עזרה הכשר על טשולנט

מצב
הנושא נעול.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם כשאברך בכולל מביא עוגה של אשתו ל'סיום' אתם דורשים ממנו 'הכשר'?
'הכשר' צריך כשמדובר בעסק שאין לך מושג מי מסתובב בו ומה הם עושים בו.
אם מדובר באברך מהשכונה שאתה מכיר אותו, והוא מצהיר לך שכל המוצרים הם מההכשרים פלוני ופלוני המקובלים עליך, אין שום סיבה לדרוש ממנו הכשר - 'עד אחד נאמן באיסורים'.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
'עד אחד נאמן באיסורים'.
כשזה עוגה של אברך שמכירים בכולל, אפשר בהחלט לסמוך.
לא כשזה עד שמחליט שהוא אחראי על עיר שלמה! ושאף אחד לא יעיז לערער את מרותו..
והרב רובין? הם לא סומכים?
ואני לא עצניק!

לכאורה זה תרתי דסתרי ואף אחד לא יכול לאכול מזה ;)
משהו פה מריח מוזר...
או שפשוט אף אחד לא יודע בוודאות, והכל נאמר כאן מהשערות.

מישהו יודע לפי מה הם הולכים בשחיטת הבקר? והאם יש בדיקה של צומת הגידים בעופות?
האם יש השגחה מעמיקה על מאפיות...
זה רק חלק מהשאלות, שצריך לבדוק לפני שסומכים על כשרות מסוימת בעיניים עצומות.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חשוב לי לציין!!
שאין לי שום דבר נגד הכשרות של מודיעין עילית, ולא נגד שום כשרות כזו או אחרת.
אני מאמינה ויודעת שהדברים נעשו בעיקר מתוך מטרה טובה וחשובה.
רק מה שחשוב לי לומר שאדם צריך להיות ערני למה שהוא מכניס לפה ולהיות להיגרר בנהירה עיוורת אחרי כשרות כזו או אחרת. אלא לבדוק קודם כל אם זה מתאים לו ולהלכות שהוא נוהג על פיהן.

לצערנו היום עניין היח''צ והפרסום נכנס גם למקומות הרגישים ביותר ביהדות, כך שלא נותר לנו אלא להיות ערניים ולבדוק כל פעם כל הזמן בכל מקום.

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם מדובר באברך מהשכונה שאתה מכיר אותו, והוא מצהיר לך שכל המוצרים הם מההכשרים פלוני ופלוני המקובלים עליך, אין שום סיבה לדרוש ממנו הכשר - 'עד אחד נאמן באיסורים'.
וליידער ליידער, אני יודע 4 סיפורים, שראיתי בעצמי, איך שהעד אחד אינו נאמן באיסורים........ (ברגע שזה מגיע לכיס שלו....)
שמעתי גם מרב מכשיר, וגם ממשגיח כשרות, שמי שיודע כמה בעיות יש בחנויות (ואפי' במכירות הקטנות) עם הכשר, לא יעיז להכניס לפה ללא הכשר.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
איך האשכול סטה מכשרות של צולנ'ט, לרמת הכשרות בק"ק מודיעין עילית? מה רק שם מוכרים צולנ'ט, אני יגלה לכם שבכל הארץ מוכרים

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איך האשכול סטה מכשרות של צולנ'ט, לרמת הכשרות בק"ק מודיעין עילית? מה רק שם מוכרים צולנ'ט, אני יגלה לכם שבכל הארץ מוכרים
נראה לי הגיע הזמן בהחלט לסגור את האשכול הזה.
הוא כבר לגמרי ירד לפסים של לשון הרע ללא תועלת כלשהי.
@ניהול האתר

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
וליידער ליידער, אני יודע 4 סיפורים, שראיתי בעצמי, איך שהעד אחד אינו נאמן באיסורים........ (ברגע שזה מגיע לכיס שלו....)
לא הבנתי.
אתה חולק על חז"ל, ופוסק להלכה שעד אחד אינו נאמן באיסורים?

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לגבי הבצלים אני ראיתי כמה פעמים בצלים שקצת פתוחים מלמעלה
ופתחתי אותם ובין הגלידים היו חרקים מטיילים להנאתם....

נערך לאחרונה ב:

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
לא לשטוף בצל מקולף זה בעיית היגיינה?
אכן, אם לא שוטפים בצל לאחר קילוף זה מגעיל.
גם במטבחים מוסדיים חייבים לחתוך את ראש הבצל ולבדוק שהוא סגור, ואם לא, צריך לפתוח ולשטוף את הגלדים, כי סיכויים גדולים שזה מתולע. (כפי ש @המחזק כתב)
בטשולנטיה ראיתי את בעל החנות מקלף חותך וזורק לסיר, בלי לבדוק ובלי לשטוף.
ואגב, סיר או 2 של חמין שהוא מעמיד, עדיין לא נחשב לכמות מוסדית.
ועצוב שיש כאלה שלא מודעים לזה גם בבית הפרטי שלהם.
מופיע מפורשות במדריך הכשרות. של הע"ח.

נערך לאחרונה ב:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אכן, אם לא שוטפים בצל לאחר קילוף זה מגעיל
תלוי אולי מה מצב הידים שלכם..
נשמע לי מוזר להתדיין על זה, זה מקולף מכל צדדיו.

גם במטבחים מוסדיים חייבים לחתוך את ראש הבצל ולבדוק שהוא סגור
ספרו את זה לבד"ץ. ולמשגיחים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה