דרוש מידע העמסת סוכר 100- מה זה הקללה הזאת?

מצב
הנושא נעול.

אחת צפונית

משתמש מקצוען
כל מי שכתבה על בדיקה ביתית ומעקב שבועיים- ראשית תודה לכן.

איך אני מבצעת את המעקב?
מבקשת מהרופא מרשם/קונה מכשיר/יש סבסוד?
איך זה בדיוק הולך?

ולמה שהרופא לא יגיד תעשי שוב העמסה, אם זאת השיטה האהובה עליהם ביותר?
(זה מה אמר לי האח בקופ"ח)
אני באתי לרופאה שאני רוצה ניטור ביתי. היא במקום זרמה איתי וששאלתי אותה למה לא מציעים זאת כחלופה אז היא אמרה שצריך יותר אחריות....היא הביאה לי מרשם למד סוכר ולסטיקים והאחות הסבירה לי(לצערי מכירה בדיקות סוכר..)
כשהגעתי ללידה ידעתי שבביח בו ילדתי מתייחסים לאשה ללא העמסה כאילו היתה סכרתית ועושים מעקב סוכר לתינוק (ולפני שהזדעקו עלי זה ביח יחיד בארץ שפועל על פי נוהל זה) וחתמתי על סירוב.
חברה שבעקבותי עשתה מעקב סוכר והיתה ממש לא מאוזנת כשהראתה לרופא את התוצאות אמרה לו אולי כדאי העמסה הוא אמר לה אין טעם רואים את הסכרת.

ניו פייס

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
טיפ קטן ממני :)

אל תעשו את הבדיקה הזאת ביום ראשון!!!
סיכוי גדול שתאלצו לבצע אותה שוב על 100,

פשוט כי בשבת נוטים לשתות יותר שתיה מתוקה, עוגות וכו'..

מנסיון רע ומר, ( או שבעצם מתוק מידי :) )
אז אצלינו אפשרי לעשות את הבדיקה רק בימי ראשון,
היום היחיד שהאחיות מתנדבות להגיע בשבע בבוקר ולא בשמונה.
סיוט להתחיל לצום בסעודה שלישית.

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מדהים לראות תגובות של מדברות על בחילות היסטריות, התעלפויות והקאות, לצד תגובות של : לא נעים לא נורא.
אם אצלך זה לא נעים ולא נורא, תודי לד' ותשבי בצד. לא דיברו אלייך. את אפילו לא מסוגלת להבין את עוצמת החוויה.
ושוב - הבדיקה עצמה לא תגרום לסוכרת, אבל במידה שיש סוכרת הריונית - המאמץ בפירוק 100 גר' גלוקוז מכביד בהחלט על האינסולין, בפרט כשיש בעיה עם המערכת. יש מי שחולק על זה? אפילו הרופא שלי הסכים עם ההנחה הזו.

ערער בערבה

משתמש מקצוען
טיפ קטן ממני :)

אל תעשו את הבדיקה הזאת ביום ראשון!!!
סיכוי גדול שתאלצו לבצע אותה שוב על 100,

פשוט כי בשבת נוטים לשתות יותר שתיה מתוקה, עוגות וכו'..

מנסיון רע ומר, ( או שבעצם מתוק מידי :) )
כנ"ל, לא לאכול סוכרים שמתפרקים לאט ביום/יומיים לפני (כל סוכר שבא עם שומן מתפרק יותר לאט)
אם יש שני ערכים מתוך ה-4 לא תקינים, האישה מאובחנת עם סוכרת הריון. אבל יש גם מי שמאבחן גם על ערך אחד לא תקין.
נכון, תלוי איזה ערך מתוך ה-4 ומה הגובה שלו.

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לי רופא נשים של הריון בסיכון (רופא מאוד בכיר) אמר לא לעשות את הבדיקה של ה100 אם קשה לי,
נתן לי מד סוכר ביתי והייתי במעקב יומי עם מד סוכר, היה מעולה.

שרהלוי

משתמש פעיל
מדהים לראות תגובות של מדברות על בחילות היסטריות, התעלפויות והקאות, לצד תגובות של : לא נעים לא נורא.
אם אצלך זה לא נעים ולא נורא, תודי לד' ותשבי בצד. לא דיברו אלייך. את אפילו לא מסוגלת להבין את עוצמת החוויה.
ושוב - הבדיקה עצמה לא תגרום לסוכרת, אבל במידה שיש סוכרת הריונית - המאמץ בפירוק 100 גר' גלוקוז מכביד בהחלט על האינסולין, בפרט כשיש בעיה עם המערכת. יש מי שחולק על זה? אפילו הרופא שלי הסכים עם ההנחה הזו.
זה לא נכון. נשים קוראות כאן, ומקבלות מידע על הבדיקה. אם תתני רשות דיבור רק למי שהבדיקה היתה לה נוראה ואיומה, אף אחת לא תעז לבצע את הבדיקה. בשעה שהאמת היא שרוב הנשים כן עוברות אותה באי נעימות מסוימת , אבל ללא כל תאורים הנוראים

המרכז להחזרי מס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש כ"כ הבדל בין 50 ל 100?
כנראה שכן
האמת שכבר ב 50 - ההרגשה היא חולשה..

וואו, איזה תחושות!!!
אני עשיתי של 50 שיצא תקין, ואחרי שבועיים ראו ריבוי מים גבולי באולטרסאונד אז שלחו אותי ל100 שיצא גם תקין ב"ה, נענשתי פעמיים,
אבל אולי מישהי מכירה בעיה של ריבוי מים, שלחו אותי לעוד בדיקה של סקירת מערכות מכוונת למערכת העיכול, הרב אמר לא לעשות, והרופאה מחכה לתוצאות... מישהי מכירה את זה, את הבעיה הזו? צריך להלחץ?

chaia

משתמש מקצוען
וואו, איזה תחושות!!!
אני עשיתי של 50 שיצא תקין, ואחרי שבועיים ראו ריבוי מים גבולי באולטרסאונד אז שלחו אותי ל100 שיצא גם תקין ב"ה, נענשתי פעמיים,
אבל אולי מישהי מכירה בעיה של ריבוי מים, שלחו אותי לעוד בדיקה של סקירת מערכות מכוונת למערכת העיכול, הרב אמר לא לעשות, והרופאה מחכה לתוצאות... מישהי מכירה את זה, את הבעיה הזו? צריך להלחץ?
ריבוי מי שפיר יכול להצביע על מגוון של בעיות לעובר
ממה שהבנתי הדבר הראשון ששוללים זה סכרת הריון כי היא יכולה לגרום לריבוי מים.

דיני

משתמש מקצוען
וואו, איזה תחושות!!!
למה לא לעשות?
אם הפלה היא לא אופציה אז אבחון מוקדם יכול רק להועיל לתינוק ולעזור לו אחרי הלידה מוקדם ככל האפשר.
היו מקרים ששבועיים אחרי הלידה פתאום תינוק מכחיל ומת. אם אמא היתה עושה סקירת מערכות בהריון והיו מגלים את המום בלב היו מנתחים מיד אחרי הלידה ומצילים אותו. דברים כאלה...

למה לא לעשות?
אם הפלה היא לא אופציה אז אבחון מוקדם יכול רק להועיל לתינוק ולעזור לו אחרי הלידה מוקדם ככל האפשר.
היו מקרים ששבועיים אחרי הלידה פתאום תינוק מכחיל ומת. אם אמא היתה עושה סקירת מערכות בהריון והיו מגלים את המום בלב היו מנתחים מיד אחרי הלידה ומצילים אותו. דברים כאלה...
צודקת ממש, אני גם חושבת ככה
אבל הרב אמר, זה רב גדול שמבין ספציפית בבעיות האלו... זה למה לא לעשות...
אם רב היה אומר לך משהו מסוים היית עושה להיפך.. ? אני באמת באמת מבולבלת, אבל ככה תחושת הלב שלי לעשות מה שהרב אמר...
אני רק רוצה לשמוע מכאלו שחוו את הבעיה הזו... קצת להיות רגועה

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
צודקת ממש, אני גם חושבת ככה
אבל הרב אמר, זה רב גדול שמבין ספציפית בבעיות האלו... זה למה לא לעשות...
אם רב היה אומר לך משהו מסוים היית עושה להיפך.. ? אני באמת באמת מבולבלת, אבל ככה תחושת הלב שלי לעשות מה שהרב אמר...
אני רק רוצה לשמוע מכאלו שחוו את הבעיה הזו... קצת להיות רגועה
אם הרב שלכם אמר לא לעשות
אסור לך לעשות
ורק לחזק את עצמך בביטחון בה',

והדבר הכי לא נכון זה לשאול בפרוג ולקבל בלבולים מכל אחת.
הרבה הצלחה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בעיות כמו מה?
ואם זה ממש גבולי, כלומר עדיין בטווח התקין אבל בערך הגבוה...
למיטב זכרוני, 50 אחוז ממקרים של ריבוי מים אין להם סיבה שאפשר להצביע עליה
כן ישללו קודם כל סכרת הריונית ואז בעיה בשתן, כליות, חסימה של מערכת העיכול העליונה ואי ספיקת לב שהם הבעיות הנפוצות יותר שגורמות לריבוי מים.
אבל כשזה עדיין בטווח התקין או חורג מעט מהטווח התקין לרוב אין משמעות רפואית לעבר או לאמא
אם שאלתם רב שמבין בתחום ועם כתפיים רחבות אני חושבת שאת יכולה להיות רגועה כמו כל אישה אחרת.

מסייגת, המידע שלי הוא לא מקור רפואי.
וצריך להתייעץ רפואית :)

אם הרב שלכם אמר לא לעשות
אסור לך לעשות
ורק לחזק את עצמך בביטחון בה',

והדבר הכי לא נכון זה לשאול בפרוג ולקבל בלבולים מכל אחת.
הרבה הצלחה.
כן מסכימה עם כל מילה
לא שאלתי לגבי הבדיקה אם לעשות או לא,
שאלתי אם מישהי נתקלה בתופעה הזו, כי הרבה פעמים יש בעיה כזו שמסתדרת לבד, רוצה לשמוע ממישהי שעברה את זה... כמה זמן אחרי זה הסתדר וכו,
לא באה פה לקבל דעת תורה, וברור שזה לא המקום

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה