דיון הכנת דוגמא/סקיצה, בתשלום?

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הצעה:
אז אולי דווקא בגלל האחריות
ובגלל שלא כל אחד קורא את כל האשכולות במשך השנים
כדאי לציין בכל הודעה "נחרצת" או לפחות פעם בכל תחילת אשכול את הרעיון של ה15% וכד'
כדי שאלה שקולטים את הטון לא נכון, יקלטו את המסר? (ולא בגלל הטוןן אלא בגלל התוצאות שעלולות להגיע מכך...)
מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
גוון אנושי מיוחד.
@גיוון כל הכבוד!

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
@גיוון בדיוק לזאת היתה כוונתי!
לכל הנקודות שהדגשת עכשיו ולדעתי התפספסו קודם...

רק חבל שלקחת הכל באופן אישי, הרי לא היית היחיד שהגיב בצורה נחרצת וכוללנית, ואני כתבתי בכלליות על הסגנון...

נערך לאחרונה ב:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
@גיוון בדיוק לזאת היתה כוונתי!
לכל הנקודות שהדגשת עכשיו ולדעתי התפספסו קודם...
לא ממש... בטח שלא בתגובה אולי ב-כוונה. והדגשתי שאין לי ספק שהכוונה לטובה
רק חבל שלקחת הכל באופן אישי, הרי לא היית היחיד שהגיב בצורה נחרצת וכוללנית, ואני כתבתי בכלליות על הסגנון...
א. הגבתי באמת בשביל כל אלו שהגיבו בנחרצות... לא כל אחד אוהב לכתוב פוסטים כאלו.. כמה כתבו לי עזוב אותך מכל זה נמאס להגיב הם בכלל לא מעוניינים לשמוע וללמוד מאחרים. אני לא חושב כך! ולכן כן הגבתי.
ב. באמת התפספס לי לציין שהתגובה שלי היא לא רק בגלל התגובה שלכם אלא גם ’ובעיקר’ על תגובות אישיות שקבלתי (אולי כן ציינתי), שהתבססו על התגובה שלכם אבל לקחו את זה כמה צעדים קדימה, אז הייתי חייב להגיב. כי אם תגובותיי לא מתורגמות נכון אז יוצא שאני מבזבז את זמני לריק.
זה לגופו של ענין ולא משהו אחר.

(ולא בגלל הטוןן אלא בגלל התוצאות שעלולות להגיע מכך...)
איזה תוצאות?

אז אולי דווקא בגלל האחריות
האחריות היא לקבוע נורמות!
נחרצות לא מילה נרדפת לקיצוניות.
כללים חייבים להיות ברורים ונחרצים!
השאיפה צריכה להיות כמה שיותר להיצמד לכללים.
עם זאת יש לזכור תמיד שלכל כלל יש יוצא מן הכלל. אבל כלל חייב להיות...

כדאי לציין בכל הודעה "נחרצת" או לפחות פעם בכל תחילת אשכול את הרעיון של ה15% וכד'
כדי שאלה שקולטים את הטון לא נכון, יקלטו את המסר? (ולא בגלל הטוןן אלא בגלל התוצאות שעלולות להגיע מכך...)
מה דעתכם?
הרעיון של ה15% נכתב די באונס.
להוציא מכל התגובה הארוכה דווקא את השורה שהכי פחות רציתי לכתוב, זה קצת עוול...
ולזה היתה הכוונה הלכה ואין מורין כך. במלא הלכות יש שינוי בפסיקה כשזה בצורה כוללת לרבים או כשזה שאלת יחיד.
מתחילים תמיד מתפשרים. המטרה שלי בכל התגובות פה שהם יתפשרו מ100 ולא מ60.
אנחנו פה בשביל לקבוע נורמות ולא בשביל לקבוע אחוזי התפשרות, את זה שישאלו באישי.
וכמובן שגם נורמות הם לא הלכה למשה מסיני.

זכורני כשהתחלתי עם העימוד, המחיר הנורמטיבי לטקסט רץ היה 4 לעמוד ומתחילים התפשרו לקחו 3, בזכות כמה חברים יקרים שנלחמו פה בפורום למען כולם והצליחו לקבע נורמה של לפחות 5 לעמוד וכתוצאה מכך המתחילים גם אחרי פשרה מרוויחים יותר...
אז מתחילים יקרים וחביבים, זה בעיקר בעיקר בשבילכם.

נערך לאחרונה ב:

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
'את והב בסופה'

בתור פותח האשכול ארשה לעצמי לסכם:
א. אף אחד לא מתכוון אישית. נקודה. גם אם לפעמים הדברים 'נראים' חריפים ונחרצים, עלינו לדעת ולהבין כי המטרה והכוונה - לטובה. המגיב/ה רוצה דבר אחד ויחיד: את טובתו של השואל/ת והקוראים האחרים! יש לו נסיון וידע יותר מהשואל, וממקום זה באה התגובה. ובהחלט כל הכבוד למגיבים!
ב. בהרבה נושאים, בפרט כמו האינטראקציה עם לקוחות וכו', אין כללי ברזל שתקפים תמיד, לכן יש לקחת כל הודעה ותגובה בפרופורציה הנכונה ולהפעיל שיקול דעת. במקרה הצורך ניתן להיעזר בהודעות פרטיות.
ג. עם זאת, חשוב מאד לא להגיב בצורה פוגענית ואישית.
ד. בנידון דידן, אני אישית חייב טובה ל @גיוון ששינה את כל ה'השקפה' שלי על המקצוע. ומציע לכל ה'מתחילים' כמוני (הן מתחילים בפועל, והן כאלו שהרבה שנים במקצוע ולא בטוחים במקום שלהם), לקרוא שוב את ההודעות של בעלי הנסיון (לפעמים נסיון מר..), הן באשכול זה, והן באחרים (כמו אשכול ה'חוזה', או אשכול ה'הנחה'), בנחת ויישוב הדעת ולהוציא משם כלים נפלאים להצלחה במקצוע. והכל בס"ד.

נערך לאחרונה ב:

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא כל אחד אוהב לכתוב פוסטים כאלו.. כמה כתבו לי עזוב אותך מכל זה נמאס להגיב הם בכלל לא מעוניינים לשמוע וללמוד מאחרים. אני לא חושב כך! ולכן כן הגבתי.
מקווה שלא תשמע לקולם! ותמשיך לחשוב כמו שאתה חושב!
לא חושב שמישהו מעלה שאלה בפורום ולא מעוניין ללמוד מאחרים. הגם שהשואלים הם חסרי נסיון (לפחות בנושא שהם מעלים לדיון) עדיין זה לא מחייב אותם לקבל אוטומטית כל תגובה או צורת תגובה. לפעמים לא מוכנים לקבל דעה מסוימת - לא משנה מי כתב אותה - כל זמן שלא מבינים מדוע זה יותר נכון מאשר צורה אחרת של התנהלות וכדו', ובפרט בנושאים שתלויים בשיקול דעת וכדו'.
המידע, הרעיונות והעצות שלכם ושל אחרים יקרים מפז.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה