הצילו - ילד שקרן מדופלם

מצב
הנושא נעול.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
זה ממש לא נכון על המלמדים שלא קיבלו הכשרה, אבל כן אפשר לומר שדעתם של המלמדים פעמים שונה מדעת האם,
הבדלתי בין מרבית הגברים למרבית הנשים.

וגם באתי להסב את תשומת הלב, שיש כאן מגוון נשים שהביעו דעה די אחידה, וממש לא רק ולא בעיקר ממקום של אמהות. אלא ממקום של מחנכות, ודבריהן מתקבלים כהאשמה שיש לחמוק ממנה, כמתקפה שיש להתגונן מפניה.

אינני חושבת שיש הבדל מהותי ומרכזי בהתפתחות תקינה של ילדים בין בנים ובנות, מלבד הגישה החינוכית המקובלת בבתי הספר לעומת תלמודי התורה.
לכן, יש מקום לשמוע, ואם לא לקבל, לפחות להבין שצריך פה איש מקצוע. אמיתי. לא שליפות מהמותן. לא תחושות בטן.

הרבה מאד נשים כאן דיברו בלהט, אבל דברי רובן המכריע מעוגנים מבחינה מקצועית.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צודקים בכל מילה.

מבינה אתכם שאין לכם סבלנות לקרוא 14 עמודים.
אבל לא מבינה איך אם לא קראתם הכל אתם יכולים להביע דעה נחרצת כזו.

מי שכן קרא את האשכול ביסודיות מצא הרבה מאוד הדרכה מעשית מפורטת, מאנשים עם נסיון.

מעבר לכך, צריך לזכור שמה שאתה משקיע זה מה שאתה מקבל.
שילמת ליועץ סכום נכבד? נתת בו אמון שיבנה תוכנית עבודה ויבדוק מה שצריך לבדוק?
תקבל מה שתקבל..
פנית לפורום פתוח, זרקת שאלה. קיבלת מה שניתן לקבל מפורום פתוח.

ולסיכום,
הלואי ויפנו את הילד לאיבחון וישבו עימו אצל יועץ מקצועי לבנית תוכנית עבודה.
כולי תקוה שזה יקרה מהר לטובת הילד ולא פחות מכך לטובת המורה שמתמודד עם סיטואציה לא קלה.

אני לא קורה את כל העמודים מהסיבות כדלהלן.
א. אני מכיר את הגישה של רוב הניקים/ות הדומיננטיים כאן, וכמובן הם יודעים את דעתי על אשכולות מהסוג הזה... לקהל הרחב...
ב. אין לי סיבה לקרוא את כל ההלוך ושוב, כי בשבילי הספיק לקרוא את השאלה כדי להבין מי הילד ומי הוריו... סליחה על הגישה אך יש לי ניסיון רב. (כמובן שיהיו עליה קופצים) וכשאני רואה את התשובות אני צריך לענות בהתאם אך... נעבור לסיבה ג'
ג. אני לא רואה סיבה להשקיע הסברים כשהם יכולים להימחק.
ד. הסיבה שזה פורום פתוח זה החיסרון כל אחד יכול לזרוק משהו וללכת אף אחד לא לוקח אחריות.
ה. אני בטוח שפותח האשכול לא ציפה שכל מי שעובר פה יזרוק משהו אולי הוא יאשר את דברי.
להמשיך?

הכי בעולם

משתמש מקצוען
הילד - ממש לא מצטער על העבר - מה זה עבר בכלל בשבילו.....
הוא לא צריך להגיד לכם שמצטער על העבר, מבפיק שאוכל את עצמו חי. על זה שהוא משקר, וכולם חושבים/ קוראים לו שקרן , והוא במערבולת פנימית, וממילא לא יכול להפסיק, חבל להתקע, להמשיך קגימה

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ביקשת קיבלת
@קקאו
היכן אתה?
מה היית עושה בכתה שלך?
מעניין אותי !!!
לפני שאגיב לנושא חשוב לי להקדים:
א. לא קראתי את כל האשכול (אין לי את הסבלנות לזה..) רק את עיקרון השאלה מה עושים עם ילד שהוא "שקרן" יותר מאשר "אמיתי"...
ב. אין שום בעיה לחלוק על דעתי אלא הפוך אני אוהב ביקורות בונות
ועכשיו לדעתי...
ראשית אין אני מכיר את הילד ולכן אין אני יודע האם יש עוד פרמטרים חשובים בכיתה מעבר ל"שקרן" כמו שהגדרת אותו, האם אין עוד בעיות רגשיות, לימודיות, התנהגותיות וכדו'... שאז זה יכול לשנות לגמרי את התמונה..
ולכן אני אענה על דעת זה שרק מדובר בילד שלא יודע לומר כמעט אמת, ומשתדל לנצל את זה מעל כל בימה אפשרית....
אז דבר ראשון נכון שאצל ילדים מצוי מאוד נושא ה"דמיון" אך הדמיון לבין שקר על כל מילה כמעט הוא כרחוק מזרח ממערב,
דבר שני, הייתי מאוד משתדל שלא להכפיש את הילד, כי לא זה מה שיעזור לו,
אז מה כן...
הייתי לוקח אותו לשיחה אישית, (ואם צריך אז יותר מפעם אחת) ומנסה ביחד איתו להבין ממה נובע השקר שהוא מדבר, ומה יוצא לו מזה, ואחרי שהייתי מביא אותו להבנה שהוא לא מרוויח מזה כלום ואף מפסיד, עכשיו אפשר להתחיל לעזור לו, הייתי אומר לו שעכשיו אתה מבין אבל מה לעשות שהיצר הרע של השקר גדול עליך ואתה לא מצליח להתגבר עליו, ולכן אני (הרב'ה) נמצא פה גם כדי לעזור לך להתגבר עליו...
ואתן לך דוגמא ממשו שהיה לי בשנה שעברה..
היה לי בכיתה ילד כשרוני מאוד מצוייין ביותר, אבל גם דברן ביותר, פשוט לא הצליח לשמור על פיו בשיעורים...
לקחתי אותו לצד ואמרתי לו... אני יודע שאתה הכי מצויין שיש, אבל מה לעשות שלכל אחד יש יצר הרע והיצר הרע שלך זה "דיבורים" ואני יודע שקשה לך להתגבר על זה אפילו שאתה מאוד רוצה, ולכן אני לא רוצה שתפסיק לדבר אבל אני כן רוצה לעזור לך להתגבר, ואמרתי לו תביא פנקס שיהיה ביננו, ובפנקס בכל יום תעשה 2 טורים 1 לא התגברתי ו1 כן התגברתי, ובסוף כל שיעור תציין לעצמך כמה פעמים הצלחת להתגבר וכמה לא, ותדע לך שאני סומך עליך ב100% במה שאתה כותב, ותנסה שכל פעם בשיעור שבא לך לדבר תזכר בפנקס... ומידי שבוע אם אני יראה שיש לך יותר התגברויות אתה מקבל ביום שישי ממתק..
לא תאמינו (או אולי כן...) מיום ליום לאט לאט הדיבורים התמעטו ובסוף כמעט פסקו והוא היה כל כך גאה בעצמו וזה העלה לו גם את הבטחון העצמי מאוד, ועד לסוף שנה הוא התגבר מאוד בצורה שלא ניתן היה להכיר אותו, וזה כבר היה בלי הפנקס והממתק (שזה היה רק בשביל הדרבון בחודש הראשון...) ואותו עיקרון בנחת ובסבלנות ניתן לעשות עם ילד שהקושי העיקרי שלו זה "לשקר"....
סליחה על האריכות ותודה למקדישים מזמנם וקוראים ומגיבים... (ולא רק המלמדים אלא גם המורות והאמהות...)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני לא קורה את כל העמודים מהסיבות כדלהלן.
א. אני מכיר את הגישה של רוב הניקים/ות הדומיננטיים כאן, וכמובן הם יודעים את דעתי על אשכולות מהסוג הזה... לקהל הרחב...
ב. אין לי סיבה לקרוא את כל ההלוך ושוב, כי בשבילי הספיק לקרוא את השאלה כדי להבין מי הילד ומי הוריו... סליחה על הגישה אך יש לי ניסיון רב. (כמובן שיהיו עליה קופצים) וכשאני רואה את התשובות אני צריך לענות בהתאם אך... נעבור לסיבה ג'
ג. אני לא רואה סיבה להשקיע הסברים כשהם יכולים להימחק.
ד. הסיבה שזה פורום פתוח זה החיסרון כל אחד יכול לזרוק משהו וללכת אף אחד לא לוקח אחריות.
ה. אני בטוח שפותח האשכול לא ציפה שכל מי שעובר פה יזרוק משהו אולי הוא יאשר את דברי.
להמשיך?

אם אתם לא קוראים את כל ההודעות, במקרה הטוב התגובות שלכם הם בדיחה כי איך מגיבים על מה שלא קראו??? תמהני??? במקרה הפחות טוב הן עוול חמור! שראוי להתנצל עליו.

מרחבית

משתמש מקצוען
ראשית אין אני מכיר את הילד ולכן אין אני יודע האם יש עוד פרמטרים חשובים בכיתה מעבר ל"שקרן" כמו שהגדרת אותו, האם אין עוד בעיות רגשיות, לימודיות, התנהגותיות וכדו'... שאז זה יכול לשנות לגמרי את התמונה..
רק התחלתי לקרא את דבריך החשובים, ורציתי לציין שבמהלך האשכול התברר שלילד קשיי קשב וריכוז ידועים וברורים. והגיבו על זה כמה פעמים באשכול, שאצל ילדים כאלה זה נפוץ ההחלפה בין דימיון למציאות. ושהילד צריך אבחון ויעוץ כולל, מה שכיום הוא לא מקבל.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם אתם לא קוראים את כל ההודעות, במקרה הטוב התגובות שלכם הם בדיחה כי איך מגיבים על מה שלא קראו??? תמהני??? במקרה הפחות טוב הן עוול חמור! שראוי להתנצל עליו.
ראשית, כתבתי זאת בתחילת דברי.
שנית, כתבתי על הלך רוח בכל נושא של מלמדים בת"ת.
שלישית, נו זאת תגובה מעניינת שעליה לא חשבתי, העלתי רעיון שאפשר לכתוב למחנך בצורה מכובדת... לא בציניות ולא במסכנים הילדים (שאצלך) וכו'
על מה הרעש??

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק התחלתי לקרא את דבריך החשובים, ורציתי לציין שבמהלך האשכול התברר שלילד קשיי קשב וריכוז ידועים וברורים. והגיבו על זה כמה פעמים באשכול, שאצל ילדים כאלה זה נפוץ ההחלפה בין דימיון למציאות.
לי לא היה ספק בכך משום מה...

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא התפלא אם כתבו תשובות לעניין ולא לשם אני חותר.
אני חותר לכך שאם החלטנו שיש לנו מה לומר, נחשוב שמשלמים לנו.
יהיה הרבה יותר כיף לשאול.

דאבל

משתמש מקצוען
אני מתעקשת, סליחה.
(וסליחה מהחשובים שדעת העם לא שווה לקריאה בעיניהם)

אם אדם פצוע מוטל על הכביש מדמם אנחנו לא נשים לו פלסטר על הזרת!
יש כאן ילד שצריך משהו הרבה יותר מקיף מלשבת איתו על ענין השקר
לפחות במקביל! הוא אולי משדר חוזק וכשרון אבל הנשמה שלו רגישה, ולא בשלה למהלכים כאלו!

(קקאו, נהניתי מהגישה עם התלמיד הדברן
אבל שקרנות מוגזמת לא משתווה לחוסר אמת שכזה)

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכן כתבתי במפורש שכל מה שכתבתי הוא במידה ויש בעיה רק בנושא השקר, בעיית קשב וריכוז מצריכה בוודאי אבחון וטיפול מיידי בוודאי אם היא בעיה קשה, הבעיה היא לפעמים שהורים לא רואים את הבעיה בצורה רצינית ולא מטפלים בה, ואם זה חמור צריך להכריח אותם לטפל שלא יהיה עוול לילד, ואכן יכול להיות קשר (אם כי לא בהכרח) בין השקר לבעיית קשב...

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
לא זכור לי שניסיתי להכניס אותך לנושא מסויים אי פעם...
אבל מאוד מסקרן אותי - מה היית עושה???
אם אתה מפחד מההתקפות שמגיעות מעזרת הנשים - תוכל להשיב לי בפרטי.... - מעניין אותי מאוד הגישה שלך....
כיון שדברת על התקפות מעזרת נשים
רוצה לציין בכנות
כאישה האמונה על חינוך ילדי ועוסקת גם בחינוך נערות ויעוץ חינוכי
אני מיידעת אותך שלו היה לי בן בכיתה שלך הייתי עושה הכל על מנת שזה יפסק
כלומר שהם לא ילמדו אצלך
לא כי אני חושבת שאתה לא מלא ברצון טוב
כי אני חושבת שאתה נעול בדעתך ולא שם לב שמעשיך ם אנטי חינוכיים להפליא
לי אין בעיה שהילד משקר ולא מדמיין. עדיין דעתי שאופן הטיפול שלך בעייתי עד למאד
כן מלמד יקר, יש התקפות מעזרת נשים
ואני מקווה שאימו של הילד תתחיל גם לעשות את זה דרך ההנהלה ותציל את הבן שלה

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
אין לך בעיה בכלל שהבן שלך יהיה משקר כרוני... (בלי קשר לדרך הטיפול) לא היית מתייחסת לזה כלל?
בודאי שהייתי מטפלת!!!
גם בדמיון כל כך מפותח עד כדי שמבלבל אותו בכזו צורה הייתי מטפלת
ציינתי שזה שהמלמד מסביר כל הזמן שזה שקר ולא דמיון אינו משנה את העובדה שהטיפול שגוי.
והכותרת של השקרן הכרוני מלמדת על הבעיה של המלמד גם אם הילד אכן משקר ממש.
אני מזכירה שוב. מדובר בילד בן שבע וחצי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה