הפרעות אלחוטיות - לצלמי וידאו

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בשנה האחרונה אני נתקל בלא מעט צלמים כולל אותי שמתלוננים על בעיות סאונד מהאלחוטי שמתבטאות בטיקים שנראים בטימליין כפס שיורד למטה וזה נשמע כמו 'פיק'.
הנושא נחקר בדור מערכות במשך הרבה זמן וזה קורה במצלמות פנסוניק(dvx,dvc200,hpx500,hpx300) וגם במצלמות סוני. עדיין לא נמצא פיתרון לבעיה.
יתכן וזה קשור לאנטנות סלולריות שמוצבות בסמוך לאולמי ארועים. נכון לרגע זה עפ"י הידוע לי נתקלו בזה צלמים באזור המרכז ובעיקר בב"ב ולאחרונה גם בבאר שבע.
אם יש כאן שותפים לצרה נשמח לשמוע ולנסות לחפש את הגורמים

שלמה

משתמש מקצוען
נתקלנו בבעיות של אלחוט על פלשים באולמי 'היכלי מלכות'

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אז זהו... שזה קורה לא רק בפלאשים. וכנראה שהפלאשים זה לא בדיוק הגורם העיקרי

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
לא רק צלמים אלא גם אנשי סאונד... תן דוגמה של פיק ואולי נוכל לנתח אותו... וגם: האם יש מחזוריות מסויימת.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בטימליין רואים את זה כפס שיורד למטה וחורג ממסגרת הווליום הרגיל

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
דוגמה = קטע מה'פיק', החל מכמה שניות לפני וכלה שניות אחרי.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אני אישית נתקל בבעיות קשות רק בהיכלי מלכות.. בפעם האחרונה שהייתי שם שוחחתי לתומי עם הוידאו )(יאיר סבג הצלם של אבידן), והוא אמר לי שגם לו יש בעיה באולם הזה עם האלחוטי.. והוא משנה שם תדר..

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yosale;401113:
אז זהו... שזה קורה לא רק בפלאשים. וכנראה שהפלאשים זה לא בדיוק הגורם העיקרי

מקווה שהבנת את מה שכתבתי.

לצלמי סטילס, יש גם בעיות כמו למצלמי וידאו.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אהה.. אוקי.
איזה בעיות יש לצלמים?

שלמה

משתמש מקצוען
כתבתי כבר קודם שיש בעיות קליטה של משדרים אלחוטיים.
ה'סלייב' לא מקבל מסר מ'הרסיבר'.

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
יוסלה, לפי מה שאתה כתבת, חשבת שהמשדרי פלאש פוגעים במשדרי האודיו של צלמי הוידאו. זה אפשרי כמובן, שמשל התנגשות תדרים קרובים תיצור 'פיק' בכל פלאש... זה יכול להווצר גם מהפרעות אלקטרומגנטיות, אבל במקרה הזה זה ככל הנראה לא הגורם.

אגב, מומלץ לשאול אנשי הגברה שעובדים באולם האם יש להם בעיות עם המיקרופונים האלחוטיים.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הפלאש אכן גורם לפעמים להתנגשות אם האלחוטי של הוידאו אך מה שאני מדבר זה לא רק זה.
זה קורה גם כשהפלאשים לא עובדים

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
במקרה של התנגשות עם הפלאש (אני חורג מהנושא, שטעון בדיקה יסודית), להחליף תדר זוהי אפשרות שכדאי לבדוק, למרות שאם מדובר בהפרעה אלקטרומגנטית אז זה לא ממש יהיה יעיל...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
בוגשל יש לי תמיד בעיה עם הסאונד האלחוטי באולם של הנשים.

אתמול צילמתי שם, וכרגיל - אם אני מתקדם לעומק הנשים יותר מ8 מטר בערך נוצרת בעית קליטה. כלומר עדיין יש קליטה אבל לא טובה.

זה קורה גם באולמות אחרים כשיש מחיצה מאסיבית במיוחד או בחתונות עמוסות במיוחד. הפתרון החלקי שלי - כבל ארוך שמאפשר לי לתלות את המשדר בגובה של לפחות 2.5 מטר, ואני משתדל למקם אותו ככל האפשר במיקום כזה שיהיה במרכז כך שלא יהיו מקומות רחוקים מידי באולם.

אני עובד עם סינהייזר, והאמת? ככל שזה מוצר מצויין, ציפיתי ליותר.

דבר נוסף, יוצא לי לפעמים לשמוע באוזניות (אני עובד תמיד עם אוזניות) הפרעה קלה, קשה לי לתאר אותה - זה משהו קרוב לצליל של בועות במים.. במשך כ2 שניות. חשבתי שזה קשור לאלחוטי, אבל זה קורה גם כשאני משתמש רק במקרופונים של המצלמה (DVX) מישהו מכיר על מה אני מדבר?

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הייתי פעם עם דניאל לילה כשהוא צילם בדירה פרטית בשיכון ה' בבני ברק,
והפלש התחיל להשתולל, היינו, להבזיק בלי הפסק,
הוא אמר שזה כנראה הפרעות אלקטרומגנטיות,
הוא היה צריך לכבות את כל המערכת ולהפעיל מחדש.

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נתקלתי בבעיה בוידאו, בהסרטה מקצועית באולם "מודיעין" ר"ג. לא הצלחנו להתגבר עליה, גם ההקלטה הפנימית לא עזרה.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
טוב חברים בואו נעשה סדר.
בעיות הפלאשים של צלמי סטילס זה עניין אחד בפני עצמו, ובעיות האלחוטי של צלמי הוידאו זה עניין אחר. אם כל זאת יתכן והגורם ל2 הבעיות הללו משותף
למאיר: גם אני משתמש בסנייזר, אך הבעיה הזו מתרחשת גם במשדרי סמסונג ולדעתי היא לא נובעת מקליטה משובשת שכן הטווח של הסנייזר אמור לכסות את כל האולם בדר"כ.
לי בכל אופן זה קורה גם ברחבת הגברים וגם כשאני קרוב. בדיוק היום סיפר לי אייל מדור מערכות שהתילו להתלונן על כך גם בבאר שבע..(בעיקר עם DVC200). מה שמעניין זה שזה התחיל לקרות בשנה האחרונה ולהרבה צלמים..
אני ינסה להעלות קטע שבו שומעים את הרעש וכך תבינו בדיוק על מה אני מדבר

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
טוב.. אני מעלה דוגמא. בחרתי קטע שקט ללא מוזיקה כדי שתוכלו להבחין ולשמוע את הבעיה.
כבר בדקו את זה כל המומחים ולא מצאו פיתרון. אולי למשרד התקשורת תהיה תשובה

קבצים מצורפים

• y.mp3
    KB 319.6 · צפיות: 9

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י yosale;401566:
טוב.. אני מעלה דוגמא. בחרתי קטע שקט ללא מוזיקה כדי שתוכלו להבחין ולשמוע את הבעיה.
כבר בדקו את זה כל המומחים ולא מצאו פיתרון. אולי למשרד התקשורת תהיה תשובה

אגב. כדאי לוודא היטב שאין תזוזות של המשדר. לפעמים מזיזים אותו ונוצרים מגעים שונים עם חלקי מתכת וכו' שיוצרים רעשים מרגיזים. כנ''ל לגבי הכבלים.

חוץ מזה - המערכת של ההגברה כ''כ מורכבת, שתמיד יכול להיות שחיבור של כבל מזדמן רופף בתוך המיקסר גורם רעשים או כל מיני צמתים של כבלים וכו'

עוד תופעה שמתרחשת - כשיש למשל כנר - כמעט תמיד בכל הזמן שבו המקופון שלו פועל - יש רעש רקע חלש ומתמשך שיכול להפריע לחדי שמיעה. לא פעם אמר לי איש הסאונד ש'ככה זה תמיד' ואין מה לעשות..

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;401571:
אגב. כדאי לוודא היטב שאין תזוזות של המשדר. לפעמים מזיזים אותו ונוצרים מגעים שונים עם חלקי מתכת וכו' שיוצרים רעשים מרגיזים. כנ''ל לגבי הכבלים.
הנושא נבדק גם ללא תזוזות
חוץ מזה - המערכת של ההגברה כ''כ מורכבת, שתמיד יכול להיות שחיבור של כבל מזדמן רופף בתוך המיקסר גורם רעשים או כל מיני צמתים של כבלים וכו'
הסנייזר ממוקם במקום מאובטח
עוד תופעה שמתרחשת - כשיש למשל כנר - כמעט תמיד בכל הזמן שבו המקופון שלו פועל - יש רעש רקע חלש ומתמשך שיכול להפריע לחדי שמיעה. לא פעם אמר לי איש הסאונד ש'ככה זה תמיד' ואין מה לעשות..
לא יצא לי להיתקל עדיין עם כנר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה