היית מסכימה לפרסם את התינוקת שלך?

כדור האש

משתמש רשום
נכתב ע"י שושיה;n4972540:
ירושלמית-דבר ראשון מזל-טוב...
דבר שני, פעם פנו אלי ממערכת עיתון ידועה שרוצים לצלם את הילדים שלי שיהיו על כריכת העיתון מס' חודשים, מאוד רציתי, לבעלי לא היתה התנגדות.

(יש בזה משהו, שאמא יודעת שהילדים שלה הם הכי מדהימים, אבל כשמישהו מבחוץ אומר לה את זה, זה תורם לה לתחושה הטובה, נותן עוד כוחות לגדל אותם, כי רואים שהם מושקעים)

לבסוף פתאום מישהו הפחיד אותי עם עין-הרע, שלח אותנו לעשות לכולם הוצאת עין הרע, ופתאום הילדים שלי התחילו להיות חולים בשרשרת במחלות חורףף למינהם, התחרטנו, ולא צילמנו.

היום, בדיעבד, אני חושבת לעצמי, שעדיף כך.

לא פרסמתם אותם, עשיתם הוצאת עין הרע ואז הם התחילו להיות חולים בשרשרת?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ככה זה, אל תשאלו מידי הרבה שאלות, כל הסבתות אמרו שזה קשור, מי אני שאתנגד???. (הוצאת עין הרע עשינו אח"כ, הטענה היא שבמערכת, שמעו ממישהו שמכיר אותם שהם יפים, ואז עשו עליהם עין הרע, מה, זה לא ברור??? :))

מגנום

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;n4972518:
ממש כלי לחיים...עכשיו כשתפגשי אשה מצליחה בעבודה, תוגיעי דמיונך במחשבות אודות צרות הזוגיות שלה. כשתפגשי אשה עם ילדים טובים ומוצלחים, תנסי לשער בנפשך אילו התמודדויות רפואיות יש לה... ממש יופי.
אני ממשיכה לדון בגלל שאני רוצה שתביני למה התכוונתי-
מה שלא התכוונתי: זה לחפש ולהמציא את הנקודות הבעייתית ולהוריד את השני כדי להעלות אותי חזרה. לא.
התכוונתי שכשאדם מגדיל ראש ומרחיב את המבט שלו ולא מודד הצלחה ואושר בחיים לפי נקודה אחת מוצלחת. אלא לוקח בחשבון שישנם הרבה חלקים לכל אחד ובכל אחד. והמדד לאושר למוצלחות הוא לא מה שהוא רואה כלפי חוץ - הוא ממילא לא מקנא באף אחד. הוא יודע שהקב"ה הביא לו את החבילה שלו שכוללת בדיוק את החלקים המותאמים אליו, וכוללת גם מעלות וגם קשיים. ואז ממילא הוא מתחיל למצוא את המעלות שלו ואת נקודות החוזק שלו. אני כן חושבת שזה כלי נפלא לחיים.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מגנום;n4972696:
אני ממשיכה לדון בגלל שאני רוצה שתביני למה התכוונתי-
מה שלא התכוונתי: זה לחפש ולהמציא את הנקודות הבעייתית ולהוריד את השני כדי להעלות אותי חזרה. לא.
התכוונתי שכשאדם מגדיל ראש ומרחיב את המבט שלו ולא מודד הצלחה ואושר בחיים לפי נקודה אחת מוצלחת. אלא לוקח בחשבון שישנם הרבה חלקים לכל אחד ובכל אחד. והמדד לאושר למוצלחות הוא לא מה שהוא רואה כלפי חוץ - הוא ממילא לא מקנא באף אחד. הוא יודע שהקב"ה הביא לו את החבילה שלו שכוללת בדיוק את החלקים המותאמים אליו, וכוללת גם מעלות וגם קשיים. ואז ממילא הוא מתחיל למצוא את המעלות שלו ואת נקודות החוזק שלו. אני כן חושבת שזה כלי נפלא לחיים.

את צודקת, זו ממש עבודת חיים! מה שנכון הוא- לזכור שאני מקבל/ת את מה שמגיע לי, ואם מישהו אחר מצליח יותר ממני בכל תחום שהוא, זה כי כך רצון ה', ולא נכון למצוא אצלו בעיות כדי להרגיע אצלי את אש הקנאה! יתכן מאוד שאכן אצלו הכל הרבה יותר זורם ובקלות בכל התחומים!
זו העבודה, והיא ממש לא קלה... בהצלחה לכולנו!!!
אבל... זה לא סותר את זה שאנו צריכים להיזהר מלעלות קנאת אדם עלינו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ירושלמית0;n4970409:
נגיד שהיתה לך תינוקת יפהיפיה
יפהיפיה באופן מיוחד
והיו מציעים לך לפרסם אותה בחברת טיטולים מאוד ידועה
תמורת טיטולים לשנה שלימה+ התמונות
היית מסכימה?
הייתי שמחה לשמוע גם נימוק למה לא/כן
התגובות יעזרו לי מאוד
תודה רבה

הייתי מסכימה.
כי ממילא עוד יומיים היא גדלה ונראית אחרת.
ואפילו היא לא חייבת לדעת שפורסמה. מה אכפת לי?

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני מציעה שתעשי ניסוי.
בואי תעלי תמונה של היפהפייה לכאן, תראי איך את מרגישה עם החשיפה וכולנו נזכה להצצה על הדרך!

שושנה ריזל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פרוגיוזר;n4972784:
אני מציעה שתעשי ניסוי.
בואי תעלי תמונה של היפהפייה לכאן, תראי איך את מרגישה עם החשיפה וכולנו נזכה להצצה על הדרך!

בחיים אל תעשי את זה !!!
על החבילת טיטולים לא יהיה כת' שהיא יפיפיה באופן מיוחד וכל ההקדמה,
פה עכשיו יתעמקו בתמונה שלה עד שיבינו בדיוק למה התכוונת.
אם את חוששת מעין הרע ---

שירי12

משתמש סופר מקצוען
הדרך להתמודד עם קנאה היא אמונה.
אמונה שמה שיש בחבילה שקבלתי זה מה שנחוץ לי להשלמת תפקידי בעולם, ואלו הכלים שיובילו אותי לסיפוק ולאושר.
להתנחם בצרות ובעיות של השני זו לא הדרך, אולי דרך לעין רעה.

USERIT, הדברים שלך כל כך נכונים ואמיתיים! נראה שחשבת על כך הרבה. נהניתי לקרוא.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אני מסכימה שזו הדרך אך לפעמים זה לא מספיק..
לדוגמא- מה היית אומרת לבת שלך אם היתה חלשה בלימודים ומקנאה?
היית אומרת לה את חלשה בלימודים וזה מה שנחוץ לך להשלמת תפקידך בעולם? זה היה עוזר? היא היתה פחות מקנאה ביוזרית?
לפעמים כדאי גם לדבר על סמך מציאות החיים בנוסף להחדרת האמונה. אם היית אומרת לה: קשה לך בלימודים, נכון אבל תראי לך יש מעלות אחרות, ה' הביא לך נקודות אחרות שחזקות אצלך, והצלחה בלימודים זה לא הכל בחיים, גם אם נראה לך עכשיו שיוזרית הכי מוצלחת, את לא יודעת מה קורה אצלה באמת, ותזכרי שיש עוד דברים בחיים שעושים לאדם טוב ושמח, לדוגמא את מאוד חברותית, וזה דבר שאת מאוד טובה בו.
אני חושבת שהיא היתה מרגישה יותר טוב ופחות מקנאה.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושיה;n4972540:
ירושלמית-דבר ראשון מזל-טוב...
דבר שני, פעם פנו אלי ממערכת עיתון ידועה שרוצים לצלם את הילדים שלי שיהיו על כריכת העיתון מס' חודשים, מאוד רציתי, לבעלי לא היתה התנגדות.

(יש בזה משהו, שאמא יודעת שהילדים שלה הם הכי מדהימים, אבל כשמישהו מבחוץ אומר לה את זה, זה תורם לה לתחושה הטובה, נותן עוד כוחות לגדל אותם, כי רואים שהם מושקעים)

לבסוף פתאום מישהו הפחיד אותי עם עין-הרע, שלח אותנו לעשות לכולם הוצאת עין הרע, ופתאום הילדים שלי התחילו להיות חולים בשרשרת במחלות חורףף למינהם, התחרטנו, ולא צילמנו.

היום, בדיעבד, אני חושבת לעצמי, שעדיף כך.

תודה רבה:)
כן, גם אני מהסיבה הזו (ועוד כמה אחרות) החלטתי לרדת מזה
לא יודעת, משהו לא שלם בי עם כל העניין

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פרוגיוזר;n4972784:
אני מציעה שתעשי ניסוי.

התכוונת באמת למה שכתבת?:eek:

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושנה ריזל;n4972840:
בחיים אל תעשי את זה !!!
על החבילת טיטולים לא יהיה כת' שהיא יפיפיה באופן מיוחד וכל ההקדמה,
פה עכשיו יתעמקו בתמונה שלה עד שיבינו בדיוק למה התכוונת.
אם את חוששת מעין הרע ---

ברור...
לא חשבתי אחרת

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י ירושלמית0;n4973071:
התכוונת באמת למה שכתבת?:eek:

ברור שלא...
אם כי אני אכן סקרנית לראות אותה ;).

רק מה?
בעיני זה די שקול ללפרסם אותה על חבילת טיטולים.
כי תרצי או לא, כולם בסביבה הקרובה ידעו על זה.
שכנה שתזהה לא תגיד לשכנות אחרות?
אמא שלך לא תספר לאחותך שתזכיר את זה לחמותה שתספר לחברה?
יש לי נסיון די מר עם לנסות לשמור דברים רק בתוך המשפחה - זה לא הולך!
והם עוד באמת יודעים מי היא!

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני הייתי מסכים
אבל התמורה שהוזכרה לא מספיקה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;n4970497:
ושוב- אני חוזרת בגלל התגובות כאן- עין הרע זה לא רק 'הי! זו הבת של דינה שם על הטיטולים!' ואז קנאה צובטת בשיפולי הבטן.
עצם זה שיש התפעלות מהמראה, יכולה לגרום לקטרוג בשמים, והקב"ה יודע מי זו הילדה על הטיטולים גם אחרי עיבוד פוטושופ...

(גילוי נאות: יש לי תינוק שגורר קריאות התפעלות בכל מעלית שבה הוא עולה וכל תור שבו הוא ממתין. ואותי? אותי זה קצת מלחיץ... )

רק עכשיו הגעתי לתגובות הראשונות.

מצחיק מאד.
הקבה ממש יושב ומקטרג על אמא ששמה תמונת התינוקת שלה על טיטולים..
נשמע לי מאד ירוד ולא מכבד. סליחה.

פרסום תמונת תינוקת- ילד גדול לא הייתי רוצה בגלל המשמעות של מה שזה אומר לו,
אבל תינוקת? למי אכפת?
וכי בגלל שהאמא מרגישה נחת וטוב על הלב שהתינוקת שלה יפה הקב"ה יסתכל בעין רעה?
זה הגיע מכל מיני כתות ודעות שאין מקורן ביהדות.

ויש לי ב"ה ילדים יפים יותר או פחות, ובעיניי כולם יפים, רק שאני מודעת לכך שיופי זו מתנה מהקב"ה. לא מתעלמת ממנו,
ואם אפשר להשתמש בו למטרות לא שליליות, זה רק אומר שאני עושה שימוש במתנה.

באותה מידה אני יכולה לומר שאם המלבישה ילדים בצורה יפה בחתונה, גורמת לעה"ר ולקטרוג.
אלו שטויות וזו הנחה שיש למחות עליה.
ואני מוחה בקול.

חיים הקטן

משתמש פעיל
מרצה מוכשר העומד ונואם בפאתוס לפני קהל רב, אינו גורם עין הרע?
מוכרת נמרצת המושכת לקוחות בחלקלקות לשונה ומפגינה את מוכשרותה בנושא, לא מושכת עיינים?
אחת שנולדה עם חוש יצירה ומציירת ברוב כשרון, מה איתה?
וחוש לעיצוב פרות?
וכי אדם המשתמש במתנת הבורא צריך לחשוב שהוא גורם לעין הרע?
אין צורך להתגאות או להשוויץ, אבל מותר להנות ולהשתמש במתנות מהבורא ית"ש!!!!
עין הרע אינו רק על ילדים עד גיל 2.5 או 6. גם אשה המתלבשת כהוגן... ומושכת את מבטי חברותיה... עלולה לגרום לעין הרע.
ובכלל כל נושא עין הרע, מבואר בגמרא שמי שחושש מזה זה מזיק לו, ומי שלא, לא.
יש בביתי ברז עם מים סגוליים ומלחיה עם מלח סגולי נגד עין הרע, נשלח בל"נ לכל דורש, תמורת סכום צנוע. הייתי לוקח יותר רק הפחידו אותי פה עם עין הרע.

כדור האש

משתמש רשום
נכתב ע"י שושיה;n4972608:
ככה זה, אל תשאלו מידי הרבה שאלות, כל הסבתות אמרו שזה קשור, מי אני שאתנגד???. (הוצאת עין הרע עשינו אח"כ, הטענה היא שבמערכת, שמעו ממישהו שמכיר אותם שהם יפים, ואז עשו עליהם עין הרע, מה, זה לא ברור??? :))

טוב זה רק מוכיח את ההפך.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לידיעה בעלמא:

האדמו"ר מקוצק

היה אומר האיך אפשר לומר לא תחמוד את אשת רעך, והרי עובדה הוא שהלב חומד, אלא הסביר הרבי הפסוק ממשיך וכל אשר לרעך, כלומר האיך לא תחמוד בכך שתראה את כל אשר לריעך את כל הצרות שלו וכו'.
משיצא כן מפיו הק' של הרבי מקוצק צריך לומר שגם זו דרך כשרה להתמודד עם הקנאה.
כמובן שיש עוד דרכים מרוממות יותר מזו ושצריך להגיע להכרה שמה שלא שלך לא שלך.
ואיזהו העשיר השמח בחלקו.

בכו"א בהזדמנות זו אני אומר שוב, ששאלה זו היא שאלה לרב אדמו"ר וכו'.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מלפפון;n4973332:
רק עכשיו הגעתי לתגובות הראשונות.

מצחיק מאד.
הקבה ממש יושב ומקטרג על אמא ששמה תמונת התינוקת שלה על טיטולים..
נשמע לי מאד ירוד ולא מכבד. סליחה.

פרסום תמונת תינוקת- ילד גדול לא הייתי רוצה בגלל המשמעות של מה שזה אומר לו,
אבל תינוקת? למי אכפת?
וכי בגלל שהאמא מרגישה נחת וטוב על הלב שהתינוקת שלה יפה הקב"ה יסתכל בעין רעה?
זה הגיע מכל מיני כתות ודעות שאין מקורן ביהדות.

ויש לי ב"ה ילדים יפים יותר או פחות, ובעיניי כולם יפים, רק שאני מודעת לכך שיופי זו מתנה מהקב"ה. לא מתעלמת ממנו,
ואם אפשר להשתמש בו למטרות לא שליליות, זה רק אומר שאני עושה שימוש במתנה.

באותה מידה אני יכולה לומר שאם המלבישה ילדים בצורה יפה בחתונה, גורמת לעה"ר ולקטרוג.
אלו שטויות וזו הנחה שיש למחות עליה.
ואני מוחה בקול.

צר לי שלא הבנת את דבריי כשורה ואת רואה צורך למחות בהם.
הקב״ה לא מקטרג- זה משפט חסר הגיון, ברשותך. בשמים מקטרגים, אין פרושו שהקב״ה מקטרג. נו באמת.
והקטרוג הוא לא על הפרסום, אלא מתעורר בעקבות התפעלות של בנ״א מהתמונה המפורסמת.
כתבתי את הדברים כבר קודם בצורה ברורה דיה.

אם שמלבישה את ילדיה בצורה יפה באופן מוגזם בחתונה אכן עלולה לגרום לעין הרע- אלו לא שטויות ולא הנחה שיש למחות עליה.
במקרה, שמעתי דעת תורה ברורה מגדולי הדור בנושא זה ואני לא יושבת כאן ומפטפטת בטוב ליבי.

אם שבורכה בילדים יפים לא אמורה להחביא אותם במרתף. אך אם היא מחצינה את יופיים באופן חריג , היא אכן עלולה לעורר עין הרע.
זוהי נקודה ששמעתי מפורשות מרב.

מי ששאל את רבו, מוזמן להביא מתורתו הנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה