היהודי האחרון של סלאוויטא - ניסיון בסגנון חדש

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;1102309:
אני דווקא כן מסכימה עם כל מה שאתה אומר. אבל משו בטאצ' הסופי של הצבע עושה את זה.

לי לפחות.
אני גם חושבת ככה.
למשל אולי הייתי תולה בסלון ציור שמן, אבל לא ציור דיגיטלי גם אם זה נראה אותו דבר.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אוההה...
איזה דיון!
תמשיכו...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שאלטר;1102299:
יפה.

וכאן חזרנו להתחלה.
לענ"ד, הציור הזה, בקומפוזציה הזו, ובצבעים האלה -
היה עולה ליגה אם הבחירה היתה ליצור אותו בחומר ממש.
יש?
א. תקרא מה כתוב כאן
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=59944
ב. עניתי על זה כבר, הציור היה יוצא אחרת, אבל לא בליגה אחרת, פשוט בטכניקה שונה, זה הכל.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
קקטוס - הצדק אך ורק איתך!
אמנות היא לאו דווקא תורת האסטטיקה. כמו שמוזיקה היא לאו דווקא תורת ההרמוניה.
מה שבעינך יפה, מביע, מקורי, מרגיש ומעורר חלק ממך - טוב. אם בא לך לעשות דברים עם צבעים חדים וקשים - לך על זה לא רק בתחושה של "אף על פי" אלא בלכתחילה!
האמת היא שאתה הוא האדם האחרון בפורום שצריך להסביר לו על אמנות מתוך אמונה בהבעה ותחושה אישית.
כה לחי!!

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לגבי אומנות דיגיטלית בכלל, אין ספק שזו אמנות. יש כאן את היד של האמן נטו, בכלים נתונים. יש כאן טאצ' אישי, יש אמירה, ויש גם טכניקה.
זה לא פחות קשה מציור על בד או דף, ובטח שלא זבנג וגמרנו, צריך לקחת את הגולם ולהפיח בו חיים. בשבילי זה נראה אתגר גדול אף יותר.
לגבי היוצר, יש שמתחברים ליצירה ע"ג מחשב ויכולים להתבטא כך היטב, ואז זה לא מוריד מהערך האומנותי של היצירה. זה כן נראה אחרת, ויש מי שלא מתחבר, כי אנחנו שמרנים ואוהבים את מה שרגילים לראות.
באופן אישי היצירה ע"ג מחשב סוגרת לי לפעמים את ההשראה ומצמצת אותה למסך קטן, קצת קשקושים בצד על דף אמיתי יכולים לעזור. בשבילי יש אכן קור וריחוק מסויים ואיזשהוא חוצץ ביני לבין המסך, אני מאמינה שזה הרבה בגלל ההרגל. ממה שאני ראיתי, אלו שרגילים היו לצייר על דף היה קשה יותר לעבור למחשב, מאלו שהתחילו ישירות על לוח דיגיטלי.
לגמרי מסכימה עם זה:
לא, אנחנו לא מדברים על אומנות אלא על אמנות.
באמנות השמים הם הגבול, המגע האישי של הצייר במכחול שנוגע בצבע שנוגע בבד או בנייר, זו רק דרך אחת להעביר את ההשראה של האמן אל המימד הפיזי שלה.
מחשב, אטבים, מלחייה וגרעיני דלעת, ברגע שהאמן בחר להביע באמצעותם משהו, וביצע זאת באופן מסויים, מאבדים את המהות הרגילה שלהם, ולובשים את המעטפת שנקראת "יצירת אמנות".

הנקודה החשובה ביותר, היא הבחירה של האמן בחומר ובצורה, הטכניקה היא אחד הדברים האחרונים ביצירה, היא מהווה את השלב האחרון בשרשרת התהליכים של הפיכת רעיון מופשט למיצג פיזי.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אבש;1102467:
לגבי אומנות דיגיטלית בכלל, אין ספק שזו אמנות. יש כאן את היד של האמן נטו, בכלים נתונים. יש כאן טאצ' אישי, יש אמירה, ויש גם טכניקה.
זה לא פחות קשה מציור על בד או דף, ובטח שלא זבנג וגמרנו, צריך לקחת את הגולם ולהפיח בו חיים. בשבילי זה נראה אתגר גדול אף יותר.
לגבי היוצר, יש שמתחברים ליצירה ע"ג מחשב ויכולים להתבטא כך היטב, ואז זה לא מוריד מהערך האומנותי של היצירה. זה כן נראה אחרת, ויש מי שלא מתחבר, כי אנחנו שמרנים ואוהבים את מה שרגילים לראות.
באופן אישי היצירה ע"ג מחשב סוגרת לי לפעמים את ההשראה ומצמצת אותה למסך קטן, קצת קשקושים בצד על דף אמיתי יכולים לעזור. בשבילי יש אכן קור וריחוק מסויים ואיזשהוא חוצץ ביני לבין המסך, אני מאמינה שזה הרבה בגלל ההרגל. ממה שאני ראיתי, אלו שרגילים היו לצייר על דף היה קשה יותר לעבור למחשב, מאלו שהתחילו ישירות על לוח דיגיטלי.
לגמרי מסכימה עם זה:

יוהו! עצבנתם אותי:mad::mad::mad:
אין ספק שאמנות דיגיטאלית היא אמנות בפני עצמה ואין זה מוריד מערך האמן שמשקיע את נשמתו אל מול מסך.
מי בכלל התכוון לזה?!

מה שכן זה שיש משו בצבע החי [בעיני לגמרי ]שמצביע על אמן חי מאחוריו. זה הכל.

ריבוי תמונות מאוירות דיגיטאלית של אמן מסויים בשווקים [ממוסגרות ונמכרות לכל מאן דבאי בשקלים בודדים] גורמות לזילות שמתבטאת בעמדה שלי.

זכותכם לחלוק,ברוך שחלק מחוכמתו לבשר ודם:)

ועכשיו אגש להירגע עם כוסחלב

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י bekki;1102514:
אין ספק שאמנות דיגיטאלית היא אמנות בפני עצמה ואין זה מוריד מערך האמן שמשקיע את נשמתו אל מול מסך.
מי בכלל התכוון לזה?!

ריבוי תמונות מאוירות דיגיטאלית של אמן מסויים בשווקים [ממוסגרות ונמכרות לכל מאן דבאי בשקלים בודדים] גורמות לזילות שמתבטאת בעמדה שלי.

אל תשווי תמונות מעובדות ממודלות מפולטרות מאויירות דיגיטלית בסגנון של האמן הנ"ל
לעבודה על טהרת המייפיינט.... זה ממש כמו לשבת עם מכחול ובד.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;1102514:
מי בכלל התכוון לזה?!

אני מקווה שנרגעת עם כוסחלב, כי אף אחד לא התכוון לעצבן אותך:)
זה בסה"כ דיון, ויפה לשמוע מגוון דעות.
גם אני אוהבת צבע חי,
ואני גם אוהבת צביעה דיגיטלית,
אבל בעיקר אני אוהבת את מה שמאחורי הטכניקה.

שאלטר

משתמש צעיר
נכתב ע"י קקטוס;1102205:
אני יודע גם לעבוד ידנית, הנקודה היא שאין לי כח לחזור לציורים הלא גמורים שלי...
בסופו של דבר,
בכנות, איזה עבודות שלך אתה יותר אוהב? לאיזה אתה יותר מתחבר?
באיזה טכניקה אתה מרגיש ביטוי הולם יותר לכוונות שלך?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שאלטר;1102543:
בסופו של דבר,
בכנות, איזה עבודות שלך אתה יותר אוהב? לאיזה אתה יותר מתחבר?
באיזה טכניקה אתה מרגיש ביטוי הולם יותר לכוונות שלך?
מה, עוד לא כתבתי את זה?
כמובן שבטכניקה שבה בחרתי, יש לי בבית קנווסים ואת כל הציוד, ואני לא חשוד על חוסר אמביציה ליצירה...

chani2006

משתמש מקצוען
לענ"ד ההבדל נעוץ בערך הכספי של היצירה.

מונה ליזה יש רק אחת, ורפרודוקציות בלי סוף ומספר.

יצירה דיגיטאלית מושלמת ככל שתהיה, מעצם טבעה היא רפרודוקציאלית, ואין בה את הערך המוחלט של היצירה המקורית.

נ"ב אין בכל האמור להוריד מיופיו הזוהר של הציור, ומכשרונו הברוך של הצייר.
האור שבציוריך, קקטוס, מצליח לבקוע ממסך המחשב, ולהאיר את כל החדר!

bekki

משתמש מקצוען
מסתבר שהחלב הרגיע יותר מידי.
פתאום אני מסכימה פה עם כ-ו-ל-ם- :D:p:D.

נפלאות הפרה...

אריאלה+

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אהבתי את הצבעים. מעניין :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה