הערים החרדיות הם סמל ודוגמה או בושה וחרפה

האם אתה מעוניין שבעיר מגורים חדשה שתיבנה תהיה אכיפה בנושא תכנון ובניה או שיהיה כמו בערים בני ברק בח

• מעוניין באכיפה נוקשה

• מעוניין בחופשיות כמו בערים הקיימות

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

משתדלים

משתמש פעיל
דוגמא:
פרויקט הולילנד.
לא חכמה להביא מקרה בודד
בוא לא נרמה את עצמנו כשאתה מסתובב ברחובות תל אביב ודומותיה אתה רואה שמירה מוחלטת על חוקי התכנון והבניה, וכשמישהו מנסה לתת שוחד הוא מקבל על הראש וכנראה יגמור בכלא, מכאן כל אחד ימשיך לבד.

פלפלונית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

בור

משתמש חדש
כמובן שלא מדובר על דברים שפוגעים בשכנים, מורידים את ערך הדירה, ובאמת מפריעים למגורים בדירה
אבל שקונים דירה, זה משנה את המחיר של הדירה אם הבניין יפה חיצונית? אתה חי בתוך הדירה, שהיא בטח הכי יפה בעולם, מה אכפת לך איך הקיר של הבניין שלך נראה מבחוץ? אתה לא רואה אותו אפילו מהחלון (רק את הקיר בבניין ממול)
על כמה היית מוכן לוותר אם אתה היית משפץ?
אז תוותר על 10% מזה כשהשכן משפץ
שכנים שלנו שיפצו, ואפילו לא הודיעו לנו מראש. והיה הצפה של מים,
אפילו לא ביקשנו מהם את הפיצוי על הנזק, כי הבנו שיש להם מספיק הוצאות מהשיפוץ.
וקנינו להם מתנה בסוף השיפוץ.
אני לא מבין איך אפשר להגיד את זה ?!
אולי תגורי גם בחורבה מעזה , כי מה זה משנה בחוץ ,העיקר זה בפנים ..
אז כמו שלך יש את הגבול יופי שאכפת לך , יש אנשים שיש להם טעם אחר ,ולהם כן איכפת שהניין מוציא " אף" בלי פרופורציה !!

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לא חכמה להביא מקרה בודד
בוא לא נרמה את עצמנו כשאתה מסתובב ברחובות תל אביב ודומותיה אתה רואה שמירה מוחלטת על חוקי התכנון והבניה, וכשמישהו מנסה לתת שוחד הוא מקבל על הראש וכנראה יגמור בכלא, מכאן כל אחד ימשיך לבד.
יש מקרה בודד שראש ממשלה ישב בכלא עבור זה, יש עוד אלף מקרים שלא מגיעים לידיעת הציבור.

סתם דוגמא, ל"ג בעומר האחרון במירון, המדינה הגיעה עם אימון ציבורי מלא כמעט מקיר לקיר. שהיא תסדיר את מירון, וההתנהלות שלהם היתה מתחת לכל ביקורת.
בלת"ק
אני גרה בעיר מעורבת, וב"ה שזה לא כמו בני ברק שכל אחד כבר חי בתוך המרפסת של השכן. מבחינתי זה נורא!
בנו אצלנו עכשיו בניין צמוד ברחוב המקביל וקיבלו אישור להתרחב עוד קצת מהעיירה עכשיו שהפועלים הערבים רק בונים שם זה מרגיש שהם משקיפים לתוך הבית שלנו זה נורא! אז אח"כ שזה משהו שאני מכירה זה גומר פרטיות של בנ"א!
המציאות היא שהרוב המוחלט של המקרים שמגיעים לבי"ד הציבור ציית דינא, והכל בסדר.
רק מה ישנם מקושרים כאלו ואחרים, שמצפצפים על בית הדין, והחברה האלה יודעים לשחד גם כשיש עירייה ש"מקפידה" מאד שהכל יהיה חוקי.

מה עוד יש, שהעיר נראית פחות יפה, ברור שברמה ד' בבי"ש בי"ד יתנו לך פחות אפשריות מבני ברק. וזה גם ברור שאם אתה רוצה לגור בדיוק כפי שהשכונה נבנתה מתחילה, אתה מוזמן לעבור לסביון.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יכול להיות שיש גנים גם של עירייה פחות יצא לי לראות בבניינים דברתי על מטפלות פרטיות/גנונים
אם תלכו לבי"ד הם יעשו סדר שמה.

ברמת העיקרון גם גן פרטי היא במידה מסוימת באחריות העירייה, ואם העירייה מוציאה צו פינוי, היא צריכה למצוא פתרון ע"מ לא להשאיר את הילדים ברחוב.

-S-

משתמש פעיל
שוחרי ההפקרות בס"ה רוצים לתת לנו חווית מגורים אירופאית.... :rolleyes:
הפתרון לבנות כמו באמסטרדם ועוד ערים רבות באירופה....o_Oo_Oo_O
לקח לי זמן לקלוט שיש אנשים שכשהם קונים דירה, הוא בכלל לא רואים אותה, הם רואים מרפסת , ויחידה, והרחבה , ורלסים לבניה עתידית שגורמת לסדקים בתקרת השכן מלמטה(מנסיון מר) וכו,
מה שלא ברור לי , מדוע אנשים אילו בוחרים להשחית בנינים חדשים (שאנשים ירקו ועדיין יורקים דם מידי חודש בחודשו בשביל לשלם את המשכנתא, וחלמו במשך שנים ממושכות על מגורים בבנין חדש) קנו לכם דירה בחורבה מתפוררת ותשתוללו עליה....

ואם תשאלו,עד היכן מגעת רשעותם של אנשים אילו, שנה שעברה חל פורים ביום שישי.
תאריך זה נבחר בקפידה ובקור רוח לבניה מהירה ובהולה של 4 מרפסות תלויות, שמשקיפות השקף היטב לתוך הדירות ממול.
ומה כ"כ מיוחד ביום הפורים שחל ביום ו' תשאלו?
1.אנשים טרודים במצוות היום, ביום קצרצר מביוחד.
2הפקחים לא עובדים , אין למי להלשין.

קבצים מצורפים

• הפתרון.PNG
    הפתרון.PNG
    1.3 MB · צפיות: 29
נערך לאחרונה ב:

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
אני חושב שהסקר מסמל פחות או יותר את הציבור החרדי שרוצים דירות בבנינים נורמליים ואנושיים ולא כמו דיר אל אסאד וג'נין ועוד [כמוני]
אני מבין גם שיש אנשים שרואים רק את החשבון בנק שלהם ולא יחשבו על הצרכים של השני
כן, יופי זה גם צורך
אני רק מקווה שהאזור שלי לא יהפוך באחרית הימים לחאן יונס ולהבדיל כמו שכונות נרחבות [נחרבות] בערי ישראל

Screenshot.png

אני שמח שזה התוצאות !!!

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני שמח שזה התוצאות !!!

לפי המצב
עוד כמה ימים יהיה הפער הרבה יותר צמוד
כל יום שעובר נדבק הפער
ועוד משהו הרוב הדומם ;) נמצא כעת בכולל
ולא פה כדי להצביע

MACHAK

משתמש מקצוען
מה עוד יש, שהעיר נראית פחות יפה, ברור שברמה ד' בבי"ש בי"ד יתנו לך פחות אפשריות מבני ברק. וזה גם ברור שאם אתה רוצה לגור בדיוק כפי שהשכונה נבנתה מתחילה, אתה מוזמן לעבור לסביון.
הזוי.
לבא לעיר חדשה כמו ביתר/קרית ספר/ שכונות חדשות ויפות שאנשים קנו שם דירות בבנינים שהם בחרו ואז יש כאלה שרוצים לשנות להם את הבנין כדי להרויח / לחסוך כסף ושהדיירים מתנגדים הם אומרים - תעברו לסביון.
אם תלכו לבי"ד הם יעשו סדר שמה.

ברמת העיקרון גם גן פרטי היא במידה מסוימת באחריות העירייה, ואם העירייה מוציאה צו פינוי, היא צריכה למצוא פתרון ע"מ לא להשאיר את הילדים ברחוב.
היא כתבה שאין לה גן לילד כאחד הדברים שנפגעו מריבוי דיירים. קשה לה בתור דיירת שהביאו לה עוד שכנים בלי שרצתה.
עדיף שתפנה לבית דין או לעיריה על שורש הבעיה ותדרוש שיהרסו את הדירות הלא חוקיות. זה הרבה יותר הגיוני.

למה פה את רוצה אכיפה של בית דין או עיריה אם את רוצה לעשות מה שאת רוצה??

נערך לאחרונה ב:

חגלה

משתמש פעיל
לפי המצב
עוד כמה ימים יהיה הפער הרבה יותר צמוד
האמת שצריך איזו אפשרות שלישית ממוצעת.
כי יש לשים לב שהסקר לא מדבר על המצב בעיר קיימת שכולה כבר כך וכל הבנינים ליד כבר הרחיבו
אלא איך צריך לבנות מלכתחילה עיר חדשה,
וההגיון אומר שהאפשרות הרצויה היא ששם יתכננו מלכתחילה תכניות אופציית הרחבה כלליות המותאמות ליופי הסביבתי ולצרכי השכנים

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
למה פה את רוצה אכיפה של בית דין או עיריה אם את רוצה לעשות מה שאת רוצה??
ברור שצריך אכיפה, ואלמלא מוראה של מלכות איש את רעהו חיים בלעו.
הענין הוא שכשנותנים את האכיפה הנוקשה לעירייה/המדינה זה פתח לשחיתות.
screenshot-png.1144794

וכשפונים לבי"ד אז למעט מיקרים חריגים, בי"ד מוצאים את האיזון הנכון בין הצדדים.
ולאותם מקרים חריגים אני לא חושב שאכיפה של העירייה תהיה הפתרון. אלא שהם יתנו את המעטפות איפה שצריך ולא תהיה שום אכיפה אם לא למראית עין.

MACHAK

משתמש מקצוען
בינתיים אני לא רואה שיש יותר שחיתות בעיריות שעושות את תפקידן ואוכפות בניה לא חוקית, לבין עיריות שמועלות בתפקידן ולא אוכפות. רק שכשלא אוכפים השחיתות גם פושה בקרב התושבים שהרי כמו שציטטת כשאין מורא מלכות וכו'. ואכן כך נראה הממצב בערים האלו שכל דאלים גבר.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בינתיים אני לא רואה שיש יותר שחיתות בעיריות שעושות את תפקידן ואוכפות בניה לא חוקית, לבין עיריות שמועלות בתפקידן ולא אוכפות. רק שכשלא אוכפים השחיתות גם פושה בקרב התושבים שהרי כמו שציטטת כשאין מורא מלכות וכו'. ואכן כך נראה הממצב בערים האלו שכל דאלים גבר.
שחיתות זה משהו שקורה, לא משהו שרואים...

MACHAK

משתמש מקצוען
שחיתות זה משהו שקורה, לא משהו שרואים...
ברצינות?

עיריה שעושה את תפקידה חייבת לאכוף בניה לא חוקית. היא חייבת את זה מתוקף תפקידה וחייבת את זה לתושבים. עיריות כמו בביתר וקרית ספר מושחתות בעצם זה שהן לא אוכפות ולא עושות את מה שהן מחויבות לו. הן מושחתות כלפי אלפי תושבים נפגעים מכך ולא יכולים לעשות דבר. נפגעים באיכות החיים ונפגעים בכסף רב.
את טוענת שעיריה שאוכפת היא מושחתת? אפשר לדעת במה היא יותר מושחתת מכזו שלא אוכפת?

קראתי שוב את ההודעות שלך, את בעצם קראת בהם לאנרכיה ולאין אמון במדינה מתוקנת. שאלתי למעלה, למה כשדיברו על גני עיריה כן רצית לפנות לעיריה שתסדר גן? שם כן צריך אותם?

לייקית

משתמש מקצוען
מה דעתכם על דייר שסוגר את החניונים שלו בחזית הבנין למשרדים/חנויות?

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ומההודעה שלך הפער התקדם אבל לטובת האנושיים
אתמול זה היה 44 אחוזים
נדמה לי שהיום זה יותר כבר
בכל אופן נראה לי שהסקר קיים ברחובות בני ברק בית שמש ומודיעין עילית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה