סיפור בהמשכים המכשפה מקומה שלוש עשרה/ פנטזיה

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לי זה נשמע יותר כמו קריצה צינית לפנטזיה הגויית...
מתנצלת לומר אבל לא כל דבר קשור לתרבות הגויית. בואו נצא מהקופסא הזאת. הקטע הזה, כולל כל התיאורים הטמונים בו, הינו פרי יצירתי הבלעדית.

ונשמע בסיפור הזה שאת מנסה לקחת את המוטיבים האלה, ולהשתמש בהם בציניות אלגורית.

בכדי לחקות תרבות איומה שכזו, אני צריכה להיות בקיאה בה או לפחות לקרוא ספר או שניים מה שלא קרה עד עתה.

לא כל פנטזיה היא פסולה. הקטע הנ"ל רחוק מלהיות קשור למשהו כזה. (אחרי הכל בחורות סמינר חרדיות שבאו לגור אצל אישה זקנה לא חושבת שאף גוי (פסול ככל שיהיה) היה חושב על משהו כזה...)

אמרתי.
מקבלים בדואר?

הצלחתם לשכנע אותי.
מי שעוקב אחרי הנושא יקבל בעז"ה במהלך שבוע הבא הודעה בתיבת הדואר של פרוג.

נערך לאחרונה ב:

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מתנצלת לומר אבל לא כל דבר קשור לתרבות הגויית. בואו נצא מהקופסא הזאת. הקטע הזה, כולל כל התיאורים הטמונים בו, הינו פרי יצירתי הבלעדית.
מצטערת שפגעתי. לא זאת הייתה כוונתי.
להפך - לקחת מוטיבים של פנטזיה גויית, ולהשתמש בהם בצורה שקורצת ואפילו לועגת להם בתוך סיפור שמתרחש במקומותינו - זו גאונות בעיניי.
השאלה אם לזה התכוונת.
בכל אופן, אני ממש לא חושבת שהסיפור הזה פסול.
מכשפות, לפי התיאורים שנתת, קיימות בפנטזיות הגויות. גם אם לא קראת אף אחת כזו, זה מוטיב מוכר והגיוני שאת מכירה אותו. מותר לכתוב על מכשפות, רק להיות מודעים למקור שלהן...

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
בכדי לחקות תרבות איומה שכזו
נו נו, או כלשונך:
בואו נצא מהקופסא הזאת.
חוכמה בגויים תאמין. לא תמיד חובה לצעוק מרה על תרבותם הנוראית. היהדות מספיק חזקה גם בלעדי התוספות הללו כל פעם בה מזכירים חלילה את אומנותם של עובדי כוכבים.
מותר לכתוב על מכשפות, רק להיות מודעים למקור שלהן...
מכשפות מוזכרות גם במקורות היהודים:
"מכשפה לא תחיה" (שמות כ"ב י"ז) וסיפור המכשפות עם רבי שמעון בן שטח. (משנה סנה' ו , ד).

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מצטערת שפגעתי. לא זאת הייתה כוונתי.
הכל בסדר. לא פגעת באף אחד. אני לא טיפוס שנפגע בקלות כזו.

מה שכן מפריע לי זה הנושא הזה שכל דבר מקשרים לתרבות הגויית. טיפשי בעיני לגנוז סוגה כזו יפה רק בגלל ש... ואולי... לא רואה בעיה בסיפורי פנטזיה. לא רואה בעיה לכתוב על מכשפות.

בכדי לחקות תרבות איומה שכזו,
נו נו, או כלשונך:
כמובן שזה היה בציניות. כפי שאמרתי לא רואה בעיה לכתוב על כך. אוהבת גם לקרוא על הנושא.

ואגב @יונה ספיר אשמח שהספר המדובר ייצא לאור. מקסימום אם לא יילך בציבור שלנו אני אקנה את כל העותקים ואכסה את העלות;)

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
טיפשי בעיני לגנוז סוגה כזו יפה רק בגלל ש... ואולי... לא רואה בעיה בסיפורי פנטזיה. לא רואה בעיה לכתוב על מכשפות.
ממש לא לגנוז! גם אני אוהבת את הסוגה הזו :)
רק לדעתי צריך לדעת מה המקור... ולשים לב שלא נופלים בטעות לרעיונות גויים...
מכשפות מוזכרות גם במקורות היהודים:
"מכשפה לא תחיה" (שמות כ"ב י"ז) וסיפור המכשפות עם רבי שמעון בן שטח. (משנה סנה' ו , ד).
כמובן!
אלא שהן לא ממש מתוארות כמו בצורה שמתוארת בסיפור הזה, כמדומני...
הן פשוט נשים שעוסקות בכשפים, בלי מראה חיצוני מיוחד.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לכתוב ספר זה לא קל... זה פנטזיה..
לכתוב ספר זה לא פנטזיה.

נכון, דרושה השקעה. דרוש מאמץ. במיוחד שמדובר בספר ראשון. אבל אני מאמינה שמי שאמיץ מספיק בכדי לרדוף אחרי החלומות שלו, הוא עוד עתיד להשיג אותם.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לוחמי התמורות
לוחמי התמורות הוא ספר פנטזיה (מצויין) במוצהר

יש כאן קוראים שאוהבים לקרוא פנטזיה?
בוודאי.
פנטזיה היא סוגה נהדרת שלא זוכה למספיק התייחסות בציבור החרדי
למרות שהיא כלי מעולה (הרבה יותר מסוגות אחרות) להעברת מסרים יהודיים בצורה יעילה - בלי להאכיל בכפית

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@REBEKA997 ולכל מי שחיכה להמשך. קבלו פרק נוסף, מפונטז הרבה יותר מקודמו;)

2###

אני לא זוכרת מה קרה עד אז, אך כשפקחתי את עיני בשעה שש וחצי בבוקר מצאתי את עצמי מול תקרה מקולפת, מעוטרת בלולאות עכבישים. הייתי כל-כך קרובה אל התקרה עד שיכולתי למשש אותה.

יצור בעל שמונה עשר רגלים התנדנד על קצה החוט, צנח על אפי. אישוני פזלו לכיוון החותם, פזלו אל העכביש.

צרחתי.

"איפה אני?", מיששתי את גבי הכואב והתרוממתי לכדי ישיבה. רגלי התנדנדו באוויר. שיטוט קצר סביבי סיפר לי שאני יושבת על אחד ממדפי העץ העליונים במטבח.

עשרים וחמישה מטרים הפרידו ביני לבין הרצפה.

מלמעלה, העקמת של גרמלה הייתה נראית כמו קונכייה של חילזון ישן. היא עמדה ליד הסיר הגדול, זמזמה כמה מילים לועזיות והוסיפה שלושה עשבים אל הקדרה. הריח הנורא פילס דרך היישר אל נחירי. אטמתי את אפי באמצעות שתי כפות ידי. נחשול של בחילה טיפס במעלה גרוני.

"הייי! תורידי אותי מכאן! מה עשית לי?", צעקותיי, חלשות וחנוקות, לא הנידו את שלושת השערות השחורות שגלשו מהחלק הפנימי של אוזנה השמאלית.

"אני רוצה הביתה!! תורידי אותי מכאן!!", נדנדתי בחוזקה את רגלי הקצרות ונתמכתי בקרש העץ.

"מישהו אמר משהו?", גרמלה הרימה גבה אפורה ומקורזלת. עיניה שטו על התקרה.

"כן. היי! אני כאן! תורידי אותי", שתי רגליי, שככל הנראה התקצרו במהלך הלילה האחרון, נעו במצוקה.

"תירדי בכוחות עצמך", אמרה בהחלטיות, מותחת את הקוקו הנפוח והאפור שגלש על היבלות שקישטו את צווארה.

"אני לא יכולה לרדת! תורידי אותי מכאן!!".

"מי אמר שאת לא יכולה?", היא שלפה את מקל העץ מכיס הסינר שעטף את מותניה הרחבות, והפנתה אותו אלי.

"לא! לא! לא! אל תעשי את זה!! אל תכשפי אותי!!". עצמתי את עיני בחוזקה, מסתירה אותן באמצעות כפות ידי

הדביקות. כשפתחתי אותן גיליתי שצמחו לי שתי כנפיים גדולות ושחורות.

"עכשיו את יכולה לרדת", גרמלה חייכה חיוך שטני, פניה טומנות את כל הרוע שבעולם.

פרפרתי בשני המשולשים הדקים והמחוספסים שעיטרו את כתפי וצנחתי באיטיות על הרצפה.

"את רואה. הכל אפשרי!", שני קוביות צהובות הבליחו מבין שפתיה הקמוטות.

"בסדר. ועכשיו תורידי לי את הכנפיים המגעילות האלו", הנחתי את שתי כפות ידי על מותני כאות החלטיות.

"לא כל-כך מהר, גברת". היא נעה סביבי במעגלים גדולים, מניפה את מקל העץ ימין ושמאל. לשונות עשן צבעוניות
גלשו מהסיר הגדול במטבח, פלשו לכל חלקי הבית וחסמו את שדה ראייתי.

מה את עושה לי?", הסתובבתי סביב עצמי, מנסה לעקוב אחר תנועות ידיה המהירות. "איפה החברות שלי?"

"חברות שלך?", צחוק גדול ומרושע בקע מבין שפתיה הקמוטות והמכווצות. "את חברות שלך לא תראי יותר. לעולם".

נערך לאחרונה ב:

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אמאאאאאאאאאאאאאאאא
יהיו לי "ניימרס"
דחוף המשך
ותודה שזכרת לתייג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לא לשכוח אף פעם

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בכדי לחקות תרבות איומה שכזו, אני צריכה להיות בקיאה בה או לפחות לקרוא ספר או שניים מה שלא קרה עד עתה.

לא כל פנטזיה היא פסולה. הקטע הנ"ל רחוק מלהיות קשור למשהו כזה. (אחרי הכל בחורות סמינר חרדיות שבאו לגור אצל אישה זקנה לא חושבת שאף גוי (פסול ככל שיהיה) היה חושב על משהו כזה...)
גם אם לא קראת ספרים כאלה, ולא התכוונת לחקות משהו, הרי יצא לך סיפור מכשפות קלאסי. (לא רק השם גרמלה...)
כנראה שמספיק רק לשמוע איכשהו.

בכל אופן כתיבה יפה מאד.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לצערי, אני לפרק הזה התחברתי הרבה פחות.
זה מנותק מהמציאות לחלוטין, ויש בו בפרק אחד את כל קלישאות ספרי המכשפות.
מקל ועיניים, כישוף וכנפיים.... ועוד...
מסכימה לגמרי. מי שלא מת על פנטזיה לא יתחבר לפרק הזה בכלל. למען האמת התוכנית הייתה ללכת על משהו אחר.
מסקרן יותר, מעניין יותר ואפילו מצחיק. אבל אז אמרתי לעצמי שזה לא באמת פנטזיה, התוכן לא משרת את הכותרת. מי שנכנס לאשכול בטוח שהוא הולך לקרוא דברים דמיוניים.

גם הפרק הראשון לא בדיוק היה פנטזיה. ואם הייתי הולכת על התוכנית הראשונה זה היה סיפור על כמה בחורות סמינר שהלכו לגור אצל אישה מוזרה. אז איפה הפנטזיה כאן?
זה מנותק מהמציאות לחלוטין,
זו בדיוק ההגדרה של פנטזיה.

גם אם לא קראת ספרים כאלה, ולא התכוונת לחקות משהו, הרי יצא לך סיפור מכשפות קלאסי. (לא רק השם גרמלה...)
כנראה שמספיק רק לשמוע איכשהו.

בכל אופן כתיבה יפה מאד.
תודה. כמובן שיש לי רקע של סרטים שראיתי כמו הארי פוטר ועוד. אני לא לגמרי מנותקת מהמציאות;)

טובב זה כבר באמת פנטזיה רצינית

דחוף עוד פרקק
אמאאאאאאאאאאאאאאאא
יהיו לי "ניימרס"
דחוף המשך
ותודה שזכרת לתייג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לא לשכוח אף פעם
תודה.

הלוואי שהיה לי זמן להפוך כל 'שיתוף לביקורת' ל'סיפור בהמשכים'. אבל מבטיחה שברגע הראשון שהשעמום יתקוף אותי, אזכר ישר בגרמלה.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בעיני הבעיה העיקרית שהופיעה בדבריו של @שלחן עורך היא המהירות.
הפרק הקודם היה יותר רציונלי, בחורות רגילות שפוגשות מכשפה נרגנת ומסתורית.
ופתאום בפרק השני אנחנו צונחים בלי הסבר לארון בגובה עשרים ומשהו מטר, (לא מצאתי שום אזכור לגובה המטריד של המטבח בפרק הקודם) כשפים וקסמים, גושי רשעות נוטפים מהתקרה, כל החברות נעלמו.
זה ישר מציב לקורא בראש המון סימני שאלה.
מה הולך פה?
איך הגענו למצב הזה?
היא לא אמורה להיות אישה טובה? אוקיי, קצת קריפית - אבל טובה?
דברים כאלה, בעיני לפחות, צריך לעשות בתהליך איטי ומחושב. בכמה פרקים לדחוף רמזים דקים למעשי הכישוף האפלים של הגברת, שלא הכל וורוד, שאולי לא היא המארחת הנכונה בכלל.
כאן זה הרגיש לי מדי מהיר.
ואני לא חושב בכלל שלו היית כותבת דבר כזה הוא לא היה ראוי להקרא בשם פנטזיה. עצם זה שהן נמצאות בבית של מכשפת המכשפות הופך את הסיפור לפנטזיה, כי בחיים האמיתיים זה לא היה קורה.

קיצור בהצלחה רבּה ומרובּה

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
מסכימה לגמרי. מי שלא מת על פנטזיה לא יתחבר לפרק הזה בכלל.
אני דווקא אוהבת מאד פנטזיה והיה לי קשה להתחבר לפרק.
דברים כאלה, בעיני לפחות, צריך לעשות בתהליך איטי ומחושב. בכמה פרקים לדחוף רמזים דקים למעשי הכישוף האפלים של הגברת, שלא הכל וורוד, שאולי לא היא המארחת הנכונה בכלל.
מסכימה מאד. לדוגמא הקטע הזה בסיפור בוטה מאד, כמעט ברמה של סיפור ילדים.
"חברות שלך?", צחוק גדול ומרושע בקע מבין שפתיה הקמוטות והמכווצות. "את חברות שלך לא תראי יותר. לעולם".
המילה מרושע לדוג' קובעת לי ישר בפרק השני את אופייה של הגברת.
אין מחשבות, אין שאלות, מיד מיד ברור לנו לחלוטין שהיא הכוח הרע בסיפור וכמובן לקחה את החברות שלה.
זה מאד מהיר ולכן גם לא אמין.
אני לפחות לא יכולה ברגע אחר לקטלג זקנה שאתמול הכניסה אותי הביתה כבנ"א מרושע על פי הצחוק שלה.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@הפצחן @משולש ברמודה @שלחן עורך תודה על ההערות.

יכולה להבין למה זה נראה שחסרים כמה פרקים בין הפרק הראשון לשני, אולי בגלל שלא תכננתי לכתוב סיפור בהמשכים
זה יצא ככה. לא בדיוק בניתי אותו כסיפור ארוך אלא סתם כשיתוף לביקורת. טכנית הפרק השני לא אמור היה להיכתב.
כלומר, זה לא היה בתוכנית שלי.

מה שהבנתי מ@שלחן עורך זה שהפריע לו שהחלק השני היה תלוש מהמציאות והוא באמת הרבה פחות מציאותי מהפרק הקודם אבל כמו ש@פירי כתבה הפרק הראשון לא ממש היה פנטזיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה