הזה אמור להביע, אבל המציאות היא שהם מתנגדים לעשות ניסויים בתינוקות, ואחר כך באים וטוענים 'לא ניסיתם את החיסונים'.
משום מה מה שהוא כותב נשמע דווקא מאוד אמין. ולא ראיתי בשום מקום התייחסות לטענות שלו והסבר ענייני למה הוא לא צודק. רק הכפשות.
אם הוא כותב שטויות-למה לא מסבירים בשום מקום למה?
האתר מדעת עצמו הוא לא אמין בנושא הזה.

הם לא מתנגדים לניסויים בתינוקות. הם דיברו על ניסוי ספציפי, שבו שנתנו לתינוקות חיסון מינוס החיידק המוחלש. לחיסון הזה יש תופעות לוואי גדולות מאוד (תקרא שם...) ואם אין את החיידק המוחלש-אז זה חסר תועלת. זה מה שהם כתבו.
למה לכתוב בלי קריאה של כל הפרק?

גברת מכנרת

משתמש מקצוען
בהריון הראשון שלי אמרו שאין לי נוגדני אדמת.
כבאתי אחרי הלידה להתחסן ראו שכבר חוסנתי פעמיים.
בלת"ק

אגב לאדמת הרבה פעמים לא מתפתחים נוגדנים גם עם חיסונים,
ואם נתנו שתי חיסונים ועדיין אין נוגדנים לא נותנים יותר, כי סימן שהגוף לא מפתח נוגדנים לזה.

ככה אמרו לי כמה רופאים בבירור שלי בנושא.
אצלינו גם לאמא שלי וגם לסבתא שלי וגם לאחיות שלי אין נוגדנים לאדמת למרות שכולנו חוסנו פעמיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה