עזרה החזר מס הכנסה מדמי לידה

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אשמח לעזרת המבינים בעניין.
ילדתי לקראת סוף השנה וקיבלתי את דמי הלידה בחודש דצמבר.
בחודש רגיל, המס מתקזז לי עם הנקודות זיכוי ולא יורד לי כלל מס הכנסה.
בתלוש של דצמבר דווח על קבלת דמי הלידה ונוכה לי מס של כמה אלפי שקלים, כיון שדמי הלידה הגיעו בתשלום אחד (כביכול קיבלתי בחודש אחד סכום של 3.5 משכורות שמחייב תשלום מס)
האם ככה זה אמור לעבוד? האם יש אפשרות לבקש החזר?
תודה מראש!

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
ממתי דמי לידה נרשמים בתלוש שכר?
מעולם לא ירד לי מס הכסנה מדמי לידה.
וגם לי כנ"ל מתקזז המס נמקודות הזיכוי.
מי הוריד מס? ביטוח לאומי?

בן לוי

משתמש חדש
אפשר להגיש דוח הכנסות ל22 לצרף 106 ואישור מביטוח לאומי
ויזכו אתכם על רוב הכסף, ליתר ביטחון כדאי לצרף קבלות 46 במידה ויש
להשערת גובה ההחזר יש ברשת סימולטרים
בכל מקרה החישוב למס הוא שנתי ולא חודשי

אדם קדמון

משתמש פעיל
לכאורה תמוהה בד"כ ה שאני יודעת מורידים פחות מס בדמי לידה.
לדעתי תתייעצי עם רו"ח שמבינה.

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ניתן לפרוס את דמי הלידה
מומלץ לבצע קודם בדיקה ע"י איש מקצוע/ לקבל הדרכה מסודרת, לפעמים גורר חבות מס נוספת מחוסר ידע

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה