חיסכון לכל ילד הכל על חיסכון לכל ילד, האם כדאי להוסיף 50 ש"ח לכל ילד? ועוד...

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
שאלה טפשית כנראה
חילקתי את הילדים שלי ושמתי כל אחד בקופת גמל אחרת.
לא זוכרת איזה ואיפה :eek:
איך אני יכולה לבדוק?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אולי מישהו יסביר במילים פשוטות לבורים שכמונו על ההבדל בין גלאט הון לבין תשואה כהלכה,
כי זה נראה שהקרנות של תשואה כהלכה מרויחות יותר,
מה ההבדלים מבחינה הלכתית בינהם?
בגלאט הון, בעיקרון לא רוצים להסתמך בכלל על היתר עיסקא [אפי' שלאחרונה זה השתנה, והם כן מסתמכים] וגם לא משקיעים במניות בכלל, בגלל שיש מניות בעייתיות.
ולכן רוב מוחלט של הכסף נמצא באגרות חוב ממשלתיות, וקצת באופציות.
בתשואה כהלכה, מסתמכים על היתר עיסקא טוב, וגם משקיעים במניות, אחרי שהם בודקים שהם מניות כשרות, [שאין חילולי שבת וכדו']

ובגדול מי שיש לו משכנתא בבנק, ו/או הלוואה אחרת מהבנק, אז הוא מסתמר על היתר עיסקא.
אין כמעט אפשרות היום שלא להסתמך בכלל.

ובגלל שבגלאט הון לא משקיעים בכל דבר, לא פלא ההפרשים בתשואות, כמובן שהכל נגזר בידי הקב"ה.

נערך לאחרונה ב:

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה טפשית כנראה
חילקתי את הילדים שלי ושמתי כל אחד בקופת גמל אחרת.
לא זוכרת איזה ואיפה :eek:
איך אני יכולה לבדוק?
באתר של חיסכון לכל ילד תוכלי להכניס פרטים (כאילו כדי לשנות) ולראות איזו חברה/בנק, בלי מסלול:
https://b2b.btl.gov.il/BTL.ILG.Payments/TochnitChisachonYeledForm.aspx?fromInfo=637133983580310369

דיגיקלי

משתמש מקצוען
ובגלל שבגלאט הון לא יכולים להשקיע בכל דבר, לא פלא ההפרשים בתשואות.
אז אולי לפי מה שאת אומרת שווה לי להכניס את זה שבן 16, ואולי גם את זה שבן 15 לשם (האמת היא שאני נמצאת באחד מהם) כי יש בכך פחות סיכון
אני ממש בכיוון להעביר לאלטשולר שחם, ולכן אני שואלת, אין לי כח לעשות העברה פעמיים
שוב,בתור ידידה בלבד, לא כייעוץ

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
באתר של חיסכון לכל ילד תוכלי להכניס פרטים (כאילו כדי לשנות) ולראות איזו חברה/בנק, בלי מסלול:
https://b2b.btl.gov.il/BTL.ILG.Payments/TochnitChisachonYeledForm.aspx?fromInfo=637133983580310369
הוא מציג לי את המידע רק עבור ילד אחד.
על האחרים הוא רק רושם שאני לא יכולה לשנות דרכם, רק דרך הקופה, והוא גם לא מציג את המידע.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז אולי לפי מה שאת אומרת שווה לי להכניס את זה שבן 16, ואולי גם את זה שבן 15 לשם (האמת היא שאני נמצאת באחד מהם) כי יש בכך פחות סיכון
אני ממש בכיוון להעביר לאלטשולר שחם, ולכן אני שואלת, אין לי כח לעשות העברה פעמיים
שוב,בתור ידידה בלבד, לא כייעוץ
ייתכן שזה פחות סיכון, אבל לא בטוח.
כשהשוק יורד, גם הם יורדים, כמו למשל ב 2018.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא מציג לי את המידע רק עבור ילד אחד.
על האחרים הוא רק רושם שאני לא יכולה לשנות דרכם, רק דרך הקופה, והוא גם לא מציג את המידע.
כשנכנסתי וכתבתי שאני רוצה לשנות לכל ילד באופן פרטני נתן לי מידע לכל אחד. לא יודעת למה לך לא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לידיעתכם, עם הגיעו של הילד לגיל 18 יופקד לחשבונו בקופה מענק של 500 ש"ח.
אם כספי החיסכון שייצברו בקופה, כולם או חלקם, לא ימשכו בהגיע הילד לגיל 21 יופקד לחשבונו/ה בקופה מענק נוסף של 500 ש"ח.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
איזה נכסים הוא מחזיק?
בבקשה, מצורפת טבלה של רשימת הנכסים מהאתר של החברה, היא מחזיקה אג"ח קונצרני ועוד כמו בכל מסלולי ההלכה האחרים שבפיקוח העדה החרדית.
בהזדמנות זאת אוסיף הסבר קטן על ההבדל בין הכשרויות, חלק מהאג"ח הקונצרני שמאושר במסלולים שבפיקוח העדה החרדית כגון טמפו אגוד וכו' המצוינים ברשימה של הרכב הנכסים במור, לא מאושרים כלל ע"י ועדת הבנים תשואה כהלכה, שנוקטים גישה מחמירה יותר בנוגע לחשש ההלכתי החמור ביותר בקרנות והוא הלואה בריבית קצוצה לחברה, שבזה מדיניות הכשרות שלהם לא להסתמך על כל היתר עיסקא, וכגון במקרה של אגוד שאין היתר עיסקא לחברת ההנפקות אף שיש היתר עיסקא לבנק, וכן אינם סומכים על היתר עיסקא שאין בו תנאי המאפשר את קיומו של ההיתר עיסקא גם בקניה בשוק המשני.
ואילו בגלאט הון למעשה לא מסתמכים בכלל על היתר עיסקא ולא רוכשים כלל אג"ח אלא של מדינת ישראל שלדעתם הוא כדין נכסי הפקר.
בהמשך אוסיף עוד חילוקים

קבצים מצורפים

• 514956465_g9113_p319.xlsx
    KB 289 · צפיות: 26
נערך לאחרונה ב:

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני עכשיו הסתכלתי אצל הילדה שלי שנולדה בתחילת 2017,צברה רווח של 66 שח במנורה מבטחים שזה היה הברירת מחדל
איך אני יכולה לדעת איפה כדאי להעביר כרגע?אלטשולר שחם נחשב בטוח?

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל הילדים שלנו במגדל מקפת
האם כדאי לעבור ואיך עושים זאת?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמה נקודות שעלו לי לגבי 'חסכון לכל ילד':
א. במדינתנו עם הממשל הלא יציב, יש סיכוי גדול שבעוד כך וכך שנים תשנה הממשלה את חוק החסכון לכל ילד, ותחליט שאפשר להוציא אותו רק למטרות לימודים גבוהים באוניברסיטה או במכללה. וכך ילכו החמישים שקלים שהוספתם לטמיון, במקום להוציא אותם לצרכיכם.
ב. בגיל 18 יוכל הילד להוציא את הכסף שבקופה לכל צורך שהוא יהיה מעוניין בו. לעשות רשיון, לקנות רכב, או אפילו לנסוע לטיול בחו"ל. האם אתם בטוחים שזה דבר חכם להוסיף לקופה 50 שקלים לחודש שהייתם יכולים להשתמש בהם לדברים מועילים?
ג. מעולם לא הבנתי מאיזה דין חובה עליי לבחור עבור ילדי קופה הלכתית. הכסף הוא לא שלי, הוא של המדינה, ואין לי שום אפשרות להשתמש בו. גם ילדיי הפצפונים לא יעברו שום עבירה בזה שישתמשו בכסף שהמדינה החליטה להקצות עבורם לשימושים שונים שאינם על פי ההלכה. מאחר שאין לי מושג באיזו קופה הכסף ירוויח יותר, הרי שלדעתי איני עושה שום עבירה בזה שאיני בוחר, והמדינה בוחרת בעצמה עבור הכסף שהיא מייעדת לתת לילדי בגיל 18, באיזו קופה היא רוצה שהוא יתנהל.
ד. האם כל ה'נגידים' החרדיים שיושבים בשולחן המזרח בכל האירועים והדינרים החרדיים, השקיעו את כספם רק באפיקים המותרים על פי הקופות ההלכתיות, או שזו חובה המוטלת רק על האברכים שיש להם בקושי פת לחם? נקודה למחשבה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
ג. מעולם לא הבנתי מאיזה דין חובה עליי לבחור עבור ילדי קופה הלכתית. הכסף הוא לא שלי, הוא של המדינה, ואין לי שום אפשרות להשתמש בו. גם ילדיי הפצפונים לא יעברו שום עבירה בזה שישתמשו בכסף שהמדינה החליטה להקצות עבורם לשימושים שונים שאינם על פי ההלכה. מאחר שאין לי מושג באיזו קופה הכסף ירוויח יותר, הרי שלדעתי איני עושה שום עבירה בזה שאיני בוחר, והמדינה בוחרת בעצמה עבור הכסף שהיא מייעדת לתת לילדי בגיל 18, באיזו קופה היא רוצה שהוא יתנהל.
זו לא שאלה לגולשי פרוג אלא לרב, וודאי שיהיו רבנים שידעו לענות לך מדוע אתה חייב, ומנגד רבנים שיידעו לענות לך מדוע אינך חייב. זה שאתה לא מבין לא גורם לזה להיות מותר.
ד. האם כל ה'נגידים' החרדיים שיושבים בשולחן המזרח בכל האירועים והדינרים החרדיים, השקיעו את כספם רק באפיקים המותרים על פי הקופות ההלכתיות, או שזו חובה המוטלת רק על האברכים שיש להם בקושי פת לחם? נקודה למחשבה.
מה זה משנה???

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. במדינתנו עם הממשל הלא יציב, יש סיכוי גדול שבעוד כך וכך שנים תשנה הממשלה את חוק החסכון לכל ילד, ותחליט שאפשר להוציא אותו רק למטרות לימודים גבוהים באוניברסיטה או במכללה. וכך ילכו החמישים שקלים שהוספתם לטמיון, במקום להוציא אותם לצרכיכם.
לא מאמינה בזה!
[וודאי לא כשיש לנו ייצוג הולם בכנסת]
ב. בגיל 18 יוכל הילד להוציא את הכסף שבקופה לכל צורך שהוא יהיה מעוניין בו. לעשות רשיון, לקנות רכב, או אפילו לנסוע לטיול בחו"ל. האם אתם בטוחים שזה דבר חכם להוסיף לקופה 50 שקלים לחודש שהייתם יכולים להשתמש בהם לדברים מועילים?
נכון אין וודאות לאף אחד, אבל החשש הרחוק שאני כ"כ ישנא את בני ולא ארצה לתת לו שום דבר, לא קיים אצלי, אם יבזבז את כספו על שטויות, אז זה יהיה בעיה שלו, לא שלי.
בקיצור, נראה לי שאני תמיד יאהב את ילדיי, ולכן מסכימה לתת להם את הכסף הזה בכל מקרה, כמובן שאני יעדיף שהם יתנהלו עם זה בחכמה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכון אין וודאות לאף אחד, אבל החשש הרחוק שאני כ"כ ישנא את בני ולא ארצה לתת לו שום דבר, לא קיים אצלי, אם יבזבז את כספו על שטויות, אז זה יהיה בעיה שלו, לא שלי.
בקיצור נראה לי שאני תמיד יאהב את ילדיי, ולכן מסכימה לתת להם את הכסף הזה בכל מקרה, כמובן שאני יעדיף שהם יתנהלו עם זה בחכמה.
לא צריך לשנוא את הילד בשביל שלא לתת לו עשרות אלפי שקלים בגיל שיתכן שהוא לא מספיק בוגר בו בשביל להבין שצריך לחסוך אותם.
ההורים שלו תמיד אהבו ואוהבים אותי, ואף על פי כן מעולם הם לא נתנו לי 50 שקל חודשיים דמי כיס.
אם הוא יבזבז את כספך על שטויות, זו תהיה בעיה שלך, שהיית יכולה להשתמש עם הכסף לדברים מועילים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה