חרבות ברזל הנספח השבועי • 11

הסקר השבועי: לפניכם חלק מהשמות שהוצעו. בחרו שם למלחמה והשפיעו

• מלחמת עזה

• מלחמת בראשית

• מלחמת שמחת תורה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ובנוסף זה עושה אותו לחייל טוב אולי לאדם טוב שמוכן להקריב בשביל אחרים
אבל לא אסטרטג/איש ציבור (ואפי אם הוא עושה מחקר בנושא)
הוא יועץ בטחוני. יש לו תואר שלישי בנושאי ביטחון.
הוא מבין ״קצת״ יותר מאחרים...

nsh

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אזעקות שווא במרכז??
לא נשמעו פיצוצים

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

דיני

משתמש מקצוען
לא קוראים למערת "מגן אור"?
מגן אור, שנודעה בתחילת פיתוחה בשם קרן ברזל (זהו גם שמה הבינלאומי: Iron Beam), היא מערכת הגנה אקטיבית מבוססת נשק לייזר להגנה מפני רקטות, טילים ופצצות מרגמה בטווחים קצרים ומפני כלי טיס לרבות גלשני-אוויר, כלי טיס בלתי מאוישים ורחפנים.

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
: ראשוני! שתי שיגורים לפחות ייורטו על ידי 'קרן ברזל'. מערכת הלייזר שנפרסה מבצעית אך לא מזמן.
לדעתי זה פייק ניוז, הלל ביטון רוזן פירסם כמה פעמים על יירוטים של מערכת זו, וכל פעם מחדש צה"ל הכחיש שהמערכת נכנסה לפעילות מבצעית.
אב ללא ספק זה נחמד מידי פעם לפמפם את זה מחדש...

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מוריה אסרף: אתמול בישיבת הקבינט דרש בן גביר מהרמטכ"ל לשנות את החלטתו בנוגע ללוחמים שכרזו ״שמע ישראל״ במסגד בג'נין. בן גביר אמר: ״אני חבר קבינט, אני דרג מדיני, אנחנו מחליטים״. הרמטכ״ל השיב: ״אתה טועה, אני אחליט מהו מעשה ערכי ומה לא בצבא, אל תאיים עליי״.

מה בכלל ההשפעה של הימין מימין לליכוד במלחמה הזאת?

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
מוריה אסרף: אתמול בישיבת הקבינט דרש בן גביר מהרמטכ"ל לשנות את החלטתו בנוגע ללוחמים שכרזו ״שמע ישראל״ במסגד בג'נין. בן גביר אמר: ״אני חבר קבינט, אני דרג מדיני, אנחנו מחליטים״. הרמטכ״ל השיב: ״אתה טועה, אני אחליט מהו מעשה ערכי ומה לא בצבא, אל תאיים עליי״.

אולי זאתי תהיה דל"פ (דעה לא פופולארית)
אבל אני חייב להגיד: ברור שהרמטכ"ל צודק, הוא לא בובה עם חוטים.
ובן גביר לא אמור להתערב על כל החלטה פיקודית ככל שתהיה.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
יניר קוזין בפרסום ראשון: היועמ״שית גלי בהרב מיארה תשתתף מחר בדיון מיוחד של ועדת החוקה, שתדון בדרכים בהן מערכת המשפט תשפוט את הרוצחים של חמאס שהשתתפו בטבח ב-7 באוקטובר. בדיון ישתתף גם שר המשפטים יריב לוין.
בכל מקום שהיא נכנסת, היא עושה נזקים!!!! כל עוד זה תלוי בה, לא יהיה עונש מוות למחבלים וגם יתנו להם תנאים טובים יותר.
וחוץ מזה:
בן גביר - חוק עונש מוות למחבלים היה מאפשר לנו להוציא כל יום להורג מחבלי נוחבה אם החטופים לא יחזרו.
אבל כשהיועמשי"ת המהוללה בתמונה, זה לא הולך לקרות! :mad:

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
נכון. אא"כ זו החלטה שמשפיעה על מורל החיילים.
וכאשר הרמטכ"ל מחליט להדיח חיילים שעשו מעשה שלדעתו מרתיע את האויב הוא צריך להתערב.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ייתכן שהרמטכ"ל צודק ספציפית בעניין הפיקודי
אבל הטרמינולוגיה הזו של 'אל תאיים עלי' היא אם כל חטאת של הדרג הצבאי.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

האמת היא, שלמרות שאפשר להבין את הרמטכ"ל ובהחלט ניתן לומר שאין זה מוסרי לכרוז קריאות בעברית במסגד, כמו קריאת שמע, עדיין, אסור היה לומר את זה בקול רם! היה צריך להסביר בשקט לחיילים שזה אסור, להעניש אותם, לכפות עליהם שתיקה, וזהו!
כי הקריאות האלה במסגד עשו שירות מצוין לישראל! אבל ברגע שיצאו נגד זה בקול רם, הרסו את הכל, ונתנו עוד יותר כוח לערבים!
תאמינו לי, מיום ליום רואים איך ההנהגה החילונית נוהגת בטיפשות וחוסר מחשבה בכל מה שקשור למלחמה הזאת! אין ספק שאם היו מקבלים דעת תורה ופועלים לפיה, כבר מזמן היינו מנצחים והחטופים היו אצלנו בלי שום עסקאות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...