לימוד נהיגה הוצאת רישיון נהיגה

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כמה זמן בהערכה זהירה צריך ללמוד כדי לעבור את התאוריה?
?

rrrry

משתמש מקצוען
אתה יכול ללמוד ברמלה ולוד שם יש פחות תורים
אמרו לי פעם שקרית מלאכי זה גם אופציה טובה

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צריך להזמין מראש תור (וא"כ הרבה מראש) או פשוט להגיע?

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אתה יכול גם להגיד למורה שכבר עברת תאוריה למרות שלא באמת...

אין לו דרך לבדוק את זה, הוא שואל אותך וזהו,
אבל עד הטסט אתה תהיה חייב לעבור את התאוריה

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
הסדר הוא כדלהלן ואשתדל לרכז את כל המידע בצורה מסודרת, גם מה שכבר כתבו (ט.ל.ח. בכל אופן עברו כמה שנים מהוצאת הרישיון והיו גם שינויים מאז):
1. הנפקת טופס ירוק ואישור בריאות
*בעבר זה היה ידני אבל נראה לי שהיום עושים את זה רק דרך האתר.
2. בדיקת עיניים וצילום.
*עושים את זה באופטיקה (הלפרין) שבהסדר, תברר היכן יש לך באזורך.
3. תיאוריה
*מומלץ לקנות (או לקחת מחבר) ספר ללימודי תיאוריה, יש כמה אתרים שאפשר לעשות דרכם סימולציה של מבחן עלות הספר היא כ 100 ש"ח.
*לאחר שאתה מרגיש מוכן, משלמים אגרה (נדמה לי 63 ש"ח) והולכים לעשות מבחן. שוב, תצטרך לבדוק איפה יש באזורך.
*המבחן הוא 30 שאלות בסגנון אמריקאי במשך 40 דקות, מול עמדת מחשב פרטית.
*השאלות במבחן מחולקות לידע (כמה מותר ליסוע בכביש בינעירוני ללא פס הפרדה או משמעות תמרורים, זכויות קדימה וכדו') ולכללי זהירות (מה תעשה במקרה פלוני) בכל השאלות ובפרט בשאלות כללי זהירות מומלץ לקרוא את התשובות בנחת ובשימת לב כי יכול להיות תשובות מאוד זהות עם שינוי מזערי.
*צריך לענות על 26 שאלות נכון כדי לעבור.
4. לימוד נהיגה
*אתה צריך להחליט עם אתה רוצה ללמוד על ידני, אוטומט או בכלל על משאית (בינתיים, אחרי התיאוריה מותר לך לנהוג על אופניים חשמליות...) ולברר על מורה מתאים, לקבוע שיעורים ולהתחיל לנהוג!
*המינימום עפ"י חוק זה 28 שיעורים (כל שיעור 40 דק') כל שיעור עולה כ150 ש"ח.
*לאחר שאתה מוכן אתה עובר טסט פנימי שזה אומר שמורה אחר בוחן לראות שאתה כשיר לנהיגה, הטסט עולה קצת יותר (אני שילמתי על זה כמדומני 180 ש"ח).
*לאחר כל זה נרשמים לטסט, משלמים אגרה (בערך 140 ש"ח)+"העמדת רכב לטסט" ע"ס 229 ש"ח עוברים מבחן שלוקח 40 דק' ל 2 נבחנים - מגיעים 2 תלמידים לרכב, אחד ליד ההגה והשני מאחורה, לאחר 20 דק' לערך מתחלפים ואחרי כמה שעות מקבלים תשובה.
*אם התשובה חיובית למחרת אפשר כבר להוציא רישיון ואם לא, קובעים עוד מבחן (ומשלמים 140+229).
5. הנפקת רישיון
היום נדמה לי שאפשר להוציא דרך האתר (וכמובן לשלם!!!! כמו בכל דבר במדינתנו האהובה) ומקבלים את הרישיון למייל ואת הכרטיס בדואר ואז מתחיל הסרט של נהג חדש/נהג צעיר/מלווה ועוד, אבל יש כבר רישיון ביד!!!!!!!!!!

בהצלחה
נ.ב. בצילום, בתאוריה, בטסט פנימי ובטסט יש להגיע עם תעודת זהות

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לסיכום.
כמה יצא לכם לשלם על כל הפרויקט הזה (תלמיד ממוצע)?
כמה זמן מהתחלה (חזרה ולימוד לקראת מבחן תאוריה) ועד שיש לך את הרישיון (ממוצע)?

יואל רוזנברג

יעוץ וטיפול אישי - זוגי, סדנאות הרצאות
מנוי פרימיום
בס"ד

מענין לענין באותו ענין
האם בגיל 40+ יותר קשה לעשות רשיון אם בכלל
משהו אמר לי שמשעושה רשיון בגיל כזה כל החיים יהיה לו בעיה האם זה נכון?

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
לסיכום.
כמה יצא לכם לשלם על כל הפרויקט הזה (תלמיד ממוצע)?
כמה זמן מהתחלה (חזרה ולימוד לקראת מבחן תאוריה) ועד שיש לך את הרישיון (ממוצע)?
לעניין תשלום:
ספר תיאוריה 100
מבחן 63
בדיקת עיניים 50
סיכום ביניים: 213
רישום לבית הספר 150
28 שיעורים*150 4200
טסט פנימי 180
טסט 369
סה"כ: 5112
תיערך לפחות ל 6000-6500 ש"ח (עוד טסט ותוספת שיעורים), תמיד עדיף שיישאר ולא תתקע באמצע.

מבחינת זמן:
בממוצע 3-6 חודשים (תלוי ב3 גורמים, כמה זמן מאז שהחלטת להתחיל עד שגמרת עם התיאוריה, כמה זמינות יש למורה נהיגה וכמה שיעורים הוא נותן לך בשבוע, כמה שיעורים תצטרך וכמה טסטים תעשה)

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
בס"ד

מענין לענין באותו ענין
האם בגיל 40+ יותר קשה לעשות רשיון אם בכלל
משהו אמר לי שמשעושה רשיון בגיל כזה כל החיים יהיה לו בעיה האם זה נכון?
בגלל הרעיון שיותר קשה לקנות הרגלים ככל שהאדם יותר מבוגר.
תלוי בך, כמה אתה 'כבד'.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה ההבדל המעשי ברכבים של היום בין ידני לאוטומט, ומה עושים היום רוב האנשים שעושים רישיון?

YZD

משתמש פעיל
לעניין תשלום:
ספר תיאוריה 100
מבחן 63
בדיקת עיניים 50
סיכום ביניים: 213
רישום לבית הספר 150
28 שיעורים*150 4200
טסט פנימי 180
טסט 369
סה"כ: 5112
תיערך לפחות ל 6000-6500 ש"ח (עוד טסט ותוספת שיעורים), תמיד עדיף שיישאר ולא תתקע באמצע.

מבחינת זמן:
בממוצע 3-6 חודשים (תלוי ב3 גורמים, כמה זמן מאז שהחלטת להתחיל עד שגמרת עם התיאוריה, כמה זמינות יש למורה נהיגה וכמה שיעורים הוא נותן לך בשבוע, כמה שיעורים תצטרך וכמה טסטים תעשה)
המחיר של השיעורים זינק בשנה האחרונה ,
הממוצע הוא 160-170, ויש הרבה שלוקחים יותר .

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אבל איך נרשמים לבית הספר לנהיגה ואיך עושים טסט למי שאין לו SMS ?
ראיתי שם שצריך לקבל איזה קוד או הודעה בSMS !

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה ההבדל המעשי ברכבים של היום בין ידני לאוטומט, ומה עושים היום רוב האנשים שעושים רישיון?
ההבדל בין ידני לאוטומט מבחינת הנהיגה, אין הבדל בין פעם להיום. בידני צריך להעביר את ההילוכים ידני, וצריך ללמוד איך עושים את זה, ובאוטומט זה עובר לבד.
מבחינת הרכבים, אין היום כמעט רכבים ידני, מה שכן אלו שישנם נחשבים זולים יותר וחסכוניים יותר מהמקבילים שלהם באוטומט. (אני לדוגמא מחזיק ידני בגלל הסיבות הנ"ל). גם מחיר ההשכרה שלהם בחברות ההשכרה זול יותר, אבל שוב, אין כמעט כאלו רכבים.
ולגבי השאלה השניה, לדעתי רוב האנשים עושים היום על אוטומט. זה הרבה יותר קל ופשוט לשימוש. גם אני שנוהג כבר שנים על ידני, עדיין מעדיף את האוטומט.

יתיר

משתמש צעיר
אתה יכול לחפש חבר/קרוב משפחה שיש לו SMS ולרשום את המספר שלו ,והוא יעדכן אותך,
אפשר ללמוד תאוריה דרך אתר 'עברתי' http://www.avarti.co.il/ מאד נח וקליל ויש לו גם מבחנים על כל חלק של הלמידה, וגם מבחנים באופן כללי,

הקלידן המאסטרו

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
*מומלץ לקנות (או לקחת מחבר) ספר ללימודי תיאוריה, יש כמה אתרים שאפשר לעשות דרכם סימולציה של מבחן עלות הספר היא כ 100 ש"ח.
בזבוז כסף. אפשר ללמוד דרך האינטרנט, למעלה הבאתי קישור לאתר 'למד שלי', אתר פצצה שלמדתי בו תאוריה.

יתיר

משתמש צעיר
אם תרצה לנהוג באירופה אז תצטרך רישיון על ידני, אבל אם אין לך צורך בזה אז תלך על אוטומטי כי השיעור נהיגה על רכב ידני יותר יקר ,וגם היום רוב הרכבים אוטומטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה