הערים החרדיות הם סמל ודוגמה או בושה וחרפה

האם אתה מעוניין שבעיר מגורים חדשה שתיבנה תהיה אכיפה בנושא תכנון ובניה או שיהיה כמו בערים בני ברק בח

• מעוניין באכיפה נוקשה

• מעוניין בחופשיות כמו בערים הקיימות

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

יצחק fetman

ציור
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו סקר קשה
ואמת כואבת

קבצים מצורפים

• Illustration9.png
    Illustration9.png
    KB 882.4 · צפיות: 31

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
נראה לי מי שהצביע שהוא רוצה אכיפה לא הבין את השאלה.
באמת, למה חשוב לכם שהבניין יהיה יפה חיצונית?
אתם נמצאים בתוך או בפנים?
שימו בסלון תמונה של עיר מושלמת
ולשכן שלך יהיה עוד חדר או מרפסת

מגל

משתמש רשום
דיי להתייפייפות עליית המחירים החלה, כי אולמרט חשב בזמנו, למתן את המחירים בזה< שיבנו רק בפריפריה ולא במרכז וכמובן שאנשים לא רצו לעבור, וזה גרם רק לעליית מחירים, אי אפשר להכריח, אפשר לעודד (כמו להוסיף מקומות עבודה) גם עכשיו אתם רוצים להכריח לגור בפריפריה צריך לתת אופציה במרכז וזה שייך רק עם בנייה לא חוקית מי שלא נח לו ,שירקוד כשמפנים אותו כי הוא "ממלכתי"...

ברכון

משתמש מקצוען
תקראי את כל האשכול ותביני...

ואם את רוצה תשוב: מה איכפת לך איך הבית שלך ניראה? במילא כשישנים לא רואים כלום...

לא כולם במדרגה של הרב אורי זוהר... שאמר " שבמילא בסוף אנחנו הולכים להיות בתוך חדר של1.80*60"....

ועוד דבר את לא יכולה להחליט למישהו אחר, שקנה במיטב כספו ודמו את הדירהשלו, מה איכפת לו שעושים בבנין ובדירה שהוא קנה....

(ורוב המתלוננים כאן, לא באמת חולמים על מלון פאר, אלא חלון שממנורואים את אור השמש, אויר חופשי,מדרכה וחצר נורמלית..) לא מעבר...

יהודי חשוב

משתמש פעיל
אולי שמי שרוצה להחשיך לשני את הבית ישים תמונה של מרפסת?
יופי חיצוני זה דבר שמדבר לכל סוגי האנשים
יש כאלו שזה לא הכי חשוב להם, אבל זה נוגע לכולם
בן אדם רוצה לגור בעיר יפה ומטופחת, בניין יפה ומושקע
מדוע להניח שרוב מצביעי הסקר לא הבינו פה משהו?

צמה

משתמש פעיל

סליחה? ממש לא הבנתי...
מאיפה את יכולה להחליט מה חשוב לי?
כן, אני אמכור דירה, ואקנה דירה ב200,000 ש"ח יותר, כי המראה החיצוני חשוב לי! כן!

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
כן, אני אמכור דירה, ואקנה דירה ב200,000 ש"ח יותר, כי המראה החיצוני חשוב לי! כן!
אמיתי? תשלמי אפילו 20,000 בשביל רחוב יותר יפה? רחוב - לא הדירה עצמה?
נשגב מבינתי

MACHAK

משתמש מקצוען
נשגב מבינתי
אנשים רבים מאד משלמים הרבה כסף כדי לגור בבניינים יפים ומסודרים ולא פחות מכך ואולי יותר כדי לגור בביניים מעוטי דיירים.
יש כאלה שזה לא מפריע להם, זה לא יכול לבטל את אלו שזה כן מפריע להם. בטח לא אחרי שהם כבר גרים בכזה בנין ואחד הולך ולוקח מהיופי לצרכיו הפרטיים.
וזה לא סתם יופי זה סדר ודירה שנהיה לה היזק ראיה או פגיעה בפרטיות בחדרים שונים בבית, חלונות בכניסה לבנין, רעש, זבל, פגיעה בגינה, מזגנים שמטפטפים במקומות שמפריעים כמו מעל חלון או דלת, צינורות מחוץ לבנין בצורה לא נוחה ומגבילה, לובי שמתמלא בחפצים ועגלות בגלל ריבוי דיירים, חניות שנתפסות, פחי זבל ציבוריים שמתמלאים מריבוי משתמשים, וכו' וכו'
גם פגיעה בכל הנ"ל נשגבת מבינתך? זה נקרא יופי וסדר.
ואנשים פשוט רוצים עוד שטח וחושבים ששאר הדברים תפלים לזה הם רק שוכחים שהשטח שלהם פרטי והפגיעה היא ברכוש משותף של השכנים , להם זה לא זניח בכלל!

בור

משתמש חדש
אני חושב שיחידה אחת שמוסיפים בלי לפגוע במראה החיצוני של הבניין זה מידת סדום לא לפרגן ,
אבל כשמוציאים מרפסת של ברזל, על עמודי ברזל עד המדרכה בלי שום פרופוציה זה דבר שמרתיח כל אחד שקצת חשוב לו סדר וניקיון

בור

משתמש חדש
לא כולם חושבים כמו זה שחושב רק על הנוחות והכסף שלו ,
אף אחד לא אמר להיות מרובעים ועקשניים כמו ...
אבל לבנות בצורה לא יפה שפוגע בתדמית הבניין זה פשוט גזל הרבים

בור

משתמש חדש
מעניין לעניין באותו עניין מה דעתכם על המזגנים והצנורות של המזגנים שכל אחד מוציא איפה שהוא רוצה ,
ראיתי את זה עכשיו אפילו באזורים החדשים של בית שמש ,

צמה

משתמש פעיל
צריך גם לקחת בחשבון שחוץ מיופי זה גם הרס תשתיות, ביוב, ריבוי דיורים בבנין, חניות ועוד
אנשים רבים מאד משלמים הרבה כסף כדי לגור בבניינים יפים ומסודרים ולא פחות מכך ואולי יותר כדי לגור בביניים מעוטי דיירים.
יש כאלה שזה לא מפריע להם, זה לא יכול לבטל את אלו שזה כן מפריע להם. בטח לא אחרי שהם כבר גרים בכזה בנין ואחד הולך ולוקח מהיופי לצרכיו הפרטיים.
וזה לא סתם יופי זה סדר ודירה שנהיה לה היזק ראיה או פגיעה בפרטיות בחדרים שונים בבית, חלונות בכניסה לבנין, רעש, זבל, פגיעה בגינה, מזגנים שמטפטפים במקומות שמפריעים כמו מעל חלון או דלת, צינורות מחוץ לבנין בצורה לא נוחה ומגבילה, לובי שמתמלא בחפצים ועגלות בגלל ריבוי דיירים, חניות שנתפסות, פחי זבל ציבוריים שמתמלאים מריבוי משתמשים, וכו' וכו'
גם פגיעה בכל הנ"ל נשגבת מבינתך? זה נקרא יופי וסדר.
ואנשים פשוט רוצים עוד שטח וחושבים ששאר הדברים תפלים לזה הם רק שוכחים שהשטח שלהם פרטי והפגיעה היא ברכוש משותף של השכנים , להם זה לא זניח בכלל!
מסכימה עם כל מילה!
אני חושב שיחידה אחת שמוסיפים בלי לפגוע במראה החיצוני של הבניין זה מידת סדום לא לפרגן ,
אבל כשמוציאים מרפסת של ברזל, על עמודי ברזל עד המדרכה בלי שום פרופוציה זה דבר שמרתיח כל אחד שקצת חשוב לו סדר וניקיון
יכול להיות, אבל זה כבר שיקול של כל אחד.
ואגב, לא נתקלתי במושג כזה-יחידה אחת. רק שכן אחד בנה? ורק יחידה אחת? מבלי שיכער את המראה החיצוני(כיעור המראה החיצוני גם הוא עניין של טעם ודיעה)?

נשמע אידיאל:)

משתדלים

משתמש פעיל
נשגב מבינתי
זה לא רק יופי שגם הוא חשוב (דירה נראה מרחיבה דעתו של אדם - מה שממש א"א לומר על המצב הנוכחי)
זה גם מרחב נשימה ופרטיות ברמה הכי נמוכה.
מי שלא מבין את זה - הוא נשגב מבינתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ח

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַגִּתִּית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ עַל הַשָּׁמָיִם:ג מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם:ד כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂי אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה:ה מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ:ו וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט מֵאֱלֹהִים וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ:ז תַּמְשִׁילֵהוּ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ כֹּל שַׁתָּה תַחַת רַגְלָיו:ח צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם וְגַם בַּהֲמוֹת שָׂדָי:ט צִפּוֹר שָׁמַיִם וּדְגֵי הַיָּם עֹבֵר אָרְחוֹת יַמִּים:י יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה