היום שמונה ימים

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
שאלה שמתעוררת אצלי כל שנה בימי ספירת העומר:

נאמר בגמרא (יבמות סב,ב) "שנים עשר אלף זוגים תלמידים היו לו לרבי עקיבא, מגבת עד אנטיפרס, וכולן מתו בפרק אחד, לפני שלא נהגו כבוד זה לזה".

ונשאלת השאלה: איך אפשר לומר שתלמידי ר"ע מתו בגלל שהם לא נהגו כבוד זה בזה אם בגמרא נאמר בפירוש שהם מתו עוד לפני שלא נהגו כבוד זה בזה?

וצ"ע.

(גם צריך להבין, איך יודעים שלא נהגו כבוד זה בזה אם זה קרה רק אחרי שמתו? וזה יש ליישב על דרך הנאמר בחנוך "ויתהלך חנוך את האלוקים ואיננו כי לקח אותו אלוקים" ופירש רש"י: "צדיק היה וקל (ס"א: וקיבל) בדעתו לשוב להרשיע, לפיכך מיהר הקב"ה וסילקו והמיתו קודם זמנו", ועד"ז לענייננו שקיבלו בדעתם לא לנהוג כבוד זה בזה ודו"ק)
לפני שכבודו שואל יעיין בגמרא שוב.
מפני הרעה נאסף הצדיק.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
לסופרים הסופרים,
מה מקור החלוקה בעברית המדוברת, בין 'תספורת' לשער הגולגולת העליון ולחובות קיבוציים, לבין 'גילוח' לשער הזקן?

אריאל 1

משתמש פעיל
ליל חג השבועות.
עומר הקטן חזר הביתה עצוב ומצוברח
"מה קרה עומר שלי?" שואלת אמא
"אף אחד לא ספר אותי בבית הכנסת" נאנק עומר
"מותק שלי" מחבקת אמא ומניפה את עומר עד התקרה.
עכשיו.
עומר שמח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה