החנות מסרבת לבטל עסקה- מה דעתכן?

באה בטוב

משתמש רשום
החנות טוענת שבסוף עונה אין חיוב לבטל עסקה (תוך 48 שעות).
אני קראתי את החוק לאורך ולרוחב ולא מצאתי שום סעיף כזה, להיפך. מצאתי שכתוב במקומות שונים שהחוק תקף גם בסוף עונה.
אני יכולה להתלונן במועצה לצרכנות, אבל לא יודעת האם באמת מטפלים שם בפניות ובאיזה אופן. האם יש בכלל אכיפה בנושא?
האם מישהי התנסתה בחוויה המאוד-לא-נעימה הזו?
לפעמים יש תחושה שיש את מדינת ישראל
ויש את מדינת- גאולה.. שמה עניינים מתנהלים באופן מיוחד משלהם
(האופן שנוח למוכרים ולא לקונים, כמובן, וזה לא רק בעניינים של ביטול עסקה)

יהודיתה

משתמש פעיל
יכול להיות שהם מסתמכים על הסעיף הזה: בהתאם לתקנות, במקרים הבאים לא ניתן לבטל עסקה צרכנית:
מוצרים פסידים - מוצרים שערכם יאבד בפרק הזמן עד החזרת המוצר לעסק
העתקתי מאתר כל זכות.
בדקתי בחוק ולא ראיתי שמוזכר שם סוף עונה.

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אין שום חוק כזה
תתבעי אותם בשם כולנו, כל פעם מחדש עם אותה התנהלות.....

A052

משתמש סופר מקצוען
ניתן לפנות למועצה לצרכנות, הם בדר"כ מטפלים ברצינות בדברים מהסוג הזה.

כמובן שצריך לבדוק שזה אכן עומד בתנאי החוק (סכום עלות מוצר, זמן החזרה וכו').

אות לי

משתמש סופר מקצוען
זה בכלל לא נושא לדיון..
מותר להחזיר בתוך 48 שעות גם בסוף עונה
גם אם בחשבונית כתוב ובחנות מוצב שלט שלא ניתן - כן ניתן להחזיר.
כמובן לפי התנאים שבחוק, לא נעשה שימוש בקיזוז הסכום המותר וכ'ו

באה בטוב

משתמש רשום
איזה כיף לקבל גיבוי ותמיכה... חבל שאתן לא יכולות לעמוד לצידי כשאני מדברת עם המנהלת, אני בטוחה שזה היה עושה רושם

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
סתם כך לתשומת לב-
אם הודגש שאין אפשרות להחזיר
מבחינה הלכתית קרוב לוודאי שאסור לתבוע.
צריך לברר היטב אצל מורה הוראה.

באה בטוב

משתמש רשום
נ
נכתב ע"י אספרסו;2390167:
ניסית לומר להם דבר ראשון שאת 'באה בטוב'?

לא אמרתי, אבל השתדלתי שזה יובן כך...
בהתחלה הרגשתי רע מאוד עם עצמי שאני לא יודעת את אומנות הצעקות והאיומים. ואחרי מחשבה הבנתי שחשוב לי יותר להישאר מי שאני, ובאמת, באתי בטוב.

בסוף הכל באמת נגמר בטוב : דברתי עם המנהלת (שלא היתה בבוקר) -לא לפני ששמתי צדקה בקופה- והיא הסכימה להחזיר את הכסף בגלל ש״זו אשמתה שלא תלתה שלט ברור״, לדבריה. אמרתי לה שגם שלט לא משנה את החוק (אם כי צריך לברר אולי זה משנה מבחינת ההלכה כמו שכתבו למעלה. זו נקודה שבאמת דורשת בדיקה.)
אגב מכל השוטטות שלי באינטרנט למדתי שאין בכלל אכיפה בנושא, לא מצאתי שום דבר על קנסות לבעלי עסקים שלא מקיימים את החוק, והדבר היחיד שיכול להועיל זה לתבוע אותם בבימ״ש לתביעות קטנות.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י באה בטוב;2389750:
החנות טוענת שבסוף עונה אין חיוב לבטל עסקה (תוך 48 שעות).
אני קראתי את החוק לאורך ולרוחב ולא מצאתי שום סעיף כזה, להיפך. מצאתי שכתוב במקומות שונים שהחוק תקף גם בסוף עונה.
אני יכולה להתלונן במועצה לצרכנות, אבל לא יודעת האם באמת מטפלים שם בפניות ובאיזה אופן. האם יש בכלל אכיפה בנושא?
האם מישהי התנסתה בחוויה המאוד-לא-נעימה הזו?
לפעמים יש תחושה שיש את מדינת ישראל
ויש את מדינת- גאולה.. שמה עניינים מתנהלים באופן מיוחד משלהם
(האופן שנוח למוכרים ולא לקונים, כמובן, וזה לא רק בעניינים של ביטול עסקה)
לגבי אכיפה- העיקר שאת חק השקיות המוזר אוכפח גם אוכפים������������������
...
בכל מיני מוצרים שונים גאולה זולה בהרבה גם מ'זאפ' ככה שקשה להתלונן.
חבל שלא הופכים אותה למדרכוב עם תחבורה קלה. מה רע?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י פנס בערפל;2390229:
לגבי אכיפה- העיקר שאת חק השקיות המוזר אוכפח גם אוכפים������������������
...
בכל מיני מוצרים שונים גאולה זולה בהרבה גם מ'זאפ' ככה שקשה להתלונן.
חבל שלא הופכים אותה למדרכוב עם תחבורה קלה. מה רע?
אני רואה שחוק השקיות עולה לכם בבריאות..

תותח שיווקי

משתמש פעיל
רעייתי רכשה נעליים בחנות בבני ברק ורצתה להחליף, ובגלל הבעלים הקשוח של החנות שלחה אותי. באתי חמוש במצלמה בכיסי, וביקשתי בנימוס להחזיר את הנעליים. הקופאית אמרה לי שפה נותנים רק זיכוי. שלפתי את לשון החוק מארנקי והקראתי לה. הגברת הזעיקה את בעל החנות שהודיע לי באדישות שהחוק לא מעניין אותו. הוצאתי את המצלמה ואמרתי לו בנחת: "אין בעיה, רק תחזור על מה שאמרת שוב. אני מבקש להחזיר נעליים שנקנו לפני חצי שעה, ואתה אומר שלא מעניין אותך החוק שמחייב אותך להחזיר לי את כספי". האיש קילל נמרצות תוך כדי שהוא ניגש לקופה, מוציא כסף מזומן ומושיט לי באומרו "אל תדרוך כאן יותר". אמרתי לו שממילא לא חשבתי לדרוך כאן יותר, ולדעתי גם חבריי ומכריי יעשו כמוני.
אז הפתרון הוא שהבעל יבוא לחנות עם מצלמה, והכל יסתדר.

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י תותח שיווקי;2390435:
רעייתי רכשה נעליים בחנות בבני ברק ורצתה להחליף, ובגלל הבעלים הקשוח של החנות שלחה אותי. באתי חמוש במצלמה בכיסי, וביקשתי בנימוס להחליף את הנעליים. הקופאית אמרה לי שפה נותנים רק זיכוי. שלפתי את לשון החוק מארנקי והקראתי לה. הגברת הזעיקה את בעל החנות שהודיע לי באדישות שהחוק לא מעניין אותו. הוצאתי את המצלמה ואמרתי לו בנחת: "אין בעיה, רק תחזור על מה שאמרת שוב. אני מבקש להחזיר נעליים שנקנו לפני חצי שעה, ואתה אומר שלא מעניין אותך החוק שמחייב אותך להחזיר לי את כספי". האיש קילל נמרצות תוך כדי שהוא ניגש לקופה, מוציא כסף מזומן ומושיט לי באומרו "אל תדרוך כאן יותר". אמרתי לו שממילא לא חשבתי לדרוך כאן יותר, ולדעתי גם חבריי ומכריי יעשו כמוני.

אני עשיתי ככה עם נגן, אמרתי לו אני מקליטה אותך- רק שתדע!! את האמת שזה היה נגן בלי הקלטות, אבל זה עזר יופי!!

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י תותח שיווקי;2390435:
רעייתי רכשה נעליים בחנות בבני ברק ורצתה להחליף, ובגלל הבעלים הקשוח של החנות שלחה אותי. באתי חמוש במצלמה בכיסי, וביקשתי בנימוס להחזיר את הנעליים. הקופאית אמרה לי שפה נותנים רק זיכוי. שלפתי את לשון החוק מארנקי והקראתי לה. הגברת הזעיקה את בעל החנות שהודיע לי באדישות שהחוק לא מעניין אותו. הוצאתי את המצלמה ואמרתי לו בנחת: "אין בעיה, רק תחזור על מה שאמרת שוב. אני מבקש להחזיר נעליים שנקנו לפני חצי שעה, ואתה אומר שלא מעניין אותך החוק שמחייב אותך להחזיר לי את כספי". האיש קילל נמרצות תוך כדי שהוא ניגש לקופה, מוציא כסף מזומן ומושיט לי באומרו "אל תדרוך כאן יותר". אמרתי לו שממילא לא חשבתי לדרוך כאן יותר, ולדעתי גם חבריי ומכריי יעשו כמוני.

נכתב ע"י Rocks;2390471:
אני עשיתי ככה עם נגן, אמרתי לו אני מקליטה אותך- רק שתדע!! את האמת שזה היה נגן בלי הקלטות, אבל זה עזר יופי!!

מה שנקרא - שיטת מצליח של המוכר
ננסה, מקסימום לא ילך,
ואם ילך - הרווחתי.........................

באה בטוב

משתמש רשום
נכתב ע"י עוגת בוקר;2390481:
מה שנקרא - שיטת מצליח.
ננסה, מקסימום לא ילך,
ואם ילך - הרווחנו.........................

שיטת מצליח- של בעלי החנויות, כן? הם מצידם מכריזים שאין החזר כספי, ורוב הקונים, במיוחד אם הן קונות, מקבל את זה כפי שזה (כמו שהיום בחנות לקוחה שעמדה לצידי הסבירה לי למה המוכרת צודקת!)
אבל מי שיודע מה בדיוק החוק אומר עומד על שלו ולא מוותר ויש בהחלט סיכוי שיקבל את כספו, במיוחד אם הוא קצת בעל תעוזה ובא עם מצלמה/נגן/בעל.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
השירות בחנויות באזורי אנ"ש במקרים רבים - מחפיר
אשתי תמיד אומרת לי: הייתי בחנות ב*** המוכרת ממש עשתה לי טובה שמכרה לי..

מכירים את זה: אתם שואלים 'יש את זה במידה זו וזו? אומרים לך 'מה שיש שם'..
רוצים לחוות שירות? לכו לקנות בפריפריה..

אנקדוטה: אני צלם אירועים, כשאני מגיע לאולם שאני לא מכיר - צריך לחפש מאיפה נכנסים עם הציוד, יש לפעמים מעליות נסתרות מאחורי הבניין באיזה חור שרק מישהו מהמקום מכיר, וצריך לחפש ולשאול, במקרים רבים אין בכלל עם מי לדבר
צילמתי בגן אירועים מסויים בדרום, חניתי בחוץ ונכנסתי לעשות סריקה ולשאול איפה 'כניסת ספקים', ישבו שם אנשי הצוות סביב שולחן וסעדו את ליבם במנות משובחות ממיטב התפריט, שאלתי מי יכול לעזור לי לגבי הכניסה, קם אחד מהם ואמר לי: בוא.. לקח אותי סביב, הראה לי את הדרך הראשונה, את האופציה השניה ואת האפשרות השלישית תוך שהוא מוביל אותי בכל שבילי הגן, כשראיתי מרחוק את השער המדובר אמרתי לו תודה אני אמשיך מכאן, אבל הוא המשיך ללכת איתי עד השער וגם חזרה תוך שהוא מוודא שהבנתי ולא אתבלבל, כשנכנסנו עם הציוד לאולם הם קראו לי ולעוזר שלי 'בואו תאכלו משהו'..

שושה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מה לגבי החזרת פריט בנקנה בסוף עונה אבל בפחות מ50 ש"ח? הגעתי לחנות ובקשתי לקבל זיכוי אבל אמרו לי שעל פרטי סופעונה א"א להחזיר בכלל..

ערפל

משתמש רשום
השבוע הייתי בזארה, קניתי דברים בסייל המוכרת שם הבהירה לי חד משמעית:
שניתן תוך 48 שעות לקבל זיכוי כספי גם בסוף עונה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה