עזרה הי... תנו רעיונות איך לחסוך ב'הוצאות השוטפות'!

לאה ל

משתמש פעיל
כיצד נחסוך בכסף ונהיה צרכנים נבונים? מספר טיפים שימושיים

אנרגיה בבית

תאורה

• עברו לנורות חסכוניות. בשוק קיימות נורות החוסכות עד 60 אחוז מצריכת החשמל והן גם בעלות משך חיים ארוך עד פי שלושה מנורות רגילות. למרות מחירן היקר – הקנייה משתלמת, בעיקר כשמתקינים אותן בחדרים בהם האור דולק זמן רב בכל יום. לחלופין – אפשר גם להשתמש בנורות הפלורוסנט הוותיקות, שגם הן חסכוניות מאוד בצריכת חשמל (עד רבע מצריכת נורות רגילות המפיקות עוצמת תאורה דומה)

• היפטרו מנורות ההלוגן. הן צורכות כמות עצומה של חשמל.

• בחדרים קטנים הסתפקו בנורות של 40 או 60 וואט, וכך גם בכניסה לבית ובחדר המדרגות.

• העדיפו קירות בצבעים בהירים, ה"מאירים" את הבית.

מזגן

• המזגן הוא צרכן האנרגיה הכבד בבית, ומתחרה בו רק המקרר. לכן – השתמשו בו בתבונה:

• שימו לב! שינוי של מעלה אחת בטמפרטורת ההפעלה של המזגן משנה את צריכת החשמל בחמישה אחוזים! דוגמה: חימום החדר לטמפרטורה של 21 מעלות במקום 19 מעלות תגרום לצריכת חשמל גבוהה בכעשרה אחוזים! במילים אחרות, שימו סוודר והורידו קצת את הטמפרטורה של המזגן.

• לפני שאתם קונים מזגן – הקפידו לבדוק מהי יעילות צריכת האנרגיה שלו. זו גם הסיבה שכדאי לכם להחליף את המזגן הישן שלכם, המאוד לא יעיל בצריכת אנרגיה, במזגן חדיש וחסכוני. החיסכון בחשמל יכסה את עלות הקנייה בתוך שנים ספורות.

• נקו לעתים תכופות את הפילטרים של המזגן. פילטר סתום באבק מפחית מאוד את יעילות עבודת המזגן, גורם להגברת עוצמת המנוע והמדחס ולבזבוז חשמל.

• סגרו חלונות, הורידו תריסים, הגיפו וילונות. סגרו גם את דלתות החודרים הריקים. כדי לאטום טוב יותר את הבית – בעיקר בקיץ – מנעו כניסה של חום וקרינת שמש פנימה, בעזרת וילונות ותריסים. בחורף – התריסים והווילונות מוסיפים לבידוד וחוסכים בשימוש בחימום.

פינת העבודה

• הציבו נורת שולחן, שתחסוך לכם את השימוש בתאורה החזקה של החדר כולו.

• היעזרו באפשרויות ניהול צריכת החשמל של המחשב: הגדירו כיבוי אוטומטי למסך ולדיסקים (Sleep Mode) אם איש אינו נוגע במחשב במשך למעלה מ-20 או 30 דקות. מחשב פעיל צורך יותר חשמל מנורה חזקה במיוחד.

המטבח

• שימו לב לנתוני צריכת החשמל של כל מכשיר חשמלי שאתם קונים: המקרר, מדיח הכלים, מכונת הכביסה והמייבש. שימו לב! מוצרי חשמל חדישים חסכוניים הרבה יותר ממוצרים ישנים, ולעתים – החיסכון בחשמל מגיע לעשרות אחוזים! וכך, לפעמים משתלם לקנות מקרר חדש למרות שהמקרר הישן שלכם, בן ה-15, עובד לכאורה מצוין. רק החיסכון בחשמל יחזיר לכם את עלות המקרר בתוך שלוש-ארבע שנים. סמל "כוכב האנרגיה" המודבק על מכשיר החשמל החדש שאתם קונים אמור להדגיש את היותו חסכוני בשימוש באנרגיה. אל תקנו מכשיר חשמלי שאינו מצויד בסמל הזה!

• הקפידו שהמקרר יהיה סגור: דלת מקרר שאינו סגורה כהלכה גורמת לתרמוסטט להפעיל שוב ושוב את מנוע המקרר, שזולל חשמל רב.

• בדקו מדי פעם את הגומי האוטם את דלת המקרר. אם הגומי נראה פגום – הזמינו טכנאי להחליפו. אם יש לכם אחריות או ביטוח שרות למקרר – החלפת הגומי אמורה להיות כלולה במסגרת פוליסת הביטוח. התאימו את טמפרטורת העבודה במקרר לעונות השנה.

• אם אין במקרר מערכת אוטומטית לבקרה על הטמפרטורה הפנימית ולהתאמתה לתנאי הסביבה – הקפידו להוריד את טמפרטורת התפעול בחורף. אין צורך לקרר מדי.

• הימנעו משימוש תכוף במכשירי החשמל. הקומקום החשמלי, המערבל הידני, המיקסר, הטוסטר, תנור הבישול והאפייה – כולם צרכני אנרגיה כבדים. הימנעו ככל האפשר משימוש בהם.

• כבו את תנור הבישול דקות אחדות לפני המועד המומלץ – והשאירו את המזון בפנים עוד זמן מה, כדי שיתבשל בחום הנשמר בתוך התנור.

• מבשלים אוכל שהיה במקפיא? הקפידו להפשיר אותו קודם ותחסכו בזמן בישול.

• אם אפשר – השתמשו בשיטות הישנות של סיר לחץ או מכסה אטום – כדי לקצר ולייעל את משך הבישול.

חדר האמבטיה

• עטפו את דוד השמש ב"מעיל" מבודד, במיוחד אם הוא ניצב על הגג, חשוף לרוח הקרה (אין לכם דוד שמש? התקינו כזה ממש מיד!)

• התקינו חמם מהיר בדוד חימום המים, וקצרו את משך השימוש בדוד.

• התקינו "טיימר". כמה פעמים שכחתם לכבות את דוד חימום המים בבוקר, יצאתם לתפילה ולעבודה והשארתם אותו פועל לשווא, במשך כל היום? טיימר פשוט יכול למנוע את הטעויות היקרות האלה, על-ידי כיוון מראש של משלך הפעלת הדוד.

צרכנות נבונה

• אל תקנו בתשלומים-זה הרגל רע.

• מתחילים את הקניה בסופר מסוף החנות לכיוון הקופות, לא סיבוב הלוך וחזור.

• מרכזים קניות פעם בשבוע - לא יותר, עם כל כניסה לסופר אתם נחשפים לפיתויים מיותרים.

• הקשו על עצמכם – הפכו את חווית הקניות לפחות נעימה לכו לקניות עם ילדים , נעלו נעלים לא נוחות וכד' אל תיקחו תיקים גדולים.

• ערכו פגישות רק במקומות שבהם אין מרכזי קניות או חנויות רבות, כך תורידו את הפיתוי .

• קשר עם הבנק - לפני שאתם יוצאים לבזבז התקשרו לבנק או עצרו בכספומט לוודא כמה כסף יש בחשבון, רוב הסיכוי שמצב החשבון יעשה לכם רע ותוותרו על הבזבוז.

• נסו לעשות פעולות שאין בהן צורך בהוצאה כספית לדוגמא פנקו את עצמכם בקפה טוב בבית על המרפסת , טיול בפארק ועוד.

• צאו לקניות ללא כרטיס אשראי ועם סכום כסף שהקצבתם מראש ובמזומן, כך בטוח שלא תבזבזו יותר ממה שהקצבתם , כך עשו עם עצמכם ועם ילדכם. ברגע שיש תקציב שמוכן מראש, מבזבזים פחות.

• תכננו מראש את מי אתם מתכננים לארח במהלך החג. בדקו היטב אילו מזונות אתם יכולים להכין לבד ולא לקנות –אוכל מוכן עולה בערך פי חמש ממזון גולמי. אם יש לכם ילדים, דברו אתם מראש על הבילויים בבין הזמנים. ילדים מעל גיל שמונה מסוגלים להבין מהן מגבלות כלכליות, ואם תתייעצו אתם ותתחשבו בדעותיהם, הם ישמחו לשתף פעולה.

• הולכים לסופר עם רשימה? הציבו בראש הרשימה שלכם את מוצרי החלב והלחם. אלה ממוקמים בדרך כלל בקצה החנות, וכדי להגיע אליהם אתם צריכים לעבור המון פיתויים שעלולים לגרום לכם לקנות דברים שלא התכוונתם אליהם. לכו ישר למקרר החלב, ורק אחר כך בדקו מה עוד יש ברשימה.

• אתם בחנות ומשהו מאוד מפתה אתכם? דחו את רכישתו לפעם הבאה. כתבו לכם על פתק לכלול אותו ברשימת הקניות הבאה, ועד אז תוכלו להחליט אם אתם באמת רוצים או צריכים אותו.

• המוצרים שמונחים על מדף בגובה העיניים בדרך כלל יקרים יותר. הקפידו להשוות מחירים עם אלו המונחים גבוה או נמוך יותר.

• אל תערכו קניות בבוקר אם לא תתייחסו לקניות כאל בילוי, תוציאו פחות כסף. לכו לקניות בסוף היום, כשאתם עייפים ורוצים לחזור הביתה. לכו לבד, לא עם בני הזוג, ובטח לא עם הילדים. כשמתייחסים לקניות כאל חגיגה משפחתית קונים יותר, ויש סכנה שתתפתו לקניות שלא תכננתם גם בחנויות סמוכות.

• אכלו לפני הקניות אכלו ושתו לפני הקניות, כדי שהרעב לא יפתה אתכם לקנות מוצרים שלא תכננתם. לדברי המבינים, זה יעזור לכם לעמוד בפני ריחות האפייה ותמציות הריח המלאכותיות שמפזרים בסופרמרקט כדי לפתות אתכם!

• לא לקנות ברשתות גדולות שמפרסמות את עצמן בעיתונים, אלא בחנויות שמחוץ למרכזי הערים, שאצלן המוצרים לא מסודרים כמו בבית מרקחת, אבל הן גובות מחירים נמוכים יותר. חפשו שווקים, חפשו סיטונאים, ובמיוחד חפשו את אלה שמוכרים אריזות גדולות. קנו מוצרים בתפזורת: פסטה ותבלינים, למשל, אפשר למצוא באיכות גבוהה מאלה הארוזים, והבדלי המחיר משמעותיים.

• קחו בחשבון כי בענייני מתנות מתקיים תמיד חוק "20 – 80". אם הקצבתם 100 שקל לרכישת מתנה, אל תסתכלו על מתנות שעולות יותר מ-80 שקל, כי 20 שקל נוספים תמיד יוצאים איכשהו על כרטיסי ברכה, על אריזה וכיו"ב".

ועוד קצת טיפים מעורבים הנוגעים להתנהלות כלכלית

• השוואת מחירים בין שלושה אנשי מקצוע, לפחות, הכרחית לפני סגירת השיפוץ עם אחד מהם.
כיצד עושים השוואת מחירים יעילה?
בשלב הראשון מגדירים לעצמנו מה בדיוק כולל השיפוץ.
בשלב השני מכינים טבלה המפרטת לפרטי פרטים את העבודה וכוללת את העמודות הבאות: תאור העבודה, מחיר ליחידה, יחידת המידה (מ"ר, קוב, ק"ג), כמות, סה"כ. לטבלה זו מכניסים את כל סעיפי השיפוץ.
בשלב השלישי מוסרים את הטופס לשיפוצניקים ומבקשים מהם למלא בו את הצעת המחיר שלהם.
רק כך ניתן לעשות השוואת מחירים מקצועית - השוואה של הצעות מחיר המותאמות לאותה תבנית.
ישנם בעלי מקצוע אשר ידרשו תשלום עבור הגשת הצעת מחיר, זה בהחלט לגיטימי, כי אכן הכנת הצעה גוזלת זמן רב, אך כדאי לדעת כי בעלי מקצוע אלו "תופסים מעצמם" וכנראה שהם עמוסים בעבודה.

• אם נקלעתם למצב זמני, אשר מקשה עליכם לשלם את המשכנתא (הוצאה לא צפויה, פיטורין וכיו"ב) - אין להמתין שהוראת הקבע החודשית תחזור. יש לפנות לבנק מבעוד מועד ולבקש דחייה של התשלומים החודשיים למשך חודש או יותר והפחתתם הזמנית על מנת שתוכלו להיערך מחדש. התשלומים שנדחו מתווספים לסכום ההחזר בתוספת ריבית.
עליכם לזכור כי פיגור בתשלומים גורר אחריו חיוב בריבית פיגורים והגדלה משמעותית של החוב. לפיכך עדיף לפנות ביוזמתכם לבנק, כאשר כך יגדל הסיכוי להגיע להסדר תשלומים או פריסת חוב שיהיה מקובל הן עליכם והן על הבנק.

• לבדוק את סך אמצעי התשלום הקיימים בחשבון – כרטיסי אשראי, הוראות קבע קיימות והרשאות לחיוב חשבון (לבזק, חשמל, ארנונה וכו') בבדיקה זו יש לבחון את מועדי החיוב ולבחון אותם מול מועדי קבלת ההכנסות בחשבון (משכורות קצבאות וכו'). מומלץ לצמצם עד למינימום הנדרש את סך האמצעים הללו ולהתאים את מועדי החיוב למועדי קבלת ההכנסות.

• לא כדאי להתפתות ולקחת עוד הלוואה כדי "לפתור" כביכול את הבעיה. נדרש שיקול דעת לפני ביצוע המהלך בשיקולים: משמעות ההחזר על ההוצאות החודשיות, שיעור הריבית, תקופת ההלוואה אופן ההצמדה והכי חשוב – האם בטווח של כמה חודשים קדימה אכן לא צפוי שתתעורר בעיה נוספת.

• תשלום חשבונות מומלץ לבצע ע"י מתן הרשאה לחיוב כרטיס האשראי ולא ע"י הוראת קבע, מאחר שתשלום בהוראת קבע יחייב בעמלת שורת חשבון בסך של כ- 1.22 ש"ח וכן ביטול הוראת קבע עולה כ- 5 שקלים. כמו כן, תשלום באמצעות כרטיס אשראי יזכה בנקודות ויאפשר להנות מתוכניות האשראי של חברות האשראי.

• נהל תקציב המשפחה כעסק לכל דבר - ערוך הכנה מוקדמת - אסוף את כל המסמכים מהם ניתן לשאוב מידע על הוצאותיך השוטפות לתקופה של 2-3 חודשים: דפי בנק, הודעות חיוב כרטיסי אשראי, חשבונות שוטפים, קבלות על קניות וכד'. חפש מקורות הכנסה נוספים - עבודה נוספת, שעות נוספות, הטבות שניתנות למימוש כגון החזרי מס ו/או ביטוח לאומי . פרוש התחייבויות מעיקות - אם יש לך החזרים על הלוואות שאינך יכול לעמוד בהן , בצע פריסה לתקופה ארוכה על מנת לעמוד ביעדי התקציב אותם קבעת. לאחר שהחלטת על ביצוע הקיצוצים הנדרשים, השתמש בכלים זמינים ונוחים כגון תוכנת "תזרימית", לתכנון וניהול תקציב המשפחה הניתנת לשימוש חינם. עקוב באופן שוטף אחר ביצוע התקציב.

באדיבות:

www.tips4u.co.il

www.stips.co.il

ynet.co.il

קפוצון

משתמש מקצוען
כהתחלה בשביל לראות איפה אנחנו עומדים לקנו נילונית ותלינו אותה בצד הפנימי של דלת הארון
במשך חודש כל קבלה שהיא הכנסנו לשם ואז בסוף החודש סידרנו ברשימה את כל הקניות שביצענו
זה מאוד מעצבן אבל זה המדד לקניות - כדאי לעשות זאות במשך שלושה חודשים כדי לתת מדד יותר אמיתי.

ואז מסננים קניות חד פעמיות של מוצרי חשמל גדולים וכד'

אנחנו ראינו שהמקום שלנו לחסוך (ואל תהרגו אותי - לי זה מתאים לא לכולם!!!) זה לקנות כל פעם 2 סוגי פרות ולא 5, חצי שעה אחרי שחוזרים מקניה כל הפרות נגמרים, כל ילד לוקח לפחות 2 מכל סוג וזה נגמר, החלטנו להגביל את עצמינו ל2 סוגים כל פעם בגיוון של סוגים, כך שבמשך השבוע הם מקבלים מבחר רב של פרות ולא בבת אחת.

כך גם יצא לנו לעקוב אחרי הרגלי הטענת הרב קווים למי צריך חופשי חודשי ולמי רק ערך צבור וכמה, לילד שמאבד את הרב קו להטעין כל פעם סכומים קטנים וכו'

עוד משהו- ושום בבקשה לא להתלהם עלי, יש חברות של עופות שהעצמות עוף שלהם מגיעות מפירוק של העוף לפרגיות ונשאר שם המון עוף מהירך וזה עולה 5-6 ש"ח לק"ג שתי חבילות של עצמות עוף כאלו יכולים לכסות ארוחת צהרים שלמה למשפחה

נערך לאחרונה ב:

chaya3330

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כדאי לבדוק את החשבונות כמו:
כרטיס אשראי כמה אתם משלמים 'דמי הנפקה' לחודש. אם יש כמה כרטיסים ועל על כרטיס משלמים 10-15₪ בחודש זה יוצא משמעותי.
אפשר לעבור לכרטיס של רמי לוי מקבלים מתנת הצטרפות 135₪ לקניות (אם אתם זוג תוכלו לקבל 270₪) שנתיים ללא דמי עלות חודשיים פלוס מבצעים קבועים..

תבדקו חשבון טלפון אינטרנט שיחות לחו"ל וכד' כל פעם יוצאים מבצעים חדשים ואפשר לחסוך משמעותית...

רוטב שום

משתמש מקצוען
שמעתי הלצה על משהו ששאלו אותו איך נהייתה עשיר?
ענה שהיה חוסך וחוסך וקונה בזול, ורץ לכל המבצעים וחיטט רגליו מקצה לקצה כדי לקנות בזול
ואז --- דוד שלו נפטר והשאיר לו ירושה

אז מלחסוך אפשר לחיות נכון ובכבוד ואפילו לחסוך קצת בצד לחתונות

אבל בשביל להיות עשיר צריך לעבוד ולהשקיע

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
שמעתי הלצה על משהו ששאלו אותו איך נהייתה עשיר?
ענה שהיה חוסך וחוסך וקונה בזול, ורץ לכל המבצעים וחיטט רגליו מקצה לקצה כדי לקנות בזול
ואז --- דוד שלו נפטר והשאיר לו ירושה

אז מלחסוך אפשר לחיות נכון ובכבוד ואפילו לחסוך קצת בצד לחתונות

אבל בשביל להיות עשיר צריך לעבוד ולהשקיע
לא נכון,
צריך רק סיעתא דשמיא

p100digital

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני ממליצה מאד על קורסים של אליהו ליבוביץ' מנהל גמ"ח 'יד שמשון' בברכפלד, שגם הוציא ספר בנושא על כלכלה נבונה

בגדול הוא מלמד לא איך לחסוך או להתקמצן, ואפילו לא איך להגדיל הכנסות, אלא איך לנהל את החשבון שלך, וכמו כל עסק שחייב ניהול שכולל תוכנית עסקית מראש, ומעקב אחרי ההוצאות והכנסות, כך החובה גם בתקציב משפחה

נניח לדוגמא את תקציב מדינה אם לא היו מתכננים מראש אלא כל פעם היו מוציאים כמה שצריך באותו זמן, ואז שר הביטחון אומר אני חייב 20 מטוסי קרב חדשים ו3 צוללות וכו' וכו' ומוכרחים את זה לביטחון המדינה, ברור שהתקציב שלו יגדל פי 3 יותר, לעומת זאת אם מראש יגדירו לו את התקציב ל60 מליארד ש"ח ואם זה תעשה מה שאתה חושב, אז פתאום יבדקו ויחליטו שמספיק 10 מטוסים וצוללת אחת,
בקיצור חייבים לנהל תקציב, ולכן חובה להגדיר מראש כמה יש בתקציב ההכנסות, וכמה אפשר בשביל ההוצאות, ולכן לא עובדים עם אשראי !!! שאי אפשר להגביל אלא אך ורק עם מזומן (חוץ מההו"ק באשראי), ומכניסים כל חודש במעטפות את התקציב למזון, שונות ושנתי ורק ככה אפשר לנהל תקציב.

זה ממש על קצה המזלג ואני ממליצה מאד על שמיעת הקורסים 'כלכלה נבונה' שלו, ואם לא לפחות על הספר.

אבנועם

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
איך לחסוך או לא לחסוך
זה לא תלוי בחסכון
ולא בהצטמצמות
ולא בדקדוקי עניות
הרבה יותר מזה
פשוט הכנסות כנגד הוצאות.
ואם התוצאות הם שליליות אז פשוט אין
להגדיל הכנסות להוריד הוצאות
תזכרו שאסור לגנוב או להלוות בלי להחזיר וכדו'
לא תמיד צריך בגד חדש
לא תמיד צריך את הטיול הכי... ואת האוכל הכי...
למי שאין צריך להתכלכל לפי מה שיש לו ולא לפי החברה
דברים פשוטים שצרכים חיזוק
ואם תתנהל בעז"ה כך יהיה לך בשפע
(כמו שאבא נותן כסף רק לילד אחראי כך הקב"ה)
בדוק ומנוסה - שווה לנסות
(חשוב לדעת שהקושי בניהול הכלכלה היום ביחס לפעם זה רבוי הוצאות לא צפויות - העבודה העיקרית זה להתכונן מראש לכל הוצאה ולעשות סדר ברור בכל ההוצאות)

צבייון

משתמש מקצוען
אולי לא הרבה יודעים
שהנוהג בדקדוקי עניות (לא חסכנות)
מידת הדין מתוחה עליו.
כך אומר מי שאין לו כח לחסוך או מי שיש לו אפשרויות... כל עוד ואין לזה מקור מוסמך.

אבל כלל חשוב מאד ששמעתי פעם שיותר זול לא לקנות מאשר לקנות בזול...

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
חיסכון בחשמל -
במקום להשתמש במיחם חשמלי הסוחב הרבה חשמל/ לחילופין בקומקום שצריך להרתיח כל הזמן - קנינו טרמוס עם משאבה - עלה בסביבות 290 ש"ח, מרתיחים קומקום אחד וחצי - ממלאים את הטרמוס, ויש לנו מים חמים למשך יממה ויותר (מתאים למי שלא צריך כמויות ענקיות של מים חמים)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
לאא ולא ולא ולא ולא ולא! ! ! ! ! ! !
אין לכם מושג כמה קצת החנויות מרויחות!
אפשר לשאול פעם אחת. לא לדרוש ולא לסחוט! ! !

יום אחד הייתי בחנות של רקמות,
בעל החנות נתן לי שירות אדיב מאוד ולא איבד את הסבלנות אפילו שזה לקח המוווון זמן
(כי נורא התלבטתי...) ובסוף כשהוא אמר לי את המחיר הסופי הייתי בשוק, (הייתי ירוקה בתחום ולא הבנתי בדברים האלה)
אז הוא נאנח ושאל אם להתחיל מהתחלה במידות יותר קטנות, אבל כבר לא היה לי עצבים,
אז הוא הציע הנחה.
אבל רגע חשבתי ואמרתי, מה מול מה,
עוד כמה שקלים מול הרגשה טובה שאפשר לעשות ליהודי,
אז אמרתי שאני מאוד מעריכה את השירות שלו ואני לא רוצה הנחה.
ואם הייתה לי אפשרות הייתי משלמת לו יותר.
זהו.
תחשבו על המשמעות של המחיר שאתם משלמים בשביל הכסף שאתם לא רוצים לשלם...

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אני מניח שאני לא מגלה את אמריקה
אבל היום כל הארגונים , מסילה, פעמונים וכדו'
אומרים שאם אתה לא בזבזן, האפשרות היחידה לשפר יכולת כלכלית זה להוסיף הכנסות
כמדומני שסילבר חזר בו מההנחה הזו.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
החסכון האמיתי הוא תכנון, המשפחה כעסק, תקציב מסודר ומוכן מראש
וסליחה שאני אומר, גם אם הכל מגמ"ח (כמובן לא רצוי בכלל) לתכנן מראש, לחשב את כל ההוצאות, לרשום, ולעבוד לפי הספר.

לגבי ההערות המגדריות, זה בהחלט פתרון, אני בקניות חוסך/שוכח/אין בהכשר/ לא מצאתי/ שכחתי, אבל בתקציב לארג', ולכן, את התקציב מנהלת הגברת, ואת הקניות אני, ובכל מקרה רשימות.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
הו, ברוך מחיה מתים.
תודה שהחזרתם את האשכול החשוב והמחכים הזה!
מעריכים מאוד.

זושא כץ

משתמש מקצוען
@חיים ברווח !
שם תגלו במה כדאי לכם לחסוך!
במה נגיד לכם לחסוך? לקנות פחות פירות? אולי אתם לא קונים ממתקים בכלל וזה הממתקים של הילדים?
אחרי המערכת הזו תבינו במה אתם מגזימים? מה יורד ע"ח הדבר האחר?

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרבה מהרעיונות שהוזכרו אני גם מיישמת, אוסיף גם משלי:
קניות רק במזומן, משתדלת לפי רשימה
לא יוצאים עם הילדים
חד פעמי קונה בחנות X ירקות בחנות Y וכן על זה הדרך
משתדלת לחסוך זמן ולעשות יום קניות פעם בשבוע - לחם מחזיק מצוין בפריזר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה