מידע שימושי *המעונות מתייקרים* *מחירי מעונות היום יתייקרו ב...*

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בעד המטפלות והעלאת שכרן,
אבל נגד המחטף.

אם החלטתי לשלוח דווקא למעון ולא למטפלת פרטית על סמך המחיר, כעת אחרי שכבר אין אפשרות לשינויים, הם מחליטים על העלאה?
לדעתי האחראים אמורים לשאת את המחטף על גבם ולא על גב ההורים.
שנה הבאה- זה כבר שיקול אחר וכל הורה יעשה את ההחלטות שלו.
טבלת המחירים משתנה משנה לשנה. אם החלטת לשלוח למסגרת לפי טבלה של שנה שעברה עשית זאת על אחריותך בלבד.. מסכימה איתך שהשינויים בד"כ יותר מינוריים. אבל הם תמיד קימים או תמיד עלולים לבא.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תכינו עוד 1,000 שקלים: המעונות מתייקריםמחירי מעונות היום יתייקרו באלף שקלים בשנה בעקבות דרישות המטפלות במעונות להעלאת שכר. זעם על ועדת המחירים שהודיעה על כך ברגע האחרון. מפעילי מעונות היום יתכנסו באופן בהול לדיון במצב

ועדת המחירים של משרד האוצר החליטה כי מעונות היום יתייקרו באלף שקלים נוספים בשנה החל מחודש ספטמבר ותחילת שנת הלימודים הקרובה, כך נחשף ב’גלי צה”ל’. הסיבה לכך היא ההסכמים שנחתמו עם מטפלות המעונות שדרשו העלאה בשכרן ובעקבות זאת, הורים לכ-125,000 פעוטות מגילאי שלשה חודשים ועד גיל שלש במשפחתונים ובמעונות, ישלמו תוספת חודשית שתצטבר לכ-1,000 שקלים בשנה.

לפי דיווח של אמיר אורן אלון ב-ynet, התעריף עבור תינוק (מגיל שלושה חודשים עד שנה ושלושה חודשים) יגדל ב-93 שקלים בחודש, מ-2,474 ל-2,567 שקלים. התעריף עבור פעוט (מגיל שנה ושלושה חודשים עד שלוש) במעון יום יתייקר ב-80 שקלים בחודש, מ-1,889 ל-1,969 שקלים.

העלאות השכר של המטפלות תושת – על פי החלטת ועדת המחירים במשרד האוצר שהתכנסה בשבוע שעבר – על ההורים, שגם בשנה הבאה יידרשו להוסיף סכום נוסף, המגלם העלאה של 7 שקלים נוספים בשכר המטפלות שייכנס לתוקף בשנה הבאה (שנה”ל תש”פ).

סיבה נוספת שפורסמה להעלאת התעריפים במעונות היום היא בשל עליית מדד השכר בסקטור השירותים הציבוריים, בשיעור של 2.89%. כך גם התייקרויות שנרשמו במדד המחירים לצרכן ובמדד המזון וגולמו במחיר המעונות.

לפי הדיווח של אלון, הוועדה החליטה גם על עליית מחירי המשפחתונים המפוקחים. עבור תינוק ההתייקרות תעמוד על 74 שקלים בחודש, מ-1,954 ל-2,028 שקלים. עבור פעוט המחיר יתייקר ב-71 שקלים בחודש, מ-1,877 ל-1,948 שקלים. התייקרות תעריפי המשפחתונים נובעת מעליית שכר המינימום מ-5,000 ל-5,300 שקלים בחודש. כמו כן, גם עליית מדד המחירים לצרכן ומדד המזון גולמו בהתייקרות התעריפים.
כל כך נכון ומדויק הדעה של @רותי קפלר היום במשפחה על נושא העלאה במעונות.
זה ילדים שלנו ואנו נשלם עליהם!!!!

יראת

משתמש מקצוען
שמתם לב שהשנה מקבלים בחינם 3 שבועות?
המעונות התחילו 3 שבועות לפני ספטמבר
ואנחנו לא משלמים על זה!

טיגר

משתמש מקצוען
שמתם לב שהשנה מקבלים בחינם 3 שבועות?
המעונות התחילו 3 שבועות לפני ספטמבר
ואנחנו לא משלמים על זה!
מעונות שעובדים לפי לוח חגים יהודי תמיד מתחילים בראש חודש אלול ומסיימים בתשעה באב.
על חשבון זה יש להם חופש בחול המועד מה שאין במעונות במגזר הכללי

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
התוספת הזו של 80 ש"ח לחודש היא מינורית.
לא נראה לי שיש הורים שמבכים על זה.
השאלה אם התוספת הזו תגיע למטפלות, או לכיס של מנהלי המעונות והרשתות חומדות הבצע.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
כבר כתבתי למעלה שהתוספת הזאת הגיע למטפלות לפני שנה כבר
שהעלו להם ב300- 400 שח לחודש

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
צריך להעלות את שכר המטפלות. אבל עוד לפני זה צריך להוסיף תקן למנקה בכל מעון. אם הייתי יודעת שהתוספת היא בעבור זה בלב קל הייתי מוסיפה 1000 ש' לשנה.
אבל התוספת כרגע, אם המעונות ממשיכים לפעול כמות שהם תשמח את המטפלות חודשיים ואח"כ שוב העבודה הקשה תכבד על ליבם ותגרום לכך שאיכות המטפלות תרד וחוסר במטפלות ימשך. מכבים שריפה אבל לא מטפלים בבעיה מהשורש.
דיברו על זה כאן בעבר:
https://www.prog.co.il/threads/נרנדה-וקישנה-במעונות-ילדים.341263/
אכן, מדובר בבעיה רצינית מאד. אלה שחוסכים על מנקה (ורוב המעונות כך היום), עולה להם אחר כך החלפות עובדים כל שני וחמישי ופרסומות בעיתון על חיפוש עובדות...

CSDesign

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ואם יש יותר מילד אחד במעון?? היא לא מינורית בכלל.
ומותר למדינה להעלות את שכר המטפלות מתקציבים שלה. לא על חשבון שכרם של הורים שנאנקים לפרנסתם..

רחלי טל

משתמש מקצוען
אם זה היה מגיע לכיס של המנהלים כמובן הייתי מוחה. כיף להילחם בצמרת מדושנת כסף.
זה מגיע לכיס של המטפלות? אני מפרגנת להן בשמחה. מטפלות במעון עובדות קשה מאד בשכר נמוך מאד.

קדימה לעבודה

משתמש חדש
מצב טבלת שכר לימוד מעודכן

קבצים מצורפים

• טבלת שכר לימוד במעונות מלכרי''ם תש''פ.pdf
    KB 304.5 · צפיות: 50

Rachefet

משתמש פעיל
אלא שהשתתפות המשרד הופחתה...
הנתונים שלנו (דרגה 3):
בשנה שעברה: מחיר מלא:2086, הורים:686, ממשלה:1400
והשנה: מחיר מלא:2138, הורים:829, ממשלה:1309