דרוש מידע הטענת רב קו

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אישית , אני חושבת שאנחנו מקבלים שירות טוב בהרבה , או לפחות דומה לאוכלוסיית הקשישים,
פריסה של עמדות בלי סוף, אפשרויות הטענה בכל חנות, יש שירות טוב מזה? מה עוד אפשר לתת לנו שלא נתנו ? (חוץ מהטענה דרך הטלפון שנתקלה בקשיים טכניים, בגלל ארכיטקטורה דפוקה, לדעתי)

וההרגשה השנייה , זו בדיוק ההרגשה שאני מדברת עליה,
במציאות, הנשים הבדואיות מקבלות הרבה הרבה הרבה פחות ממנו,
אנחנו מיוצגים טוב מהן בהרבה, יש לנו נציגים בעמדות השפעה פי אלף מהן , ואולי בגלל הייצוג הזה, והכח הרב היחסי שיש לחרדים בכנסת , שנובע משיטת היישום של הדמוקרטיה הישראלית שמעצימה קבוצות קטנות באופן לא פרופורציונאלי, אנחנו מרגישים ש'מגיע לנו'.

יש לנו הרגשת נחיתות מובנית, של רדיפה ושנאה, הייתי קוראת לזה פרנויה (שמתוחזקת, אגב , מגילאי היסודי בבתי הספר והחיידרים , כמה שונאים אותנו כי אנחנו לומדים תורה)
וההרגשה הזו לא משקפת את המציאות.

במציאות ,אנחנו לא סובלים ולא מסכנים.
נכון שמדינת ישראל לא מותאמת אלינו לחלוטין (כמה מפתיע ומוזר)
אולי כדאי שניזכר שאנחנו בגלות , מושקה נשאר מושקה והפריץ התחלף.

אם היינו חיים באמריקה, גם היינו מתפלאים שאנחנו מתוקצבים במוסדות שמלמדים יהדות פחות ? ובכן, שם לא היינו מקבלים שקל.
אבל פה אנחנו דורשים, (לא מבקשים או מפעילים שתדלנות, דורשים) שהמוסדות שלנו יקבלו לפחות כמו החילונים, ואולי גם בונוס מיוחד על לימוד תורה.
ואם לא, זו אפליה רשעית שנובעת משנאת החרדים והתורה, לא פחות.
הלו, אנשים תתעוררו , בחרנו לא ללמד ליבה ולא לקבל תקצוב, מה לא הגיוני במשוואה הזו?

(לא שאני חושבת שאנחנו צריכים להשאיר את המצב ככה, וודאי שלהשתדל בשקט לפעול כמה שיותר, ולהשיג תקציבים כמה שיותר , בחוכמה כמו בכל הדורות, בלי הרעש והאגו המיותר שרק מזיק לכל המאבק)

ואם תשאל למה אין תוכניות על התחשבות וכבוד לציבור החרדי - זה ברור לי מאד.
הבדואים הנחמדים האלו רחוקים מהעין והלב, לא מאיימים על אף אחד, ולא דורשים הרבה (ולו בגלל שאין להם דרך מי להשמיע את הדרישות) קל להבין ולכבד אותם
החרדים, שהכוח קצת עלה להם לראש, כל יומיים מעוררים מאבק אחר במדינה, רוצים לסגור את כל הכבישים , מאיימים לפרק את הממשלה בגלל עבודות רכבת, רוצים לא להתגייס , וגם לקבל כסף על הזמן הזה, לא מוכנים לוותר על הרבנות, ועוד על אלף דברים אחרים,
למישהו נשאר כוח או רצון להבין אותם? ממש מפחיד שהם משתלטים ככה, חייבים לעצור אותם!

עו"ד וינרוט זכרונו לברכה, מסר דברים דומים בצוואה שלו לציבור החרדי, הוא כתב שאם לא נתעורר, נתאפס , ונחזור למקום הנכון שלנו, ולהבנה שאנחנו מיעוט בגלות, נצטרך להבין את זה בצורות פחות נעימות.

וואלה, סליחה על האורך, לא הכל קשור לרבקו, אבל יושב לי על הלב הרבה.
וקצת לימוד זכות.
לחלקנו (לי לא) יש עדיין ציפיות ממדינת ישראל כמדינה שאמורה להיות יהודית. אם מחר פותחים תחבורה ציבורית בשבת והדרך היחידה למנוע זאת היא על ידי משבר קואליציוני שיפרק את הממשלה ויגרור את המדינה לבחירות, הרבה אנשים, גם אנשים חכמים, סבורים שחובה לעשות זאת. ולו כערבות על אחינו התועים.
רבותיי, שהולכים לאורו של מרן החזו"א (ותבוא @מנוחהלה ותגיד 'גם כן דרכו של החזו"א...') חושבים שאי אפשר להשיג פה כלום במלחמות, היות ואנחנו בגלות בדיוק כמו ברוסיה ופולין, ואדרבה, סגנון המאבקים מריח 'ציונות', אבל לא כולם חושבים כך.
ונקודה נוספת, גם אם אי אפשר לייחס ליאיר לפיד וחבריו שנאת חרדים לשמה (אותי הוא שכנע, כשהסביר באותו נאום מפורסם מה בדיוק מפחיד אותו בחרדים), עדיין אפשר לייחס אותה לציונות הדתית על פלגיה, שנגועים בשנאה עמוקה ללומדי תורה בבחינת 'מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור'. אצלם זה נובע משנאה 'טהורה' ששורשיה בקנאה ובנקיפות המצפון שאורחות חיינו מעוררים אצלם.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אישית , אני חושבת שאנחנו מקבלים שירות טוב בהרבה , או לפחות דומה לאוכלוסיית הקשישים,
פריסה של עמדות בלי סוף, אפשרויות הטענה בכל חנות, יש שירות טוב מזה? מה עוד אפשר לתת לנו שלא נתנו ? (חוץ מהטענה דרך הטלפון שנתקלה בקשיים טכניים, בגלל ארכיטקטורה דפוקה, לדעתי)

וההרגשה השנייה , זו בדיוק ההרגשה שאני מדברת עליה,
במציאות, הנשים הבדואיות מקבלות הרבה הרבה הרבה פחות ממנו,
אנחנו מיוצגים טוב מהן בהרבה, יש לנו נציגים בעמדות השפעה פי אלף מהן , ואולי בגלל הייצוג הזה, והכח הרב היחסי שיש לחרדים בכנסת , שנובע משיטת היישום של הדמוקרטיה הישראלית שמעצימה קבוצות קטנות באופן לא פרופורציונאלי, אנחנו מרגישים ש'מגיע לנו'.

יש לנו הרגשת נחיתות מובנית, של רדיפה ושנאה, הייתי קוראת לזה פרנויה (שמתוחזקת, אגב , מגילאי היסודי בבתי הספר והחיידרים , כמה שונאים אותנו כי אנחנו לומדים תורה)
וההרגשה הזו לא משקפת את המציאות.

במציאות ,אנחנו לא סובלים ולא מסכנים.
נכון שמדינת ישראל לא מותאמת אלינו לחלוטין (כמה מפתיע ומוזר)
אולי כדאי שניזכר שאנחנו בגלות , מושקה נשאר מושקה והפריץ התחלף.

אם היינו חיים באמריקה, גם היינו מתפלאים שאנחנו מתוקצבים במוסדות שמלמדים יהדות פחות ? ובכן, שם לא היינו מקבלים שקל.
אבל פה אנחנו דורשים, (לא מבקשים או מפעילים שתדלנות, דורשים) שהמוסדות שלנו יקבלו לפחות כמו החילונים, ואולי גם בונוס מיוחד על לימוד תורה.
ואם לא, זו אפליה רשעית שנובעת משנאת החרדים והתורה, לא פחות.
הלו, אנשים תתעוררו , בחרנו לא ללמד ליבה ולא לקבל תקצוב, מה לא הגיוני במשוואה הזו?

(לא שאני חושבת שאנחנו צריכים להשאיר את המצב ככה, וודאי שלהשתדל בשקט לפעול כמה שיותר, ולהשיג תקציבים כמה שיותר , בחוכמה כמו בכל הדורות, בלי הרעש והאגו המיותר שרק מזיק לכל המאבק)

ואם תשאל למה אין תוכניות על התחשבות וכבוד לציבור החרדי - זה ברור לי מאד.
הבדואים הנחמדים האלו רחוקים מהעין והלב, לא מאיימים על אף אחד, ולא דורשים הרבה (ולו בגלל שאין להם דרך מי להשמיע את הדרישות) קל להבין ולכבד אותם
החרדים, שהכוח קצת עלה להם לראש, כל יומיים מעוררים מאבק אחר במדינה, רוצים לסגור את כל הכבישים , מאיימים לפרק את הממשלה בגלל עבודות רכבת, רוצים לא להתגייס , וגם לקבל כסף על הזמן הזה, לא מוכנים לוותר על הרבנות, ועוד על אלף דברים אחרים,
למישהו נשאר כוח או רצון להבין אותם? ממש מפחיד שהם משתלטים ככה, חייבים לעצור אותם!

עו"ד וינרוט זכרונו לברכה, מסר דברים דומים בצוואה שלו לציבור החרדי, הוא כתב שאם לא נתעורר, נתאפס , ונחזור למקום הנכון שלנו, ולהבנה שאנחנו מיעוט בגלות, נצטרך להבין את זה בצורות פחות נעימות.

וואלה, סליחה על האורך, לא הכל קשור לרבקו, אבל יושב לי על הלב הרבה.
הנחיתות שאתה מדבר עליה, היא דווקא נחלתך.
קרא את מה שכתבת ותגלה את זה בעצמך.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@קצרה , שמעת פעם על הבדל בין מציאות לפרשנות? מזלזל זו פרשנות.

יורקים עליך ועוד תגיד תודה.
זהו , שאף אחד לא יורק עלייך, תתפלאי כמה הם חושבים על זה, אבל למרבה הפלא, עדין חושבים שהרפורמה נכונה.

אני אישית משלמת מס לא אחרת מאזרח חילוני
את רצינית? לא מכירה אותך, אבל רוב הנשים שאני מכירה בחופשות הלידה שהן מקבלות מהמדינה כיסו בהרבה כל ביטוח לאומי ששילמו וישלמו אי פעם ,
מס הכנסה, זה כבר נדיר, באוכלוסיה מסביבי הרבה יותר מקבלים מס הכנסה שלילי ...
זו כמובן לא סיבה לאפליה, אבל זו כן סיבה להרגשה של אוכלוסיות אחרות שהן מממנות אותנו, ובצדק.

אנשים בעלי דעות קדומות על חרדים
פה הדמיון שלך עובד שעות נוספות,
העולם מתקדם , הם רוצים להתקדם (ואגב, כל התקדמות כזו זה נקודות בדירוג העולמי, שגם הוא לא שמע על החרדים ) ותוך כדי עושים מאמץ לשמור על תאימות לאחור בשביל ציבורים שלא מעודכנים.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
@קצרה , שמעת פעם על הבדל בין מציאות לפרשנות? מזלזל זו פרשנות.

זהו , שאף אחד לא יורק עלייך, תתפלאי כמה הם חושבים על זה, אבל למרבה הפלא, עדין חושבים שהרפורמה נכונה.

את רצינית? לא מכירה אותך, אבל רוב הנשים שאני מכירה בחופשות הלידה שהן מקבלות מהמדינה כיסו בהרבה כל ביטוח לאומי ששילמו וישלמו אי פעם ,
מס הכנסה, זה כבר נדיר, באוכלוסיה מסביבי הרבה יותר מקבלים מס הכנסה שלילי ...
זו כמובן לא סיבה לאפליה, אבל זו כן סיבה להרגשה של אוכלוסיות אחרות שהן מממנות אותנו, ובצדק.

פה הדמיון שלך עובד שעות נוספות,
העולם מתקדם , הם רוצים להתקדם (ואגב, כל התקדמות כזו זה נקודות בדירוג העולמי, שגם הוא לא שמע על החרדים ) ותוך כדי עושים מאמץ לשמור על תאימות לאחור בשביל ציבורים שלא מעודכנים.

ובכן אני רצינית בנוגע למס שאני משלמת לא מתלוננת ברוך השם. (דרך אגב - גם החילוניות שאיתי יצאו לחופשת לידה במפתיע)
שלא לדבר על זה שציינתי שבתחבורה בעצמה כידוע הקווים החרדיים ממנים קווים אחרים מרוב שהם סופר רווחיים.

בנוגע לדות הקדומות - הדמיון שלך עבד כי הסברתי לי בתגובתך המצוטטת - מה הם חושבים על החרדים ולכן למה שיתנו להם פתרונות.

בנוגע ל"חשיבה" שלהם - עליה בדיוק היו טענותי . היא הבעיתי . אם היינו לקוחות לא שבויים החשיבה שלהם היתה מעלה על הדעת שאנחנו נחליף את הספק שלנו אם נאלץ לרדת מהאוטובוס וללכת 20 דקות לעמדת הטעינה בפריסה נרחבת.
ופתאום הם היו מביאים חרדי ללא סמארטפון להציע להם רעיונות
או חושבים על הרעיון להתקין בכל אוטובוס עמדת טעינה אפילו בלי כסף רק שיוכלו להתקשר לטלפון להטעין והעמדה באוטובוס תמלא את הכרטיס בהזמנה (עלות האוטובוס ותחזקותו עולים לא פחות מעלות עמדת הטעינה) או על רב קו הפוך או על שאר רעיונות שעולים לאנשים פשוטים..

הם פשוט לא חשבו באמת אלא סימנו V על המשבצת שיש דרך לטעון גם לא דרך סמארטפון ואין צורך לקנות אותו כדי לטעון. מה אכפת להם אם זו דרך הגיונית ושפויה או מסייטת ולא הגיונית?

קצרה

משתמש מקצוען
האוטובוס עולה יותר, אז למה שלא ישימו גם עמדות טעינה. הגיון עסקי מופלא.

הגיון עסקי פשוט. לא ניתן לחסוך בשקלים על גב הלקוח ולצפות שהוא יבוא אליך.
מסעדה שתגיש לך אוכל בצלחות מלוכלכות כי היא חסכה בשטיפה - יהיה מעורר גיחוך אם היא תשקיע במנות יוקרה.

כמו שלא יעלה על דעתם של חברות האוטובוסים לקנות גרוטאות מקרטעות או לחסוך בכסאות באוטובוס לא אמור לעלות על דעתם לחסוך בעמדות הטענה ...
ציינתי את העובדה הזו כי מישהו ציין לי למעלה "את יודעת מה עלות של עמדת הטענה" אז ציינתי שמחירה זניח ביחס לעלות שאר מרכיבי האוטובוס .

הגשש

משתמש מקצוען
דיון מרתק!
@אהבת עולם ו @קצרה נמצאים כביכול משני עברי המתרס. ולא היא. הנקודה היא ההבנה של הדברים.
מתוקף עבודתי אני מכיר אנשים במשרד התחבורה ובעוד מקומות. בשום מקום לא מצאתי שנאה. באמת. חיפשתי את השנאה שכל הזמן מפמפמים לנו בראש ולא מצאתי.
בורות. (ר' שרוקה) רק בורות מצאתי והרבה. הם לא מבינים, פשוט לא מבינים. לא מבינים מה הבעיה באינטרנט. לא מבינים מה הבעיה במכשיר מתקדם (שאגב לא עולה 1000 ש"ח, יש גם ב-300) לא מבינים מה הבעיה במה שכל העולם עושה. להביא ראייה מהקשישים זה לא דוגמה בכלל. כי כשמגיע קשיש למשרד התחבורה (מטאפורית) ומראה שהוא לא מצליח ללחוץ על המסך כי רועד לו קצת היד והכל נלחץ לו כל הזמן, מבינים אותו מיד.
כשמגיע חרדי (עסקן, ח"כ) מסודר ומעונב, מצויד במכשיר מהמילה האחרונה גם הוא מסונן עד העצם ואומר תנו לי מערכת הטענה טלפונית שעולה מאות אלפי ש"ח, שואלים אותו למה?????
חוץ מזה שנשות הבדואיים פחות מאיימות מהחרדים הם גם משרתים בצבא ונראים כאזרחים רגילים שמתלוננים שמקבלים פחות.
חרדי לעומת זה, נראה שהוא נותן פחות למדינה אבל מבקש יותר.

מעבר לכך. גם מה שנכתב כאן בהקשר של מושקה והפריץ, נכון עד כאב ואנחנו צריכים להפנים זאת. מאידך לא להפסיק בשתדלנות כמו שעשו במשך כל הדורות.

מרחבית

משתמש מקצוען
הם לא מבינים, פשוט לא מבינים. לא מבינים מה הבעיה באינטרנט. לא מבינים מה הבעיה במכשיר מתקדם (שאגב לא עולה 1000 ש"ח, יש גם ב-300) לא מבינים מה הבעיה במה שכל העולם עושה.

הם לא צריכים להבין מה הבעיה עם אינטרנט ומכשירים. מספיק שיבינו וידעו, שיש לנו בעיה עם זה. למה? - ככה. וכמו שכתבו - אם היתה תחרות - מספיק היה בהבנה הלא עמוקה הזו - לשנות דברים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@מרחבית הם יודעים שיש בעיה ,קודם כל.
ועדיין 10.2% מהציבור שמתוכם יותר מחצי 57% או יותר חשופים לאנטרנט (לפי מחקר ב2016 הוספתי עלייה של 4% כמו שנמצא במחקר) זה משהו כמו 4% מהאוכלוסיה.
האם לדעתך , בשביל 4% מהאוכלוסיה יש צורך ביתר פריסה ממה שקיים היום ?
(חנויות, עמדות כספונטים)
זה מצחיק לדבר על תחרות, אם היתה תחרות והיה מדובר במגזר עסקי, שום מגזר לא היה משקיע על 4% מהאוכלוסיה כזו השקעה כספית מטורפת , היו מעדיפים לא להקים ולו עמדה אחת , זה כלכלי יותר.
בגלל שמשרד התחבורה הוא ממשלתי, ויש לו אינטרסים שאינם כספיים הוא מקים עמדות ודואג לכלל האוכלוסיה.

הבעיה בטיעון שלי היא שאני מסתכלת בפריסה ארצית, בפריסה אזורית, אפשר להסתכל על אזורים חרדים כמו בני ברק , ששם כנראה יש 40% מהאוכלוסיה שמשתמשת, ולכן שווה להשקיע בהם בפריסה נרחבת של עמדות.
ועדיין, לא מצאתי שום הצעה ריאלית שאפשר להגיש למשרד התחבורה,
חוץ מהצעות חסרות הגיון כמו לשים עמדה בכל בנין, או להפוך את הרבקו לכרטיס אשראי (אשכרה לשנות את כל המערכת והתכנות הקיים ולהפוך לחברת אשראי, בשביל 4%..)
ההצעה הריאלית היחידה היא להטעין דרך הטלפון, דבר שנתקל בקשיים טכניים ולדעתי אפשר לפתור עם קצת מאמץ , או לפרוס עמדות בנוחות, כמו למשל בביתר עלית או ירושלים שם יש סופר פריסה יפה.
יכול להיות שבבני ברק עדיין אין, זה לוקח זמן, גם בירושלים יש הרבה חנויות שהצטרפו רק לאחרונה לשירות (ומאפשרות גם מזומן) , מכשיר כזה הוא לא יקר, וכלכלית לכל עסק משתלם .
אז הצעה שלי : שכנעו את כל העסקים סביבכם להכניס מכשיר כזה, ובא לציון גואל.

קצרה

משתמש מקצוען
דיון מרתק!
@אהבת עולם ו @קצרה נמצאים כביכול משני עברי המתרס. ולא היא. הנקודה היא ההבנה של הדברים.
מתוקף עבודתי אני מכיר אנשים במשרד התחבורה ובעוד מקומות. בשום מקום לא מצאתי שנאה. באמת. חיפשתי את השנאה שכל הזמן מפמפמים לנו בראש ולא מצאתי.
בורות. (ר' שרוקה) רק בורות מצאתי והרבה. הם לא מבינים, פשוט לא מבינים. לא מבינים מה הבעיה באינטרנט. לא מבינים מה הבעיה במכשיר מתקדם (שאגב לא עולה 1000 ש"ח, יש גם ב-300) לא מבינים מה הבעיה במה שכל העולם עושה. להביא ראייה מהקשישים זה לא דוגמה בכלל. כי כשמגיע קשיש למשרד התחבורה (מטאפורית) ומראה שהוא לא מצליח ללחוץ על המסך כי רועד לו קצת היד והכל נלחץ לו כל הזמן, מבינים אותו מיד.
כשמגיע חרדי (עסקן, ח"כ) מסודר ומעונב, מצויד במכשיר מהמילה האחרונה גם הוא מסונן עד העצם ואומר תנו לי מערכת הטענה טלפונית שעולה מאות אלפי ש"ח, שואלים אותו למה?????
חוץ מזה שנשות הבדואיים פחות מאיימות מהחרדים הם גם משרתים בצבא ונראים כאזרחים רגילים שמתלוננים שמקבלים פחות.
חרדי לעומת זה, נראה שהוא נותן פחות למדינה אבל מבקש יותר.

מעבר לכך. גם מה שנכתב כאן בהקשר של מושקה והפריץ, נכון עד כאב ואנחנו צריכים להפנים זאת. מאידך לא להפסיק בשתדלנות כמו שעשו במשך כל הדורות.

אז אתה איתי - אני גם לא מוצאת שנאה בדווקא זה רק אהבת עולם שטען לי את זה .

אני כן מוצאת חסר הבנה לזה שיש לי מכשיר כשר ולאו דווקא בורות - כלומר הם מבינים את זה שזו החלטה שלי גם אם
ההחלטה מוזרה להם. והם טורחים לציין את זה הרבה.

מצד שני כשהם מגיעים לדרך לגרום ללקוחות שלהם להגיע ויש להם פתרון של סמס או אינטרנטי - הם תמיד חושבים גם על לקוחות חרדיים. ולא כי הם מבינים למה החרדים עושים את זה.
זה לא מעניינם בכלל להבין את שורש סיבת הבעיה - כרגע זו מציאות נתונה מדובר באוכלוסית יעד ששייכת לקהל היעד שלהם - ומצב נתון היא מתנזרת ברובה מהטכנולוגיה.

אז העובדה שיש לנו בעבודה חרדים עם סמארטפון או שענין ההתנזרות לא מובן להם - לא משנה להם את הגישה העסקית הבסיסית שעליהם לתת שירות ולפנות לקהל היעד הזה בצורה המיטבית עבורו. אז הם שולחים בדואר למשל את המידע למי שאומר שאין לו מייל אפילו שהעלות והיגע סביב מעצבן, כי זה עסק שלהם.

כל זה חסר במשרד התחבורה. זה הרי לא משנה מה דעתם על הצורך בסמארטפון נכון?
הם חייבים לספק שירותי תחבורה לכל דורש בלי קשר להשקפת עולמו ולדעותיו המוזרות.
אבל היות ואנחנו לקוחות שבויים אז הם לא חושבים עסקית והגיונית האם הפתרון שלהם אינו גובל בהתעללות במי שהם אינם מבינים אותו / מסכימים עם דעתו.
והאם הפתרון שלהם לא היה קביל בשום עסק שיש לו מתחרים.

יש מכשירים ב-300 גלה לי כשתצליח להטעין בהם :)

נערך לאחרונה ב:

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
ועדיין 10.2% מהציבור שמתוכם יותר מחצי 57% או יותר חשופים לאנטרנט (לפי מחקר ב2016 הוספתי עלייה של 4% כמו שנמצא במחקר) זה משהו כמו 4% מהאוכלוסיה.
(חנויות, עמדות כספונטים)
זה מצחיק לדבר על תחרות, אם היתה תחרות והיה מדובר במגזר עסקי, שום מגזר לא היה משקיע על 4% מהאוכלוסיה כזו השקעה כספית מטורפת , היו מעדיפים לא להקים ולו עמדה אחת , זה כלכלי יותר.
בגלל שמשרד התחבורה הוא ממשלתי, ויש לו אינטרסים שאינם כספיים הוא מקים עמדות ודואג לכלל האוכלוסיה.

הבעיה בטיעון שלי היא שאני מסתכלת בפריסה ארצית, בפריסה אזורית, אפשר להסתכל על אזורים חרדים כמו בני ברק , ששם כנראה יש 40% מהאוכלוסיה שמשתמשת, ולכן שווה להשקיע בהם בפריסה נרחבת של עמדות.
חוץ מהצעות חסרות הגיון כמו לשים עמדה בכל בנין, או להפוך את הרבקו לכרטיס אשראי (אשכרה לשנות את כל המערכת והתכנות הקיים ולהפוך לחברת אשראי, בשביל 4%..)
ההצעה הריאלית היחידה היא להטעין דרך הטלפון, דבר שנתקל בקשיים טכניים ולדעתי אפשר לפתור עם קצת מאמץ , או לפרוס עמדות בנוחות, כמו למשל בביתר עלית או ירושלים שם יש סופר פריסה יפה.
יכול להיות שבבני ברק עדיין אין, זה לוקח זמן, גם בירושלים יש הרבה חנויות שהצטרפו רק לאחרונה לשירות (ומאפשרות גם מזומן) , מכשיר כזה הוא לא יקר, וכלכלית לכל עסק משתלם .

דבר ראשון לחלק גדול מהציבור אין כרטיסי אשראי וזה כולל גם את הציבור החילוני ולא עוזר להם שיש להם אינטרנט או מכשיר ביד כי בלי אשראי אין מה לעשות.!
כרגע בבני ברק אין כמעט איפה להטעים במזומן וזה בעיה כללית
אני אישית פניתי לרב קו אונליין בבקשה לפתוח נקודת הטענה במזומן , נראה מה יענו וכמה זמן זה יקח....
לחברה/חנות/עסק זה לא עולה כסף אלא הפוף מקבלים 4% על כל הטענה. כך שזה משתלם גם להם

מרחבית

משתמש מקצוען
חוץ מהצעות חסרות הגיון כמו לשים עמדה בכל בנין, או להפוך את הרבקו לכרטיס אשראי

אפשר למצוא פתרונות מתאימים - לו רק רוצים. שילוב של התבססות על טכנולוגיות שלא מתאימות לנו, יחד עם התבססות על כרטיס אשראי - זו בעיה. אי אפשר שלכל אחד מבני המשפחה והילדים והנערים בכל מקום - יהיה כרטיס אשראי צמוד. ומאוד חשוב, שתהיה אפשרות טלפונית!

דברים נבחנים לא רק ברמת הקושי שלהם, אלא גם בתוצאות. אם מידי פעם יצא, שחרדים יתקעו בדרך - רק בגלל שתכנון מדויק ככל שיהיה של הכסף בכרטיס לא יכול לכסות הכל - ולא תהיה להם כל דרך להטעין, וממילא לא תהיה להם כל דרך לעלות לאוטובוס, או שיורידו אותם באמצע הדרך - כולל ילדים ונוער - זו תוצאה חמורה מאוד.
אי אפשר להתעלם מדבר כזה, מתוצאות כאלה. זה לא רק קצת חוסר נוחות, או הליכה של עוד עשר דקות להטענה. וכבר ספרו כאן, מייד בימים הראשונים באזור המרכז, שהורד ילד כבן 13 מהאוטובוס. ומה הוא אמור לעשות במקרה כזה בלי סמרטפון ובלי כרטיס אשראי? דבר שלא יקרה לחילוני. חוץ מההשפלה, האי נעימות ואולי הפחד. (ו'החרדים הגנבים').
אי אפשר להתעלם מתוצאות חמורות כאלה, בתירוץ שזה אחוז קטן באוכלוסיה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
(חנויות, עמדות כספונטים)

ההצעה להפוך את כל התכנון הקיים קשורה ל-100 אחוז מהלקוחות.
ולא רק למי שאין לו סמארטפון.

התכנון הלקוי של הטענה מראש קשור גם למי שיש לו אינטרנט ואמור להסתבך עם קודים והטענות..
זה לא קשור ספיציפית לאינטרנט .
הרעיון הזה היה נכון מבחינתי גם אם ההטענה היא במזומן אצל הנהג . למעשה מי שביצעה אותו כפרוייקט גמר לימודים ביצעה אותו הרבה לפני שחשבו על הפסקת הטעינה אצל הנהג. סתם מכל הסיבות שמניתי לעיל שמסרבלות את החיים בשימוש ברב קו במקום להקל עליהם. כל הרעיון היה מסורבל חרדה ומתוכנן לקוי.

כן . גם חילונים עם סמארטפון מתקשים להבין מה רוצים מחייהם עם הרב קו הזה ולמה הם צריכים להתקין אפליקציה נוספת על המערכת כדי לזכות לנסוע ואיזה חוזה בדיוק הם אמורים לרכוש , במיוחד אם הם לא נוסעים באוטובוס כל יום.

להקים בית חולים מתחת לגשר ולנסות להוסיף עמדות טעינה במרחק רבע שעה ולא עשרים דקות לא יפתור רעיון לקוי. ולא יגרום לנו לא לרדת מהאוטובוס כי הרב קו "ריק".

המציאות העובדתית היא שלא משנה אם זה 4 אחוז או יותר (לא מכירה את המחקר) במגזר העסקי לא מוותרים עליו וכן משקיעים בו. ואתה אומר "שום מגזר לא היה משקיע ב-4 אחוז" אז או שהם כן יותר מ-4 אחוז או ש4 אחוז שווים השקעה..

אתם גם נורא חסים על הכסף של משרד התחבורה. חבל שהם שופכים הרבה יותר כסף בלי לחשוב כל כך הרבה...

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
עושה רושם שמדובר כאן בכעס עצום ורב שיורה צרורות לעבר הרשויות בכלל ומשרד התחבורה בפרט.
לחיות כיהודים עולה כסף וזמן ועצבים. כן אין מה לעשות. אני גר בעיר מעורבת ורואה פרסומות על עוף ב-10 ש"ח בזמן שאני צריך לשלם 24.9 במקרה הטוב על עוף שנראה שעבר שואה.
אפילו מנת שוארמה עולה כאן מתחת לבית שלי פחות מחצי ממה שעולה בב"ב או בי-ם.

במקום לצרוח חמס ככרוכיה, אפשר לנסות לחשוב על מה שעובר במשרד התחבורה. הם מנקודת המבט שלהם רואים קבוצה קטנה באוכלסייה שגם לא הולכת לצבא, גם כל היום לומדים תורה מתוך הספרים הגדולים שלהם, גם לבושים כמו פינגוונים וגם מפגינים בברוטליות ובסוף עוד מבקשים כל מיני פתרונות משונים כי יש להם טלפונים משונים והם החליטו להיות הפוך מכל העולם שצורך 2.7 מיליארד מכשירים סלולריים מתקדמים לשנה.
והמוזר ביותר הוא שגם כל האנשים שמגיעים בלבוש הפינגווני שלהם למשרד ומבקשים פתרונות, גם הם מסתובבים עם המכשירים המתקדמים כמו שאנחנו אז למי למען השם הם מבקשים את הפתרונות? באיזה קבוצה זניחה מדובר? והבדיחה הכי הגדולה, שהם מביאים ראייה מכל החברות העסקיות שמרוויחות הון ולא מבינים שאנחנו עוד נותנים סובסידיות ממשלתיות לתחבורה הציבורית.

אז תגידו תודה שאנחנו מכתתים רגליים בסקודה שלנו ברחובות הגטו שלכם ונותנים לכם עמדות לרוב לטעינה. אה וגם מחלקים לכם חוברות שאח"כ אתם טוענים שיש בהם שם השם וצריך להדפיס הכל עוד הפעם.

אז תגידו תודה. בקול ברור ולאט כי זה מילה @קצרה ואם תגידו מהר לא נספיק להרים את העיניים שלנו מהמסך המרתק.
יודע למה אנחנו לא הולכים לצבא?
כי הוא מלא אנשים מוזרים עם עגילים וקוקו וציור שחור ומכוער על הכתף, שלא תורמים שום כסף לישיבות ויושבים שעות על גבי שעות מול מסך זוהר באפס מעש. את כל הכסף, האנרגיה, העצבים והלחץ הנפשי שבנפשו של אדם שפוי הם שופכים על שעשוע משחק בן אלפי שנים, במרכזו מככבים כדור, שוערים ו"דקות". דבר לא ידמה לאושר שיציף אותם עד הקרחת לכשתצליח הקבוצה שלהם לתחוב את הכדור יותר פעמים מהמתחרה.
בדלותם, מאמינים אלו האנשים באמונות תפילות למיניהם: ביועץ המשפטי לממשלה, במשטרה, בשב"כ ובצבא. גם אם יכה באזנם קול מסוף העולם ועד סופו ויערים ראיות לעייפה על שחיתות וריקבון בכל המערכות, ידבקו באמונתם העיוורת הנ"ל בלי להוסיף שום הסבר.
אחר כך הם הולכים לנומרולוגים ואסטרולוגים לקינוח כדי לדעת בטוח מה יהיה בהמשך; חוגגים באדיקות חגים נוצריים פרימיטיביים ותולים מתנות על עץ. את בני האדם, הם מודדים כידוע לפי פרמטרים מחוכמים ורציונאליים כגון גובה, משקל, צבע עיניים ועובי השערות והתסרוקת ואכמ"ל; מבקשים חתימות מזמר מטורף עם איי קיו 54, ומוכנים לשלם חמש מאות שקל כדי לראות אותו מקרוב משתטה על הבמה. אחר כך הם יבכו על לכתו מרות ומרורות הגם שאת חייו סיים בשימוש מאסיבי מצער בחומרים מסוכנים.
עורכים טקסים משונים על מות המת ועוברים בסך לפני ארונו בהבעה סתומה וטיפשית. מספידים אותו במילים חלולות מני חלול ומתארים בצבעוניות מעוררת תאבון את מנות השף והבקר השומני שהיה המנוח מחבב. גם בשנותיו האחרונות, עת שכב ממש על ערש דווי באפס כוח [!] בכל זאת התאמץ ואכל מהצלי של אביבה ביד רועדת. אוי מי יתן לנו תמורתו. אחר כך מניחים ברעדה זר פרחים עגול על מצבת השיש ומסתלקים בחשאי.

בחייך, מי מוזר?!
אנחנו - מיעוט
אתם - רוב.
כל איש מוזר לחבירו
וחבירו - לו.

אז תגידו תודה שאנחנו מכתתים רגליים בסקודה שלנו ברחובות הגטו שלכם ונותנים לכם עמדות לרוב לטעינה. אה וגם מחלקים לכם חוברות שאח"כ אתם טוענים שיש בהם שם השם וצריך להדפיס הכל עוד הפעם.
לא ביקשנו שתכתתו רגליים בסקודה שלכם. תשאירו לנו את הסקודה ואת המשרה ותפסיקו להעסיק במשרדי הממשלה רק מפאיניקים אשכנזים זקנים.

נערך לאחרונה ב:

טקסטור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מישהו יכול להעלות את התוכנה של ההטענה דרך המחשב?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
תכנון הלקוי של הטענה מראש קשור גם למי שיש לו אינטרנט ואמור להסתבך עם קודים והטענות..
זה לא קשור ספיציפית לאינטרנט .
לא הבנתי מה לקוי ומה ההצעה שלך .

עריכה: אם את מתכוונת לזה שצריך את הכרטיס פיזית, ואי אפשר להטעין טלפונית אני מסכימה, זה נשמע לי מיותר לגמרי למרות שאני לא מודעת לשיקולים האולי טכניים שגרמו להם להגיע להחלטה הזה, ולכן קשה להביע דעה באוויר.

נערך לאחרונה ב:

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם זה יקר להם לשים עמדת הטענה - אז שיתנו להטעין אצל הנהג.
זה בחירה הגיונית בין מה יותר יקר להם - שהנהג יטעין או המכונה.

רק מה? מבחינתם אין צורך להשקיע - יש סמארטפון - ואדם יוכל תמיד להטעין על האוטובוס בקלילות.
אהה, הם שמעו שיש באמת איזה אבק אדם שאין לו סמארטפון והוא יצטרך לרדת מהאוטובוס וללכת בערך 20 דקות (זה מרחק קרוב מאוד למי שיש לו רכב. פרסנו עמדות הטענה נרחבות ממש בכל פינה) כי לא היה לו כסף טעון.
אבל זה באמת אבק . אפשר לבטל את הטעינה בלי לחשוב על פתרון סביר וראוי. ולחסוך מכל הכיוונים.

ולא . זה לא סביר וראוי "לפרוס באופן נרחב" עמדות הטענה במרכז העיר או במרחק של 30 דקות הליכה ... זו חשיבה שמוכיחה בדיוק שהם ישבו שם במשרד ועשו חשבון שמדובר באבק זניח.
האמת שכל חנות שניה מטעינה את הרב קו.
לצערינו, התקנת עמדות הרחוב ליד התחנות, לא הוכיחה את עצמה.
בתחילה העמדות עוד עבדו. אבל ככל שחלף הזמן, העמדה צברה לזכותה יותר ילדים שטיפסו/ רקדו/ קפצו עליה, לחצו על כל לחצניה אחד לאחד, או לחילופין ניסו לבדוק עד כמה היא באמת מסוגלת לכרוע ולהשתחוות. במקרה גרוע יותר ניזוקה ישירות ע"י נערי שוליים ברחובות.
אט אט במקום עמדות הטענה, מלאו רחובותינו בנציבי מתכת דיגיטליים לשעבר, מנופצי ראש ושבורי רגל.
מה הסיבה שתשכנעה את משרד התחבורה להתקינם מחדש ובפריסה רחבה יותר, ולהזיל ע"כ הון רב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה