מידע שימושי הייתי שם • מירון תשפ"ג

מצב
הנושא נעול.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האוטובוסים הציבוריים מורידים אנשים בכניסה לישוב או בשער י' ויורדים ריקים לחניון פרוד אפשר פשוט שבמגביל יעלו אנשים כשאטל לפרוד כמובן לפי תנאי השטח מבלי שיעכב את התנועה ובלי קשר לשאטלים שיוצאים מחניון 1

משה_וייס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האוטובוסים הציבוריים מורידים אנשים בכניסה לישוב או בשער י' ויורדים ריקים לחניון פרוד אפשר פשוט שבמגביל יעלו אנשים כשאטל לפרוד כמובן לפי תנאי השטח מבלי שיעכב את התנועה ובלי קשר לשאטלים שיוצאים מחניון 1
הם לא חוזרים לפרוד
אלא נכנסים חזרה לחניון במעגל התנועה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
היה מדהים ומיוחד הכל היימש עם אנשים שמבינים בעצמם איך אמור להתנהל האירוע. לכן גם החלטות בשטח פי מאה יותר טובות כי מבינים איך זה עובד.
לגבי מתחם 98 היה כדאי לראות עם אפשר להנגיש את זה יותר (אולי שאטלים וכדו')
אבל להגיד שאנחנו יודעים לנהל אירוע אני מסוייג זה נכון שעצם הניהול אנו יודעים מצויין.
אבל האם יכלנו לקבל החלטות קשות כגון לפרק את כל האוהלים לפני הטרגדיה אני מאוד מסופק (וגם אחרי הטרגדיה אם שנה שעברה לא היו מפרקים את כל האוהלים שנה שעברה, אני לא בטוח שהשנה היו מפרקים אותם) ועוד יותר אני חושב שאם לא היה טרגדיה לא היו עושים כלום כי קשה לנו לקבל החלטות קשות
לסיכום אנו יודעים לנהל מצויין ויודעים מה אנו צריכים אבל לקבל החלטות קשות לא ראינו בכלל אבל הלוואי שגם לזה אנו מוכשרים
ואני רוצה להציע להרב פרוש שינסה להוביל מהלך להרחבת הציון הקדוש שכידוע יש לזה תקציב מוכן. זה אמנם הרבה להזיע ויהיה הרבה מריבות וויכוחים, אבל רק מאיר פרוש (אני לא מכיר מישהו שיכול להוביל את זה) יוכל לחצות את כל ים האינטרסים שיש לכל כך הרבה אנשים בהר ולצלוח את זה בשלום ולצאת עם ההצלחה ביד
ולסיכום תודה ענקית להרב מאיר פרוש ולהרב יוסי דייטש וכן לכל מי שדאג לתקצב את ההילולה בצורה נאותה

נערך לאחרונה ב:

רספקט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
מצטרפת ומבקשת בזאת להודות מעומק הלב
להרב דייטש ולהרב פרוש ולכל מי שידו בדבר!
זכינו לגלח את בנינו במירון
הגענו עם ילדים קטנים
וחזרנו כולנו שמחים ורגועים ב"ה
לא היה לנו צפוף, לא היה לחוץ
השמחה הייתה ממש מושלמת!
האווירה הייתה טובה ונינוחה!
הכל התנהל בצורה יוצאת מדגר הרגיל
הרגשנו כי דאגו לכל פרט ופרט
כל מה שהיינו זקוקים לו - מצאנו!
סידורים לתפילה, אוכל ושתיה, פינה לאם ולתינוק,
כסא גבוה לשימוש בעת התספורת וכו'...
ישלם ה' הטוב שכרכם בכפל כפליים!
"הוא ימליץ טוב בעדנו"

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
נסעתי בתחבורה ציבורית
(למרות שתכננתי לנסוע עם חסידות מסוימת. אבל לבסוף ויתרתי כי ידעתי שזה יהיה ע"ח חסיד שיפסיד את הדלקת רבו)
הגעתי למקום, עומדים כמה אוטובוסים וסדרנים מאנ"ש מעלים בסדר מופתי ובעדינות את האנשים לאוטובוסים,
עם בקבוקי מים ותזכורת לומר תפילת הדרך, ובברכת נסיעה טובה.
כמה דק' סרקו כרטיסים, ו--- בשעה טובה, יצאנו.
הנסיעה היתה מהירה וחלקה, התנועה זרמה.
הגענו לתחנת הריענון, עשרות שירותים נקיים (זה היה אתמול, בערב... היה ממש חווי מתקנת לשנים עברו)
מתקני נטילת ידיים (עם דשא סינטטי, שלא נדרוך על בוץ. כמה פשוט ככה חכם!)
שתיה חמה וקרה בכמויות, עוגות עוגיות רוגעלך וקרקרים.
החניון היה מנוהל למופת, עם שבילים לגברים - נשים... בלי בלאגן, בלי צעקות... תענוג.
עלינו לאוטובוס, והמשכנו בנסיעה.
הגענו למירון אחרי 2:45 שעות נסיעה (כולל ההפסקה)
ירדנו ממש בכניסה להר, עלינו לציון.
שלטים מכוונים לכל אורך הדרך, מפות התמצאות... דרך "מהדרין".
הגענו לר' יוחנן הסנדלר, התפללנו, וירדנו לציון.
התור התנהל במתינות, בכל הזמן שחיכיתי לא שמעתי אף צעקה.
ממש ההיפך משנים קודמות...
נחש מסודר, נכנסים, מתפללים, מנשקים ויוצאים.
הסדרנים היו אדיבים ומצד שני תקיפים- אבל בנעימות. ר' ייד, יש אלפים שמחכים שתפנה להם...
כולם זזו. אף אחד לא רוצה חלילה לגרום עוגמת נפש ליהודי שבגללו לא יצליח להיכנס... זה רק מחוסר תשומת לב.
אז השנה העירו בנעימות ובמכובדות, ו- לא יאומן. זה פשוט עבד.
אמרתי תהילים, וירדתי לכיוון הכניסה להר.
נכנסנו לטעום משהו ב"הכנסת אורחים",
והתחלנו ללכת לכיוון מתחם 89.
פתאום הגיעו כמה שוטרים, וחסמו את הדרך- המתחם מלא. תסתובבו.
התחילו צעקות וכמה דחיפות, אנשים כעסו... (הגענו מרחוק להדלקה! ואין עכשיו עוד הדלקה מעניינת!)
כמה דק' לא נתנו לעבור, ואז "נפרץ" המחסום וכולם רצו. ואני ביניהם...
הגענו לכניסה למתחם, ושוב- סגור. דקה- שתיים, והשוטרים זזו הצידה- כנסו. בקשה. אנחנו זזים.
נכנסנו. תפסנו מקום טוב, ו--- מתחיל האירוע. ר' מיילך מדבר, ושר, ובוכה, ומעורר,
כל הקהל בהתלהבות ובהתרגשות...
ואז שוב, המשטרה דורשת שיפנו את 5 השורות העליונות בפרענצ'עס. עד שתפסנו מקום...
הורידו אותנו למאחורה, לא ראינו כמעט כלום.
הקטע הזה ממש הפריע לי- למה לפנות? אישרתם מראש את הכמות, מה פתאום להוריד אלפי איש?
אבל אני לא יודע את השיקולים שלהם... אולי חששו מקריסה או משהו. חבל. :(
ההדלקה המשיכה, בקבוקי שתיה לכל דורש, קרטיבים... ושירה אדירה.
שמחה שאין, אין כמוה. א"א לדמיין. מי שלא ראה... אין איך לתאר.
לאחר ההדלקה המרוממת עלינו לציון, להתפלל שחרית.
משם ירדנו לכניסה להר, לשאטלים, במנהרה החדשה.
רעיון גאוני!
הלכנו לכיוון האוטובוסים, שלטים ענקיים מכוונים. נכרה השקעה רבה בכל פרט!
הגיעו כמה אוטובוסים, לקחו אותנו ל"פרוד".
הנסיעה היתה קצת קשה- אנשים מבוגרים עומדים, צפופים, כביש מפותל, ירידות חדות...
אבל ב"ה עבר בשלום.
הגענו לחניון, חיכינו כרבע שעה לאוטובוס.
הגיעו 2 אוטובוסים, 150 איש מנסים לעלות...
כמה דק' מתישבים, יצאנו. נרדמים...
בחזור הנהג עצר ב"אלונית", הפסקה של 4 דק' הנהג הכריז.
4 ירדו, 3 חזרו והנהג נוסע... כי כבר עברו 4 דק'.
ביציאה מהתחנה רץ האברך ומספיק לעלות על האוטובוס.
כמעט אף אחד לא שם לב לסיפור- כולם ישנים...
בעשר הגענו חזרה. פוילט אלעס גוט.

אז איך היה, אתם שואלים?
מבחינת הארגון של האירוע- היה 10. הכל דפק. ראו השקעה רבה בכל פרט... שלטי הכוונה והסברה, דגלים צבעוניים לחניונים, מסך, שתיה ושירותים לאורך כל הדרך... סדרנים "מבינים עניין", מכבדים את המתפללים והחוגגים.
מבחינת ההדלקות- לא משהו. בזמן ההדלקה של ר' מיילך זו היתה ההדלקה היחידה (אולי היו עוד כמה אבל ממש קטנות) אז כל הקהל ירד למתחם 89- מה שיצר עומס וצפיפות. אם היתה עוד הדלקה למעלה בו זמנית- זה היה מפחית לחץ.
ועוד נקודה- מבחינת המסכים. מילא אני, גבר, מצליח להשתחל קדימה ולראות. אבל למה לא שמו שידורים לנשים?
בכניסה למתחם 89, בהר... גורנישט.
מה הפלא שאשתי אומרת שהיתה צפיפות מזעזעת?!
(אולי הם נגד מסכים וכו', אבל שידור חי ממירון כן היה כל הזמן... לא יכלו להראות בהר?)
תכל'ס, חזרתי מרוצה עד הגג. יישר כח לכל האבות של ההצלחה. באמת שהיה מוצלח!

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
הייתי שם בלילה והכל היה מושלם הלכתי לציון מלא אנשים כולם שמחים ו....רגועים אברכים עם אפודות "מכוונים" את הציבור בנחת ואפי' במקומות שהיה לחץ הם הרגיעו אני יוצא מגיע ליד מד"א ושומע צעקות ודחיפות מתקרב כמובן......שוטר ללא שום סיבה נראית לעין עומד וצורח על מבוגר שרצה להיכנס בלי צמיד בהמשך שוב נתקלתי בשוטר לא נחמד (שם כן היה קצת סיבה לצעוק אבל כמובן לא מיד....) ואח"כ כבר פגשתי כמעט רק סדרנים והבנתי את גודל הנס בסדרנים מאנ"ש שמבינים ורוצים להבין ולא מגיעים במטרה לפרוק עצבים ולהראות לך שהם שוים משהו ואל תתעסק איתי וכו'
אשרינו מה טוב חלקינו וכו'

שמחהלה

משתמש פעיל
הייתי שם,
משהו מדהים,
זה אומר שזה יכולת הקיבולת של ההר, כ50 אלף איש, ולא יותר,

נ.ב. היה חסר כיסאות, בחצר מתחת הציון, וברחבות הסמוכות, אנשים מבוגרים, וגם צעירים אחרי דרך ארוכה, כמעט ולא היה מקומות ישיבה, ((אפשר להביא כסאות פלסטיק מחברת השכרה)
וגם... (בתור אחד שנתקע בחניון למטה למעלה משעה), מסכים לשידור חי בחניונים למטה,

זושא דרבנן

משתמש צעיר
מצטרף לכל המפרגנים - הי'ה מושקע, מחושב, ומושלם.
החכמה לפזר את המתחמים על פני שטח כ"כ גדול, אמנם דרשה הליכה רבה, אבל נתנה מרחב, וגם כבוד לאירוע...
מישהו כאן חשב על פרטים רבים שיהי'ה כיף לחזור כל שנה..
תודה

זושא דרבנן

משתמש צעיר
יש תחושה ש'כשיש כסף הכל מסתדר'
זה לא רק כסף, הי'ה כאן גם חשיבה, גם אחריות, גם אכפתיות, וגם הפקת לקחים
ובס"ד יחד עם הכסף - זה הצליח.
הנפק"מ שאם פעם חלילה תקום ממשלה עתידית שתציב עובדה או שהם נותנים כסף לאירוע או שהם נותנים את הניהול לאנ"ש, עדיף את הניהול מאשר את הכסף, ובעז"ה הלואי שתמיד יהי'ה את שניהם..

הנדסאית_תוכנה

משתמש צעיר
ברוך שמסר עולמו לשומרים!!!
ב"ה שיוסי דייטש לא נבחר לראש העיר של ירושלים!!!
נראה לי שב"ה עכשיו מבינים שכל מה שה' עושה הכל לטובה!!!
היה 100%
חוץ מדרך מהדרין בחזור בזה הייתי ממליץ דבר פשוט כשמגיעם למעלה לטרמינל 1
לעשות אוטובוס רק לנשים ואוטבוס רק לגברים והמשפחות יפגשו בחניון!
הכי נהנתי מהפתגם "לאט לאט להתקדם מהר"

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ב''ה הייתי בלילה קודם במירון.
היה מדהים בכל קנה מידה אפשרי!
ניתן לציין, שעברתי עכשיו על ההודעות פה בפורום ודי נדהמתי...
פיזרו פה המון לחץ וקונספירציות, בשעה שהעניינים במירון התנהלו ברוגע וסדר רב.
אמנם את השאטל שלנו עיכבו חצי שעה בחניון צדדי, בזמן ההדלקה של ר' אלימלך, אבל מיד כשהתפנה קצת במירון המשכנו בנסיעה.
אני מודה לה' שלא הייתי מעודכנת בחדשות כי זה רק היה מוסיף לי לחץ.
בשטח אצל ר' אלימלך לא היה בכלל דחוס.
לפעמים קצת מדי צפוף, אבל תמיד היה לאן להתפזר.
לא ראיתי בכלל שוטרים בשטח, חוץ מבחניונים וכאלו שישבו מבואסים בפינות....
את הדרך למתחם 89 אפשר בשנה הבאה לסדר קצת יותר מבחינת הפרדה.
לא היה ברור כ''כ איפה גברים ואיפה נשים והיה קצת בלגן...
מההתארגנות בחניונים ממש התפעלתי.
יש רמקולים עם מוזיקה שמקדמים את הבאים וממש מכניסים לאווירה.
יש אוהלים גדולים לנשים וגברים עם מקומות ישיבה, מים, שירותים ואפילו עמדות הנקה אצל הנשים.
גם הטרמינלים בחזור היו מסודרים מאד!
בקיצור, היה תענוג להגיע ולהתפלל והכל ברוגע והכי חרדי שאפשר.
מקווה שיסיקו מהשנה הזאת כמה שיותר מסקנות ובשנה הבאה זה כבר לא יהיה ניסיון אלא הסדר הקבוע בל''ג בעומר.
ויישר כח ענק למארגנים של כל ההילולא, שכבר לא ישנים בטח ימים שלמים על מנת שהיום הזה יעבור בצורה הכי מוצלחת ובטוחה שאפשר.
צריך לשלוח להם את האשכול הזה.
מגיע להם התודה אחרי ההשקעה הרבה בכל פרט ופרט.

מצטרף לכל המילים הטובות שנכתבו כאן קודם.
בהלוך, מרגע היציאה מהר חוצבים, ועד הירידה במירון עברו שעתיים ורבע בלבד!
דבר כזה לא היה מעולם.
חזור, הנסיעה היתה מהירה, אבל המתנו עד שהרכבת תתמלא 45 דקות! חבל.
טוב, לא שציפיתי שיוציאו רכבת שלמה בשביל 2 שאטלים שהגיעו.
ואיך זה שלא שמו כאן דגש על השיפור המרכזי השנה?
השירותים!
בכל מקום היו עשרות תאי שירותים נקיים, מצוידים, לא שירותים כימיים מחרידים.
ביחס לשנים עברו, זה פשוט מהפך!
כשמכבדים את האנשים, הם יתנהגו בכבוד.
אבל כשמתייחסים אליהם כבהמות... טוב, לא משנה.
בדיוק כמו שסגנון הלבוש משפיע ישירות על ההתנהגות והכבוד העצמי.

etidan

משתמש מקצוען
שמתי לב שכשהגיעו אנשים שהחליטו שהם צריכים ללכת נגדם הזמן, אם הם הצליחו לעבור את הסדרנים בכח הסדרנים לא עשו מזה עסק כי לא כדאי לעשות רעש מכך ש2-3 אנשים עברו במקום הלא נכון העיקר שבאופן כללי הזרימה בכיוון הנכון, ולא נורא אם איזה ילד פרוע ירגיש גדול מכך שהוא הלך נגד הזרם וחסך 2 דקות.
מזכיר לי משהו חמודדד
ביציאה מהציון היה אפשר רק לצאת ולא להכנס
היו שם כמה סדרניות ואז אישה אחת נכנסה
אז סדרנית אחת אומרת לשניה- הי תגידי לה לצאת, היא נכנסה
אז היא עונה לה- עזבי, בדיל ויעבור.. לא קרה כלום שאחת נכנסה
וזה האמת... נכון, צריך סדר, אבל לפעמים יותר קל להתעלם מדברים קטנים בשביל הרוגע של כולם!
אשריכם ישראל!

רפורמה חרדית

משתמש צעיר
השנה לראשונה נהניתי מאוד, וזה הוסיף המון המון להצלחה ולאווירה הקדושה.
לא היו שוטרות בהר, ובעיקר בקבר עצמו של הרשב"י.
עצם זה שלא מסתובבים לי בין הרגליים שוטרים ושוטרות יחד (ולרוב יושבות עם המכשירים, ומצחקקים יחד וכ'ו) , ושלא עובר לי כל הזמן שוטר גבר ודוחף, זה התיקון הגדול ביותר למירון ולמקום הקדוש הזה וביום הקדוש. כל מי שאחראי לזה, הקנאים, פרוש דייטש, יבורכו משמי עליון!!!!

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נראה שכבר כתבו כאן הכל על ההילולא המדהימה שהקב"ה זיכה אותנו לחוות השנה,
אז רק מוסיפה כמה נקודות:

* מעבר לתכנון, השינויים המפליגים שנערכו, עצם החלוקה בין מתחמי ההדלקה להר עצמו עוד הרבה- לכל אורך הדרך ניכרה המון חשיבה על החוגגים, כאנשים. לא מסות אנושיות שצריכות איכשהו לעבור במירון במהלך היום ולחזור הביתה, אלא יהודים טובים שמגיעים לר' שמעון להתפלל ולשמוח, משפחות על טפן ועל ילדי החלאקה הטהורים שלהן, אנשים ונשים בכל הגילאים, שלמישהו היה אכפת שיהיה להם נוח. שיחכו להם אוהלי התרעננות מפוארים ומרווחים, חדרי שירותים (שמאובזרים אפילו במפיצי ריח...), מתחמים לאם ולתינוק עם כורסאות נוחות וכל הציוד שרק אפשר להעלות על הדעת (החל מבקבוקים ומוצצים ולא כלה בשרוכי נעליים וסיכות ביטחון), ואפילו קרטיבים ממותגים שחולקו בשפע ומכל הלב לילדים.
הורגש שהכל נעשה מתוך רצון כן ואמיתי להקל עלינו את העליה ולאפשר לנו לשמוח באמת.

* בעיניי השינוי העצום ביותר והכל כך מתבקש היה נושא הסדרנים החרדיים. עמדתי חצי שעה בתור על מנת לזכות להיכנס לציון, ולא הרגשתי שום קושי. לעבור מקטע לקטע ולפגוש עוד ועוד נשים משלנו, נעימות, צנועות, שמאחלות מכל הלב שיתקבלו התפילות ומסבירות ברוגע על המסלולים השונים- לגמרי חוויה מתקנת לשנים רבות רבות של השפלות, דחיפות וצעקות שעברנו.

* בלי סתירה להשקעה הגדולה מצד המארגנים, אני חושבת שמגיע שאפו ענק ענק! לציבור המדהים שלנו.
בכל מקום שהייתי בו, הן במתחמים השונים והן בהר ובתוך הציון עצמו- היתה באוויר אווירה נדירה של רוגע, של רצון להיות ממושמעים ולתרום כל אחד את חלקו להצלחת האירוע, של מחשבה על השני ולקיחת אחריות אישית. אין לי ספק שבלי שיתוף הפעולה היינו רואים מחזות אחרים...
למרבה הצער הטראומה צרובה בדם ובדמע בלבבות, וניכר שהיא גרמה לנו כציבור לשינוי עומק. כמובן ששוליים יש תמיד... אבל הרוב המכריע התנהל באופן מרגש ומעורר השתאות.

שנזכה שיתקבלו כל התפילות, הוא ימליץ טוב בעדנו, אדוננו בר יוחאי!

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
ראיתי כאן את התגובות, שמח בשמחתכם שנהניתם.
אולי אני אדם מוזר, אבל השנה לא זכיתי לראות בציון אנשים בוכים בקולי קולות ומתרפקים על הציון, וברקע שומעים אוי טאטע... ר' שמעון....באמת שזה היה חסר לי...
בעיקרון היו 2 מסלולים, מהיר ואיטי, אני לקחתי את האיטי, כן רציתי את המצב של "והציל הלחוצים" ולזכות לעמוד על הציון ולשפוך שיח ככל השנים, ניגשתי לציון, לא עברו כמה רגעים, מישהו דופק לי על הגב, "נו ואהבת לרעך כמוך", לא התייחסתי כמובן, הרי בגלל הסיבה הזו לקחתי את המסלול האיטי שאוכל להתפלל ברוגע על הציון, ואז שלושה סדרנים עליי, נו לפנת מקום, חב לאחריני, ועוד כל מיני סיסמאות, תכלס לא היה לי נעים הלכתי משם, מאוד כאב לי שלא היה לי את הזכות והמוחין להתפלל דקה על הציון.
ושוב, חוץ מזה כל העסק דפק כמו שצריך.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה