הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שתי שאלות:
1. האם עובד יכול להתנגד להוצאה לחל"ת? (וא כמובן אולי המעסיק יפטר)
1. לא הוא לא יכול ולמה זה אמור לסייע?
2. האם מעסיק שמפטר עוד כמה חודשים אחרי חל"ת חייב בזמן הודעה מראש לפי החוזה?
תלוי במספר החודשים ובכל מקרה יוכל לפטר בתקופה האסורה אם יקבל היתר מהממונה על עבודת נשים במשרד הכלכלה.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
1. לא הוא לא יכול ולמה זה אמור לסייע?

כנראה לא הובנתי,
אם מפטרים עובד, חייבים לשלם לו שכר על תקופת ההודעה מראש,
אם מוציאים לחלת כבר לא חייבים לשלם לו?
אם הוא יכול להתנגד זה עוזר לו שיהיו חייבים לשלם לו על תקופת ההודעה מראש

נערך לאחרונה ב:

בינה

משתמש מקצוען
שואלת בשביל אחותי.
עבדה עד היום, המעסיק שואל מה מעדיפה חל"ת או לקבל תשלום מלא ע"ח ימי חופשה, מאפשר לה להיכנס למינוס ימי חופשה.
מה הכי חכם?

שושנית100

משתמש מקצוען
הוראה חדשה של משרד החינוך
אין להוציא לחל"ת עובדי הוראה של מוסדות הפטור והמוכש"ר
התבקשתי לשאול:
איך מבטלים הודעה על חל"ת ואיך מבטלים תביעה לדמי אבטלה מהבטו"ל?
בית הספר דורש מהמורות לבטל את החל"ת ואת התביעה. (לאור ההנחיות החדשות)
איך עושים זאת??
@shira bira

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
התבקשתי לשאול:
איך מבטלים הודעה על חל"ת ואיך מבטלים תביעה לדמי אבטלה מהבטו"ל?
בית הספר דורש מהמורות לבטל את החל"ת ואת התביעה. (לאור ההנחיות החדשות)
איך עושים זאת??
@shira bira
אין לי מושג. זו האמת.
מציעה לפנות בצ'אט של שירות התעסוקה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שואלת בשביל אחותי.
עבדה עד היום, המעסיק שואל מה מעדיפה חל"ת או לקבל תשלום מלא ע"ח ימי חופשה, מאפשר לה להיכנס למינוס ימי חופשה.
מה הכי חכם?
זה תלוי מה דחוף לה יותר: מאה אחוז משכורת על חשבון ימי חופשה או משכורת חלקית על חשבון המדינה.
ויש לזכור שאת ימי החופשה היא תצטרך להשלים.

מידי פעם

משתמש פעיל
המעסיק אמר שישדר עבורי טופס 100,
ואמר שעלי לציין בביטו"ל ששודר עבורי טופס 100, ואין צורך להעלות כלום מלבד מכתב ההודעה על החל"ת- האם זה נכון?
אני לא מוצאת איפה לציין זאת בביטו"ל, ומופיע לי שם שנדרשים ממני המוןןןןןן מסמכים- כל התלושים וכו'...
מה אני אמורה לעשות?!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המעסיק אמר שישדר עבורי טופס 100,
ואמר שעלי לציין בביטו"ל ששודר עבורי טופס 100, ואין צורך להעלות כלום מלבד מכתב ההודעה על החל"ת- האם זה נכון?
אני לא מוצאת איפה לציין זאת בביטו"ל, ומופיע לי שם שנדרשים ממני המוןןןןןן מסמכים- כל התלושים וכו'...
מה אני אמורה לעשות?!
אין איפה לציין.

בינה

משתמש מקצוען
זה תלוי מה דחוף לה יותר: מאה אחוז משכורת על חשבון ימי חופשה או משכורת חלקית על חשבון המדינה.
ויש לזכור שאת ימי החופשה היא תצטרך להשלים.

היא אמורה לקבל רק 50% ולא בא לה כזו משכורת קטנה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הקטע שהוא מוציא אותה מהיום ולא בטוח שיהיה לה חודש של חל"ת (בתקווה ...)
קצת מוזר שזה נתון לבחירתה.
מעסיק שמוציא לחל"ת הרי מפקפק ביכלתו לשלם שכר ואין הבדל בין תשלום משכורת לבין תשלום ע"ח ימי חופשה.

שושנית100

משתמש מקצוען
עוד שאלה שנשאלתי:
עובדת שחוזרת מחופשת לידה,
המעסיק לא רוצה להוציא לחל"ת - כי אסור על פי חוק
שלחה לו כדרישתו, מכתב שבו היא מציינת שהיא רוצה שיוציא אותה לחל"ת, בגלל הקורונה (וגם כל המחלקה יצאה לחל"ת)
עדין המעסיק אינו מוכן לתת לה אישור לחל"ת וטען שאינה צריכה ומספיק לה המכתב שכתבה בעצמה.

לדעתי המעסיק טועה ומטעה,
מה נכון?
היא לא רוצה להפסיד את דמי האבטלה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עוד שאלה שנשאלתי:
עובדת שחוזרת מחופשת לידה,
המעסיק לא רוצה להוציא לחל"ת - כי אסור על פי חוק
שלחה לו כדרישתו, מכתב שבו היא מציינת שהיא רוצה שיוציא אותה לחל"ת, בגלל הקורונה (וגם כל המחלקה יצאה לחל"ת)
עדין המעסיק אינו מוכן לתת לה אישור לחל"ת וטען שאינה צריכה ומספיק לה המכתב שכתבה בעצמה.
הוא לא רוצה להוציא לחל"ת כי זה באמת אסור חוקית אא"כ יקבל היתר מהממונה על עבודת נשים במשרד הכלכלה.
היא לא יכולה לדרוש ממנו. הוא אמור ליזום.
כמובן שאם איננו יוזם הוא ישלם לה שכר מלא.

שולי איטח

משתמש מקצוען
שלום לכולם
1.לביטול תביעה בביטוח לאומי יש לשלוח הצהרה(אין טופס מסוים)שאתם בעצם לא בחל"ת אלא ממשיכים לקבל משכורת ומבטלים את התביעה .
קישור למשלוח טפסים:
2.יש מקום בתביעה של ביטוח לאומי לסמן שהמעסיק שידר טופס 100- זה שורה לפני צירוף כל המסמכים
3.לגבי מי ששאלה על חודש מראש- בחל"ת לא חיבים חודש מראש, אם המעסיק ירצה לפטר לאחר מכן עובד יצטרך להחזיר לעבודה אז להודיע חודש מראש
בהצלחה לכולם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה