ניהול המאושרים בעם

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ואם כבר, אולי בזמנים כאלו תתאפשר העלאת חומרים מאותו ניק פעמיים בשבוע (אם יהיה לו בכלל)?

פשוט יש לי סיפור שכתבתי ליום הזיכרון. אממה, בעוונותי פירסמתי כבר השבוע.
(אבל האמת, שאני לא יודעת אם הוא עובר מסך כאן, אז אולי נשאיר את זה ככה.)
הכלל של שיתוף בשבוע אינו נאכף כלל, ובתקופות יובש ניתן אולי להניח שאף ישמחו המנהלים שהוא יעקף...

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ואם כבר, אולי בזמנים כאלו תתאפשר העלאת חומרים מאותו ניק פעמיים בשבוע (אם יהיה לו בכלל)?
האמת? נשקל רבות. אם כבר שאלתם ואם אנחנו באווירת מאחורי הקלעים, אפרוש כאן את השיקולים:

להגבלת השיתופים יש שתי סיבות מרכזיות:
1. הסיבה הגלויה והנראית לעין, היא כי בתקופות עומס יש כאן הצפת שיתופים מטריחה. הפורום שלנו בנוי על איזון עדין של אחוז גדול של שיתופים, ואחוז מורגש של דיונים, אתגרים, ביקורות ועזרה.
בתקופות של עומס - יש אינפלציית שיתופים שגורמת לאיזון להתערער. השיתופים נהיים משמעותיים כל כך, עד ששאר האשכולות מאבדים את יכולת התועלת שלהם וממילא אחת המטרות המרכזיות של הפורום נאבדת בדרך.
בתקופות כאלו טוב שיש הגבלה על כמות השיתופים, כך שאר האשכולות נשארים באחוז מסוים ולא נעלמים לחלוטין.

2. הכלל השני והגלוי לעין פחות, תקף בכל התקופות:
לפעמים, ממש לפעמים, קורה שקם ניק חדש בבוקר בהיר וצח ורוצה מאוד להוציא את יצירותיו לאור. זה מצוין, זה נהדר, זה יעיל ומפרה.
אלא שמרוב שהוא להוט לכך, הוא מאבד את מטרת ההתמקצעות: הוא עסוק בלשתף ולהראות ולפרסם, ומכיוון שכך הוא לא פנוי לקבל. הוא לא מבחין בתגובות, ורבליות או בלתי ורבליות.
במקרה כזה יהיה טוב שמישהו יגיד לו: חביבי, אתה כותב נהדר. באמת מצוין. אבל בוא, תירגע מהלהט. חכה שנייה, תסתכל מסביב, תבחן. יש כל כך הרבה דברים ללמוד אחרי שמעלים שיתוף. לא רק מביקורת, גם ממחמאות, מדממה, משיתופים אחרים שעולים באותו זמן.
שבוע הוא פרק זמן נחמד. הוא מספיק כדי ללמוד, ולא ארוך מדי מכדי לעצור את ההתרגשות.

עכשיו. אחרי שכתבנו את שתי הסיבות, הבה נגיע לשיקולים:
כמו שאמרנו, סיבה מספר 2 תהיה תקפה תמיד, אבל לא על כולם.
סיבה מספר 1 תהיה תקפה על כולם, אבל לא תמיד.
אז אם נניח יש לנו תקופת רוגע בקהילה, וכמו שאמרה @RACHELIZ הקהילה שלנו אכן יודעת הרבה תקופות,
לכאורה אין צורך בכלל, נכון?
אז הנה לכם ההפתעה:
נכון.
לא, אני לא חושבת שסיבה מספר 2 היא מניע חשוב מספיק מכדי להפסיק קהילה שלמה מהעלאה. לכאורה, בתקופת שקטות הגבלת השיתופים לא נצרכת.
נו, יפה! אז תעשי משהו עם זה! למה לא מבטלים את הכלל הבלתי נצרך בעליל?
יפה שאלתם.
לא מבטלים, כי בעיניי, לא נכון לשחק עם כללים. גם אם הם בלתי נצרכים כרגע. חוקת און אנד אוף היא קצת מסוכנת. אם יש לנו כלל, והוא כלל חשוב, תנו לו כבוד. תנו לו מקום. אל תתנו לו לשחק עם עצמו, להגיד לפעמים כן ולפעמים לא, אולי, תלוי.
אם הוא לא כלל סדיטסט, ותודו - לא יקרה כלום אם ניק יחכה שבוע גם בתקופת יובש, לא רואה צורך לבטל אותו, כי בסופו של דבר הוא משרת את המטרה.

זאת העמדה שלי. אני משתפת אתכם, כי חשוב לי לדעת אם יש לכם רעיון או הבנה אחרים, ובמידה שכן בהחלט נשקול את זה.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הכלל של שיתוף בשבוע אינו נאכף כלל, ובתקופות יובש ניתן אולי להניח שאף ישמחו המנהלים שהוא יעקף...
תתפלאו, דווקא כן :) אתם הרי לא רואים את האשכולות המחוקים.
בפעמים נדירות ממש יש יוצאי דופן מסיבות חריגות שנשקלים לגוף העניין,
אבל בגדול החרגת שיתופים נאכפת בנוקשות, כמו כל הכללים.

לא כי אני לא חושבת שפה ושם היה כדאי לעקוף את הכלל, ולפעמים אני באמת מרגישה שהלוואי שהשיתוף היה נשאר,
אלא כי אני מנהלת קשוחה וחסרת רחמים שאוהבת להיטפל לאנשים מסכנים ולעשות להם בדווקא.
וגם, בקטנה, כי אני חושבת שאם יש כלל צריך לשמור עליו.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לאחר דיון בעקבות השיח פה - הודעה חגיגית נוספת:
הגבלת השיתופים בטלה ומבוטלת.
שוטו.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כמה טוב - שכללים יכולים להשתנות, וישנם מנהלים עם לב קשוב ורגיש, מבין לצרכי העם.
כמה טוב - שמוּסרים החסמים, בטלות ההגבלות, ונושמת האומה לרווחה.
כמה טוב - שמישהו מקשיב לרחשי הלב הכמוסים, לשאיפות החבויות במעמקים, ומחשב מסלול מחדש.
ועל זה נאמר 'כמה טוב שנפגשנו פנים אל פנים'.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה