הפרעות אלחוטיות - לצלמי וידאו

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
שמעת הפרעות גם בהקלטת ראיון עם מקרופון דש? או כל הקלטה אחרת שבה הסאונד לא עבר במערכת הגברה מורכבת?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אגב, צילמתי השבוע בחתונת נכדת הרב לאו ובשלב מסויים שמעתי באוזניות רעשים ברורים למרות שהייתי ממש קרוב למשדר. ממש אין לי מושג מה זה היה וזה היה די חריג מבחינת סוג ההפרעה.

(שלא לדבר על כך שהלך לי ראש וידאו בסוף האירוע... אבל החומר בסדר.. ב''ה. החלפתי למחרת בבוקר ראש אצל אייל ב1500 ש"ח. ובערב כבר צילמתי עם הראש החדש. הראש הזה לא עבד הרבה, פחות מ400 שעות וכבר הלך.. אני די מופתע)

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אוקיי אנסה להסביר את הבעיה שהינכם חווים:

א. בעיות בתדרי רדיו, במיקרופונים אלחוטיים הפס קול עולה על תדר רדיו ונשלח באוויר בתדר מסויים אל הרסיבר שמקבל אותו, כאן זה המקום שהתדר רדיו יכול להשתבש מתדרי רדיו של מכשירים מהסביבה, רעשים כמו "קחחחחחששש" וכדו', םה רעשים ידועים ומוכרים של שיבוש אלקטרומגנטי על התדר המוביל ולכן חוסר קליטה מלא של פס הקול שנשלח.
ב. בעיות במחבַרים, מכיוון שהכבלים מחוברים למצלמה וכן מהמיקסר של ההגברה מאוד נפוץ תזוזה של חוט וכתוצאה מכך המגע לא חזק ורציף במקרים כגון אלו יהיו קפיצות פתאומיות על פס הקול כיון שזה הפסקים חזקים, ובמקרה של יוסל'ה מדובר בוודאות על הבעיה הזו.
ג. בעיית הסיכוך החשמלי, כל כבל שאתם עובדים עליו חוץ מסיגנל החשמל הראשי והארקה, ישנו כבל נוסף המשמש כמסוכך לכבלים המעבירים את הסיגנל המקורי, המסוכך לוכד את האותו החשמליים שמפוזרים בחדר מהמכשירי חשמל שיש שם, ושולח את הכל לארקה, בדרך כלל כשהחוט קצר לא תהיה בעיה כזו, אך שהחוט ארוך או שמדובר במיקרופון קונדנסר במצלמה העובד על 48V, הגברת הפס קול ביחס לאות שלו כשהוא נקלט היא עצומה בתוך המיק, ולכן כל רעש חשמלי הכי קטן ישמע בבירור, במקרה שהסיכוך פגום, יהיו רעשים רציפים של "קחחחשששפפפ" וכדו' וזה ישתנה לפי מיקום הכבל והמכשירים החשמליים שנמצאים בסביבה ההיא.

מקווה שהובנתי ובהצלחה לכם.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
דבר נוסף, את רוב הרעשים אפשר להוריד בתוכנות סאונד באפקטים ייעודיים ובשימוש נכון.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י פופקו;401631:
אוקיי אנסה להסביר את הבעיה שהינכם חווים:

ב. בעיות במחבַרים, מכיוון שהכבלים מחוברים למצלמה וכן מהמיקסר של ההגברה מאוד נפוץ תזוזה של חוט וכתוצאה מכך המגע לא חזק ורציף במקרים כגון אלו יהיו קפיצות פתאומיות על פס הקול כיון שזה הפסקים חזקים, ובמקרה של יוסל'ה מדובר בוודאות על הבעיה הזו.
.
זה לא בעיה של כבלים!
החלפתי כבלים מכל הסוגים. זו בעיה נפוצה של הרבה צלמים וזה לא כבלים!

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;401574:
אגב, צילמתי השבוע בחתונת נכדת הרב לאו ובשלב מסויים שמעתי באוזניות רעשים ברורים למרות שהייתי ממש קרוב למשדר. ממש אין לי מושג מה זה היה וזה היה די חריג מבחינת סוג ההפרעה.
א. האם הרעשים היו בסגנון מה שהעלתי?
ב. באיזה אולם זה היה?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י yosale;401680:
זה לא בעיה של כבלים!
החלפתי כבלים מכל הסוגים. זו בעיה נפוצה של הרבה צלמים וזה לא כבלים!

זה לא הכוונה סוג של כבל, אלא המחבר שלו, אתה בטוח שלא נגעו במחבר שלו אולי נגעו במיקרופון באותה שניה? אולי בכבל שלו נגעו?

נ.ב. שמעתי שוב את הרעש שיוסל'ה העלה, וזה חייב להיות אחת הבעיות שהעלתי אמנם יש סיכוי שזה לאו דווקא מהמחברים, אך הפתאומיות שהרעש מגיע והליכלוך שבא אחריו מעידים שמשהו קרה או למימברנה שבמיקרופון, אך הרעש שאחרי מראה יותר על בעיות מגע.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י yosale;401681:
א. האם הרעשים היו בסגנון מה שהעלתי?
ב. באיזה אולם זה היה?

לא, זה היה יותר ארוך. כמה שניות.

ב. קינג דייויד, והייתי במרחק של כ9 מטר מהמשדר.

אני די נוטה להסכים עם פופקו, באירוע הספציפי הזה שמתי לב שאפילו כשהתופסן ממתכת של המשדר נוגע בקליפס המתכת של קופסת המיקסר של ההגברה - נוצרת הפרעה.. למרות שאין שום חיבור של החלקים האלו למערכת..

אגב, פעם היו לי רעשים נוראיים עד שהבנתי שהבעיה בקופסת ההנחתה שהייתי עובד איתה. מאז אני לא עובד איתה והרעשים ההם נעלמו. אתה עובד עם הנחתה חיצונית או רק ההנחתה של הסינהייזר?

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם אתה מתכוון לנגיעה במקרופון של הזמר, אז לא.. זה קורה ללא קשר, וזה קורה הרבה פעמים בשביל לתלות כל פעם בנגיעה במקרופון. אמנם בריקודים לא שומעים את זה אך בדרשה או בחופה זה קטסטרופה..
וזה לא בעיות מגע בחוטים ולא בעיות מגע בתוך המשדר. ההוכחה לכך היא שזה קורה לעוד צלמים.
לעומת זאת כשאני מחבר מקרופון למצלמה דרך כבל ולא דרך משדר, אמנם אני עושה זאת מעט מאוד אך לא היו בעיות
והקטע הכי מצחיק/מרגיז: זה קורה רק באולם, בבית - כמה ניסיונות שתעשה הכל ישמע תקין. חיברתי את המשדר בבית למערכת הגברה ומה שלא עשיתי הכל היה חלק. אני רק מגיע לאולם וכבר בדרך לחופה אני שומע במוניטור את הקחחחחח... מידי פעם.
אם זאת יש לציין שיש ארועי שעוברים בשקט ללא רעשים..
הרעש למי ששם לב הוא לא מהסוג של בעיום מגעים,למרות שזה מאוד דומה אך הווליום איננו יורד בדומה לבעיום מגעים, כלומר מתווסף 'קחחח' אך הסאונד נשאר באותה עוצמה. כמו כן כמו ששמתם לב בקטע שהעלתי לאחר ה'קחחח' הגדול יש עוד כמה 'ששש' קטנטנים שמלווים אותו.
מה אני יגיד לכם... זה נושא מורכב שישבו עליו אנשי מקצוע ולא מצאו פיתרון, ומסקנה אפשרית היא שמדובר בבעיות קליטה שנובעים מהפרעות סביבתיות. ציפיתי למצוא כאן שותפים לצרה ולנסות לפנות יחדיו למשרד התקשורת..

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה שזה קורה לעוד צלמים זו לא הוכחה כלל וכלל, זו רק הוכחה שהחיבורים אצלם לא תוצרת טובה, או הסיכוך לא משהו, בכ"א אם זה קורה לך במשדר זה כנראה בגלל ההפרעות האלקטרומגנטיות של הרבה מוצרי חשמל שנמצאים בסביבה או מכמויות של גלי רדיו בתדרים דומים או חופפים.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;401697:
אגב, פעם היו לי רעשים נוראיים עד שהבנתי שהבעיה בקופסת ההנחתה שהייתי עובד איתה. מאז אני לא עובד איתה והרעשים ההם נעלמו. אתה עובד עם הנחתה חיצונית או רק ההנחתה של הסינהייזר?
אתה מתכוון לדיירקט בוקס...
לא, אני לא עובד עם הקופסא הזו. אני עובד עם כבל הנחתה -20 ובמשדר אני מכוון לפעמים על -20 ולפעמים על -30

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
חבר'ה מה הנחתה? דירקט בוקס זה לא רק הנחתה זה הופך קו רגיל לקו מאוזן כדי לבטל רעשים, הוסיפו לה גם פד הנחתה, אך העיקר בה זה שהיא גורמת שהכבל ביוצא ממנה ומתקבל בכניסה מאוזנת מתקבל ללא רעשים כלל.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י פופקו;401741:
חבר'ה מה הנחתה? דירקט בוקס זה לא רק הנחתה זה הופך קו רגיל לקו מאוזן כדי לבטל רעשים, הוסיפו לה גם פד הנחתה, אך העיקר בה זה שהיא גורמת שהכבל ביוצא ממנה ומתקבל בכניסה מאוזנת מתקבל ללא רעשים כלל.

מסתבר שאצלי היא רק הוסיפה רעשים..

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
השאלה אם לחצת על כפתור ה"גראונד".?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איציק'ל;401367:
הייתי פעם עם דניאל לילה כשהוא צילם בדירה פרטית בשיכון ה' בבני ברק,
והפלש התחיל להשתולל, היינו, להבזיק בלי הפסק,
הוא אמר שזה כנראה הפרעות אלקטרומגנטיות,
הוא היה צריך לכבות את כל המערכת ולהפעיל מחדש.

זו בעייה של מגעים!

menis

משתמש רשום
האיזור הזה עמוס במקורות שעלולים לייצור הפרעות אלקטרוניות.

ש:האם אנטנות של תחנות סלולריות עלולות לשבש פעילות של מחשבים, מכשירים ביתיים או קליטה של שידורי טלוויזיה לוויניים וקרקעיים, כולל טלוויזיה בכבלים?
ת:לעתים רחוקות, אולם הפרעות הנגרמות לציוד אלקטרוני אינן מעידות בהכרח על חשיפה מסוכנת לאדם.
רוב המכשירים המצויים כיום בשוק עמידים בפני הפרעות אלקטרומגנטיות. פעילותם של מכשירים שאינם ממוגנים עלולה להשתבש, שכן ציוד אלקטרוני רגיש בדרך כלל יותר מבני אדם לרמות קרינה אלקטרומגנטיות, גם אם הן נמוכות מאד.
http://www.sviva.gov.il/bin/en.jsp?...hat=Zone&enDispWho=selular&enZone=selular#405

קבצים מצורפים

• Fullscreen capture 662010 95247 PM.jpg
    KB 13.4 · צפיות: 11

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י איציק'ל;402248:
לא!!
הוא אמר בפירוש שזה לא בעיה של מגעים.
אלא של הפרעות באלחוט.

מה שהוא אמר בפירוש, זה דבר אחד..

קפיצות של הפלאש ללא הפסקה, לא יכול להיות שום דבר אחר, חוץ מבעית מגעים בחשמל..
הפרעות אלחוטיות וכו'.. זה יכול להיות כאשר יש לך קפיצה פעם בדקה אבל זה לא בצורה של "להשתולל"..

זה קורה המון לאלו שמשתמשים עם המשדרים הסיניים כמו שפוטופריק מוכר... יש בהם קצת בעיה של מגעים..

היה לי כזה פלאש.. הייתי בטוח שהפלאש דפוק.. וילנסקי הוכיח לי את זה והראה לי גם איך לסדר..
בעיקרון נגיעה והוזזה של החוטים, חיזוק החיבור החשמלי אמור לעצור את זה

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני חושב שצלם ברמה של דניאל לילה אמור לדעת אם זה בעיית מגעים או הפרעות אלחוטיות..

ASUS

משתמש צעיר
יוסל'ה, אני נאלץ להסכים עם פופקו, סה"כ הראיות שאתה מנסה להביא מצלמים השורה תחתונה שלהם שכולכם קניתם באותו מקום (אני לא אזכיר פה איפה, כדי שלא יחשבו שאני כותב את זה כדי לנקום או משהו) שורה תחתונה כולכם קניתם כבלים לא מסוככים, וזה מסתדר עם מה שנאמר פה על הקרינה, אני אישית לי זה לא קרה לא בהיכלי מלכות ולא בוגשל, אני משתמש בכבלים תוצרת גרמניה, שרכשתי אותם בסינטרוניקס שהם לדעתי היבואנים הכי טובים לציוד אודיו, אני הכרתי אותם על ידי קלצקין שהוא את רוב הכבלים והפלאגים קונה מהם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה