חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 16

אילו חדשות יותר מעניינות אתכם במלחמה הנוכחית

• עזה - דרום

• לבנון - צפון

• איראן - חותים - סוריה - הזירה הרחבה יותר

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אם אתם קוראים את המילים האלה כנראה שקרה לי משהו. קודם כל במקרה שנחטפתי לשבי החמאס אני דורש שלא תעשה שום עסקה לשחרור של אף מחבל כדי לשחרר אותי.הניצחון המוחץ שלנו יותר חשוב מהכל, אז אנא פשוט תמשיכו לפעול בכל הכוח כדי שניצחוננו יהיה כמה שיותרמוחץ. אולי נפלתי בקרב. כשחייל נופל בקרב זה עצוב. אבל אני מבקש מכם שתהיו שמחים.אל תהיו עצובים כשאתם נפרדים ממני. תשירו הרבה, תיטעו בלבבות, תחזיקו אחד לשני את הידיים ותחזקו זה את זה. יש לנו כל כך הרבה על מה להתגאות ולשמוח, אנחנו דור של גאולה! אנחנו כותבים את הרגעים הכי משמעותיים בהיסטוריה של העם שלנו, ושל העולם כולו. אז בבקשה מכם תהיו אופטימיים. תמשיכו לבחור בחיים כל הזמן. חיים של אהבה, תקווה, טוהר ואופטימיות.תסתכלו לאנשים היקרים שלכם בלבן של העיניים ותזכירו להם שכל מה שעובר עליהם בחיים האלה שווה את זה. ושיש להם הרבה בשביל מה לחיות. תחיו! אל תפסיקו לרגע את העוצמות של החיים! בצוק איתן כבר נפצעתי. הייתה לי את הבחירה להישאר מאחור, אבל אני לרגע לא מתחרט על כך שחזרתי להיות לוחם. להפך, זאת ההחלטה הכי טובה שהחלטתי אי פעם.

אחג

משתמש מקצוען
יהושוע סוקול, אביו של רס״ל ישראל סוקול ז״ל, שנפל הלילה בעזה, ביקר ב׳רדיו 103׳ את התנהלות המלחמה: ״בהרבה שיחות שלנו הוא אמר 'אריות מובלים אחרי חמורים'. באותו הרגע שהממשלה החליטה להוציא את סמוטריץ׳ ובן גביר מהקבינט ולהכניס את גנץ ואיזנקוט, כל החיילים הדתיים היו צריכים להוריד את המדים״.

אחג

משתמש מקצוען
- סרן (מיל׳) אריאל מרדכי וולפסטל (Ariel Mordechay Wollfstal), בן 28, מאלעזר, קצין לוחם בגדוד 9206, חטיבה 205, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.
אריאל מרדכי וולפסטל הי"ד מאלעזר נפל בקרב בדרום רצועת עזה, כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום ע"י דובר צה"ל. אריאל הי"ד נפל במהלך אירוע התמוטטות המבנים על הלוחמים שעסקו במלכודם כתוצאה מירי טיל RPG שנורה ע"י מחבלי החמאס, בסמוך ליישוב כיסופים. אריאל הוא בנם הבכור של וולי וחלי משכונת הדגן וחלי ביישוב אלעזר. בנוסף, הותיר אחריו את אשתו ספיר תבדל"א.

אריאל הי"ד למד בתיכון בדרך אבות ובהמשך למד במכינה ביתיר. הוא סיים לימודי כלכלה ומנהל עסקים לפני חצי שנה והתחיל לעבוד בחברת השקעות. ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן סיפר: "רק אתמול בערב פגשתי את חלי אימו של אריאל, מארגנת אירוע למשפחות המגויסים במסירות ובאהבה גדולה, והבוקר הגענו כדי לארגן את השבעה לבנה הבכור".

בהודעת המועצה נכתב: "מודיעים בצער רב על נפילתו בקרב של אריאל מרדכי וולפסטל הי"ד. תנחומים לכל המשפחה המורחבת. מן השמיים תנוחמו".

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

הלב שותת, העיניים דומעות וא"א להפסיק להתייפח.
כל אדם עולם ומלואו וכיום כולם במקום שאין שום בריה יכולה לעמוד במחיצתם (פסחים נ.).

לא יודע אם זה המקום, אם לא, אפשר למחוק. אבל רציתי לשתף בתחושת לב שהתחזקה בי מאוד לאחרונה ולא ממקום של לשפוט את האחר והשונה אלא ממקום של אושר עילאי והבנת המילים הפשוטות של "אשרינו מה טוב חלקינו...".
אם מתבוננים רואים את ההבדל התהומי של שמים וארץ בין הדרך שבה אנשים מהעולם האמוני (ואפילו שלא למדו ולא יודעים הרבה אבל נושמים את האווירה היהודית, המסורתית) מתייחסים למלחמה ולקורות אותם, לבין אנשים מהעולם שאיננו אמוני.

ההבדל בין האמירות של "ימות העולם ותשרף המדינה אני רוצה את קרובי בחיים אצלי בבית עכשיו" לבין "טובת האומה לפני הכל ואל תשחררו שום מחבל / אל תעצרו את הלחימה, בשביל הבן שלי (או בשבילי אם יקרה לי משהו)".
כמו כן במקרה של החטופים שנהרגו בשגגה, ההבדל בין "אני ארדוף אותך כל החיים ואתה רצחת את אח שלי" וכו', לבין "הכל משמים", "אוהבים אתכם", "כשתוכלו בואו אלינו לארוחת ערב, רוצים לחזק אתכם ותשמרו על עצמכם".

כל פעם אני בוכה ומתפעם,
מה בין מי שיודע שיש מנהיג לבירה והוא משגיח בפרטות על כל דבר ואני לא עוד חיה במרחב האינסופי הזה אלא אני חלק ממשהו גדול ותפקידי הוא רק לעשות את ההשתדלות (שכמובן חלק ממנה היא הפקת לקחים ומציאת הכשלים).
לבין מי שחושב שהוא לבד כאן תחת השמש והדבר היחיד שמעניין אותו זה הוא עצמו ולכן מרגיש כ"כ חסר אונים כשקורה לו אסון ויש לו צורך להאשים את כל העולם ולנקום ולנטור ולהסתובב אומלל עם כור גרעיני של רגשות שליליים עד כדי האשמת המנהיגים ברצח מכוון או בהתעלמות מחמת חוסר אכפתיות.

אינני שופט ח"ו אף אחד וק"ו בשעת צערו הקשה ביותר, רק להאיר לעצמנו כמה חיינו מאושרים, כמה הערכים עליהם חונכנו מאירים אותנו בפרט בשעת צערנו (כי ביום יום אולי כולם נראים מנומסים, נחמדים, אדיבים וכו').

נערך לאחרונה ב:

אחג

משתמש מקצוען
הסיבה לכך שחיל האוויר לא תקף את אותם בתים מהאוויר, ובמקום זה חיילים נשלחו לפוצץ אותם פיזית: דחפורי ה-D9 ניזוקו במלחמה כתוצאה מהרס הבתים, בעיקר כשפעלו מול רבי-קומות, ולכן צה"ל החליט לעבור למוקשים שהם יותר יעילים אבל גם יותר מסוכנים. מנגד, השמדה מהאוויר היא יקרה מאוד ולוקחת משאבים ממקומות שצריך אותם ואם נפציץ את כל הבתים במרחב מהאוויר עד להשמדה, לא יישארו חימושים לתקוף מחבלים בזמן שהכוחות מתמרנים - ובוודאי שלא לזירה צפונית (יוסי יהושע).
אז המדינה מודה שהיא מסכנת חיילים בגלל מחסור בחימושים...
אולי עדיף לייצר בצורה מאסיבית עוד D9?
אולי ללחוץ יותר על ארה"ב והעולם לספק כמויות חימושים, הרי הם הלוחצים על הפצצות מדויקות...
ובכלל, לא גומרים להסביר לנו שחייבים לתת כל הזמן סיוע לחמאס כי ארה"ב נותנת לנו את היכולות להילחם, אז אולי נראה את זה בשטח קצת יותר?

אחג

משתמש מקצוען
דובר צה"ל על האזעקות בצפון: זוהו שיגורים שחצו מלבנון, חלקם יורטו. ישנה פגיעה קלה בתשתיות בסיס חיל האוויר. אין פגיעה ביכולות הגילוי של חיל האוויר.
כבר פעם שניה פוגעים ביב"א במירון,
גם בפעם הקודמת הכחישו בהתחלה שהיו פגיעות ונזקים, נקווה שהפעם זה באמת...

כהן אמיתי

משתמש פעיל
אז המדינה מודה שהיא מסכנת חיילים בגלל מחסור בחימושים...
אולי עדיף לייצר בצורה מאסיבית עוד D9?
אולי ללחוץ יותר על ארה"ב והעולם לספק כמויות חימושים, הרי הם הלוחצים על הפצצות מדויקות...
ובכלל, לא גומרים להסביר לנו שחייבים לתת כל הזמן סיוע לחמאס כי ארה"ב נותנת לנו את היכולות להילחם, אז אולי נראה את זה בשטח קצת יותר?
יש פה בעיה עצומה מדינה שמנוהלת ע''י שמלאנים ששנים לא נתנו שיהיה יצור ישראלי של פצצות יש רק יצור של מירטים כך שכל האספקה היא מאמריקה שרוקנה מחסנים מישראל לטובת אוקראינה
רק במהלך המלחמה הנוכחית דלף שמקימים מפעל יצור בארץ

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יש פה בעיה עצומה מדינה שמנוהלת ע''י שמלאנים ששנים לא נתנו שיהיה יצור ישראלי של פצצות יש רק יצור של מירטים כך שכל האספקה היא מאמריקה שרוקנה מחסנים מישראל לטובת אוקראינה
רק במהלך המלחמה הנוכחית דלף שמקימים מפעל יצור בארץ
זו השיטה הקלוקלת של השמאל שבכוונה דואג להמשיך את התלות בארה"ב..

וזה עוד לפני שבני גנץ סגר לפני שנתיים את הסייבר ההתקפי של המדינה, תמורה לאיזו הבטחת 'ביידן' קלושה.. (לטענת י.ב. ואושר ע"י כמה אנשי תקשורת)

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
זו השיטה הקלוקלת של השמאל שבכוונה דואג להמשיך את התלות בארה"ב..

וזה עוד לפני שבני גנץ סגר לפני שנתיים את הסייבר ההתקפי של המדינה, תמורה לאיזו הבטחת 'ביידן' קלושה.. (לטענת י.ב. ואושר ע"י כמה אנשי תקשורת)
ומדיניות ה-0 הפתעות של יאיר.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

הלב שותת, העיניים דומעות וא"א להפסיק להתייפח.
כל אדם עולם ומלואו וכיום כולם במקום שאין שום בריה יכולה לעמוד במחיצתם (פסחים נ.).

לא יודע אם זה המקום, אם לא, אפשר למחוק. אבל רציתי לשתף בתחושת לב שהתחזקה בי מאוד לאחרונה ולא ממקום של לשפוט את האחר והשונה אלא ממקום של אושר עילאי והבנת המילים הפשוטות של "אשרינו מה טוב חלקינו...".
אם מתבוננים רואים את ההבדל התהומי של שמים וארץ בין הדרך שבה אנשים מהעולם האמוני (ואפילו שלא למדו ולא יודעים הרבה אבל נושמים את האווירה היהודית, המסורתית) מתייחסים למלחמה ולקורות אותם, לבין אנשים מהעולם שאיננו אמוני.

ההבדל בין האמירות של "ימות העולם ותשרף המדינה אני רוצה את קרובי בחיים אצלי בבית עכשיו" לבין "טובת האומה לפני הכל ואל תשחררו שום מחבל / אל תעצרו את הלחימה, בשביל הבן שלי (או בשבילי אם יקרה לי משהו)".
כמו כן במקרה של החטופים שנהרגו בשגגה, ההבדל בין "אני ארדוף אותך כל החיים ואתה רצחת את אח שלי" וכו', לבין "הכל משמים", "אוהבים אתכם", "כשתוכלו בואו אלינו לארוחת ערב, רוצים לחזק אתכם ותשמרו על עצמכם".

כל פעם אני בוכה ומתפעם,
מה בין מי שיודע שיש מנהיג לבירה והוא משגיח בפרטות על כל דבר ואני לא עוד חיה במרחב האינסופי הזה אלא אני חלק ממשהו גדול ותפקידי הוא רק לעשות את ההשתדלות (שכמובן חלק ממנה היא הפקת לקחים ומציאת הכשלים).
לבין מי שחושב שהוא לבד כאן תחת השמש והדבר היחיד שמעניין אותו זה הוא עצמו ולכן מרגיש כ"כ חסר אונים כשקורה לו אסון ויש לו צורך להאשים את כל העולם ולנקום ולנטור ולהסתובב אומלל עם כור גרעיני של רגשות שליליים עד כדי האשמת המנהיגים ברצח מכוון או בהתעלמות מחמת חוסר אכפתיות.

אינני שופט ח"ו אף אחד וק"ו בשעת צערו הקשה ביותר, רק להאיר לעצמנו כמה חיינו מאושרים, כמה הערכים עליהם חונכנו מאירים אותנו בפרט בשעת צערנו (כי ביום יום אולי כולם נראים מנומסים, נחמדים, אדיבים וכו').
כל מילה ממש!!! תודה על זה! זה גם סוג של בירור. מי לה' אלי.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
הזוי שעדיין אין תגובה על הפגיעה הישירה היום ביב"א מירון, למרות שזה לא נעשה ע"י החיזבאללה בגלל סיבה מיוחדת כמו בפעם שעברה.. איפה ההרתעה?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
הזוי שעדיין אין תגובה על הפגיעה הישירה היום ביב"א מירון, למרות שזה לא נעשה ע"י החיזבאללה בגלל סיבה מיוחדת כמו בפעם שעברה.. איפה ההרתעה?
הזוי שבכל פעם יש את אלו שמתבכיינים שאין שום תגובה והלכה ההרתעה ואז פתאום אחרי יום או יומיים מגיע איזה חיסול עסיסי או תקיפות איכותיות, ואחרי שבוע אנחנו שוב חוטפים מכה והם שוב מתבכיינים למה לא מגיבים ומה עם ההרתעה....

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הזוי שמתי שיש לחיזבללה 'סיבה' לתקוף בסיס מיוחד, זה עובר בשקט, כאילו זה קרב חרבות עם כללים כלשהם..

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
הזוי שבכל פעם יש את אלו שמתבכיינים שאין שום תגובה והלכה ההרתעה ואז פתאום אחרי יום או יומיים מגיע איזה חיסול עסיסי או תקיפות איכותיות, ואחרי שבוע אנחנו שוב חוטפים מכה והם שוב מתבכיינים למה לא מגיבים ומה עם ההרתעה....
חיסול עסיסי שבא כתגובה לשבירת כללים ברורה הוא בוודאות לא נקרא הרתעה במיוחד שזה חוזר. חלילה.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
חיסול עסיסי שבא כתגובה לשבירת כללים ברורה הוא בוודאות לא נקרא הרתעה במיוחד שזה חוזר. חלילה.
סתירה מיניה וביה.
אם אתה מדבר על שבירת כללים משמע שיש כללים. עד היום החטפנו להם הרבה יותר ממה שהחטיפו לנו, ועצם זה שהם לא משווים מעיד על הרתעה. הם מגיבים כי הם חייבים להגיב.
שנית, זה התחיל הפוך. אנחנו הורדנו להם בכירים ואמצעים אסטרטגיים ובתגובה קיבלנו טילים על הר מירון. ציפינו לתגובה הרבה יותר מאסיבית. הסיבה שזה לא קרה זה בגלל הרתעה.

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יש פה בעיה עצומה מדינה שמנוהלת ע''י שמלאנים ששנים לא נתנו שיהיה יצור ישראלי של פצצות
דווקא אני שמעתי שמי שמנע מישראל ליצור פצצות וכלים קרביים זה ארה''ב.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
עצם זה שהם לא משווים מעיד על הרתעה
או על יכולת פחותה.
ציפינו לתגובה הרבה יותר מאסיבית
זה מראה על הרתעה שלנו.
הורה שנותן עונש לילד שלו כי מגיע לו לא מצפה שהילד יברח מהבית אלא אם כן הוא מורתע מהתגובה והעונש היה כי הוא לא התאפק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...