קורונה הקורונה בעוד 10 שנים - השלכות מעשיות להיום!

האם תתחסנ/י לקורונה (בהנחה שמשרד הבריאות ימליץ ורוב הרבנים יתמכו)

• סה"כ מצביעים
    446

haiosi

משתמש פעיל
בהתחלה היה הרגשה כזו, שזה משהו חולף. אבל נראה שזה כאן כדי להשאר. אם לא ייתרחש נס כלשהו. גם אם יהיה חיסון, כנראה שלא כולם ייתחסנו, וחיסון, כמו כל חיסון, לא יעיל לכל האוכלוסייה במאה אחוז וגם מסוכן לחלק מהאוכלוסייה.

אם כן, בסופו של דבר נראה שרוב האנשים ידבקו במוקדם או במאוחר. כמה זמן אפשר לשמור? גם ברחוב, גם בעבודה, גם בבית כנסת. והעיקר - ילדים שבכלל לא צריכים מסיכה, שנדבקים ומדבקים. גם אירועים: חצי שנה בלי חתונה או ברית - בסדר. אבל לאורך כמה שנים, כולם יהיו נוכחים באיזה אירוע משפחתי, מצומצם ככל שיהיה, עדיין - כשאוכלים - אין מסיכה.

ומה כל זה נוגע לעכשיו? ברור שצריך להיזהר מלהדביק את אלו שבסיכון (לכל הדעות). אבל כבר מעכשיו צריך לראות דברים אחרת:

1. ישקלו שוב במערכת הבריאות את ההמלצה של חלק מהמומחים להדביק כמה שיותר את הצעירים, וכך יוכלו לבוא לסבא וסבתא (מחוסנים בחיסון עדר) ויפיגו את בדידותם.

2. עסקים שעיקר הכנסתם מאירועים גדולים אירועי תרבות וכדו', צריכים לחשב מסלול מחדש ולבחור עיסוק אחר ו/או לשדרג את עיסוקם בהתאם למצב.

זה על קצה המזלג, אתם מוזמנים להציע עוד השלכות מעשיות.

הערה: לאחר כמה שנים שהניגף כאן - סגר יראה בעליל כבריחה לא מוצלחת מהמציאות. בכל מקרה, אני שמח על הסגר הנוכחי, כי לאחר שהחליטו עליו - הוא וודאי מאת ה' - ועכשיו יש עוד הזדמנות, לאחר שפיספסנו את ההזדמנות של פסח, שיתקיימו דברי בעל הטורים הידוע שהגאולה העתידה גם תתקיים ב"אל תצאו איש מפתח ביתו" (כמו בגאולת מצרים). לא שאני דואג לגאולה - היא יכולה להתקיים גם בלי סגר, אני פשוט דואג לכבודו של בעל הטורים... :)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם אם יהיה חיסון, כנראה שלא כולם ייתחסנו, וחיסון, כמו כל חיסון, לא יעיל לכל האוכלוסייה במאה אחוז וגם מסוכן לחלק מהאוכלוסייה.
אם יהיה חיסון, וכל אחד יוכל להתחסן, מי שלא יתחסן - זו תהיה בעיה שלו.
איזה חיסון מסוכן 'לחלק מהאוכלוסיה'?
ולא הבנתי את התשובה 'אחכה כמה חודשים לראות שזה לא מזיק'. האם לאדם הפשוט יש את האפשרות לדעת אם חיסון מזיק או לא מזיק? אם החיסון נוסה על עשרות אלפי בני אדם, ואושר על ידי רשויות הבריאות, הרי שאין בו סכנה.
וכן, אני מוכן להבטיח כבר מעכשיו, שיהיו כאלו שיספרו סיפורי אלף לילה ולילה על כאלו שחוסנו, ולמחרת לקו באוטיזם / סכרת / אדמת / חצבת...

דאבל

משתמש מקצוען
ולא הבנתי את התשובה 'אחכה כמה חודשים לראות שזה לא מזיק'. האם לאדם הפשוט יש את האפשרות לדעת אם חיסון מזיק או לא מזיק? אם החיסון נוסה על עשרות אלפי בני אדם, ואושר על ידי רשויות הבריאות, הרי שאין בו סכנה.
וכן, אני מוכן להבטיח כבר מעכשיו, שיהיו כאלו שיספרו סיפורי אלף לילה ולילה על כאלו שחוסנו, ולמחרת לקו באוטיזם / סכרת / אדמת / חצבת...
במחילה, חולקת עליך

kadima

משתמש מקצוען
אם כן, בסופו של דבר נראה שרוב האנשים ידבקו במוקדם או במאוחר. כמה זמן אפשר לשמור?
מזכירה לכולנו שהזמן הוא בהחלט פרמטר חשוב בסיפור.
דוגמא קטנה- בתחילה מיהרו להנשים- ורק אחכ גילו שזה יותר מזיק מאשר מועיל.
מישהו יודע מה יגלו מחר?
אולי יגלו איזשהו טיפול קיים ובטיחותי?(לא חיסון)

גם אם במילא כולם ידבקו- לא הייתי רוצה להיות שפן נסיון.

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לדעתי אין מה לתלות בזה תקווה, משום שעושה רושם שיש כאן ניעור של כל העולם בכל נושא הרפואה, כך שעד שיהיה חיסון יהיה עוד נגיף וכדו'...
איך אומרים צדיקים מה שהיה לא יהיה יותר!
תוציאו מהראש שלכם את החיים המשוגעים שהיו קודם...

דינוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לדעתי אין מה לתלות בזה תקווה, משום שעושה רושם שיש כאן ניעור של כל העולם בכל נושא הרפואה, כך שעד שיהיה חיסון יהיה עוד נגיף וכדו'...
איך אומרים צדיקים מה שהיה לא יהיה יותר!
100% !
משיח יבוא הרבה לפני והחיים המשוגעים הגלותיים שלנו יעלמו לגמרי

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
לא יודע בשם איזה צדיקים אתם אומרים את זה כי גם כשהמשיח יגיע הטבע ישאר אותו טבע והחיים יהיו אותם חיים כפי שכתוב ברמב"ם הלכות תשובה פרק ט הלכה ב' -
"ימות המשיח הוא העולם הזה ועולם כמנהגו הולך אלא שהמלכות תחזור לישראל וכבר אמרו חכמים הראשונים אין בין העולם הזה לימות המשיח אלא שיעבוד מלכיות בלבד".

haiosi

משתמש פעיל
למשל אלו שיש להם "מיקרוצפליה" היקף ראש קטן - בדרך כלל לא מתחסנים כי יש סיכון גבוה מאוד לפגיעה. עוד משל:
לגבי חצבת, לאנשים הבאים אסור להתחסן: נשים בהריון. אנשים שפיתחו בעבר תגובה אלרגית קשה לחיסון. אנשים עם רגישות תורשתית לפרוקטוז. אנשים שמערכת החיסון שלהם מוחלשת בגלל מחלה או בגלל טיפול מדכא חיסון. זה מצאתי מרפרוף ראשוני ברשת. גם ראיתי בעיתונות לאחרונה, בשם ארגון הבריאות העולמי, שיש אוכלוסיות שלא יוכלו להתחסן.

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יגיע הטבע ישאר אותו טבע והחיים יהיו אותם חיים
אמת!
יחד עם זאת יתכן הכוונה שהחיים לפני ואחרי יהיו אותו דבר, אבל לא בהכרח שהחיים לפני יהיו מה שעכשיו. אולי יעשו לנו סוויץ' שנגיע לשם אחרת :rolleyes:
כך שזה לא סותר בכלל את הנאמר בכתובים!!!
ימים יגידו...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא למחרת
אבל לתווך הארוך.
העיוורון שיש לאנשים בנוגע לחיסונים פשוט מדהים אותי.
אה, ואני ממש לא נגד חיסונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה