מידע שימושי הייתי שם • מירון תשפ"ג

מצב
הנושא נעול.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני כבר כתבתי את חוויותיי ממירון תשפ"ג. כעת אני עובר על חמשת העמודים המתוקים ממש! של האשכול החמוד הזה, ומוצא משהו ש'תפס' לי את העיניים
נהגי האטובוסים והשוטרים היו נחמדים הפעם בצורה יוצאת דופן
זה באמת היה במקום, שני שוטרים שאמרתי להם 'יום נעים' ביציאה קראו לי ושאלו אותי 'איך מתנהל שם למעלה?' עניתי 'ברוך ה' מצוין' הם חייכו ואמרו לי 'תתקבלנה התפילות'...
נהג השאטל שואל 'נו חבר'ה, איך היה? התפללתם? נהניתם?' מישהו ענה לו 'היה מיוחד! אבל למה אתה לא עלית?'...
זה היה כל כך מדהים לראות איך כל נותני השירות קיבלו הדרכה איך להתייחס אלינו, לא כמו בהמות...
נראה לי שגם הסדרנים קיבלו הדרכה כי כולם התנהגו באותה צורה, זה היה מדהים מדהים...

אני וביתי

משתמש מקצוען
ראיתי כאן את התגובות, שמח בשמחתכם שנהניתם.
אולי אני אדם מוזר, אבל השנה לא זכיתי לראות בציון אנשים בוכים בקולי קולות ומתרפקים על הציון, וברקע שומעים אוי טאטע... ר' שמעון....באמת שזה היה חסר לי...
בעיקרון היו 2 מסלולים, מהיר ואיטי, אני לקחתי את האיטי, כן רציתי את המצב של "והציל הלחוצים" ולזכות לעמוד על הציון ולשפוך שיח ככל השנים, ניגשתי לציון, לא עברו כמה רגעים, מישהו דופק לי על הגב, "נו ואהבת לרעך כמוך", לא התייחסתי כמובן, הרי בגלל הסיבה הזו לקחתי את המסלול האיטי שאוכל להתפלל ברוגע על הציון, ואז שלושה סדרנים עליי, נו לפנת מקום, חב לאחריני, ועוד כל מיני סיסמאות, חסד זה מהתורה! תפילה בציון הרשבי??? תכלס לא היה לי נעים הלכתי משם, מאוד כאב לי שלא היה לי את הזכות והמוחין להתפלל דקה על הציון.
ושוב, חוץ מזה כל העסק דפק כמו שצריך.
לא היה אפשר להיכנס חוץ מהמסלולים?
מעניין שיש מי שחושב שהחיים יכולים להמשיך במסלולם בלי מסלולים בציון לאחר מה שקרה.

noam1

משתמש מקצוען
זכיתי להיות אצל ר' שמעון !
היה יוצא מהכלל! ובפרט אחרי שנה שעברה שהיה עצוב ושקט

בכל חניון וברחבי ההר יש אוהלים מרווחים למנוחה
סדרנים בשפע מכל החוגים והעידות
למתחם 89 לא הגענו... התייאשנו בדרך... זה מתאים אולי למי שמגיע לכמה שעות בהר ולא למי שרוצה להתפלל וקצת לרקוד
כמות האוכל שהייתה בהר לא הגיונית! ממאפיה שאפתה בורקסים\עוגות\פיצות והוציאה לכל דורש ועד לצ'יפס והמבורגר
העומס היחיד שהרגשתי בהר היה ליד האבטיח.... לצערי אנשים דחפו כאילו זה האבטיח האחרון לעונה.. למרות שכל כמה דקות הגיע מגש חדש עם פרוסות טריות

מקום שהייתי מציע לכולם לא לפספס, האוהל של אור הרשב"י על הכניסה הראשית למושב, מוזיקה טובה, ריקודים וסעודה כיד המלך (לפחות כשאני ביקרתי שם)
רק להעמיד דברים על דיוקם שתדע למי להוקיר תודה... השלטים של אור הרשבי אבל כל האוכל זה הרב סגל מירושלים
יהודי צדיק שמפעיל בית תמחוי בירושלים ובכל שנה מחלק אוכל במירון בעבר הוא ישב אצל קרליבעך והשנה שזה נסגר הוא השכיר מאור הרשב"י
הוא משכיר את המתחם ומביא כל האוכל ואין לו שום בעיה עם זה שהם שמים את השלטים שלהם ואוספים כסף כי הוא עושה הכל לשם שמיים ולא לשם כבוד!!!

חרישאי

משתמש מקצוען
כולם פה משבחים ומפארים ומהללים, אני מניח שהיה באמת כמסופר, אבל..
תושבי כרמיאל במשך שנים עלו עם כל עם ישראל ביחד איתם בעליה לרשבי.
בין בשאטלים מחניון רכב פרטי בעבר ובין בשאטלים מהרכבת.
זה לא היה נוח, זה היה ממש המוני ומציק, אבל לא מתלוננים, כל עוד יש אפשרות לעלות ב"ה.
השנה ושנה שעברה לא היה תח"צ בכלל מכרמיאל לרשבי, השנה עוד פרגנו קצת אוטובוסים ביום אבל בלילה כלום ושנה שעברה כלום.
וכאן הבן שואל, למה נגרע?? כואב הלב לקרוא פה את האשכול ולדעת שמתושבי כרמיאל כל זה נמנע, כי??????

לרעהו

משתמש מקצוען
רק להעמיד דברים על דיוקם שתדע למי להוקיר תודה... השלטים של אור הרשבי אבל כל האוכל זה הרב סגל מירושלים
יהודי צדיק שמפעיל בית תמחוי בירושלים ובכל שנה מחלק אוכל במירון בעבר הוא ישב אצל קרליבעך והשנה שזה נסגר הוא השכיר מאור הרשב"י
הוא משכיר את המתחם ומביא כל האוכל ואין לו שום בעיה עם זה שהם שמים את השלטים שלהם ואוספים כסף כי הוא עושה הכל לשם שמיים ולא לשם כבוד!!!
פשוט לא נכון, מידיעה, יש קשר חזק בין אור הרשב"י להרב סגל, ובכן זה הפוך, אור הרשב"י מחזיקים את הרב סגל בכל מיני צורות, לא אפרט

אני וביתי

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי קרליבך היה במתחם 89.

michalor

משתמש מקצוען
כותבת עכשיו אחרי שהתאוששתי...
אני מהסדרניות החרדיות שעמדו בציון

בתור אחת שנוסעת כל שנה מה שיש לי להגיד זה שאפו ענקקקקקק לציבור!!!
אנשים שיתפו פעולה, התקדמו לפי ההוראות והכל בהבנה ומצב רוח טוב
כמעט כל מי שעברה אמרה תודה וחייכה
נשים נכנסו, אמרו כמה פרקי תהילים והתקדמו כדי לפנות מקום לעוד
הייתה אחריות וערבות הדדית מדהימה של כלל ישראל

אשרינו שזכינו!!!

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מכל ההודעות כאן למעלה, התחושה שעולה בי היא: טעימת משיח. טעמנו קצת ממה שהולך להיות פה כשיגיע משיח. אנשים יהיו אדיבים, יפרגנו זה לזה, אנשי החוק יתייחסו לכל אחד בכבוד. אני ממש מקנאה במי שזכה להיות שם. בע"ה שיגיע משיח מהר וכולנו נזכה!

חכם עתיק יומין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אגב לדעתי כל פי הכמויות שהיו שם כשאני הייתי לדעתי זה עבר בגדול את רף ה50 אלף
{אולי עקב שהם ספרו 50 רק מהתחבורה וישנם כמה אלפים טובים שמסתובבים שמה מאתמול...
רק אני חושב ככה?

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
כיף לקרוא את גל התגובות, באמת היה סדר מטורף!!!
דבר קטן שהיה לי קשה זה המרחקים בין מקום למקום. עד השאטלים הלכנו כמעט חצי שעה........
חזרתי גמורה!!
אבל אפשר להגיד שהיה כיף,

תודה לכם הסדרנים והסדרניות..........
ולכל עם ישראל על השיתוף פעולה.

נערך לאחרונה ב:

מאירלה

משתמש מקצוען
אם נחשבן כמה חרדים יש בכל הארץ (כולל חוצניקים וילדים) מגיעים לקצת יותר ממליון ובהנחה שבערך אחד מכל 10 עלה (לא ראיתי שם כמעט ליטאים ומעט מאד ספרדים ראיתי בעיקר חסידים) ונחלק לשעות לא נגיע למספרים מטורפים

יש לכל בני האדם וגם למשטרה תמיד הערכת יתר של פי 4 לכמות אנשים גדולה במקום אחד ובספירה של אחד אחד תגלה הרבה פחות ממה שחשבת בשנה שעברה הם עצרו את העליה להר בשלב שהיו בקושי אנשים בהר

להרגשתי השנה ממש עבדו עליהם בכאילו שיש על מי לסמוך ובפועל לא היתה שום הגבלה על מספר הנכנסים חוץ מהסדר והתור בציון שזה היה ממש מצומצם לאזור הספציפי הזה ולשם כך היה מספיק בקושי עשרות בודדות של סדרנים חרדים
בעיקר מה שעשו זה פיזור הכרטיסים והעליה לאוטובוסים על פני רוב שעות היממה וקצת גם פיזור של הקהל למתחמים נוספים ועל פני כל ההר שזה היה התענוג הגדול שהיה מספיק מקום על ההר לכולם ושום שטח לא היה תפוס לטובת חסידות אחרת למעט באיאן

ואגב בגלל שכל ההר היה לשירות הציבור הרגישו ממש את המחסור בדרכי מהדרין פשוט כי הסתובבנו בכל ההר גם במקומות שבעבר לא חלמנו בכלל לעבור דרכם ולמתחם החדש ובעבר היינו בקושי עולים במהדרין ויורדים בהמדרין חזרה לאוטובוסים ושימו לב שכולם ממש מרגישים ומדגישים את זה

נערך לאחרונה ב:

מבט אובייקטיבי

משתמש צעיר
מתברר שהאלימות של הקנאים בשנה שעברה השתלמה לכולנו ועוד איך...
אם חלילה וחס המשטרה היתה מצליחה שנה שעברה בהתעללות שלה וכולם היו כמו טאטאל'ך מצייתים לה, לא היה לה שום סיבה לוותר על השליטה.
ברגע שהראו להם את הכיוון הם הבינו שצריך צורה אחרת.
ולכן עשה בשכל יוסי דייטש שנענה לכל בקשות הקנאים ללא יוצא מן הכלל, כולל תזמורת מלאה עם הגברה והכל החצר וכדומה

איזה שם?

משתמש מקצוען
אפיזודה אחת לא נעימה שלה הייתי עדה עם שוטרים הייתה כשהתפללתי שחרית במתחם ציונו של ר' יוחנן הסנדלר (כי רציתי לפקוד את ציונו וכי היה שם שקט ומקום נוח ) הרבה שוטרים גם עם הרכבים האימתניים שלהם לכיוון מעלה מעל מתחם בני עקיבא(אכסניה שלהם?) באיזה שהוא שלב בא שוטר למתחם של ר' יוחנן הסנדלר וללא אומר ודברים סוגר את הכניסה למתחם בעזרת שתי גדרות ענקיות , המשמעות אין יוצא ואין בא לא היה עומס לא הפריעו להם לעבור -כלום , חיפש איזו עילה לריב עם אנשים ולעלות לכותרות ואולי גם התחשק לו לראות את מח''ש מבפנים, היה שם זוג עם תאומים בשתי עגלות ופעוט בן שלוש שעשו לו חאלקה ועליהם סגר את הכניסה והיציאה , הוא רואה אותם וסוגר !!!!! אומר להם ולכולם לצאת מלמעלה -לעלות מעל ציונו של ר' יוחנן במדרגות רבות ולא נוחות סיבב של 10 ד' עם העגלות בלי סיבה , בסוף אחרי שהתחננה ובכתה הסדרן שהיה משלנו קרא לשוטר והראה לו שהיא צריכה לצאת ו''ברוב'' טובו פתח נמלטנו כולנו....

ל.לי

משתמש רשום
היינו שם.
הרגשה של מי כעמך ישראל.
גאווה יהודית

תארנו לילדים שכנראה ככה יראה העלייה לרגל בעזרת ה',
כל הדרכים מלאים באנשים, בכל הסוגים. כיפות בכל בצבעים והגדלים, חליפות במגוון צבעים
וכולם הולכים ביחד, עם פנים יהודיות .

הציבור גילה בגרות ואחריות.
שאפו ענק למארגנים שדאגו לכל הפרטים.
המרחבים, האספלט על השבילים והדרכים.
השירותים בכל מקום( למי שזוכר מה היה פעם... )
מתחמים שאפשר לשבת (פעם היית שובר את הרגליים לאחר עמידה ממושכת , ואח"כ בהליכה לאוטובוסים, והפעם היה מקום לנוח, להתרענן)
השתיה והכיבוד לאורך כל הדרך.
הנגישות, השילוט (ואפילו המנורות הצבעוניות בחניוני השאטלים היו מותאמות לצבע החניון)
הסדרנים האדיבים והנחמדים. לא נתקלנו בצעקות, (ואפילו שפרצו מחסום בעליה לאוטובים הכל היה ברוגע) .

אוירה טהורה ומרוממת

הלוואי שיתקבלו התפילות ונזכה לביאת המשיח במהרה.

מאירלה

משתמש מקצוען
עושים עסק מהריקודים בחצר הציון שנתנו לקנאים ספרתי ולא היו שם וגם לא יכולים להיות בחצר (בלי המעבר לנשים ובלי המעבר שהשאירו ליוצאים מהציון) בהגזמה היו מאתיים רוקדים בקושי בדבוקה אחת ועלזה הם עשו מלחמה שחייבים לעשות ריקודים רק בחצר תודה לקל שאת עיקר הריקודים עשו ברחבת תו"א והיה מקום לכולם לרקוד
הכי התפעלתי מאוהל התפילה הממוזג (של הגברים בנשים אשתי אמרה שהיה ריק ורק ישבו מסביב) שהיה פשוט מלא במאות/ואולי אלף אנשים שישבו ועמדו ואמרו תהילים היתה שם הרגשה מרוממת ומופלאה במיוחד

מבט אובייקטיבי

משתמש צעיר
דיברתי רק על דבר עקרוני מאד מסויים:
שנה שעברה לפני ההילולא היה ויכוח מאד גדול, הרוב צידדו שחייבים להקשיב לשוטרים לכל ההנחיות, ואחרים טענו שצריך לפעול בכח לגרש אותם ושהשמטרה בחסות האסון מנסה להרוס את ההילולא.
מה היה העובדות?
השוטרים נהגו בציבור כעדר בהמות, עיכבו אוטבוסים שעות, נתנו רק ל9,000 לעלות בעוד שהמתווה היה 16,000, כיבו את המוזיקה כל כמה דקות, והעמרו במתפללים, ואז ב2 בצהריים הגיעו הקנאים בצורה מאורגנת ועם כלי פריצה, גירשו את המשטרה בכח הזרוע, והחזירו את ההילולא למתכונת הרגילה לכבוד התנא האלוקי.
ואז התפשט ההבנה שצריך לנהוג בציבור בחרדי בדרך כבוד, עם סדרנים משלנו, בדרכי נעם, לאפשר לכמות גדולה של חוגגים לעלות (למצוא רעיונות מחוץ לקופסא כמו מתחם 89), וזה עבד, והכל בזכות אלו שהשמצו רבות לפני ל"ג בעומר.
דבר נוסף שהובן אחרי ההצלחה הגדולה של השנה, שכל העשרות שנים האחרונות שהמשטרה השליטה סדר כביכול, זה עצמו היה שורש כל הבעיות והקריסות, ורק שהם שיחררו את ההר הכל היה נפלא יות מכל שנה

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מה שהפריע לי מאד , שבכל אזור הציון לא הציבו שירותים בכלל , לא יודע איך עושים כזאת פשלה ,
חוץ מזה , הכל היה מקסים , (חוץ מזה שהיום הרגליים כמעט לא נשמעות לי מרוב ההליכות אתמול ... )

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
השנה שעשו פיילוט לראשונה שאין אף שוטר בציון והכל מנוהל ומנותב ע"י אברכים משלנו ( לא משנה אם זה גורים או קנאים מאש דת) הציבור נשמע להנחיות ומשתף פעולה ואין מכות סתם ככה ואין לי בעיה אישית עם שוטרים וחיילי מגב אבל אין מנוס כי הם ערסים מצויים וברגע היתקלות בדחיפות כשיש עומס ישר הם מרימים ידיים כי הם לא סובלים שמישהו דחף אותם זה כנראה פוגע להם באגו, לדוגמה בביאן שלקחו גם שוטרים לניתוב הקהל היה סרטונים של מכות עם שוטרים ולא היה נראה שהם היכו קנאי סיקריק סתם עמך שנדחפו ובמו עיניי ראיתי אצל ר' מיילך שוטר עובר ומרגיש דחיפה כמו כל אחד שנדחף ללא כל כוונת רוע ומיד בתנועה ערסית מתחיל מכות אם לא היה עובר שם היה הכל ממשיך רגיל והיו כמה וכמה כאלה.
המשטרה חייבת להבין שהציבור החרדי הוא מנטליות שונה לא קרה שום דבר אם דחפו אותך רגע וככה מתחיל כל בלגן וכשאין שוטרים הכל מתנהל בסדר מופתי ולא יקרה שום דבר עם יכנסו עוד כמה עמך להדלקה של בויאן בסוף זה שייך לעמך גם.

לסיכום: המשטרה חטפה כאפה לפנים כשראו שהציבור מתנהל בסדר מופתי יותר כשהם לא נמצאים מאשר כשהם מסתובבים בין הרגליים וכאן המקום באמת להודות למפיקים שחשבו על המון המון פישיםקעס קטנים שהביאו למצב שרובו ככולו של הציבור מרוצה
בשנה הבאה ילמדו לשפר על מה שפיספסו השנה

C3299920

משתמש חדש
אני הייתי מגדיר את כל האירוע במירון בשתי מילים "קידוש השם"
לראות החרדים יודעים לנהל אירוע לבד בלי שום עזרה מהמשטרה זה קידוש השם גדול מאד
וזה אמור להשפיע לכאורה על אירועים נוספים במגזר החרדי
וכאן המקום להודות לשר הרב מאיר פרוש ולפרויקטור ר' יוסי דייטש על ה"סייעתא דשמיא" שהיה להם וכן לצוות ההפקה שהפיקו את כל האירוע עם הרבה מחשבה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה