המלצה על אורגנית

יום אביב

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע את דעתכם: אנו מעוניינים לרכוש אורגנית לילד בן 11, המוכשר במוזיקה באופן בלתי רגיל. הוא מנגן לפי שמיעה בדיוק מדהים, כולל התאמת אקורדים נכונה ועיבודים יפיפיים. (ניסינו לשלוח ללימוד מקצועי אך לא התחבר לקריאת תווים ולא היה לו מה לעשות שם היות שמנגן מעולה). קנינו לפני שנתיים אורגנית בסיסית ראשונית (700 ש"ח) ונראה שהוא מיצה אותה. רצינו להתקדם לאורגנית טובה, שתשמש אותו בשנים הבאות (כי לא נקנה לו דגם שלישי). סגנון נגינה: חסידי. התנסה כמה פעמים בקטרון X1 והתחבר אליה באופן יוצא מן הכלל. בעיקר אוהב את קולות הBRASS. (הוא התנסה בחתונות במשפחה, וגם הנגנים ששמעו אותו יצאו מן הכלים.)
על איזו אורגנית תמליצו? אנו מוכנים להשקיע תקציב בעניין רק לא ברור לנו איזה דגם מאיזו חברה לקנות. היות שאין לנו גישה לייעוץ מקצועי, אני בונה על מה שיגידו לי כאן, ואשמח מאוד לייעוץ: ימהה?(התנסה שבועיים בPSR 650. די מוצלח, אבל היות שאני לא רוצה שבעתיד יצטרך להחליף שוב אורגנית, ארצה דגם יותר מקצועי וחדיש) קורג? אולי קטרון? (ששמענו שיש ששוללים , אומרים שהחברה פשטה את הרגל וכו') כמו שאמרתי, עיקר נגינתו היא חסידית, נגינה חופשית, אולי אירועים קטנים.

עוד שאלה חשובה: האם אפשר לקנות ביד 2? כי לפעמים יש הצעות שניראות מצויינות!

מחכה מאוד לשמוע את חוות דעתכם המקצועית.

יום אביב

משתמש מקצוען
אין לי מושג מה בדיוק המחירים בשוק, אבל אנחנו מוכנים להשקיע סכום נכבד תמורת אורגנית טובה.חשבנו על סביבות 5000 (ואולי אורגנית יותר יקרה ביד 2)

אלפא ביתא

משתמש צעיר
הטיירוס נהדרות, גם הקורג יכולות להתאים (לסגנון חסידי)
אם כי ביד ראשונה הן עולות הרבה יותר מהסכום שאתם רוצים להשקיע...

אלפא ביתא

משתמש צעיר
הטיירוס הן של ימהה, אני לא כ''כ מתמצאת בדגמים ומחירים, רק שמעתי אותן בארועים, ונהניתי מהביצועים.
(אני מנגנת על ימהה 900, אבל אני לא מנגנת באירועים, האורגנית שלי היא בעיקר לפלייבקים, וזה שני צרכים שונים לגמרי)
יש כאן חברים בפורום שמתמצאים יותר, מקווה שיענו לך.

ארי פרקש

משתמש רשום
אין דבר כזה אורגן חסידי!
אם תלכו על X1 זה האורגן היחיד שאפשר לקבל בשבילו מקצבים צלילים וכו' שמתאימים לאירוע/מוזיקה חסידית.
הטיירוס או ה950 או 650 בימהה מגיעים מבחינה חסידית ריקים! מקצבים פשוטים וריקניים אפשר להשיג בשבילהם בכל חור.
מקצבים מיקצועיים זה רק לקנות במחיר יקר (יותר מהאורגן...) או לבנות שזה עבודה קשה מאוד ודרוש המון ידע ונסיון.
כנ"ל על קורג - מגיע ריק ודורש תיכנות רציני.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בלי קשר לדיון; נגנבתי מהרעיון שקונים לילד סה"כ בן 11 אורגנית ב5000 שקל ויותר..

לדעתי זו הוצאה לא נכונה, כי תפעול אורגנית יקרה לא דורשת רק ידע 'מוסיקלי' שאותו בהחלט יכול להיות שלילד בן 11 יש ברמה גבוהה, אלא צריך גם [ובעיקר] ידע טכני והתמצאות בתפעול האורגנית, ולדעתי לילד כה צעיר אין את היכולות והכלים המתאימים לכך.. שיהיה מוסיקלי כמה שיהיה.
וכיוון שאין לו את היכולות לזה, הוא לא יפיק מהאורגנית את המירב, מה שהביא תשלום מיותר על אורגנית יקרה סתם.

תקנו אותי אם אני טועה.

מוזיקאית

משתמש מקצוען
אישית היתי ממליצה על ימהה!!
ב5,000+ יש את ה750 של ימהה שהיא אדירה!ודומה מאוד ל950 שתיהם חדשות!
וההבדל הקטן בינהם זה שה950 עולה כפול!(ועוד כמה דברים;))
לגבי קורג טוענים שהיא יותר קשה להפעלה-להסתדר איתה.
אני יודעת שיש את של קורג PA50 ב4,000!ומבחינת צלילים היא טובה מאוד!
הטירוס הן יקרות בהרבה מ5,000!
אלא אם כן את קונה ביד 2 ואז את צריכה לדעת מראש שיכולים להביא לך אורגנית עם בעיות כמו למשל אוקטבה שלמה לא עובדת וכו'.
אבל לפעמים שווה לקנות שם אורגנית שבמחירה הרגיל היא עולה בסיבובת ה-10,000 והם מוכרים אותה כמובן בחצי מחיר ולתקן,זה עדיין בד"כ לא יגיע למחיר המקורי!

בכל אופן בהצלחה רבה!
דרך אגב בקשר לילד שלך,יש כיום שיטה שמלמדים לנגן נגינה לפי שמיעה!!ופחות לפי תוים!

ארי פרקש

משתמש רשום
אתה לא צודק!
לילד יש את ההכי הרבה זמן לנסות ולקשקש ולגלות דברים
בן כמה הילד שפרץ למשרד הפנים והפיץ את האגרון?....
מעודף זמן...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יהודה סגל;1145694:
אתה לא צודק!
לילד יש את ההכי הרבה זמן לנסות ולקשקש ולגלות דברים
בן כמה הילד שפרץ למשרד הפנים והפיץ את האגרון?....
מעודף זמן...

ובדרך להרוס את המערכת/החומרה של האורגנית..

מוזיקאית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י המקצוען;1145692:

לדעתי זו הוצאה לא נכונה, כי תפעול אורגנית יקרה לא דורשת רק ידע 'מוסיקלי' שאותו בהחלט יכול להיות שלילד בן 11 יש ברמה גבוהה, אלא צריך גם [ובעיקר] ידע טכני והתמצאות בתפעול האורגנית, ולדעתי לילד כה צעיר אין את היכולות והכלים המתאימים לכך.. שיהיה מוסיקלי כמה שיהיה. וכין שאין לו את היכולות לזה, הוא לא יפיק מהאורגנית את המירב, מה שהביא תשלום מיותר על אורגנית יקרה סתם.

תקנו אותי אם אני טועה.

אתה צודק,אבל עדיין יש מקומות כמו כלי זמר(או מורות פרטיות) שמלמדים\ות בכמה שיעורים מה כל כפתור באורגנית עושה!(בחינם)
אבל בכל אופן לגבי הוצאה של כסף זה כל הורה יחשב לעצמו,אם מתאים לו להוציא עכשו כזה סכום של כסף על אורגנית.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לענ"ד ילד בכזה גיל צריך למצות את היכולות והכישרון המוסיקלי שלו ולהגיע למקסימום של שליטה מלאה בכל הקשור לנגינה/תווים/אקורדים/ליווי/ועוד.. ובגיל שהוא מפותח יותר וכגון 15-16 שאז ברמה הטכנית הוא בשל יותר, רק אז להשקיע על משהו ברמה גבוהה מאוד.

שוב, זו רק דעתי.

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י המקצוען;1145692:

לדעתי זו הוצאה לא נכונה, כי תפעול אורגנית יקרה לא דורשת רק ידע 'מוסיקלי' שאותו בהחלט יכול להיות שלילד בן 11 יש ברמה גבוהה, אלא צריך גם [ובעיקר] ידע טכני והתמצאות בתפעול האורגנית, ולדעתי לילד כה צעיר אין את היכולות והכלים המתאימים לכך.. שיהיה מוסיקלי כמה שיהיה.
וכיוון שאין לו את היכולות לזה, הוא לא יפיק מהאורגנית את המירב, מה שהביא תשלום מיותר על אורגנית יקרה סתם.

תקנו אותי אם אני טועה.

נכתב ע"י המקצוען;1145697:
ובדרך להרוס את המערכת/החומרה של האורגנית..

לחלוטין לא נכון.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני ממליץ על הPA500
לא מידי מסובך, צלילים יפים, ומלא מקצבים חסידיים תחת כל עץ רענן

יום אביב

משתמש מקצוען
מקצוען, התודה בטעות. בכל אופן, אני רואה את זה מקרוב, וההיפך הוא הנכון, בדיוק כמו שאמר יהודה סגל וכנגן המנגן. הילד מכיר את האורגנית שמנגן בה, לומד אותה, מתחבר אליה. (וכל הזמן מזהיר אותנו, הגדולים, שלא ניגע לו ולא נהרוס לו...) ילד שהכלי והמוזיקה חשובים לו יודע בדיוק איך להתנהג עם הכלי ולעולם לא יהרוס אותה. הוא בן 11 ולא תינוק. הוא גם לא ילד שובב שמפיק מהאורגן רק את האפקטים של המטוס והתופים... ומנגן כי ההורים שלו הכריחו אותו ללמוד...הוא מנגן כי נגינה היא פורקן בשבילו וחוויה גדולה. והיות שאני מכירה את דרך התנהגותו עם כלים, ומכירה את יכולותיו המוסיקליות, אינני רואה סיבה לחכות עד גיל 15 ולבזבז ארבע שנים של התקדמות. אני קונה לו היום בדיוק את האורגנית שהייתי קונה לו בגיל 15.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י e12;1145825:
מקצוען, התודה בטעות. בכל אופן, אני רואה את זה מקרוב, וההיפך הוא הנכון, בדיוק כמו שאמר יהודה סגל וכנגן המנגן. הילד מכיר את האורגנית שמנגן בה, לומד אותה, מתחבר אליה. (וכל הזמן מזהיר אותנו, הגדולים, שלא ניגע לו ולא נהרוס לו...) ילד שהכלי והמוזיקה חשובים לו יודע בדיוק איך להתנהג עם הכלי ולעולם לא יהרוס אותה. הוא בן 11 ולא תינוק. הוא גם לא ילד שובב שמפיק מהאורגן רק את האפקטים של המטוס והתופים... ומנגן כי ההורים שלו הכריחו אותו ללמוד...הוא מנגן כי נגינה היא פורקן בשבילו וחוויה גדולה. והיות שאני מכירה את דרך התנהגותו עם כלים, ומכירה את יכולותיו המוסיקליות, אינני רואה סיבה לחכות עד גיל 15 ולבזבז ארבע שנים של התקדמות. אני קונה לו היום בדיוק את האורגנית שהייתי קונה לו בגיל 15.

הייתי רוצה לשמוע איזו הקלטה... ;)

בכל אופן מעיון באשכול לא יצאתי בהבנה סופית אז לכן כתבתי את התגובה:

כותב השורות לא ידע לנגן על שום כלי בעולם עד לפני חצי שנה. הוא כן הלחין, שר, ועיבד בעיבודים קוליים כמה וכמה אירועים.

יום אחד לפני בערך חצי שנה הוא החליט שהוא יודע לנגן ! למה? ככה... הוא כבר לא כל כך צעיר יותר מ25 :) כך שזה לא כל כך אופייני, אבל לא לאוהבי מוזיקה.

הוא התחיל עם גיטרה, והמשיך לאורגנית.

ביום שהוא החליט שהוא רוצה לקנות אורגנית (הוא ניגן על Psr פשוט למדי דגם 400 ומשהו... ) הוא החליט לקנות... שאל בפורום, ולא קיבל מענה ברור.

מה שכן הוא הגיע למסקנא שהענין די לוטה בערפל סמיך... לכן הוא יצא למסע חוצה יבשות וארצות דיבר עם גדולי האורגניסטים והוא מדגיש: האורגניסטים !!! _(בחתונות - כן בחתונות... - אלו שמפציצים) בסגנון חסידי : יואלי מארקאוויטש - לוטרמן - יענקי רובין (עם מאיר אדלר הוא לא דיבר - מה לעשות הX1 והבראשששש שלו כבר חורר את ראשו) מושמוש, ועוד...

המסקנא המתבקשת היא :

ימהה - בעלת צלילים יפים - קלה לתפעול !!!

קורג - מפציצה וחסידית הרבה יותר מהיממה - מה שעושים זה ככה !

נכנסים לכל חנות עדיף חרדית "פשוט הם מכירים את הבראאששש"...

קונים אורגנית קורג - הוא קנה את הדגם korg PA600 ב5600 ש"ח

ומבקשים שהוא יכניס (בתור מתנה !!! המון המון מציעים את זה היום בתור מתנה) מקצבים חסידיים - וגם את צלילי הבראשש - ישנם כאלה שיפנקו ויתנו דברים טובים יותר - וישנם פחות - אבל גם אם לא את קול הבראאאאששש של ה X1 אפשר להשיג מאנשים שמוכרים בזול (80-120) ואת מקצב הפריילעך אפשר להשיג בקלות...

סליחה על האריכות... מה לעשות סיפור חיים :)

(הוא נכנס לחנות של רובי טננבוים - הרמוניה - ברחוב דברי חיים בירושלים )

ארי פרקש

משתמש רשום
תגובה שטותית :D
היום הקורגיסטים מאוכזבים מאוד מההתקדמות המהירה של הטיירוס (ימהה...) הגיוון והמיליון מקצבים שכל אחד שונה מחברו...
מה שכן הקורגיסטים כל הזמן מאחורה אברומי ברקו הפסיק לתת מקצבים ליואלי מארקאוויטש ושייע גרוס, הם תקועים!
בלטי גם הפסיק לתכנת בקורג!
מה שכן החבר'ה עם הטיירוס ובעיקר שמוליק לוטרמן כל הזמן מתחדשים במהירות הבזק!
אצל הטיירוסיסיטים אין חתונה שדומה לחתונה של אתמול!
תסתכלו אצל הקורגיסטים שייע, יואלי, רפי שטיין, הרשי הרטמן (זהו זה כל הקורגיסטים החסידיים...!!) כל החתונות אותו דבר!
שלא נדבר על הבעיות סאונד שיש לקורג החסידי לא שומעים את האוקרדים הם נעלמים באולם, שומעים תופים ובאסס צלול! הכל נאבד.
אל תשכחו שיש הבדל רציני בין הקורגיסטים החסידיים לאחרים (מושמוש לייבל'ה אבי דרור וכו')
המיקצועניים בקורג זה עולם אחר ושם זה ויכוח לעניין.
בחתונות החסדיות השאיפה של אורגניסט קטרונר זה להתקדם לטיירוס!

אלפא ביתא

משתמש צעיר
סגל,
לפי התגובה שלך כאן (וגם באשכולות אחרים שדיברו על אורגניות),
עושה רושם שאתה מקבל אחוזים מימהה על כל אורגן טיירוס שנמכר דרכך:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה