הנסיון מוכיח! לא גומרים שידוך לפני אבחון גרפולוגי מקצועי

האם אתם מתעניינים בחוות דעת גרפולוגית טרם סגירת שידוך?

• 1. אף פעם

הצבעות: 328 79.6%
  • 2. אם הצד השני מבקש

הצבעות: 49 11.9%
  • 3. א"פ לא סוגרים שידוך לפני חוות דעת מקצועית

הצבעות: 35 8.5%

• סה"כ מצביעים
    412
  • הסקר נסגר .

יוסי לוי

משתמש צעיר
כל, אבל כל, המחקרים שנעשו באשר לתקפותה של הגרפולוגיה העלו שאין בה כלום. אפס מוחלט.

אבל זו שיטה מצוינת להפריד טפשים מכספם.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כל, אבל כל, המחקרים שנעשו באשר לתקפותה של הגרפולוגיה העלו שאין בה כלום. אפס מוחלט.

שטויות במיץ עגבניות
זה כלי אמין, ותיק, בדוק, ומנוסה [כמובן שלא כל מי שאומר שהוא גרפולוג - גם אם יש לו 10 תעדות - הוא באמת מומחה בתחום]
וזה עדיין לא אומר שניתן לסמוך רק על זה ובכל מאת האחוזים.

בציניות

משתמש מקצוען

משכנע. מרהיב. אתה מכיר את כל המחקרים רק של הגרפולוגיה, או את כל המחקרים שנעשו אי פעם בכל תחום שהוא?

בציניות

משתמש מקצוען
הפורום הזה כבר מעצבן אותי. לא זכור לי כאן אפילו אחד(!) (אבל לא לתפוס אותי על המילה, כי תוך כדי כתיבת שורות אלו, נזכרתי שיש כן כאלו, אבל בכל זאת, כמעט ואין) שבא ואומר: חברה, אני. כן אני. הייתי אצל גרפולוג/ית ונהניתי/הסכמתי/התאכזבתי/התעצבנתי/קבלתי/האמנתי/כעסתי וכדו'.
למה אין כאן מישהו שקם ותורם מידע אמין, שבדידיה הוה עובדא כך וכך.
מה זה כל הבלה בלה הזה, הויכוחים שנעים סביב השיח של מסורת / סבתא שלי כיבסה ביד / סבתא שלי לא ידעה לכתוב / גרפולגים לא יודעים לכתוב...
וכל אחד עם הסיפורים על הבן דוד/שכן/מכר, ('מכיר מישהו קרוב' זה גם יכול להיות השכן לפורום בפרוג...)
סליחה, אבל את/ה שלחת כתב יד לאבחון גרפולוגי? כן? מה אתה אומר? לא? שלום.
אגב, בכלל הפורום הזה נפתח למטרה אחרת, אבל אזרום עם זה, כי כך טבעם של פורומי פרוג, כידוע. אבל שיהיה על רמה! לא סתם סיפורי עורבא פרח, ודיעות על בסיס תחושת בטן או מקובעות נושנה.
ובכן, בטח תאמרו, מדבר הרבה, בא נראה אותך! אתם צודקים.
אז אני לא מכיר המון גרפולוגים, אבל כן שלחתי כתב יד לאבחון עם ציור עץ וציור בית, והתוצאה הממה אותי, בול פגיעה! ובכנות אומר לכם, גם אני אף פעם לא האמנתי בזה עד שנוכחתי בעצמי. לא קראתי מחקרים, אבל גם לא נצרכתי לכך, ראיתי שזה עובד, וזו ההוכחה הטובה ביותר. כן, גם אני אמרתי 'טוב, לכל בני אנוש יש פחות או יותר את המכלול של אותן תכונות, והגרפולוג פשוט עובד עליך בעיניים, אתה רואה את מה שאתה רוצה, לא רואה את מה שלא בא לך לראות, וכך זה הולך...' אז זהו, יש דברים שאתה קולט שהנה זה! עלית על הנקודה!
עדיין זה לא אומר שכולם טובים
ויודעים לפענח את הכתבים
וממש לא מחייב שכל אשר בשם גרפולוג יכונה
אזי אליו תרוץ ותפנה.
זה מה שידוע לי מניסיוני בעניין, אני לא כופה את דעתי על הסוברים אחרת, ומכאן תצא קריאה לכל מי שיכול לספר מה שהוא בעצמו יודע, בעצם לא יודע אלא חווה והתנסה בעצמו! את הרהוריו ותחושות ליבו שיספר לנו בהזדמנות אחרת, קבלנו?

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כן, גם אני אמרתי 'טוב, לכל בני אנוש יש פחות או יותר את המכלול של אותן תכונות, והגרפולוג פשוט עובד עליך בעיניים, אתה רואה את מה שאתה רוצה, לא רואה את מה שלא בא לך לראות, וכך זה הולך...'
צדקת כשאמרת את זה.

בציניות

משתמש מקצוען
צדקת כשאמרת את זה.
א. אולי לא פירטתי מספיק, סמכתי על חכמתכם שתבינו. יש דברים שחוץ ממך ואלוקים אף אחד לא יודע, יש דברים שאתה יודע שזה דברים שנכונים רק אצלך, אבל סתם חבל לי להאריך, וזאת מפני הסיבה כדלהלן.
ב. תרשו לי לנחש, אבל אין זה ספק אצלי, לא היית מעודך אצל גרפולוג/ית! אז תמשיך לומר את זה... בכיף, רק קח בחשבון שלא כל מה שאתה לא מכיר הוא לא קיים.
ג. האמת היא שחשבתי בתחילה לשמור ולא להיגרר לשיח הזה, ומפני מה שכתבתי בהודעה הקודמת, אבל כיוון שיתכן שבאמת לא מספיק הבהרתי את עצמי, ראיתי לנכון לחדד נקודות, בברכה.

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
א. אולי לא פירטתי מספיק, סמכתי על חכמתכם שתבינו. יש דברים שחוץ ממך ואלוקים אף אחד לא יודע, יש דברים שאתה יודע שזה דברים שנכונים רק אצלך, אבל סתם חבל לי להאריך, וזאת מפני הסיבה כדלהלן.
ב. תרשו לי לנחש, אבל אין זה ספק אצלי, לא היית מעודך אצל גרפולוג/ית! אז תמשיך לומר את זה... בכיף, רק קח בחשבון שלא כל מה שאתה לא מכיר הוא לא קיים.
ג. האמת היא שחשבתי בתחילה לשמור ולא להיגרר לשיח הזה, ומפני מה שכתבתי בהודעה הקודמת, אבל כיוון שיתכן שבאמת לא מספיק הבהרתי את עצמי, ראיתי לנכון לחדד נקודות, בברכה.
אולי לא פירטתי מספיק, סמכתי על חכמתך. חבל לי להלאותך בניחושים. יש לי סיפורים מרתקים ועבי בשר, שרק בגללם גיבשתי דעה כזו.
לא אוכל לפרט לא מקצתם ואפילו לא אחד. אבל תמציתו של הדבר, מישהו ניסה להשתמש עם גרפולוגיה במקום פוליגרף, והתוצאה היתה בהתאם. לא כל מה שאתה מכיר, הוא נוצץ ונהדר. יש אנשים כאלו, שהחולצה שהם לובשים היא הטובה ביותר. אני לא משתייך לכת הזו.
לא רציתי להיגרר לשיח הזה, אבל כיון שיתכן שבאמת לא מספיק הבהרתי את עצמי, ראיתי לנכון לחדד כמה נקודות. ובכן:
ב. גרפולוגיה היא בדרך כלל כלי לביטוי של דברים שאין אפשר לכמת אותם (למנות אותם).
מישהו יכול להגדיר כמה פלוני חולה נפש? לתת לזה מספר? מישהו יכול להגדיר עד כמה פלוני קצר רוח?
ב. מכיון שאנו בני אדם ולא מכונות, וכל דבר (כל חפץ, כל מפגש, כל מקרה, וכל בן אדם) נמדד אצל כל אחד ביחס לחוויות שחווה בחייו, ובהתאם לנקודת מבטו (מה שנקרא משקעים), זהו אחד, אבל רק מקצת מחסרונה של הגרפולוגיה, שהיא נתונה בידיו של הגרפולוג.
קרה לכם פעם ששוחחתם עם מישהו, והוא הבין משהו אחר לגמרי? אם לא, אז יש לכם כושר הסברה נהדר, ובן שיח נפש תאומה.
קשה מאד לחשוב כיצד גרפולוג היה כותב משהו על מישהו, וכל בן אנוש על פני האדמה היה אומר: "תשמע, כמה שזה נכון". כל אחד היה אומר אחרת.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כמה נקודות שאני חייבת לומר -
- גרפולוג ש"יפסוק" על שידוך שהוא לא מתאים הוא חוטא!
- וכי שידוך מתאים זה סגולה לחיי נישואין מאושרים? אוהו כמה זוגות אני מכירה...שהיו מתאימים ככפפה ליד אבל החיים הובילו אותם להתמודדיות שרק עבודת המידות עזרה להם להתייצב מחדש (דיכאון לאחר לידה, המתנה לילדים, פרנסה בדוחק, שוויגער קשה ומתערבת וכו וכו) אז מה? נכון הם התאימו כמו כפפה, הבחור הצדיק שישב ולמד בישיבה הכי טובה והבחורה המפונקת חסרת דאגות...
משהו אמר שזה יתאים גם כשהיא תהיה בכל מיני מצבים עם כמה ילדים ועם עבודה מסביב לשעון? משהו הבטיח שאותו בחור שישב ולמד בלי דאגות מבוקר ועל לילה לא ימשיך ללמוד בלי דאגות מבוקר ועד לילה (ובלי לעזור, ובלי דאגות למשפחתו וכו וכו?)
אז כתב היד שלהם הצביע על תכונות מתאימות ומשתלבות...זה לא אומר כלום על איך שסיפור חייהם יתגלגל...
ואגב אני חושבת כך גם על בירורי יתר לפני שידוך....
לפני שידוך צריך לברר: א. שאיפות (הוא רוצה ללמוד? היאתעשה הכל שהוא ילמד?) ב. מידות - המפתח לכל בעיה שלא תהיה בחיים ג. התאמה מנטלית - כמה שיותר התאמה מנטלית למניעת בעיות שעלולות לצוץ ד. כמובן שיהיה בינהם קליק ושהכל יזרום...
אני מכירה שוויגער שביררה באובססביות כמו שאתם באמת לא מכירים......והיא פיספסה בגדול... (לא שמעה דברים שיכלו למנוע ממנה לגשת לשידוך - והזוג מאושר! וכן להפך..)
אלא מה? ה' מזווג זיווגים....פשוט צריך לתת לו לנהל את העניינים....קצת לעצום עינים ולסמוך עליו. אין זוג שיעמוד מתחת לחופה וזה לא נרשם אי שם 40 יום לפני יצירת הולד....

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסכימה איתך ברוב הדברים. חושבת שבדיקות דם הרבה יותר מדויקות. בגרפולוגיה כל סימן יכול להראות על כמה וכמה דברים. רק בשכלול עם סימנים אחרים מחליטים מה לבחור מבין האפשרויות. יש בזה משהו. לא מבטלת לגמרי. חלק מהדברים כנראה יותר מובהקים. אבל יש כאן הרבה עבודת פיענוח, שאיננה חד משמעית. וזה פתח להרבה טעויות. בבדיקות דם העובדות יותר ברורות, הגם שנשאר מקום לפיענוח כפי שכתבת.
הגדרת טוב

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי לא פירטתי מספיק, סמכתי על חכמתך. חבל לי להלאותך בניחושים. יש לי סיפורים מרתקים ועבי בשר, שרק בגללם גיבשתי דעה כזו.
לא אוכל לפרט לא מקצתם ואפילו לא אחד. אבל תמציתו של הדבר, מישהו ניסה להשתמש עם גרפולוגיה במקום פוליגרף, והתוצאה היתה בהתאם. לא כל מה שאתה מכיר, הוא נוצץ ונהדר. יש אנשים כאלו, שהחולצה שהם לובשים היא הטובה ביותר. אני לא משתייך לכת הזו.
לא רציתי להיגרר לשיח הזה, אבל כיון שיתכן שבאמת לא מספיק הבהרתי את עצמי, ראיתי לנכון לחדד כמה נקודות. ובכן:
ב. גרפולוגיה היא בדרך כלל כלי לביטוי של דברים שאין אפשר לכמת אותם (למנות אותם).
מישהו יכול להגדיר כמה פלוני חולה נפש? לתת לזה מספר? מישהו יכול להגדיר עד כמה פלוני קצר רוח?
ב. מכיון שאנו בני אדם ולא מכונות, וכל דבר (כל חפץ, כל מפגש, כל מקרה, וכל בן אדם) נמדד אצל כל אחד ביחס לחוויות שחווה בחייו, ובהתאם לנקודת מבטו (מה שנקרא משקעים), זהו אחד, אבל רק מקצת מחסרונה של הגרפולוגיה, שהיא נתונה בידיו של הגרפולוג.
קרה לכם פעם ששוחחתם עם מישהו, והוא הבין משהו אחר לגמרי? אם לא, אז יש לכם כושר הסברה נהדר, ובן שיח נפש תאומה.
קשה מאד לחשוב כיצד גרפולוג היה כותב משהו על מישהו, וכל בן אנוש על פני האדמה היה אומר: "תשמע, כמה שזה נכון". כל אחד היה אומר אחרת.
את זה למשל אנשים לא יודעים, אבל פוליגרף אמין פחות מגרפולוגיה. זה מכשיר מיותר שחרף כל המחקרים שנערכו עליו, ממשיכים לעשות בו שימוש.במילים קצרות, אחוז הפגיעות שלו (אדם משקר שזוהה כמשקר ואדם דובר אמת שזוהה כדובר אמת) עם אחוז ההחטאות שלו (אדם משקר שלא זוהה כמשקר ואדם דובר אמת שזוהה כמשקר) לא עולים על הסיכויים שהחוקר בעיניו, נסיונו וניחושו, יפגע או יחטיא. משמע, אין למכשיר יתרון על חוקר אנושי. אבל משתמשים בו בתור חותמת, כאילו כל פסקיו אמת.

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי הכרות אישית עם גרפולוג אחד, שלא גמר שידוך מבלי להתייעץ עם גרפולוג - עם עצמו.
והגיע המצב לידי כך ששורשי שערותיהם של בנותיו כבר הסמיקו מרוב ציפייה לשידוכם.
אבל האב הגרפולוג, משקפת הייתה לו לתוך ליבות משודכיו, ומאומה לא מצא חן בעינייו.

א קיצער, יום אחד הציעו לו שידוך מצויין, והוא ביקש כמובן 'חבורה' מהחתן, וזה שלח לו את השיעור שמסר בישיבה בשבוע האחרון.
ומהרגע שהאב המאושר ראה את הכתב הוא כבר ידע: הוא אשר חיפשתי!
הצדדים נפגשו, והשידוך נסגר לשמחה ולתפארת.

עבר זמן מהחתונה, והאב הגרפולוג גילה פתק בכתב ידו של חתנו, וראה זה הפלא ופלא, הכתב אינו מתאים כלל עם ה'חבורה' הקודמת, כמו אחר לגמרי, (ומדובר בכתב של אדם שהוא טוב אמנם, אך כזה שלעולם לא חשב כמתאים לבתו המהוללה... התכונות שונות, האופי שונה... וכולי וכולי..)
זה לא זה!

הוא כמובן קם ממקומו בבהלה רץ אחרי חתנו והחל בגערה: "למה רימתיני.. הבינני נא, איך כה השתנת, בתקופה כל כך קצרה..?!"
והחתן, מסכן, לא הבין מה קרה, בסך הכל הכתב שלו עצמו לא ברור, הוא חשש שה'שווער' לא יבין כל פלפול בסוגיא, לכן ביקש מהחברותא, בעל כתב יפה, שיעתיק הכל מילה במילה, ועכשיו הכל מובן לתפארה...

אה.. והזוג?
המבט המאושר שבעיניים לא מצריך הרבה הבנה...

הסיפור אמיתי לחלוטין , השמות שמורים במערכת!

משלימה

משתמש צעיר
אז כתב היד שלהם הצביע על תכונות מתאימות ומשתלבות...זה לא אומר כלום על איך שסיפור חייהם יתגלגל...
ואגב אני חושבת כך גם על בירורי יתר לפני שידוך....
לפני שידוך צריך לברר: א. שאיפות (הוא רוצה ללמוד? היאתעשה הכל שהוא ילמד?) ב. מידות - המפתח לכל בעיה שלא תהיה בחיים ג. התאמה מנטלית - כמה שיותר התאמה מנטלית למניעת בעיות שעלולות לצוץ ד. כמובן שיהיה בינהם קליק ושהכל יזרום...

בירור על שאיפות, מידות, התאמה מנטלית וקליק, כן אומר איך סיפור חייהם יתגלגל?
עזבי גרפולוגיה. אני לא בעד. אבל למה דווקא על בירור תכונות מתאימות יש התנגדות?
אנחנו אף פעם לא יודעים איך סיפור החיים יתגלגל. ואין לנו עסק בנסתרות.
לכן מה? לא נעשה השתדלות בבירורים הגיוניים?
בעיניי חלק מבירורים הגיוניים זה לברר על תכונות אופי. שלא יהיה מראש פער מידי גדול.
ואגב, חלק גדול מבעיות שמקורן בפער גדול בתכונות אופי - אנשים 'זורקים' על מידות.
לא מבינים את המניע של השני - אז אומרים שיש לו מידות רעות. בלי שום קשר.
טוב, זה נושא ארוך ומרתק. מה זה מידות. מה זה טובות. איך כל אחד רואה ומפרש אחרת לפי האופי המולד שלו. איך 'השקפות עולם' כאלה או אחרות נובעות מתכונות אופי. ואיך פערים ב'השקפות עולם' הם בעצם פערים בתכונות אופי.

משלימה

משתמש צעיר
לדוג' כשחברה אומרת שהיא טיפוס מאד חברותי ויש לה מלא חברות אבל מסתייגת שהיא לא אחת שמכירה את כל המחזור
והגרפולוג אומר שהיא טיפוס עדין והיא צריכה סביבה כמה חברות קרובות ולא יותר אז אנחנו מבינים שהיא לא מאד חברותית

יש אנשים שבאופי מתחברים לכל העולם. הם זקוקים לחברה רחבה. יש להם הרבה מאוד קשרים - לא מאוד עמוקים.
יש אנשים שמתקשרים לכמה - אבל בצורה מאוד עמוקה. יש להם גם חברים מעבר לכמה - אבל לא בדרגה קרובה.
שני הסוגים בסדר גמור. שניהם נקראים חברותיים. רק בצורה שונה. כל אחד אוהב צורה אחרת. תבחרו את הצורה שמתאימה לכם.

כשאומרים על מישהי שהיא לא אחת שמכירה את כל המחזור - ברור שמתכוונים שהיא לא מהסוג הראשון, שמתחברת לכל אחת. אלא מהסוג השני. לא צריך בשביל זה גרפולוג.
להגיע למסקנה, שהיא לא חברותית - זו מסקנה לא נכונה. היא חברותית בדרך שלה. יש כאלה שיעדיפו את הדרך הזו.

משלימה

משתמש צעיר
לחברותית יש הגדרה מאד ספציפית- אדם הצורך הרבה חברה טיפוס מוחצן באמה מסוימת.

אני לא יודעת מה בדיוק ההגדרה. ייתכן שאת צודקת.
הבעיה שכשאומרים על מישהי שהיא לא חברותית - מתייחסים אליה כאילו יש לה איזו בעיה תקשורתית. דבר שלגמרי שגוי במקרים של מופנמים בריאים, שכפי שכתבת יוצרים חברות תקינה, ובדרך כלל הרבה יותר עמוקה ועם רמת נאמנות גבוהה.

בציניות

משתמש מקצוען
יש לי סיפורים מרתקים ועבי בשר, שרק בגללם גיבשתי דעה כזו.
מרתק ביותר.
מה שאמרתי הוא, שכנראה מעודך לא התנסית באופן אישי עם אבחון גרפולוגי, התגובה האחרונה רק חיזקה את השערתי, הן מפני ההתחמקות מתשובה ישירה וכנה - כן הייתי / לא הייתי אצל גרפולוג, והן מפני ההסברים המלומדים והמעורפלים על גרפולוגיה, שבא נאמר לשיטתך, נשמעים כמו אבחון גרפולוגי...
חבל על ההתלהמות, הבה נניח לבעלי הניסיון לומר את דברם.
ומכאן תצא שוב הקריאה, מי שהתנסה באופן אישי! בניתוח / אבחון גרפולוגי, שירים את היד, (אל המקלדת, כמובן).

לקח טוב

משתמש מקצוען
כתוב במדרש, שהיה צייר מפורסם שצייר את משה רבינו ע"ה והראה את הציור למלך גדול שהיה מבין בחכמת הפרצוף.

אותו המלך התבונן בקלסתר פניו של משה, ואמר שברור לו שהאיש שלפניו הינו מושחת מידות ורוצח שפל.

המדרש מסיים, בא וראה כמה גדול כוחו של משה רבינו, שהרי באופי הוא נולד עם מידות רעות והתגבר עליהן כ"כ עד שעקר אותם לגמרי מעצמו...

מזל ש'ציפורה' לא הלכה לגרפולוג....

כל מילה מיותרת.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האשכול הזה נפתח למטרת פרסומת. ואם זה לא היה ברור מספיק- אפילו הכותרת מכריזה על זה בריש גלי, הסקר הוא פשוט התירוץ להשארת האשכול על כנו.
בקיצור,
מפה לשם יש כאן 6 עמודי דיון
שזה אומר: השיג את מטרתו.
אני מתחילה לחשוב להשתמש בטריקים כאלו גם בעצמי.

לקח טוב

משתמש מקצוען
סליחה אבל לא הבנת.
זה בדיוק גרפולגיה אומרת מה האדם!
את הבחירה הוא בוחר.
להכיר את נקודות החוזק והחולשה זה רק מבורך.
הבנתי גם הבנתי.
אין לי שום בעיה עם מה שהגרפולוגיה אומרת על האדם אלא עם המסקנות שהיא מסיקה מכך! 'להתחתן או לא להתחתן' 'מתאימים או לא מתאימים' זו מסקנה ולא חוות דעת.
ועל כך כתבתי, שהמזל של כל עם ישראל הוא שציפורה אשת משה רבינו לא ניגשה לגרפולוג, כי אם היא אכן היתה פונה, הוא בוודאות היה אומר לה, "תעיפי את השידעך הזה, הוא לא בשבילך...."

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה