עזרה הי... תנו רעיונות איך לחסוך ב'הוצאות השוטפות'!

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
משהו שאני חושבת, רפרפתי מלמעלה על האשכול.
כולם פה מחפשים בנרות איפה הפאץ וחוסכים שם:
משנת יוסף, קרן אור שי, מייבש כביסה, קניות במזומן וכו.
בגדול הרי הכל זה השתדלות.
תשתדלו להיות חסכניים וחכמים אבל לא קמצנים.
כי קמצנות היא עניות הדעת, לא עניות הכיס.
50 ש"ח בחודש שחסכתם אחרי שהתחננתם למוכר שיתן לכם הנחה -
זאת עניות הדעת!!
זאת התבזות.
הרחב פיך ואמלהו.
תגידו לקב"ה, הוא אבא שלכם:
קשה לי לעמוד בגשם ובשמש בתור למשנת יוסף,
קשה לי לתלות כביסה על חבלים זה על חשבון דברים חשובים אחרים,
תן לי מה שאני צריכה, בלי להיות עניה בדעת, מספיק בכיס.

ומניסיון ארוך טווח -
הוא נותן.

אבירים

משתמש פעיל
גם אצלי בעלי מעביר לבקבוק עם משאבה ויותר נחסך, אבל אצלנו בעלי הוא טיפוס שדברים קטנים שעולים כמה שקלים הוא לפעמים יעדיף לזרוק ולקנות שוב בפעם הבאה כמו לפני חגים למשל שרשראות של סוכות, נצנצים וכו' או נעצים, אזיקונים לפעמים פשוט יזרוק ויגיד נקנה שוב שנה הבאה-אני דוקא חושבת הפוך אבל לפעמים זורמת איתו בלי להתחיל לשמור ולארוז וכו'

אפשר לחזור לסבון מוצק אם ספוג
חוסך המון

T5

משתמש פעיל
לקנות תווי קנייה המכובדים ברשתות השונות,
היכן שמוכרים אותם באחוזי הנחה וכך יכולים לחסוך מאות שקלים בחודש.
וגם לבעלי כרטיס יש או ויזה של יינות ביתן וכדו',
אפשר לשלם בהם רק את המוצרים שבהנחה, או מוצרים שמתנים קנייה רק בהם,
ואת שאר הקנייה בתלושים.
לתדלק בכרטיס אשראי יש מעל 30 ליטר, בתחנות המשתתפות במבצע 8 ש"ח הנחה, בתדלוק מעל 30 ליטר, לקונים ב150 בכרטיס אשראי יש בקנייה אחת באותו חודש.
כמו"כ מומלץ להעביר את כל התשלומים לכרטיסי אשראי לחסכון בעמלות בבנק,
בפרט לאלו שעלול לחזור להם ההו"ק בכ.א אין עמלת חזרה של הו"ק.
אך את ההו"ק של חברת חשמל, כדאי להשאיר בבנק.
כי משום מה הם נותנים זיכוי חודשי של כמה שקלים לבעלי הו"ק בנקאית.
וזה עוד טיפת חיסכון.
למשתמשים בגנרטור לפי מונה, כדאי שעון שבת דיגיטלי בלוח שנותן זמן מדויק ולא חצאי שעות,
או לחלופין שעון תקע דיגיטלי בפרט בפלטה מהצהריים או במזגנים.

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בטח כבר כתבו כאן,
אבל כרטיס אשראי זה אסון (אצלי בכל אופן) כי הוא לא מוגבל כמעט. הוא אשליה.
כשאני קונה במזומן אפילו סתם קניה בצרכניה/מכולת אני אבדוק כמה כסף יש לי ולפי זה אני אקנה
כשאני אם אשראי אין גבולות..
ועל האוכל כמו שכתבו כבר, להכין מדויק.
פעם הייתי זורקת כמויות של אוכל, בשרים, לחמים, ירקות
עד שקלטתי שפשוט חבל!
לעבוד על הכסף, כדי לקנות אוכל, לבשל/לאפותוהכל בשביל הפח?!
אז הפסקתי לבשל לפח.
התחלתי לשים לב לכמיות. ועוד דבר, גיליתי שהאוכל המבושל מחזיק במקרר גם שלושה ימים (כשהאוכל עמוק בפנים) ולא חייבים לזרוק אותו למחרת.
גם חשוב תמיד לבדוק את המשולש הידוע
זמן-כוח-כסף
לא תמיד החיסכון נמצא בכסף לפעמים צריך לחסוך בשני הפרמטרים האחרים

צלילוש

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
משהו שאני חושבת, רפרפתי מלמעלה על האשכול.
כולם פה מחפשים בנרות איפה הפאץ וחוסכים שם:
משנת יוסף, קרן אור שי, מייבש כביסה, קניות במזומן וכו.
בגדול הרי הכל זה השתדלות.
תשתדלו להיות חסכניים וחכמים אבל לא קמצנים.
כי קמצנות היא עניות הדעת, לא עניות הכיס.
50 ש"ח בחודש שחסכתם אחרי שהתחננתם למוכר שיתן לכם הנחה -
זאת עניות הדעת!!
זאת התבזות.
הרחב פיך ואמלהו.
תגידו לקב"ה, הוא אבא שלכם:
קשה לי לעמוד בגשם ובשמש בתור למשנת יוסף,
קשה לי לתלות כביסה על חבלים זה על חשבון דברים חשובים אחרים,
תן לי מה שאני צריכה, בלי להיות עניה בדעת, מספיק בכיס.
צודקת שלא צריך לשקוע ב"דקדוקי עניות".
עוד יותר צודקת - שה' נותן וממילא כל מהלך חיינו היום הוא מעל דרך הטבע.
אבל -
זה נותן קצת הצדקה לאנשים ש:
חיים ממה שאין להם.
מבזבזים.
קונים שלא לצורך.
קונים לשם לקנות - והרשימה עוד נטויה.
כשבעל חובות הלבבות מדבר על השתדלות ואמונה הוא מדגיש שיש כאלה שקוראים לעצמם מאמינים - ולא עושים השתדלות. אך למעשה - הם עצלנים. והם משתחלים לעיקרון הזה כדי להשתחרר מעבודה.
לתשומת לב.

קרעפט

משתמש מקצוען
והאמת שהעצה הכי טובה להעמיד את השיקול הכלכלי כערך בכל סוג קניה, הרבה פעמים אנו אומרים את הדבר הזה אנו חייבים ובהרבה מקרים זה נכון ובגלל זה יש לנו נטייה להתעלם לגמרי מהשיקול הכלכלי ולקנות את הדבר הכי טוב שיש
פשוט צריכים לומר לעצמנו נכון זה חשוב אבל המרכיב הכלכלי הוא גם ערך וצריך למצוא דרך איך לשלב גם אותו בהחלטה הסופית
ולכן אם אפשר לחכות נחכה, נברר יותר על מחירים לבדוק אם יש צורך כ''כ בדבר הכי טוב וכדו'

צלילוש

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אנ'לא מבין למה אבא שלי נאנח כשנשברה המקדחה. הוא הרי אמר שזה הדבר האחרון שהיה חסר לו!

דניאל.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אנחנו קונים במכירות בערב פסח חד פעמי לכל השנה.. יש לנו חד פעמי בבית עוד מפסח הקודם :)
בדרך כלל מי שמחפש חיסכון אין לו מחסנים ריקים למלאות מצרכים ממבצע למבצע , ואם יש אז מקום האיחסון בדרך כלל יותר יקר - כך שלא שווה לקנות מקפיא בשביל לאחסן עופות שניקנים בהוזלה אחת לכמה חודשים כי החשמל יותר יקר, לא שוה להחזיק את המחסן בשביל החד פעמי תשכירו אותו ותרויחו יותר...(אבל כמובן אם ממילא יש מקום פנוי שלא ישמש לשום דבר חשוב אז למה לא.)

goli

משתמש פעיל
בגדול אין חברה טובה, בעולם שלא תקרוס אם אין לה תוכנית כספית אסטרטגית לשנה הקרובה.
אז אם שם זה הולך למה שאצלנו לא.

אפשר לנסות לחסוך בכל דבר ודבר השאלה אם זה שווה כי הכאב ראש/העצבים/הלחץ של כל הזמן לחסוך ולחיות בדיקדוקי עניות זה גם דבר ששווה שיקול (הפסיכולג יעלה אחכ יותר:D)

אז איך כן, על קצה המזלג
דבר ראשון לראות מה המצב הנוכחי כלומר אם נניח שהוצאות המזון החודשיות עומדות על 1500 ש"ח ואחרי כל הקיצצים שנעשה והריצות ובסחיבות ממכירות למינהם שנעשה נחסוך 100 ש"ח לא בטוח ששוה.
או לדוגמה אם נשתגע כל החודש לחסוך בחשמל ובסוף החודש נחסוך עד 20 ש"ח- לא בטוח שזה שווה את הלחץ.

נכון ששקל לשקל מצטרף אבל השיגעון לא שוה,

מה כן, בהתחלה פשוט רואים מה התקציב החודשי (פשוט רושמים כל דבר... כן זה עבודה ששוה הרבה כסף)

ואז במה שנראה לנו מוגזם מנסים להגדיר תקציב חודשי מראש ולעמוד בו, נגמר נגמר. וכך עוברים מקטגוריה לקטגוריה עד שמגלים איפה מאד קשה ואין הצער שווה בנזק המלך ואיפה אפשר לחסוך והמון.

מנסיון חוסך המון המון...

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בדרך כלל מי שמחפש חיסכון אין לו מחסנים ריקים למלאות מצרכים ממבצע למבצע , ואם יש אז מקום האיחסון בדרך כלל יותר יקר - כך שלא שווה לקנות מקפיא בשביל לאחסן עופות שניקנים בהוזלה אחת לכמה חודשים כי החשמל יותר יקר, לא שוה להחזיק את המחסן בשביל החד פעמי תשכירו אותו ותרויחו יותר...(אבל כמובן אם ממילא יש מקום פנוי שלא ישמש לשום דבר חשוב אז למה לא.)
עם קצת יצירתיות מוצאים מקומות מעניינים מאד בבית לאחסן שם את הח"פ.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
אני לא רואה צורך לשתף במה שאני עושה, אבל אני לא מוציאה כסף שאין לי על דברים לא הכרחיים..והרבה מהשטויות שכרוכות במשלוחים הן לא הכרחיות.
אני לא בעד משלוחים מזלזלים, כלל וכלל לא. אבל מזמן למדתי מדברים שקיבלתי, שאפשר לעשות מכובד ולא יקר. ואם את מתעקשת לעשות משלוח לפי נושא או צבע מסויים, אז רב הסיכויים שהמחיר יצא משליטתך.
ומי שחושב שהברברת הזו סביב פורים היא הכרחית, אז אני חושבת אחרת. ומדהים אותי כל שנה מחדש לראות איך כבר חודש קודם, פרוג מתכסה באשכולות פורימיים. אני אישית עוד לא יכולתי להרשות לעצמי להתפנות לנושא הזה, וזה בסדר גמור שכל האחרות כן. רק מפתיע אותי וקצת מסחרר.
כל מילה

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
ניות עם ילדים.
יוצאים לקניות בגאולה או ברבי עקיבא?
שמתם לב כמה עלה לכם רוגאלע לכל אחד? ואמא אני ישאר רעב רק מאחד...
כוס ברד ביום חם? איך אפשר לתת להם להתבשל בחום הנורא סכנת התייבשות...
והגדולה רוצה אייסקפה. ברד זה כבר לא בשבילה...
ואולי רק פרס קטן בשוקשקל? הם כמעט לא נידנדו שנקנה להם בובה אמריקאית שלישית...
-
אז זהו, שבנושא החיסכון זה בעיקר עניין של סדרי עדיפויות,

כי אצלי לדוגמא, אם אני כבר יוצאת לקניות עם הילדים (לא קורה מדי הרבה) לוקחת בחשבון מראש את ההוצאות שישדרגו את החוויה-2 רוגאלאך לכל אחד, ואולי גם כוס ברד בשקל, (גם לילדים מגיע להתפנק מדי פעם, למרות שלפעמים הם גם ידעו שהיום אנחנו יוצאים ולא קונים)
אך לעומת זאת, אחפש אותם שנתיים עם אותה תחפושת/תחפושות רגילות, זולות ולא מפוצצות, ותאמינו לי, הילדים מבסוטים גם ככה.

איך אמר פעם איש שווק? תצאו מנקודת הנחה שאצל רוב האנשים אין מושג כזה של "יקר לי", הוא פשוט לא קיים!!! יש חשוב וחשוב פחות.
ולכן תוכלו לראות לדוגמא, את זאת שחוסכת בממרחים לילדים מסתובבת עם עגלה שעלתה כפול מיליון מהממרח המסכן, כי אין יקר לי, יש חשוב לי או חשוב פחות....

נערך לאחרונה ב:

ANONYMUS

משתמש מקצוען
אני התחלתי לקנות בגדים יד שניה.
במקום ללכת בתחילת עונה ולהוציא הון עתק,
או ללכת בסוף עונה ולקנות בהנחה משמעותית, ולשמור לשנה הבאה(ומי יודע מה יהיה עד אז...)
אני פשוט קונה בגמח.
2-3-4 שח לפריט.
ויש שם מבחר ענק..(אולי לא הצעקה האחרונה, אבל כמו לקנות בסוף עונה לשנה הבאה)
דברים חמודים ומקסימים.
במצב מצוין
ואז נקרע זוג מכנסיים? לא כואב הלב.
בגד נהרס בכביסה? לא כואב הלב.
גם חסכון כספי משמעותי, וגם חסכון בכאב לב.

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
רוב היועצים הכלכליים סוברים שדקדוקי העניות לא מובילים לשום מקום.
חסכון של שקל לא יוסיף כלום.
ברוב המקרים צריכים הגדלת הכנסה.
במקום להוציא אנרגיות וזמן על חסכונות של אגורות - תחשבו איך לנסות להגדיל את ההכנסות

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רוב היועצים הכלכליים סוברים שדקדוקי העניות לא מובילים לשום מקום.
חסכון של שקל לא יוסיף כלום.
ברוב המקרים צריכים הגדלת הכנסה.
במקום להוציא אנרגיות וזמן על חסכונות של אגורות - תחשבו איך לנסות להגדיל את ההכנסות

לא צריך להיות יועץ כדי לדעת את זה.
לדעתי, דקדוקי העניות מומחים בהשגת מטרות אחרות, שאני לא חושבת שמישהו אי פעם הציב לעצמו: א. ללמד את הילדים שהכסף מנהל את החיים שלנו ב. ללמד את הילדים שיש המון דברים שדווקא אנחנו עושים, בגלל שלנו אין כסף, בגלל שאבא לומד.

אחר כך אני מתפלאת שמביאים את רכניץ לדבר בישיבות. מסתבר שבעלי ממון הם דמויות ראויות לחיקוי.

ומי שרוצה לנפנף בכך שיעקב אבינו חזר לפכים קטנים, אז יעקב אבינו לא זלזל בכסף. אבל הוא גם לא זלזל בחיים שבשבילם צריך כסף, ולא ההיפך. יש התנהגויות שהן בגדר זלזול בחיים.

וסליחה מכל מי שהפרעתי לו להרגיש קדוש מעונה.

ANONYMUS

משתמש מקצוען
וסליחה מכל מי שהפרעתי לו להרגיש קדוש מעונה.
וואוו.. איך הצלחת במשפט אחד להרוס לי את כל תדמית הקדוש המעונה שכבר שנים אני עמלה לבנות ב10 אצבעות. כאב לב.

שימי לב רק שמדובר כאן בחסכנות.
אני לא ראיתי בינתיים שום עצה שהיתה נראית לי דקדוקי עניות....
דקדוקי עניות זה משהו בסגנון: לכי למשנת יוסף אחרי שהם מסיימים את החלוקה, תמיד אפשר לאסוף שם כמה עגבניות וכמה מלפפונים מהריצפה...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואוו.. איך הצלחת במשפט אחד להרוס לי את כל תדמית הקדוש המעונה שכבר שנים אני עמלה לבנות ב10 אצבעות. כאב לב.

שימי לב רק שמדובר כאן בחסכנות.
אני לא ראיתי בינתיים שום עצה שהיתה נראית לי דקדוקי עניות....
דקדוקי עניות זה משהו בסגנון: לכי למשנת יוסף אחרי שהם מסיימים את החלוקה, תמיד אפשר לאסוף שם כמה עגבניות וכמה מלפפונים מהריצפה...

כל אחד קורא לזה איך שהוא רוצה. אבל אם אתה סובל הרבה וחוסך מעט, אצלי קוראים לזה דקדוקי עניות.
אגב, מה שאת כתבת זו אחת העצות הנבונות היחידות כאן. לקנות בגמ"ח זה חיסכון ענק. מה שאין כן... כל מיני רעיונות אחרים.

ANONYMUS

משתמש מקצוען
כל אחד קורא לזה איך שהוא רוצה. אבל אם אתה סובל הרבה וחוסך מעט, אצלי קוראים לזה דקדוקי עניות.
אגב, מה שאת כתבת זו אחת העצות הנבונות היחידות כאן. לקנות בגמ"ח זה חיסכון ענק. מה שאין כן... כל מיני רעיונות אחרים.

האמת היא, שמי שנוסע ב3 אוטובוסים, וחוזר ב3 כדי לקנות חלב 3 ב10 במקום ב4 וחצי שח לשקית. הוא לא חסכן , הוא בזבזן. וזה הרבה פעמים אנשים לא שמים לב, כמה הם משקיעים מסביב בשביל לחסוך הרבה פחות כסף מההשקעה.

אבל אני כן חושבת שקניה של מוצרי מכולת לבית בלי יד על הדופק יכולה להגדיל את העלות באלפי שקלים לחודש.

ועוד משהו מאוד מאוד חשוב, רוב החסכנים הכרוניים הם פשוט נהנים מזה. מי שלא נהנה מזה אין לו את כל השיטות איך לחסוך 10 אגורות ב3 ימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה