דרוש מידע הספר להי נאאר

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בין היתר - היא לימדה את לינאר את משחק הסנדלר היחף
שהוא ללא ספק משחק בעל משמעות עמוקה הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים בינתיים
הרי גם לכותב הספר מלכות של שמש ירח וכוכבים קראו הסנדלר היחף
וגם המסר של יארו היה- תעקבי אחרי המשחק
אמנם ידיעת המשחק כבר הצילה את לינאר פעם אחת במשחק מול אסתאיה
אבל לדעתי זה לא סוף פסוק ויהיו עוד סצנות משמעותיות בעניין
בדיוק! מה גם שבקריאה שניה, שמתי לב למהלך המשחק. למעשה הראשלים מתמקדים בסנדל עצמו, וסבתא דוריאן לימדה את לינאר שמה שחשוב זה לשים להם מלכודות, ומרוב שהם יהירים, הם לא שמים לב למלכודות. ובאמת לינאר הצליחה לנצח את אסתאיה (שאפילו חטפה לה את הסנדל מהידיים בלי בושה!) בכך שהיא שמה לה 3 מוקשים אחד על גבי השני.
ככל הנראה, המסר של יארו - תעקבי אחרי המשחק - קשור לזה. הראשלים שמים את הדגש על דבר אחד (הסנדל - לא יודעת מה זה אומר במציאות) בזמן שלינאר אמורה להתמקד במלכודות. אולי זו משמעות המסר.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
לגבי העזיבה של הסבתא יש נקודה שמתמיהה אותי מאד והוא-
שתי הילדות שהיא עיכבה איתה באחוזה
את אחת מהם היא הצליחה לקחת איתה ואת השניה תפסה ברגע האחרון אשת ביצה שמנעה ממנה לברוח עם הסבתא בחסות העשן
אין לי שום ספק שיש לסצנה הזו משמעות הרי אין שום הגיון שהסבתא גרמה במכיון לשתי ילדות להיות נידונות לגלות
גם אותי זה מטריד מאוד. בינתיים לא דיברו על זה בכלל בחלק השני.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
משהו אחד קצת הפריע לי-
בכל פרק לפחות פעם אחת לינאר מנמנמת/ישנה...
לפעמים זה מרגיש קצת קיצוני.
מישהי כאן ביום חופתה בשעת האיפור והתסרוקת נרדמה???
אני חושבת שהיא היתה לחוצה מאוד וגם בצום, אולי בגלל זה.

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
סיימתי עכשיו לקרוא את החלק השני.
אדיר!!!
הסופרת הצליחה לשדר לקוראים את הרגשות בעוצמה כל כך חזקה בעיקר פחד ועצב.
ב100 הדפים האחרונים. עקבתי בחרדה איך שאני כמעט מסיימת את הספר, ורציתי לקרוא עוד ועוד ועוד.
בחלק השני קיבלנו הרבה תשובות, נשארנו עם כפליים תהיות.
לדעתי אחד הדברים המצוינים שהסופרת עשתה זה.
שהיא לא הביא את הראמלונים בכל זמן כדי לעזור לזוג הנרדף הזה. היא נתנה להם להתמודד לבד מול כוחות הרשע וכן, בסוף הם או הזקן הגיעו וחללו ניסים, אבל רק אחרי שכמעט הרגו אותם.
זהות הפנתרה הייתה שוק בשבילי.
דמויות לא פתורות שאני מסוקרנת לדעת מה עלה בגורלם ואיפה הם-
סבתא דוריאן
פטיקאל- רבקה
פיקילו
אסתיאה ומשפחתה
שולין עם הילדים של המורה.
שאלות נוספות-כמו כל השאלות שעלו פה למעלה על המשטר, ועל למה לא הרגו את לינאר ברגע שהייתה בידיהם של אנשי הביצה, ולמה חיכו עד לחתונה? כנראה שהפנתרה רצתה את מופע הראווה הזה.
ועוד- מה זה המלח הזה?
מאיפה השיג אביה של לינאר את אנשי המלח ומה כוחם?
מה עם אחותה של המלמדת, האם היא הצליחה לברוח מעיר האסירים?
השאלה המציקה לי ביותר זה הביקס- מי הוא???? מה הוא? אגב, תיאור הקשר הקרוב של לינאר לכלב הפריע לי.
עיר האסירים- ברררר.... מפחידה מאיימת ומבעיתה. מעניין אותי אם רחלינה תפגוש שם את בעלה.
יארו- איך השתגעה? איך ברחה? מה היה המסר?
ושאלת השאלות- מתי יוצא הספר הבא??????
אנא, מהר.

Chaya33

משתמש צעיר
החלק הראשון היה לדעתי טוב יותר. ממש הזדהיתי עם הגיבורים, ולמרות עומס הפרטים הוא היה בנוי למופת.
בחלק השני נהניתי מאד לקרוא על פיאגרו ולינאר כזוג. עד אז חששתי שהוא יתחרט, ולא ממש היה ברור מה דעתו על השידוך...
ללא ספק סדרה שהיא בשורה לאוהבי הספרות המשובחת.
להי נאאר אמנם גם עלילה עתיקה ומפונטזת, וגם מגבילה איכשהו לחיים שלנו כחרדים וכו', אבל לא היה לי שום מסר לקחת משם, ושום חיבור אישי לחיים/ נסיונות שלהם
אני דווקא ראיתי הרבה מה לקחת, אציין פה את הביטוי "לנצור את הרגע", אהבתי אותו מאד - הוא קליט ומבטא רעיון חשוב! הרבה פעמים אני אומרת אותו לעצמי בשלל הזדמנויות.
זו גאונות ליצור עלילה עם כל כך הרבה מושגים שייחודיים רק לה. שאפו!

Without meaning

משתמש מקצוען
אם כבר מדברים על המשחק "הסנדלר היחף" - משהו שם לא היה ברור לי כל כך. לא הבנתי איפה משחקים.
על הרצפה? על לוח?
על לוח
אבל לפי התיאורים נשמע שמדובר במשחק תלת מימד-
לינאר עוברת במנהרת הצבעים
אסתאיה צוללת לנהר ועולה בגדה השניה,
בקיצור - נשמע משחק מרתק לא הייתי מתנגדת לשחק אותו
סבתא דוריאן
אסתיאה ומשפחתה
הם הכי מעניינים אותי לשתיהם יש המון סודות לא פתורים
למה לא הרגו את לינאר ברגע שהייתה בידיהם של אנשי הביצה, ולמה חיכו עד לחתונה? כנראה שהפנתרה רצתה את מופע הראווה הזה.
רצו מופע ראווה ורצו את לינאר בכיכר הירוקה בראשל
גאוותם לא נתנה להם לחשוב על אופציה שלינאר תצליח לברוח
מאיפה השיג אביה של לינאר את אנשי המלח
זה מסופר בחלק הראשון שנאמן הביא להם בשם הזקן
יארו- איך השתגעה? איך ברחה?
לדעתי - לא בטוח שהסופרת תספר לנו מה היה,
היא משמשת כדמות רקע על מנת להעלות תמיהות ולספר קצת על עיר האסירים וחיות הזוהר
רעיונית, אם יארו איננה אין מי שיספר מה עבר עליה
מה היה המסר?
תעקבי אחרי המשחק,
מופיע בספר הראשון,
די ברור לי שמדובר על משחק הסנדלר היחף
משהו במהלך של המשחק / במבנה שלו / בכללים שלו - מרמז על משהו קיים
וזה אמור לעזור ללינאר להתמודד עם זה
מה שמענין אותי- איך הגיע המסר ליארו? אל תשכחו שכשהיא הגיעה חזרה לכפר היא חיפשה את לינאר בלי לדעת שאכן לאחיה יש נכדה בשם הזה
ושאלת השאלות- מתי יוצא הספר הבא??????
אכן - שאלת השאלות
ואין שום רמז מהסופרת...

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
שהיא לא הביא את הראמלונים בכל זמן כדי לעזור לזוג הנרדף הזה. היא נתנה להם להתמודד לבד מול כוחות הרשע וכן, בסוף הם או הזקן הגיעו וחללו ניסים, אבל רק אחרי שכמעט הרגו אותם.
בשבילי זו היתה שאלה. אם הראמלונים מגיעים בקריאה שלהם מתוך התודעה, אז למה באמת לא הצילו אותם מכת המרומים למשל?
זהות הפנתרה הייתה שוק בשבילי.
וככל שאני חושבת על זה, יש לי עוד ועוד שאלות. אילעיה מספרת ללינאר שהראמלונים מחליטים מי יהיה לוחם אופל, ושלוחמי אופל הם כאלה שליבם נקי. אבל באותה נשימה היא מספרת לה שאמא של יהוסף היתה רקובה מהיסוד ושהגאווה שלה הפילה אותה. אז איך הראמלון שלה לא שם לב לכך? וחוץ מזה, איך הוא לקח אותה שוב ושוב למפגש עם נשות הביצה?
שולין עם הילדים של המורה.
דווקא כאן אין לי שאלה, רק סקרנות. כי הכלל ידוע, מי שלא מספרים עליו, כנראה שהכל בסדר אצלו, אבל אילו היו מספרים עליה, אז היה כאן איזה משהו, איזו טרגדיה או משהו כזה. אני דווקא מרוצה שלא הזכירו אותה, כי מבחינתי טוב לי לדעת שהיא הגיעה בשלום והכל בסדר איתה.
מה שמענין אותי- איך הגיע המסר ליארו? אל תשכחו שכשהיא הגיעה חזרה לכפר היא חיפשה את לינאר בלי לדעת שאכן לאחיה יש נכדה בשם הזה
גם אותי. זה ממש לא ברור. כי כאשר לינאר ופיאגרו היו במדבר המוות, הם היו כל הזמן בסכנת מוות ללא כל אפשרות לברוח, אז איך קרה שיארו הצליחה לצאת משם? ולמה השתגעה? הרי לינאר ופיאגרו לא השתגעו. אבל נניח שבאמת אפשר להשתגע מהחיות האלה, באמת איך ידעה על לינאר? אולי החיות סיפרו לה? זה באמת עניין לא פתור שמאוד מעניין.

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תעקבי אחרי המשחק,
מופיע בספר הראשון,
די ברור לי שמדובר על משחק הסנדלר היחף
משהו במהלך של המשחק / במבנה שלו / בכללים שלו - מרמז על משהו קיים
וזה אמור לעזור ללינאר להתמודד עם זה
אני חושבת שיארו הגיע לכפר הנאמנים, או לוחם אופל פגש אותה איכנשהו והעביר לה את המסר.
אבל לא היה ברור במאה אחוז שזה אכן המסר. כיוון שגם אחרי הגילוי הזה לינאר התחבטה בשאלה מה המסר.
בשבילי זו היתה שאלה. אם הראמלונים מגיעים בקריאה שלהם מתוך התודעה, אז למה באמת לא הצילו אותם מכת המרומים למשל?
אני חושבת שפיאגרו הסביר את זה, כשהם ברחו לעבר מדבר המוות, לינאר רצתה לקרוא לראמלונים, אבל פיאגרו לא רצה כיוון שזה מסכן אותם. הם לא מוגנים מכל סכנה ובהחלט יכולים למות. וכנראה מרגישים מתי לבוא ומתי לא (חחח... הזוי איך נסחפתי לבדיה)
וככל שאני חושבת על זה, יש לי עוד ועוד שאלות. אילעיה מספרת ללינאר שהראמלונים מחליטים מי יהיה לוחם אופל, ושלוחמי אופל הם כאלה שליבם נקי. אבל באותה נשימה היא מספרת לה שאמא של יהוסף היתה רקובה מהיסוד ושהגאווה שלה הפילה אותה. אז איך הראמלון שלה לא שם לב לכך? וחוץ מזה, איך הוא לקח אותה שוב ושוב למפגש עם נשות הביצה?
טוב, אמא של יהוסף נהייתה ככה עם השנים, כשנולדה הייתה כנראה בסדר אני מניחה.
כמו כן, אחת הנשים, לא זוכרת את שמה דיברה עם לינאר בסעודת ראש השנה. על זה שגם הן צריכות לעבוד על המידות. והן לא מושלמות בכלל. כנראה אמא של יהוסף נהייתה ממש רקובה עם השנים.
והשאלה באמת היא, כשלוחמי האופל. מורדים, מה קורה עם הראמלונים. האם הם נשארים נאמנים ללוחמים שלהם?
יכול להיות שכן ויכול להיות שלו, הרי אחרי שהיא חתכה לגמרי לצד השני אין איזכור לראמלון שלה.
גם אותי. זה ממש לא ברור. כי כאשר לינאר ופיאגרו היו במדבר המוות, הם היו כל הזמן בסכנת מוות ללא כל אפשרות לברוח, אז איך קרה שיארו הצליחה לצאת משם? ולמה השתגעה? הרי לינאר ופיאגרו לא השתגעו. אבל נניח שבאמת אפשר להשתגע מהחיות האלה, באמת איך ידעה על לינאר? אולי החיות סיפרו לה? זה באמת עניין לא פתור שמאוד מעניין.
טוב, אז כאמור, יכול מאוד להיות שהיא פגשה בדרכים לוחמי אופל, או שהיא בעצמה כזאת. נכון, יכול להיות שלעולם לא נדע.
ולכל לוחם יש את הסיפור שלו איך ניצל או לא מהמקומות הזוועתיים האלה.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
והשאלה באמת היא, כשלוחמי האופל. מורדים, מה קורה עם הראמלונים. האם הם נשארים נאמנים ללוחמים שלהם?
יכול להיות שכן ויכול להיות שלו, הרי אחרי שהיא חתכה לגמרי לצד השני אין איזכור לראמלון שלה.
דווקא יש.
כתוב שהוא נצמד לבן שלה (יהוסף) והפך להיות הראמלון שלו

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
למה ציניות?
מה?????????
למה אתם חושבים ציניות? ממש ממש לא. אני כל כך נלהבת מהספר ועוד תחת ההשפעה שאני באמת מולהבת לדבר על זה.
אני מבקשת מחילה אם זה היה נשמע כך. ההיפך, התפלאתי על עצמי שלא זכרתי את הפרט הזה.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
מה?????????
למה אתם חושבים ציניות? ממש ממש לא. אני כל כך נלהבת מהספר ועוד תחת ההשפעה שאני באמת מולהבת לדבר על זה.
אני מבקשת מחילה אם זה היה נשמע כך. ההיפך, התפלאתי על עצמי שלא זכרתי את הפרט הזה.
סליחה...
זה משום מה היה נשמע ככה.

Without meaning

משתמש מקצוען
אבל לא היה ברור במאה אחוז שזה אכן המסר. כיוון שגם אחרי הגילוי הזה לינאר התחבטה בשאלה מה המסר.
אם תקראי שוב
תראי שלינאר התחבטה אם זה המסר או לא
ואחר כך היא ראתה שהיה כתוב על הפתק 'ללינאר'
מזה היא הבינה שזה מה שיארו רצתה להעביר לה
רק שהיא לא מבינה מה המשמעות של המסר
ולא בטוח, אגב, שליארו היו הסברים על המשפט הזה
יתכן והיא התבקשה להעביר את המשפט כמו שהוא בלי הסברים נוספים
אני חושבת שפיאגרו הסביר את זה, כשהם ברחו לעבר מדבר המוות, לינאר רצתה לקרוא לראמלונים, אבל פיאגרו לא רצה כיוון שזה מסכן אותם. הם לא מוגנים מכל סכנה ובהחלט יכולים למות. וכנראה מרגישים מתי לבוא ומתי לא (חחח... הזוי איך נסחפתי לבדיה)
משום מה אני זוכרת שפיאגרו אמר לה-
שמאז שהם נכנסו למדבר המוות הוא מנסה לקרוא להם
והם לא באו

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
משום מה אני זוכרת שפיאגרו אמר לה-
שמאז שהם נכנסו למדבר המוות הוא מנסה לקרוא להם
והם לא באו
נכון זה היה בתוך מדבר המוות.
אבל לפני שהם נכנסו כשהם היו באמצע לנוס מכת המרומים וחצים התעופפו לעברם. לינאר רצתה לקרוא לראמלון, ופיאגרו אמר לה שלא, כי זה יכניס אותם לסכנה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשמח להשאיל בבני ברק את הכרך השני של להי נאר.
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה