השקעות החזרי מס על רווחים בשוק ההון

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה שכן, אם תשקיעי 13 שנה 1500 זה יוצא 350K בערך , ומשיכה של 880 חודשית
אבל האמת היא שכלל ה3% הוא לא כלל קדוש,
יש גם הרבה שטוענים ש4% זה גם בסדר, ובפרט אם הסיכון שהתיק יגמר תוך 20 שנה לא ממש מפחיד אותך, אפשר למשוך בשנים הראשונות 3% ולהגדיל ל4%
4% זה יוצא יותר קרוב ל1200 חודשי
מה פירוש שהתיק יגמר תוך 20 שנה?
תוך 20 שנה מהיום
או תוך 20 שנה מאז שאני מתחילה למשוך?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה גם שלא תמיד יש טווח של 20 שנה עד החתונה הראשונה , ועוד 20 שנה עם הפקדה רצופה לקרן השתלמות עם משכורת יפה.
אם יש זה ממש רעיון מעולה, @nori קניתי.
הנחתי 8 אחוז. אבל את צודקת שכדאי לרדת קצת פחות.
לגבי הטווח אכן גם אצלי באופן אישי לא יהיה טווח של 20 שנה לחתונת הילד הראשון.
אבל הוא לא היחיד.... כך שגם מי שנזכר מאוחר כדאי להתחיל עכשיו (ולא כולם צריכם להתחיל מ-0 אלא קדם כל להבין שאת הקרן הזו לא פודים בשום אופן בטווח הקרוב, דבר שני למקסם את התשואה שאפשר להפיק ממנה) ויום יבוא ואפשר לממש. מאחר ואף פעם לא בניתי על הכסף הזה לנישואי הילדים, הידיעה שהיא אולי תסיע לי בילד הרביעי או השביעי משמחת אותי מאד. ועם הילד הראשון ה' יעזור בדרך אחרת..
בנוסף שווה לשקול לפתוח במקביל תיק עצמאי כדי להפריש את היתרה עד התקרה האפשרית. כך שגם אם המשכורת לא גבוהה יש מה לעשות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הנחתי תשואה של 7% ריאלי, הורדתי חצי אחוז על הוצאות ניהול השקעות,
לא נראה לי שבמסלול פשוט עוקב סנופי, זה אמור להיות כ"כ הרבה, וודאי לא בקרן השתלמות בניהול אישי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בנוסף שווה לשקול לפתוח במקביל תיק עצמאי כדי להפריש את היתרה עד התקרה האפשרית. כך שגם אם המשכורת לא גבוהה יש מה לעשות.
לא רק תיק עצמאי,
אלא גם תיק השקעות רגיל שחייב במס, עדיין זה אפשרות מאד יפה שיכולה מאד לעזור, בחתונות הילדים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא נראה לי שבמסלול פשוט עוקב סנופי, זה אמור להיות כ"כ הרבה, וודאי לא בקרן השתלמות בניהול אישי.
יקרה,
הסנופי עשה עד היום 7% ריאלי שנתי, ואני מסתמכת על ממוצע של 50 שנה.

והפוך , ככל שאני עוקבת אחרי הסנופי בעצמי , בניהול אישי או בקצת תעודות זה ישיג יותר מדויק את התשואה של הסנופי.

כל הקופות האחרות, את יכולה לנחש או לדמיין כמה הן תעשינה, בסנופי או במדד עולמי, זה לפי נתוני עבר וגם אמונה שהכלכלה העולמית כולה תמשיך לצמוח.

רפ

משתמש סופר מקצוען
בבקשה.
אלו החישובים שלי, לפי משכורת של 10 K ל20 שנה.
לדעתי יש פה בשורה שצריך ללמד את הדור הצעיר. מה יותר מוקדם.
מודה שעד שהגיעה @מקצועי בלבד בלבד חשבתי שברגע שתשתחרר לי הקרן אני אחגוג עליה, אעשה מטבח ועוד כמה חלומות שבא לי להגשים. (וזה בסדר להגשים חלומות, רק לדעת מאיפה עדיף לעשות את זה...)
מה שחשבתי עד היום זה שקרן השתלמות היא חסכון לטווח קצר של 6 שנים, ובמקביל חוסכים מה שאפשר לטווח רחוק. ועכשיו אני מבינה שזה בדיוק להפך, ודווקא בכספים האלו לא כדאי לגעת.

להלן החישוב:
צפה בקובץ המצורף 597432
עשית לי סוויצ' אמיתי בנוגע לקרן השתלמות.
בניתי עליה בשביל לשפץ... אני רואה שעדיף לנסות להסתדר בדרך אחרת.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עשית לי סוויצ' אמיתי בנוגע לקרן השתלמות.
בניתי עליה בשביל לשפץ... אני רואה שעדיף לנסות להסתדר בדרך אחרת.
רק שיהיה ברור שהקרדיט של @מקצועי בלבד. תודה רבה לך מקצועי, ואני בטוחה שעשרות הצופים השקטים פה מודים לך יחד איתי...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יקרה,
הסנופי עשה עד היום 7% ריאלי שנתי, ואני מסתמכת על ממוצע של 50 שנה.

והפוך , ככל שאני עוקבת אחרי הסנופי בעצמי , בניהול אישי או בקצת תעודות זה ישיג יותר מדויק את התשואה של הסנופי.

כל הקופות האחרות, את יכולה לנחש או לדמיין כמה הן תעשינה, בסנופי או במדד עולמי, זה לפי נתוני עבר וגם אמונה שהכלכלה העולמית כולה תמשיך לצמוח.
לא הבנת את כוונתי,
אני מסכימה איתך בנוגע להנחת התשואה.
אני כתבתי שמה שחישבת 0.5% כהוצאות ניהול השקעות נראה לי יקר מידי, ולזה התייחסתי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רק תיק עצמאי,
אלא גם תיק השקעות רגיל שחייב במס, עדיין זה אפשרות מאד יפה שיכולה מאד לעזור, בחתונות הילדים.
אני מבדלת את הקרן השתלמות כי הבשורה בה עבור חלק מהשכירים שזה להשקיע בלי להוציא שקל. חשוב לזכור שיש אנשים שזה מה שמתאים להם והם מתיאשים מראש מאפשרויות השקעה כי אין להם מיותר בחודשי.

אבל אחרי זה ברור שלא כדאי לעצור ב18 אלף שקל לשנה. במקרה הטוב.

מה שכן אני מרגישה שאולי זה קצת חוזר על עצמו לרכוש בבנק קרן מחקה עוקבת סנופי, להעביר קרן השתלמות לעוקבת סנופי, ולפתוח קופת גמל עוקבת סנופי. זה באמת כל מה שיש לעולם ההשקעות להציע לנו? אני אשמח לשמוע באופן מעשי על כוונים נוספים...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ההבדל הוא ש @nori לפי הבנתי דיברה על פתיחת קרן השתלמות במעמד עצמאי, ולהפקיד לה עד לתקרה שפטורה ממס.
ואני הוספתי, שלא חייבים להיצמד רק למה שפטור ממס, ואפשר ורצוי לפתוח גם תיק השקעות רגיל שחייב במס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה שכן אני מרגישה שאולי זה קצת חוזר על עצמו לרכוש בבנק קרן מחקה עוקבת סנופי, להעביר קרן השתלמות לעוקבת סנופי, ולפתוח קופת גמל עוקבת סנופי. זה באמת כל מה שיש לעולם ההשקעות להציע לנו? אני אשמח לשמוע באופן מעשי על כוונים נוספים...
וודאי שלא!!
יש עוד מלא השקעות!!
ומאד מומלץ ורצוי לגוון את תיק ההשקעות הכללי, זה יכול להיות עוד מדדים, קרנות רייט, דירה להשקעה, יחי"ד על הגג, נדל"ן בחו"ל, נדל"ן מסחרי, סטארטפים, אגחי"ם, ועוד ועוד,
ו @nori לא הכל לומדים ביום אחד;)
וחשוב חשוב, שכל השקעה שאתם חושבים לעשות, תלמדו טוב טוב את התחום ורק אח"כ תשקיעו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
וודאי שלא!!
יש עוד מלא השקעות!!
ומאד מומלץ ורצוי לגוון את תיק ההשקעות הכללי, זה יכול להיות עוד מדדים, קרנות רייט, דירה להשקעה, יחי"ד על הגג, נדל"ן בחו"ל, נדל"ן מסחרי, סטארטפים, אגחי"ם, ועוד ועוד,
ו @nori לא הכל לומדים ביום אחד;)
וחשוב חשוב, שכל השקעה שאתם חושבים לעשות, תלמדו טוב טוב את התחום ורק אח"כ תשקיעו.
אז יאלה, הגיע הזמן שנעבור הלאה. תכתבי לנו על עוד מדדים, קרנות רייט, אג"ח...
אני באופן אישי פחות מתענינת בנדל"ן התחום הזה אהוב ולעוס בחברה החרדית. מי שרוצה יודע מה לעשות ואצל מי להתענין.
כל מה שקשור לניירות ערך מענין אותי.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה מפתיע, כמה שזה משעמם.

אבל באמת שכל הדברים המענינים והמרתקים שדורשים המון התעסקות מסוכנים יותר או מביאים פחות תשואה. FACT.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אגב, למי שמפקיד 160 ש"ח הגמח המרכזי מציע אפשרות של 160K שח הלוואה, בהחזר חודשי של 1600 שח בכמעט 8 שנים.
אז זה לא שאפשר מקרן השתלמות סטנדרטית לחתן ילדים או קרוב לזה...
אבל עזרה זה כן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מפתיע, כמה שזה משעמם.

אבל באמת שכל הדברים המענינים והמרתקים שדורשים המון התעסקות מסוכנים יותר או מביאים פחות תשואה. FACT.
אני דווקא לא נבהלת משעמום.
יש לי נתונים מאד טובים להיות משקיע פסיבי מעולה.
זה פשוט נראה לי חסר הגיון שיש בעולם עוד אנשים שמשקיעים אחרת כשהנתונים לפחות לפי הסולידית ותלמידותיה הם כל כך פשוטים. מחפשת את המישהו הזה שינסה לשכנע אותי אחרת. כדי שלפחות נכיר עוד צדדים למשואה.
אגב, למי שמפקיד 160 ש"ח הגמח המרכזי מציע אפשרות של 160K שח הלוואה, בהחזר חודשי של 1600 שח בכמעט 8 שנים.
אז זה לא שאפשר מקרן השתלמות סטנדרטית לחתן ילדים או קרוב לזה...
אבל עזרה זה כן.
אני לא מתכננת את העתיד ולא עושה חשבונות מדויקים. אני רוצה שהאופציות יהיו פתוחות ואת מה שכן אנחנו יכולים לעשות נעשה. אני לא אוהבת את השאלה "איך נחתן את הילדים" וגם לא מחפשת לה תשובות מדויקות. עושה קצת השתדלות במקביל לאמונה שה' הוא טוב ומיטיב וכמו שעזר לנו עד היום יעזור הלאה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה פשוט נראה לי חסר הגיון שיש בעולם עוד אנשים שמשקיעים אחרת כשהנתונים לפחות לפי הסולידית ותלמידותיה הם כל כך פשוטים. מחפשת את המישהו הזה שינסה לשכנע אותי אחרת. כדי שלפחות נכיר עוד צדדים למשואה.
יש על זה דיונים של עשרות עמודים בפורום הסולידית ,
ויש אנשים שחושבים אחרת,
אבל אותי (וגם את רוב המשתמשים שם ) הם לא הצליחו לשכנע.
אם יענין אותך לקרוא את זה על המחקרים שנערכו.
לדעתי המציאות מוכיחה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...