הציעו לי לעשות אזרחות ארה"ב לילדים

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אל תשכח לשאול גם מהם החובות.

הרבה מאוד אנשים עושים אזרחות לילדים כדי לקבל benefits, מענק שנתי לפי גובה המשכורת (המשכורות בארץ נחשבות לנמוכות כי מתרגמים את זה לדולרים), ומספר הנפשות במשפחה.
בקורונה היו מענקים משתלמים. אבל זה משהו שקורה רק פעם אחת בתולדות ארה"ב.

פרפר

משתמש מקצוען
בגדול לשכיר זה יכול להיות משתלם. לעצמאי לא (צריך לשלם ביטוח לאומי אמריקאי כ-15%).
אל תשכח לשאול גם מהם החובות.
וגם מהם החובות לילדים. כי גם אם אתה תקבל עבור הילדים מענק כלשהו עד גיל 18. הם עצמם לא יקבלו עבור ילדיהם וישארו תקועים עם חובת דיווח ועוד כמה הגבלות לא נחמדות שתעניק להם האזרחות הזו.

רבקה זקס

משתמש מקצוען
וישארו תקועים עם חובת דיווח ועוד כמה הגבלות לא נחמדות שתעניק להם האזרחות הזו.
זה נכון לאזרחים נאמנים.
אזרחים פחות נאמנים, לא מודעים לחובות שלהם. ואני אישית (תקנו אותי אם אני טועה) לא שמעתי אף פעם שנכנסו לכולל, ושלפו משם את אזרחי ארה"ב כדי להאשים אותם שלא דיווחו. או לחפש בחשבונות הבנק שלהם אוצרות.
אמנם יש "אמנת מס" והסכמים בלתי חשאיים בין ישראל לארה"ב, שהם יכולים להציץ לחשבונות הבנק שלנו/חשבונות מס הכנסה. אבל דבר זה כמעט לא קורה אצל אזרחים מן השורה, רק אצל כאלו שחשודים בהעלמת מס רצינית מארה"ב, ו-שהצליחו לעלות עליהם. מי שלא עונה על הקריטיונים האלו, יכול לישון רגוע. ולא לדווח להם, אם אין לו יתרון מזה.
למרות שהפרנסה שלי מהכנת דוחות, אני לא ממליצה להיות "אזרחים נאמנים" ולדווח, אם לא לתועלת כספית. (אני כן מדווחת... יש לי תועלת מזה:))

גמליאלוב

משתמש חדש
אשמח לדעת לגבי סעיף הנכד לאזרחות אמריקאית
אם הסב התגורר בארה"ב כ 15 שנים לפני גיל 18 אך החזיק רק בכרטיס גרין קארד האם במקרה כזה יש מה לעשות ע"מ להשתמש בסעיף הנכד ?

Mally

משתמש רשום
צריך לטוס לחול בשביל אזרחות
או שהיום אפשר מהבית?​

במילים_אחרות

תרגום אנגלית-עברית עברית-אנגלית
מנוי פרימיום
אשמח לדעת לגבי סעיף הנכד לאזרחות אמריקאית
אם הסב התגורר בארה"ב כ 15 שנים לפני גיל 18 אך החזיק רק בכרטיס גרין קארד האם במקרה כזה יש מה לעשות ע"מ להשתמש בסעיף הנכד ?
והיום, הוא אזרח? והילד שלו (כלומר האבא או האמא של הנכד)? אם לא אז זה לא רלוונטי

במילים_אחרות

תרגום אנגלית-עברית עברית-אנגלית
מנוי פרימיום
צריך לטוס לחול בשביל אזרחות
או שהיום אפשר מהבית?​
אם אחד ההורים חי בארה"ב חמש שנים, שמתוכן שנתיים מעל גיל 14 (ויש לו הוכחות...) זה התהליך הרגיל כאן בשגרירות. אם לא, זה מכוח הסבא ואז צריך לטוס

VIP+

משתמש צעיר
יש למשהו המלצות על משרדים/ מאכרים שמלווים בכל התהליך??

שירותי ESTA לארה"ב

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
088660940 קרישיק
מיוחד

יצחק77

משתמש מקצוען
זה נכון לאזרחים נאמנים.
אזרחים פחות נאמנים, לא מודעים לחובות שלהם. ואני אישית (תקנו אותי אם אני טועה) לא שמעתי אף פעם שנכנסו לכולל, ושלפו משם את אזרחי ארה"ב כדי להאשים אותם שלא דיווחו. או לחפש בחשבונות הבנק שלהם אוצרות.
אמנם יש "אמנת מס" והסכמים בלתי חשאיים בין ישראל לארה"ב, שהם יכולים להציץ לחשבונות הבנק שלנו/חשבונות מס הכנסה. אבל דבר זה כמעט לא קורה אצל אזרחים מן השורה, רק אצל כאלו שחשודים בהעלמת מס רצינית מארה"ב, ו-שהצליחו לעלות עליהם. מי שלא עונה על הקריטיונים האלו, יכול לישון רגוע. ולא לדווח להם, אם אין לו יתרון מזה.
למרות שהפרנסה שלי מהכנת דוחות, אני לא ממליצה להיות "אזרחים נאמנים" ולדווח, אם לא לתועלת כספית. (אני כן מדווחת... יש לי תועלת מזה:))
זה ממש לא פשוט
אם אתם אזרחים פשוטים עם משכורות נמוכות ואין לכם כל צורך לסוע לארה"ב אז כן יש פה רווח
אם אתם נוסעים לארה"ב מדי פעם חייבים לדווח סדיר כמו יקה ויש חברות שעושות את זה אבל זה תיק לכל החיים
ויש סיכון מסויים ליסוע לארה"ב ללא דיוח מסודר
אם יש לכם עסק או שאתם חושבים לפתוח עסק או שמישהו מילדיכם חושב לפתוח עסק אל תתקרבו !!
מערכת הבנקאות בארץ. בלחץ האמריקאים מטמטמת בעלי אזרחות כפולה כמו"כ רשות המיסים זה ברמה שחונקת את העסק

רבקה זקס

משתמש מקצוען
אם אתם נוסעים לארה"ב מדי פעם חייבים לדווח סדיר כמו יקה ויש חברות שעושות את זה אבל זה תיק לכל החיים
ויש סיכון מסויים ליסוע לארה"ב ללא דיוח מסודר
אני חולקת על משפט זה. לא נתקלתי בזה, לא אצלי ולא אצל אף אחד שאני מכירה ,שנדרש להביא את הדוח באיזה שלב של הטיסה או השהות. למה אתם מתכוונים?
יותר מזה. אנשים שנשארו חייבים כסף ל IRS מסיבות שונות, עדין נכנסו ויצאו ללא שום בעיה לארה"ב. לא יודעת לגבי אנשים שחייבים שם הרבה כסף, אלא אני מדברת על כמה אלפי דולרים.

גימפעל

משתמש מקצוען
אני חולקת על משפט זה. לא נתקלתי בזה, לא אצלי ולא אצל אף אחד שאני מכירה ,שנדרש להביא את הדוח באיזה שלב של הטיסה או השהות. למה אתם מתכוונים?
יותר מזה. אנשים שנשארו חייבים כסף ל IRS מסיבות שונות, עדין נכנסו ויצאו ללא שום בעיה לארה"ב. לא יודעת לגבי אנשים שחייבים שם הרבה כסף, אלא אני מדברת על כמה אלפי דולרים.
לא ראיתי אינה ראיה

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
זהירות ובדיקה

מכירה קרובת משפחה שעשו במילא אזרחות וניסו לקבל את ההחזרי מס,
בסוף התברר שההורים לא עובדים מספיק אז צריך לשלם להם

לא יודעת בדיוק מה היה שמה אבל על הכיוון הזה,
חשבון בנק שמדווח שהוא על אזרחות אמריקאית, אסור להשאיר שמה יותר מ-10 דולר(זה קורה לקראת קנית דירה בד"כ)
כי מחויבים בדיוחי מס

רבקה זקס

משתמש מקצוען
סליחה, אבל מה שכתבת מתאים לבינה מלאכותית. לא לאנשים שמשתמשים עם הראש באופן עצמאי;)
מערבב כאן מידע. אנסה לעשות סדר:
ממליצה מאד, לכל מי שחושב לעשות אזרחות בשביל רווח כספי, שיבדוק זאת קודם היטב. כמו לפני כל השקעה.
זה לא משתלם לכל אחד! כל אחד והנתונים הספציפיים שלו.
(לשלם להם? עד כאן. אם זה אכן קרה, ממליצה שיפנו אלי ואברר איך לפתור אותם מהתשלום, לפי החוק)

חשבון בנק - אם יש למעלה מ-10,000$ (נשמטו לכם כמה אפסים) אכן צריך לדווח על כך, לא לשלם כלום!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה